Menzes mám 2 razy do roka a nedarí sa nám otehotnieť

gaby22
29. aug 2016

Ahojte potrebujem poradit s priatelom sa snazime o babo ale od puberty mam problemi s menzesom bez vyvolavacky alebo tabletiek ho mam tak 2 krat do roka uz ma to nebavi stale len chodit na inekcie 😢 doktorka mi dala duphaston na otehotnenie ale po vysetreniach ma neposle mam zmenit doktorku ? Mam 22 rokou

darling111
29. aug 2016

Ja odporúčam zmeniť doktorku, asi treba hlbkove vyšetrenie...my sa tiež pokúšame o babo, zatiaľ 9mesiacov a nič, ale môj doktor mi teraz vzal krv na 3.deň menstruacie na zistenie hladiny hormónov a mám prísť zas na 12.deň...čiže v tvojom prípade odporúčam zmeniť doktora, prísť na to prečo dostavas menzes len raz za čas a potom riešiť babo. môže to suvisiet s tvojou nízkou hladinou hormonov, len treba to riešiť, nie čakať...držím palce 🙂

ivec16
29. aug 2016

Treba to zacat riesit kedze chces otehotniet, a urcite treba spravit hormonalny profil, sono vajecnikov, mozno mas PCO a k ovulacii dochadza len 2 krat za rok... Tazko povedat, duphaston sam o sebe nepomoze, ak ho nasadis pred ovulaciou tak tu ovulaciu dokonca zablokuje...

renimac
29. aug 2016

Baby v mojej skupine mali menzes 2x do roka, ak vobec, PCOs, ja mam menzes a ovulaciu ako hodinky, oni tehotne su, ja nie. Takze si na dobrej ceste. Inofolic a Duphaston ti mozu pomoct.

gaby22
autor
29. aug 2016

Inofolic na doporucenie som zacala brat cca pred 12 dnami spolu s duphastonom tak pockam ci sa zadari a ak nie tak zmenim dokorku

ivec16
29. aug 2016

@gaby22 tak tak ak mas pco tak inofolic moze pomoct, ale ten duphaston treba dobre nastavit

nivea777
29. aug 2016

@renimac nemoze to byt tym,ze ty a partner nie ste kompatibilni? Poznam jednu,ktora s priatelom nemohla mat babo lebo jej telo sa branilo proti jeho spermiam... O par rokov neskor s inym otehotnela velmi rychlo..Neber moju otazku/reakciu v zlom

renimac
29. aug 2016

@nivea777 reprodukcnu imunologiu mame za sebou, je to v poriadku. Raz som tehotna bola, takze by sme mali byt schopni splodit dieta. Bohuzial bolo to mimomaternicove a prisla som o jeden vajcovod. Teraz nas moze brzdit toto.

nivea777
29. aug 2016

@renimac tak budem aspon drzat palce nech sa cim skor podari.. Mozno pridu hned dvojicky ako kompenzacia toho,co si si vytrpela a nacakala sa 🙂

renimac
29. aug 2016

@nivea777 dakujem pekne, niekedy som dvojicky nechcela, ale teraz by mi uz ani trojicky nevadili 😀

mima4
29. aug 2016

@renimac prepac, mozem sa spytat, ty uz mas nad 30 rokov?

renimac
29. aug 2016

@mima4 preco? 🙂

mima4
29. aug 2016

@renimac lebo teoreticky som uvazovala nad tym, ci problem moze mat aj zena, co ovulku a kramy ako hodinky, alebo aj ked to tak ma, tak po urcitom veku to nemusi byt lahke.

renimac
29. aug 2016

@mima4 mam presne 30 🙂 AMH 3,5, tam by problem byt nemal. Chyba nam len trosku stastia.

mima4
29. aug 2016

@renimac verim ze sa podari 🙂

renimac
29. aug 2016

@mima4 dakujem 😉 a pekny vecer 🙂

dori92
30. aug 2016

Ahoj Gaby, ja mam podobny problem, takisto mam problemy s pravidelnostou cyklu mozno sme na tom uplne rovnako. Minuly tyzden som bola aj na gynde s tym ze chceme babo ale pri mojej menstruacii nemam ponatia kedy nato 😀 teraz v nedelu som dobrala poslednu tabletku (antikoncepcie) a doky mi povedal aby som 12 prisla na vysetrenie pri ktorom mi skonroluje ci vobec ovulujem... dalsi postup urci az podla toho ale sama som zvedava ako to dopadne...

nivea777
30. aug 2016

@dori92 vraj hned po vysadeni hak je vysoke % tehu..tak sup sup makajte :D

dori92
30. aug 2016

@nivea777 a plati to aj v pripade ze som mala vzdy taky rozhadzany menzes? 😒 tym myslim ze naposledy ked som sa pokusila vynechat antikoncepciu (nepokusali sme sa o babo) nedostala som ich az 5 mesiacov.... potom som znovu zacala brat aby prisiel... 😒

nivea777
30. aug 2016

@dori92 za pokus nic nedas

dori92
30. aug 2016

@nivea777 to je pravda, predsa len by to bolo super keby sa zadarilo bez hormonov... 🙂

ivec16
30. aug 2016

@dori92 po vysadeni hak je to hop alebo trop, tak isto ako ti telo moze zblbnut a uvolnit trebars aj 2 vajicka (a mozes mat aj dvojicky) tak isto ti moze telo zblbnut a neuvolnit niekolko mesiacov ziadne vajicka, hormonalny system je zlozity a tazko povedat ako zareaguje

dori92
30. aug 2016

@ivec16 a @nivea777 baby prosim vas neviete mi povedat ci je mozne mat ovulaciu a pritom nedostat mrchu? 🤐

nivea777
30. aug 2016

@dori92 podla mna jedine ak si tehu

dori92
30. aug 2016

@nivea777 ja si tiez myslim ze to asi nieje mozne, doky mi povedal ze mam asi anovulacne cykly, ale vraj mam prist na sono a on sa pozrie.... ☹ len dufam, ze nebudem mat az taky problem otehotniet.... mam 23 rokov..

nini1010
30. aug 2016

@dori92 zeby...? 🙂

nivea777
30. aug 2016

@dori92 a ako vies ze si mala ovu?doteraz si brala hak..pocas hak bolo zbytocne riesit nieco take

dori92
30. aug 2016

praveze neviem ci som vobec niekedy mala ovu, pretoze mrcha mi vzdy chodila (resp. nechodila) ako chcela... preto si myslim ze ovu ani nemavam... 😒

ivec16
30. aug 2016

@dori92 poznam osobne niekolko zien co mavali menzes raz za pol roka a otehotneli po par mesiacoch snazenia, zatialco ja ho mavam kazdy mesiac a otehotniet mi trvalo roky, netrap sa tym kym si nevyskusala ;)

dori92
30. aug 2016

@ivec16 dakujem ti ivec za povzbudenie 🙂

ivec16
30. aug 2016

@dori92 si mladucka, mozete sa kludne rok snazit, popripade aj dva... A az to nevyjde vyhladaj lekara, ci po roku alebo po 2 je uz na tebe, dajme tomu rok to nechajte naozaj len plynut, ak sa nepodari, tak rok to skuste s lekarom gynekologom {spravi ti hormonalny profil, folikulometriu, popripade nasadi nejake lieky} a ak sa ani s lekarom po dalsom roku nedopracujete k tehotenstvu, tak mozes vyhladat centrum asistovanej reprodukcie...