Môže mať žena deti výlučne jedného pohlavia?

esterrr1
16. nov 2008

Ahojte, pocula som uz viac nazorov, ze niektore zeny mozu mat deti LEN jedneho pohlavia...ze ak ma napr. synov, nemoze mat dcery a naopak. poculi ste take nieco? Ak ano...preco, od coho to zavisi? Moze to byt pravda?
Raz mi jedna pani rozpravala, ze ma 4 dcery...a prestali sa snazit o syna, lebo vraj nemozu mat...a jej dcera mala naopak 4 synov a nesnazia sa o dceru, lebo vraj sa neda. Ze vraj niektore zeny ( alebo pary ) mozu mat IBA jedno pohlavie...co si o tom myslite>?
Ja som zatial bezdetna, planujeme sa snazit az v 2009, ja som z dvoch dcer, chlapec, buduci manzel z dvoch chlapcov...dakujem a som zvedava na vase nazory...

zucha
13. jan 2009

fakt, este som chcela napisat, ze pri prvom dietati sme priam ukazkovo, aj ked neplanovane urobili vsetko tak, ako zuz opisuje, ze sa robi chlapec a lalaho, dievka 😉 Dokonca aj podla cinskeho kalendara chalan, chute, ako u chalana, brucho ukazkovo chalanske a predsa to bolo inak. Jediny vypocet,kde mi vyslo, ze to bude dievcatko bolo podla vypoctu zmeny krvy. To sedi aj pri tomto druhom 😉

jamajka
14. jan 2009

Zuch, aj mne všetko vychádza na babu a utz ukázal chalaniska už niekoľkokrát, tak som už s tým zmierená.... 😅

jamajka
20. feb 2009

Pozerám, že tu už strááááááášne dávno nikto nebol..........

cuchre
20. feb 2009

moj muz robi iba chlapov....jeho mamam mala 3 chlapcov, jeho otec je z 2 chalanov, jeho brat ma len chlapca...oni ine ani nerobia 🙂 keby vedel urobit babu, tak sa dam nahovorit na dalsie babo 😀 tbw moja babka mala 11 deti, a z toho len 4 dievky...

roasha
20. feb 2009

zucha,ja k tvojmu starsiemu prispevku...vojaci z povolania/piloti/ napr.nemaju synov,len dcery...som sa pobavila...
moj je vojak,-na letisku a mame dceru,ale kolegovia maju chalaniskov,niektori len chlapcov,alebo krasne pariky....takze vyvraciam tuto "blbost"

skoda ze nejde pridat smailov,bol by tam ten vyrehneny

dinduska
20. feb 2009

kocky moja teta ma take divoke hormony,ze nemozeme mat chlapca ako nahle otehotnela a cakala chlapca tak asi okolo 4 mesiaca vzdy potratila takze moze mat len dievca.je to zaujmave.no co tie nase hormony... 🙂

prasiatko30
21. feb 2009

roasha - tak uz viem preco ma sused tri dievky - on je pilot na stihackach tak asi vyvrazdil vsetky "chlapcenske" spermie 😀 😀 😀 jemu by sa to teda potvrdilo na 100% 😀

roasha
21. feb 2009

prasiatko,tak ako sa tu pisalo,3nie je vzorka,a zo zamestnanim muza to teda nesuvisi.☺☺☺

katecameron
25. sep 2010

ja tiez poznam pilota a ma 2dcery 😀 😀 😀 😀

marianca
25. sep 2010

Dobré, no ja neviem možno čo sa týka nejakej genetiky je možné, že niektoré ženy zo zdravotných dôvodov nie sú schopné vynosiť jedno pohlavie, ale určite to nie je dané aj pri zdravých ženách a čo sa týka napr. tých pilotov a elektrikárov, dobréééé 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
Môj muž je elektrikár 13 rokov a robí priamo v tej najvačšej elektrárni, robí aj v zónach kde je zvýšené riziko žiarenia a máme 2 chlapcov 😀 😀 😀 😀

didiana333
25. sep 2010

@marianca no inak,je to sranda,takéto uvahy...ale možno na tom niečo bude...My sme obaja rozvedení,ja mám z manželstva dvoch synov,aj priatel má dvoch synov ...ked sme čakali bábo,tak nám lekár na sone povedal,že je to dievča,čo priaatelovi nešlo do hlavy,lebo ked bol na vojne,tak strážili nejaký jadrový objekt alebo čo a vtedy im niekto povedal,že dcéry nikto z nich mať nebude... 😀 a veru sa nám další chlap narodil 😀 😀 😀 Pre zaujímavosť: moj ex...má s dalšou ženou tiež dvoch synov(samec jeden 🙄 ) Takže u nás všetko tiež chlapi.... 😀

vavenecka
7. nov 2010

ked som to tu zahliadla,tak aj ja sa pridam...mam tetu a ta ma troch synov a jej sestra ma zas tri baby...a teta bola tehotna a potratila a potom mi babka hovorila,ze ona asi nemoze mat dievcatko a zas jej sestra chlapca...tak mozno na tom nieco bude 😉

kristi
7. nov 2010

ano, jiste ze muze. Manzel ma jeste dva bratry 🙂

feb13
7. nov 2010

Pohlavie dietatka urcuju muzske spermie, takze na matke nezalezi. (Samozrejme to ze niekto moze mat aj syna aj dceru este neznamena ze ich aj bude mat - raz som citala jeden clanok o nejakych Anglicanov, co sa snazili o dievcatko a mali 15 synov a az potom sa im narodilo dievcatko. Boli vytrvali. 😀 ) No bola tu v decembrovej teme jedna baba ktora pisala ze ma nejaku krvnu chorobu a preto jej vsetky babatka - dievcatka odumreli tusim v 6. mes. a synovia sa narodili tiez 7-8. mes. ale prezili. Ale to je velmi specialny pripad akych je strasne malo.

gumkacik
7. nov 2010

u nas je tiez taka pani potratila a boli to dievcatka a chlapec ma uz 19 rokov po nom maly 2 dievcatka a tie potratili aj pred synom mala dievku aj to potratila.

anjelicek26
7. nov 2010

Tak ja to vyvratim hned z oboch stran... drahy ma z prveho manzelstva dve baby, nasa prva spolocna je baba... takze tri baby... teoria "chlap co len babi robi" padla definitivne, ked sa teraz na ultrazvuku ukazal pipik... takze mame spolocneho syna a dceru... ziadne, ze len jedno pohlavie... je to po kazdy raz ako ked hodis mincou... jednemu padne 3x hlava, inemu 3x znak... no a niekto ma to stastie, ze mu padne jedno aj druhe 😉

mimkao
7. nov 2010

známa ma 7 synov a žiadnu dcéru. Ale na otázku odpvedať neviem. Ja mám zase 4 dievčatá, ale aj jedného chlapca. 🙂

hrozienko11
21. nov 2010

zavisi to od spermii.takze muz rozhoduje,ci to bude dievca alebo chlapec. ak ma muz v rodine vela chlapcov,tak zrejme aj on bude mat muzskych potomkov. ale nikde nie je napisane,ze nemoze byt aj dievca 😉

anjelicek26
21. nov 2010

@hrozienko11 - No neviem ci to rozhoduju spermie, kedze len vajicko rozhodne, ktoru pusti dnu 😉

hrozienko11
21. nov 2010

@anjelicek26 urcite o tom nerozhoduje zena a ani vajicko,to len urci,ktoru spermiu pusti. ale zena ma len jeden chromozom a muzska spermia nesie bud zensky alebo muzsky chromozom,ktory napokon urci pohlavie 😉 som si tym 100% ista,lebo s biologiou robim doteraz 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre