Mimomaternicové tehotenstvo

habibibella
19. mar 2013

Od zaciatku tehotenstva som spinila, v 9. tyzdni mi gynekolog oznamil, ze to asi bude mimomaternicove tehotenstvo. Skoncila som v nemocnici. Robili mi laparoskopiu a museli mi vybrat pravy vajickovod. Lekar mi vravel , ze by som nemala mat problem otehotniet, ale obavam sa, ze sa to zopakuje. Stalo sa niekomu nieco take?

hanka1581
19. mar 2013

Ahojky, ano ja to mam uz za sebou. Tiez presne pravy vajickovod v 11tt odobraty laparoskopicky. A teraz som 24 tyzdni tehotenstva a vsetko je v poriadku! 🙂 Takze ziadne obavy lekar mal pravdu. Aj mne to tu hovorili ze sanca otehotniet sa vobec ovela neznizi. A je to tu 🙂

habibibella
autor
20. mar 2013

@hanka1581 a mozem sa spytat po akom case od zakroku si otehotnela?

hanka1581
20. mar 2013

No az po 3 rokoch ale v mojom pripade sa to neda moc casovo porovnavat nakolko som sa neskor s partnerom rozisla a mala som dlhsie prestavku. Takze nic take ze by som skusala a nedailo sa. Teraz sme to s partnerom dokonca ani neplanovali este a prislo aj tak ani neviem ako! 🙂 ale tak mile prekvapenie nakolko som mala tiez trosku take obavy. A ty si kedy mala ten zakrok ked sa mozem spytat?

habibibella
autor
25. mar 2013

@hanka1581 ja som cerstvo po zakroku, dnes mi vyberali stehy, ale tak studujem si o tom co sa da. Lekari mi odporucaju pockat 3 mesiace, ale citala som, ze niektorym babam sa podarilo aj po 2 mesiacoch, tak ale este musim cakat.

timik85
10. apr 2013

Ahojte baby, ak sa smiem pripojiť, tiež som po mimomaternicovom tehotenstve, bola som však ešte v úplnom začiatku, podľa hodnoty HCG asi v 3-4týždni. Museli ma však urgentne operovať pre krvácanie do brušnej dutiny, tiež to bol pravý vajíčkovod ale nevybrali mi ho, vraj nebol až tak poškodený. Otehotnieť môžem ale až po pol roku, aj to mi iný lekár povedal, že mi vlastne uškodili keď ten pravý vajíčkovod nevybrali, lebo sa zvyšuje šanca, že by sa to mohlo zopakovať :(
Chcem sa Vás ale spýtať, či Vám Vaša obvoďáčka tiež odporučala kupeľnú liečbu? mňa na to dosť nahovára ale neviem sa rozhodnúť.. nemám pritom žiadne komplikácie po operácii, pekne sa hojím..

reeejka
19. apr 2013

Ahojte dievčatá, tiež by som sa rada pridala do témy ... rovnako som po mimomaternicovom tehotenstve, v marci to bol už rok čo som bola operovaná a čo mi bol odoperovaný ľavý vajíčkovod, v ktorom sa uhniezdilo naše plánované tehotenstvo ☹ Ešte aj teraz mi je z toho dosť smutno ... ☹ Otehotnieť sme sa snažili cca pol roka, už som začínala byť aj celkom nervózna, že netehotniem ... až raz, asi na 5. deň po skončení menštruácie som začala najprv špiniť a potom krvácať ... nakoľko som bola zásobená tehot. testami hneď som si aj jeden spravila a bol pozitívny, a aj druhý a aj tretí - ten bol clearblue, čo ukazuje dĺžku tehotnosti a vyšla mi tehotnosť viac ako 3 týždne - tak som spozornela, nakoľko som bola teste po normálnej menštruácii. Nasledovala návšteva gynekológa, 3 odbery krvi, HCG rástlo pomaly a až deň pred operáciou sa pomaly potvrdzovalo mimomaternicové tehotenstvo. Nepovedali mi koľko som už mohla byť tehotná, ale malo to už 2 cm, tak predpokladám také 2 mesiace ... Po operácii sme mali cca 4 cykly pauzu a v júli sme sa začali znova pokúšať a bohužiaľ do dnešného dňa nič ... i keď cez zimu sme boli na striedačku asi 2 krát chorí, takže nedalo sa "snažilkovať" každý mesiac, ale aj tak si myslím, že iné baby by boli už dávno tehotné. Lekári pri takýchto prípadoch tvrdia, že sa treba snažiť každý mesiac, že "chemotaxiou" si môže vajíčkovod pritiahnuť uvoľnené vajíčko z toho vaječníka bez vajíčkovodu, ale pravda je taká, že je to málo pravdepodobné, samozrejme nie vylúčené ... Budem mať 32 rokov, môj lekár to nechce zanedbávať, takže som absolvovala už dosť vyšetrení, mala by som mať zatiaľ všetko v pohode, ešte ma čaká ultrazvukové vyšetrenie toho môjho jediného vajíčkovodu či je priechodný ... tak uvidíme. Nie som zatiaľ moc pozitívny prípad čo sa tejto témy týka, ale stále sa snažím veriť 🙂)) ... i keď sa priznám, že som z toho už riadne na nervy a tie rečy typu "chce to kľud, nemyslieť na to a pod." ma privádzajú do zúrivosti ... vždy pred menštruáciou ma prepadne totálna depresia, plačlivosť ... no hrôza. Je to ťažké aj z hľadiska toho udržania sexuálneho života - aby to nebolo celé len o tehotnení... Momentálne sme sa 2 mesiace moooc snažili, myslím, že tento mesiac som mala pravdepodobne ovuláciu z toho "správneho" vaječníka .. som necelý týždeň pre menštruáciou, začala som už aj trochu špiniť, prsia sú bolestivé, kríže boľavé, nafukovanie ... takže asi zase PMS syndróm ... ale jasné, že stále dúfam ako skoro každý mesiac 🙂))

mary34
16. máj 2013

@habibibella nedá mi reagovat na Vaše trápenie, nechcem Vás odhovárat od pokusu mat dietatko. ja som mala mimo až 3 krát, nikdy som to nevzdala, ale teraz až po 3 kráte som sa už vzada, povedala som si mám jedno a hlavne že je zdravučká, krásna a hlavne moja Dianuška, tiež mi vybrali lavý vajíčkovod..držím palce a naozaj nevzdávajte to.. 😉

habibibella
autor
16. máj 2013

@mary34 zatial to nechceme vzdat, prave by sme to chceli skusit znova, tak som zatial optimisticka a zaroven mam aj strach ze by sa to mohlo zopakovat. Lekar mi po zakroku povedal, ze zeny po takomto zakroku zvyknu rychlo otehotniet, no tiez nieje vylucene, ze sa to nezopakuje. A co sa tyka Vas, aspon mate jedno dieta a nevzdavala by som to, mozno by vam pomohla dlhsia prestavka v snazeni, ale drzim palceky

lucyliena
19. máj 2013

@habibibella my sme sa rok a pol snazili kym sme otehotneli, tehotenstvo bolo ok az dovtedy kym som zacala spinit a zistilo sa mimomaternicove tehu...vysledok odobraty pravy vajickovod...od vtedy sme sa snazili 7 mesiacov a nakoniec sme otehotneli, takze nevzdavaj sa a tie 2 - 3 mesiace je dost kratka doba...predsa len maternica sa aj po cisteni musi dat do poriadku...mne lekar odporucil aj pripravok Inofolic, ale nestihla som ho douzivat kedze v tom case som uz bola tehu...😉 Drzim palceky aby vsetko vyslo a nevzdavaj sa, aj ked viem ze to byva tazke po psychickej stranke...treba si uvedomit, ze mozes otehotniet a to je dolezite...😉

lubka81
20. jún 2013

Caute baby, ja stale cakam, ci to je mimomaternicove alebo nie. Lekar ma vypisal na pn, lebo som zacala slabo spinit ale na ultrazvuku stale nic nevidel.Hodnoty hcg som mala minuly tyzden iba 8 a vysledky z tohto tyzdna este nemam. Tehotenske testy su uz pozitivne, takze hcg stuplo. Problem je v tom, ze viem presne kedy som ovulovala a uz su to 4 tyzdne a 4 dni, preto si myslim, ze by som mala cakat mimomaternicove. Bojim sa bolesti a operacie. V ktorom tyzdni ste boli ked uz bolo vidiet na sone uhniezdenie plodu? ☹

gabikad88
28. jún 2013

ja som mala momomaternicové tehotenstvo vo februári, odobrali mi pravý vajíčkovod.tento týždeň som zistila že som opať tehotná cca 6 týždn, podarilo sa mi otehotnieť z vaječníka z ktorého mi bol odobratý vajíčkovod, ale stále mám strach že sa to zopakuje. Dúfam že to tento krát víde.

furbynka
2. júl 2013

baby pisala som uz aj do inej temy, ako sa vam prejavovalo to mimomaternicove? mali ste bolesti? krvacanie?

reeejka
13. júl 2013

@gabikad88 Gabika môžem sa spýtať ako vieš, že si otehotnela práve z toho vaječníka kde ti zobrali vajíčkovod?

reeejka
13. júl 2013

@furbynka Furbynka u mňa začalo krvácaním pár dní po riadnom menzese, nič ma nebolelo ... kebyže si nespravím tehu test, tak nikto nemá ani šajnu, že by to mohlo byť tehotenstvo ...

dooomca
1. aug 2013

Mňa operovali tento rok v marci a nebolo to nič príjemné po operácií, ale žena veľa znesie a hlavne ked má pri sebe tých správnych ľudí, tak to prekoná 🙂...Mne sa to prejavilo silným krvácaním a veľkými bolesťami vo vaječníku, bolo to na nevydržanie, celú noc som preplakala od bolestí, ale nakoniec som to zvládla..ako to zistili hned ma brali na operáciu a všetko dopadlo ok..neoporúčali mi otehotnieť 5mesiacov, ale teraz sme sa s priateľom začali snažiť a uvidíme ako to dopadne..ale ja verím, že tentoraz to rýchlo vyjde a všetko bude v poriadku, nestrácam nádej 🙂

bajaaaaa
1. sep 2013

Ahoj, mne sa to stalo vo februári 2013 ale na ľavom vajcovode. Zobrali ho, preto aby sa znížilo riziko opakovaného mimomaternicového tehotenstva. Ale my už aj tak asi nemôžeme prirodzene, lebo pavý vaječník nemám zdravý, tak čakáme na priefuk a potom už len asi umelé :(

erzikaa
17. sep 2013

ahojte.... chcem sa spitat po operacii ste museli lezat v nemocnici?kolko dni???

dooomca
17. sep 2013

erzikaa: mňa operovali v stredu a v piatok ma už domov pustili..a potom som bola radšej mesiac na PN, lebo som robila v kuchyni a tam som dvíhala ťažké veci, tak aby mi to nejako neublížilo 🙂

alpb
6. okt 2013

Keď toto čítam spomenem si ako som toto iste prezivala...mne v roku 2000 tiež odobrali ľavý vajcovod a to tesne pred svadbou lebo som mala mimomaternicove tehotenstvo rok sme sa pokúšali a nič ,tak som sa rozhodla že pôjdem do kúpeľov .spravila som dobre .do pól roka som otehotnela a od radosti som si poplakala.Bala som sa ísť na sono ale všetko bolo v poriadku.druhe tehotenstvo nevyslo odumrel mi plod v 9 týždni 😔 no a teraz mám už doma troch zdravych synov.Baby nevzdavajte to držím palceky .....inak aj toto posledné tehotenstvo som si užila bohužiaľ to iba u nás sa robia všelijaké testy a strašia nastavajuce maminy psychika je fakt dôležitá a treba veriť že všetko dobre dopadne

danakullova
6. jan 2014

Tak aj ja mam cerstvo za sebou MMT,zacalo to pozitivnym tehotenskym testom aj ked ciarka bola slabsia a hned na to zacal boliet lavy vajecnik.Po cca 5dnoch zabalo hnede spinenie a bolesti v podbrusku a tiez take pichanie.Bezala som na pohotovost a v maternici nic nebolo a HCG len 200 a tak ma pozorovali tyzden.Po tyzdni HCG len 1290 a nic v maternici a tak nasledovala laparoskopia a prisla som o lavy vajcovod.Je mi z toho strasne smutno,mam uz 31r a bolo to vytuzene a celkom rychlo sa podarilo po 4 mes.ale dopadlo to tak smutme.Snazit sa mozme vraj uz po mesiaci dvoch nakolko nebol zasah do maternice

balance
8. jan 2014

@danakullova to mi je luto, najhorsie to je, ked naozaj sa na babatko tesis a je vytuzene... mna operovali 27.11.2013, ale vajcovod mi nechali, len ho rozrezali a plodove vajicko vytlacili von a teraz 28.12. mi ho museli zobrat, pretoze tam nieco zostalo, zasa mi zacalo rast hcg, zacala som spinit a mat aj bolesti... Konecne som sa pomaly spamatavala z novembrovej operacie a zasa pod noz... Teraz mi kontroluju hcg ci mi klesa a ku podivu rastie, v den poslednej operacie som ho mala 520 a teraz 2.1. som bola na kontrole a je 600. Tak ja uz tomu nerozumiem...
Mne dr. povedal, ze sa nemame snazit minimalne 6 mesiacov a nemala som tiez ziadny zasah do maternice...

danakullova
8. jan 2014

@balance je to zvláštne ze stále stúpa HCG ,mne brali krv len den po laparoskopii a HCG kleslo,neviem či mi este budu brát krv.Je možné ze mas este niečo v maternici.Ty uz mas 2 dětičky?Já žiadne:'(

balance
8. jan 2014

@danakullova no ved toto, ze je to strasne zvlastne... mne maju hcg sledovat do negativity, zajtra idem na krv, tak uvidim... Nie nemam 2, mam iba syna, to druhe som si dala teraz anjelika :(, my strasne tuzime po druhom, ale tak verim, ze sa nam to podari... Len mi je naozaj divne, ze tebe dr. povedal, ze sa po mesiaci mozete snazit a my az po pol roku, nechapem tomu, ved sme mali rovnaku operaciu....

luciagdt86
8. jan 2014

Ahojte. Chcem sa spýtať, akú máte skúsenosť s bazálnou teplotou, jej meraním a hlavne výpočtom ovulácie na jej základe. Ja som si ju začala merať pred 2 týždňami. Celý čas mám nad 37 (37,1...37,2), len raz som mala 36,7 a raz asi 37,5. Posledných asi 5 dní mám stále 37,1.
Prekonala som mimomaternicové tehotenstvo v máji 2013 a odvtedy sa snažíme o bábo - neúspešne. Stále nič. emoticon Vzali mi jeden vajíčkovod. Beriem už 3 mesiace Clostilbegyt a Duphaston, no nič. Tak som sa dala na tú bazálnu teplotu, ale nejako sa v tom nevyznám. Čo sa týka sledovania výtoku... S manželom máme pohlavný styk v priemere každé 2 dni, takže si neviem predstaviť, ako sledovať výtok, kedže je to skôr ešte spermatický výtok, než normálny. Viete mi poradiť? Ďakujem!

bobatko
8. jan 2014

aj mne po potrate v maternici a naslednom cisteni stale stupalo HCH a nakoniec po mesiaci ked som doma od bolesti v podbrusku odpadla Dr. zistil ze mam este jedno mimi a to mimomaternicove ktore mi robilo taketo bolesti a stale som mala pozitivny test. a museli brat celu lavu stranu .

meribel
11. jan 2014

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, nemali ste potej laparoskopii nejaké tráviace ťažkosti? Pretože ja som týždeň po operácií po MMT a trpím nadúvaním a zápchou, tak neviem či som niečo zlé zjedla alebo to môže byť tou operáciou?

beata116
12. jan 2014

ahojte mamicky, ja som cerstvo po sekcii, 2 januara ma museli operovat. bola som v siedmom tyzdni. mala som krvacanie do brucha, pol litra krvi. vzali mi aj pravy vajcovod... pred dvoma dnami mi vytiahli stichy... no vcera sa mi to tak zdurilo a mam to tvrde... okolie okolo toho mam necitlive..... chcem vam poradit mne to pomohlo trosku psychicky... zapalte bielu sviecku a dajte ju do okna... aby dusicky nasich anjelikov mohli v klude odpocivat... vela ludi hovori ze to neboli este ludia ale mali uz dusicku a aj to boli nase deticky... moje rastllo a vyvíjalo sa aj mimo maternice.... viem ze ale mimo maternice dietatko nema sancu... ani nemalo.... skoro som zomrela... no viem ze mi zeny sme silne bytosti ... boh vedel.... mne zenska povedala ze mam pockat aspon 4 mesiace ked chcem dalsie babo... doma mam 2 rocnu dcerku a chceme velmi este jedno...no bojim sa... riziko ze sa to zopakuje tu je ale ani sa to nemusi stat... strach mam aj ho budem mat...

radka1704
13. jan 2014

@habibibella ja uz tiez nemam jeden vajickovod druhy bol nepriechodny tak som sa bala ako to dopadne nastastie to dopadlo dobre po absolvovani umeleho oplodnenia ktore sa nepodarilo som otehotnela prirodzenou cestou hned na druhy mesiac asi mi pomohli tie hormony ktore som brala!drzim ti palce

habibibella
autor
14. jan 2014

@radka1704 dakujem, v septembri som mala zas pozitivny test, nastastie to bolo normalne tehotenstvo, ale tesila som sa len par tyzdnov. Musela som podstupit kyretaz, lebo nebilo srdiecko :(
Od decembra sa opat snazime, no je to pre mna psychicky vycerpavajuce...
Ale tesim sa, ze tebe normalnym sposobom po tom vsetkom zadarilo

radka1704
14. jan 2014

@habibibella urcite to vynde treba si vynst vonku odreagovat zabavit sa uvolnit sa a ono to pride samo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre