Mojžíšovej metóda v Bratislave.Neviete o dákom centre?

pahu
17. jan 2008

Ahojte snažilky 😉
Nakoľko som nenašla na slovenskom internete skoro žiadny odkaz na túto tému a veľmi by som chcela začať cvičiť podľa paní Mojžišovej, aj touto cestou by som Vás chcela poprosiť o pomoc... Neviete náhodou o nejakom centre alebo konkrétnom človeku, ktorý sa týtmo zaoberá v Bratislave alebo v jej okolí? Vlastne kdekoľvek, možno sa sem dostane aj niekto, kto to zháňa práve v meste odkiaľ ste vy 😵

Ďakujem 🙂

kaboca
17. jan 2008

ahoj, mna by aj Kosice zaujimali... 😀 😀 dakujem

pahu
autor
17. jan 2008

Ahoj Kaboca, no tak dúfam že nám niekto poradí, ja som zatiaľ zistila iba Trenčín, skúsim to nájsť a hodím to zatiaľ sem 😀

emjee
17. jan 2008

tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... ze v kupeloch Lucky sa to vraj cvici

pipika
17. jan 2008

Ahojte!
Citala som na nete,ze v zdravotnom centre Medifora v BA na Sturovej ulici sa vraj cvici Mojzisova. Da sa kupit aj knizka Metoda Ludmily Mojzisovej,je do 300 sk.

pahu
autor
17. jan 2008

Ahojte Emjee a Pipika, ďakujem veľmi pekne, už aj idem po tom viac pátrať... 😀 Ani neviete ako ste mi pomohli 😉

pipika
17. jan 2008

Ale vieme,pahu 🙂 😉 Aj ja sa ju chystam cvicit,ale az po IUI.

pahu
autor
17. jan 2008

Pipi a prečo nie hneď? 😉 😨

pipika
17. jan 2008

Lebo teraz mam mrchu a nechce sa mi. A knizku som este stale dedostala. Takze ak sa IUI nepodari zacnem cvicit.

pahu
autor
17. jan 2008

Oki, aj ja dostávam mrchu, síce nejako pomaly a už od pondelku, ale hneď keď odíde, začnem 😉

pipika
17. jan 2008

Vies,ja som ten typ,ktory radsej sedi pred telkou nez sa sportuje. 🙂 Takze preto mi trva uz mesiace zacat cvicit Mojzisovu.Ale teraz som sa rozhodla a aj tak bude.

alexa27
17. jan 2008

ahojte, my chodime s kamaratkou do studia Miracle na Feriencikovej 1, v ba. tento kurz je uz asi obsadeny ale skuste tam zavolat kedy otvaraju dalsi 😉
www.studiomiracle.sk

pipika
17. jan 2008

Alexa dik za info 🙂

terezicka
17. jan 2008

Baby aj ja by som chcela cvičiť čokoľvek čo mi pomôže otehotnieť, ale tu v mojom okolí ( Lučenec, Poltár ) silno pochybujem že niečo také sa tu cvičí 😅

pipika
17. jan 2008

Terez vitaj! 🙂 A doma ju nechces cvicit?

alexa27
17. jan 2008

terezicka, skus si prestudovat tuto linku:
http://www.cvicime.cz/cviceni-praha-2005/cviky/...
da sa to cvicit aj doma, ale ja osobne som lenivec, neviem sa doma prinutit, takze viac mi vyhovuje ked chodim na kurz.
pipka, nie je zac 😉

terezicka
17. jan 2008

No ja som podobne tiež veľký lenivec, radšej si otovrím balík čipsov a budem pozerať telku 😅 Ale idem preštudovať ten link a možno sa už konečne aj prinútim cvičiť doma 🙂 Manžel by bol určite veľmi rád 😉

pahu
autor
18. jan 2008

Ahojte cvičiteľky 😀

PIPIKA!!!!! Ďakujem 🤐 😀 Tak ja už som sa prihlásila do centra Medifera v Bratislave na prvé vyšetrenie k fyzioterapeutičke 24.1.2008, ktorá mi podľa môjho stavu predpíše potrebné cviky. Podľa prečítaného a opýtaného som to pochopila tak, že budem musieť cvičiť doma ale aj na individuálnych stretnutiach s fyzioterapeutom. Po nejakom období, na ktorom sa dohodnem s teraputkou, pôjdem ešte na tzv. záverečné vyšetrenie, aby zistili, či sa mi môj "stav" zlepšil...
Takže Vám dám hnd v stredu po tomto vyšetrení vedieť čo a ako 😀

Alexa ďakujem, za studio miracle, momentálne majú plno, takže by som tam musela čakať kým otvoria nový kurz a ja by som chcela začať čo najskôr 😉

kaboca
18. jan 2008

babulky a nieco v Kosiciach??? 😝

terezicka
18. jan 2008

Pahu to je super že sa ti to podarilo vybaviť a že budúci týždeň začínaš 🙂 Ja som si zatiaľ vytlačila aspoň tie cviky čo dala Alexa link a dnes to asi začnem skúšať doma, ak premôžem moju lenivosť 😅

pahu
autor
18. jan 2008

Ahoj Kaboca 🙂
Dúfam že ti niekto pomôže, idem aj ja brázdiť po nete, prípadne by som sa spýtala tej mojej terapeutky či nevie o nejakých známych po iných mestách, lebo ich veľa nie je a je to obrovská škoda... 😉

Neviem,.. V knihách píšu že by malo ísť o individuálne cvičenia, hlavne to prvé vyšetrenie môže byť aj naprávanie kostrče a v Studio Miracle vlastne ideš iba na konkrétne cvičenie, kde je 10 žien.. Prezistím teda, ako to je v skutočnosti..

V Českej téme majú baby aj negatívne skúsenosti s nejakými šarlatánmi, ktorí sa tvária že vedia čo robia, ale ani ich pred tým nepozreli, kde by mohol byť problém...

Uvidíme a hodím spätnú väzbu....

evamik
18. jan 2008

Ahoj Pahu a ostatní, budu psát česky, tak doufám, že to nebude vadit... 🙂 Cvičit tuhle metodu jen doma (bez chození k fyzioterapeutce) nemá podle mě vůbec smysl. Důležitý jsou právě ty mobilizace, na kt. se chdí přibližně 1x měsíčně. Mezi tím cvičíte samy doma - cviky, kt. vám fyzioter. dá a jsou individuálně přizpůsobeny. Já třeba cvičím ráno i večer, ale holky psaly, že třeba jen jednou denně nebo část ráno a část večer, takže to se dost liší. Hlavní je jít opravdu k někomu, kdo v tom má praxi a ví, co dělá! Např. to cvičení ve více lidech je absolutní nesmysl!!! Doufám, že jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně... a třeba to někomu pomůže... 🙂

pipika
18. jan 2008

Pahu,som rada,ze sa ti podarilo zistit viac.Prosim potom po konzultacii napis ako casto treba chodit a kolko to stoji. Zaujimalo by ma to.Dakujem

kaboca
18. jan 2008

pahu, ty si sikovnica teda...tak rychlo si nasla niekoho... 😉 dakujem, ze sa opytas...dufam, ze bude niekoho poznat...a potom nezabudni popisat svoje zazitky.. 🙂

aquila
18. jan 2008

Ahoj holky,
taky vám přispěju svou zkušeností. Chodím cvičit Mojžíšovou v Brně. Je opravdu zbytečné cvičit sama, je potřeba odborného dohledu. Mám super rehabku, chodím k ní vždycky po skončení menstruace na moblizace. Jeden den uvolní přes konečník a zopakujeme cviky, které cvičím 2x denně a zrovna mrkne jestli nedělám něco špatně a druhý den uvolňuje žebra -to je takový nadstandard jak ona říká. Cviky mi přidává postupně, vždycky začínám na 5 opakováních každého cviku a postupně to musím dotáhnout až na 2O. Ale věřím jí, učila se přímo od žákyně paní Mojžíšové.Je to makačka,už mi to zabere víc jak půl hodiny, takže dokopat se k tomu každý den ráno a večer je někdy moc těžké...Ale snažím se a věřím, že to pomůže. Jen jsem vás chtěla povzbudit a pokud budete mít nějaký dotaz, tak klidně písněte do IP.

pahu
autor
21. jan 2008

Ahojte 😀
Evamik, Aquila 😉 Ďakujeme za informácie, určite pomôžu nie len mne ale aj ostatným babulkám 😀 Takže ja idem teraz vo štvrtok na to prvé stretnutie s fyzioterapeutkou a potom Vám sem napíšem ako som pochodila...
Zatiaľ viem, že sa musím opýtať na niekoho v Košiciach 😀 Ešte nejaké iné mestá?? 😵

pahu
autor
24. jan 2008

Ahojte, trošku pozdvihujem našu tému, akurát odchádzam k fyzioterapeutke na prvé stretnutie, potom Vám napíšem, ako bolo 😉 Držte mi palčeky, aby sa jednalo o naozajstnú Mojžišovej metódu, nie iba falošnú 😀

luko
24. jan 2008

ahojte 🙂
a ku komu sa da chodit v BA? nemyslim cvicenie, viem, ze do Miracle, ale k nejakej fyzioterapeutke? mam doma knihu ale tiez by som radsej civcila pod dohladom.

evamik
24. jan 2008

Ahoj Pahu, tak jak to dnes dopadlo? Doufám, žes našla někoho, kdo to umí a je v pohodě! 🙂

katka444
25. jan 2008

Ahojte babule, pozerala som ten link co dala alexa27 (• snž • 17. jan 2008 o 13:37). Ale nie je tam pri tych cvikoch napisane kolko opakovani ten ktory cvik robit. Alebo robit kazdy cvik len jeden krat?! Neni mi to jasne. 😒

pahu
autor
25. jan 2008

Ahojte, takže prvé vyšetrenie mám za sebou 😉 Včera som Vám nenapísala, lebo som sa už nevrátila do práce 😀

Takže: Centrum sa volá MEDIFERA, je v BA na Štúrovej 12, www.medifera.sk,..
Cez telefón som sa informovala ešte pred tým o cene, čo by ma to stálo... Povedali že momentálne 1.800,- ale akurát upravujú cenník a bude to okolo 2.000,-, čo zahŕňa vyšetrenie lekárky a 6 cvičení a záverečné vyšetrenie... Keď som tam prišla, na recepcii začali lamentovať, že som v soločnej zdravotnej poisťovni a že im aj so všeobecnou zdravotnou poisťovňou obmedzili počet preplácaných pacientiek, že budem musieť zaplatiť za vyšetrenie 1.400,- + za cvičenia 2.500,- Nakoniec keď som si nebola istá či to chcem zaplatiť, povedali že mi dajú zľavu, vyšetrenie 700,- + 2.200,- 6 cvičení... Ale čo by sme neurobili pre detičky, však? Išla som teda na vyšetrenie, ktoré trvalo asi 25 minút, poprechádzala som sa, poohýňala, postláčala ma... No a začala som sondovať... Ja som si myslela že ona bude moja fyzioterapeutka, ale nie, odporučila ma ku svojim kolegom, ona iba doporučuje vhodné metódy terapií... Vraj nevadí ak by som otehotnela v priebehu cvičení, že by sme to na 3 mesiace prerušili a pokračovali by sme po prvom trimestri odporúčanými cvikmi pre tehuľky... Potom som sa pýtala, že je veľmi málo terapeutov na slovensku, ktorí cvičia touto metódou, a ona sa mi normálne pruiznala, že aj jej terapeuti nie sú zameraní iba na Mojžišovú, ale že o nej vedia, a aj vedia ako cvičiť podľa jej metódy... Takže by som mala začať budúci týždeň a budem to mať spojené s ďalšími 2 druhmi terapií, jedna je zameraná na relaxáciu vnútorných orgánov ako je maternica - jej uvoľnenie a druhá na reflexnú terapiu... A popri tom si budem cvičiť podľa Mojžíšovej...

A teraz potrebujem Vaše posúdenie, myslíte si že tam mám ísť? Zatiaľ som zaplatila iba za vyšetrenie, ale keby to nemalo mať význam, radšej by som tých 700,- obetovala.... Samotné cvičenia s terapeutom trvajú 30 minút.... 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre