Mesiace snaženia a nič

bezmena18
16. máj 2018

Ahojte žienky chcem sa len spýtať že koľko ste sa snažilkovali my sa snažime 4 mesiac a stale nič a už začinam byt celkom nervozna kolko ste sa snažili vy 😊😊 ďakujem vopred za každu odpoved 😍😍

misik14
16. máj 2018

2 roky 🙂 teraz som 6tt

bezmena18
autor
16. máj 2018

@bezmena18 pardon snaženia 😀

bezmena18
autor
16. máj 2018

Fuu to je dost 😐

zuzkaska
16. máj 2018

My viac ako rok, teda nešlo o výslovne snaženie sa, skôr sme tomu nechávali voľný priebeh.

mirola
16. máj 2018

U nas 2 mesiace. A to mal partner velmi zly spermiogram.. tak sme mali asi aj stastie.

katren
16. máj 2018

3 roky a potom do 3 rokov 3 deti....

danyb
16. máj 2018

hlavne nebuď nervózna, je normálne keď sa do roka nepodarí, proste sa netrafíte do plodných dní 🙂 žiadny stres a užívajte si jeden druhého 😉 keď sa nebude dariť rok, tak to začni riešiť, môže tam byť nejaký problém, ktorý sa dá odstrániť 🙂
držím palčeky aby sa čím skôr zadarilo 😘
inak ja dva roky a stále nič, ale verím stále, že sa podarí 😉

topasitta
16. máj 2018

Zatial 22 mesiacov ...

evelin14
16. máj 2018

Hlavé je to, aby ste sa nad tým príliž veľa nerozmýšlala, netrápila samú seba. Ja som to žiaľ robievala a dovtedy ani sa nič nepodarilo. Po pol roku snaženia sa som navštívila gynekológa, kto mi vypísal antikoncepčné tabletky na 3mesiace (pred tým som nikdy neužívala žiadne) aby sa mi hormóny dali do poriadku. Potom mi dal ďalšie na podporu gravidity. A pol roka zase nič. Začala som pracovať na novej pozícii a to moje myšlienky celkom otočil na iný smer od toho neúspechu (milovali sme sa s manželom len vtedy keď sme mali chuť a nie podľa vypočítaných plodných dní) a hopp po mesiaci som otehotnela ;) (a musela som dať výpoveď lebo celých 9mesiacom som zvracala :P )
A druhé dieťatko prišlo ani nevieme kedy ;)
Sesternica mala práve naopak. Prvé prišlo na prvý pokus a na druhé čakali dlhých 10rokov. Po piatich rokoch snaženia sa už s tým zmierili, že nebude druhé.
Raz išli na dovolenku k moru a vrátili sa už štyria ;)
Takže zbytočne sa netrápiť! (ale po roku neuspechu určite sa dať vyšetriť)

Pekný deň a veľa šťastia!! 🙂

ukulela
16. máj 2018

@bezmena18 ked hovoris o snazeni- vies, kedy, resp ci mas ovulaciu? kedy mas plodne dni? ak sa chces snazit cielene, to musis vediet ako prve. mozes mat posunutu ovulaciu a ak mas aj appku tak ta ti nemusi vobec ukazovat spravne. a 4 mesiace snazenia je nic. u nas minimalne pol roka zakazdym ... a to som vedela, ze mavam ovulaciu.

lilyianka
16. máj 2018

@bezmena18 nemáš byť z čoho nervózna...ak sa vám nepodarí do roka, môžeš to začať riešiť s lekárom
Vieš tu sú ženy co sa snažia aj roky...ako napr my už 4r....a keď niekto napíše 4m no je to "zvlastne"

janynyna
16. máj 2018

@bezmena18 ahoj. My sme sa snazili rok. Potom som zasla za lekarom. Sparvil testy a kedze bolo vsetko ok tak mi predpisal tabletky na podporu gravidity a zadarilo sa na prvy krat ☺ . Drzim palce 😊

bibiankaka
16. máj 2018

@janynyna ahoj. Prosím a aké to boli tabletky ?

miriam439
16. máj 2018

@janynyna Aj ja by som to chcela vedieť, aké ti pomohli tabletky ... my prvé bábo na prvý šup, potom MA a teraz takmer 3 roky nič. A to som už bola aj na laparke, či nie je nejaký problém, muž spermiogram OK. A užívam všetko možné aj nemožné a stále nič.

katarinka315
16. máj 2018

@bezmena18 my sme snažili skoro 4 roky a už som 30.týždeň

taily30
16. máj 2018

@janynyna Ahoj, ake tabletky ti Dr predpisal prosim ta?

bezmena18
autor
16. máj 2018

@danyb jooj zlatko tak to držim moc palceky 🙂a dakujem za podporu 🤗

ressankajanka
16. máj 2018

@bezmena18 Necelé 2 roky, otehotneli sme prirodzenou cestou 🙂

janynyna
16. máj 2018

@bibiankaka
@miriam439
@taily30 dievcenceboli to tabletky CLOSTILBEGYT

ressankajanka
16. máj 2018

@janynyna Clostilbegyt je hormonálny liek, ktorý predpisuje gynekológ z nejakého dôvodu - napr. že žena neovuluje, resp. jej nedozrievajú vajíčka. Aby si to baby nezamieňali za "vitamíny" 🙂

janynyna
16. máj 2018

@ressankajanka ved som ani nepisala,ze su to vitaminy☺ ja som praveze ovulovala aj vajicka mi dozrievali.

ressankajanka
16. máj 2018

@janynyna Preto ma prekvapil postup gynekológa, že proste potrebuje obrat liekov, tak žene, ktorá ovuluje a má testy OK, predpíše hormonálne lieky. Brala som hormonálne lieky skoro rok, ale iné, dnes to ľutujem. Viem, že si nenapísala nič zlé, mňa len mrzí, že gynekológovia to hneď riešia hormonálne ☹ Ja som paradoxne otehotnela po vysadení hormónov, veľmi zaťažovali moje telo.

miriam439
16. máj 2018

@janynyna Ďakujem za odpoveď. Ja som ho brala pred dvomi rokmi, ale nepodarilo sa mi otehotnieť. A práve teraz som ho začala užívať znovu, ak sa nazadari, už to zrejme vzdame a necháme to tak.

ressankajanka
16. máj 2018

@miriam439 Veľmi silno držím palce! Každému prajem bábätko ❤ Brala som kortikosteroidy, dosť mi to zničilo telo aj psychiku, bolo to dlho, tak som to vzdala a vysadila. Nejako sme na to prestali s manželom myslieť, mala som veľa povinností a do 3 mesiacov prišlo bejbino 😍

dadus_ka
16. máj 2018

5 mesiacov, teraz som 5tt ❤️

lilyianka
16. máj 2018

@ressankajanka môžem sa spýtať ake kortikosteroidy si brala?

ressankajanka
16. máj 2018

@lilyianka Medrol, kvôli vytváraniu protilátok proti spermiám, veľmi veľa žien, ktoré ho brali dlhodobo na neho nadáva. Max. 3 mesiace, viac by som ho neužívala. Všetko na hormonálnej báze zaťažuje telo. Skutočne som paradoxne otehotnela bez neho - prirodzene 😉

bebunka13
16. máj 2018

Ahojte my mame 2 detičky s dvojročným odstupom a o tretie sa snažíme 8 mesiacov, menzes pravidelný manžel momentálne na PN a nič ....práve v utorok idem skontrolovať ovulaciu ale som v šoku že sa nam nedarí, vždy som chcela mat detičky

lilyianka
16. máj 2018

@ressankajanka pýtam sa preto, lebo aj ja som ho brala a to až 3/4 roka...to je riadny humus, keby som vedela nikdy ho neberiem...ja som ho užívala na uhniezdenie...no a tie vedľajšie účinky počas užívania a aj po vysadení.. ..no ďakujem pekne

ressankajanka
16. máj 2018

@lilyianka Mrzí ma, že ich lekári predpisujú (dokonca aj keď žene prakticky nič nie je) alebo aspoň neupozorňujú na max. čas brania. Lekárom je to jedno, hlavne, že si idú svoje - z ich hľadiska je to v poriadku. Viem, že čas čakania je večnosť, do toho netrpezlivosť, beznádej, apatia...napriek tomu rozhádzanie ženy hormónmi za to nestojí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre