Môže mať žena deti výlučne jedného pohlavia?

esterrr1
16. nov 2008

Ahojte, pocula som uz viac nazorov, ze niektore zeny mozu mat deti LEN jedneho pohlavia...ze ak ma napr. synov, nemoze mat dcery a naopak. poculi ste take nieco? Ak ano...preco, od coho to zavisi? Moze to byt pravda?
Raz mi jedna pani rozpravala, ze ma 4 dcery...a prestali sa snazit o syna, lebo vraj nemozu mat...a jej dcera mala naopak 4 synov a nesnazia sa o dceru, lebo vraj sa neda. Ze vraj niektore zeny ( alebo pary ) mozu mat IBA jedno pohlavie...co si o tom myslite>?
Ja som zatial bezdetna, planujeme sa snazit az v 2009, ja som z dvoch dcer, chlapec, buduci manzel z dvoch chlapcov...dakujem a som zvedava na vase nazory...

marija
17. nov 2008

😀 zaujimava tema. No napr. moj dedo pochadza z 11 deti, z toho 10 chlacov a posledna je dcera 😀 aspon to snazenie nevyslo nazmar 😵

marselina
17. nov 2008

😀 😀 😀

prasiatko30
17. nov 2008

ja neviem ci na tom nieco je alebo nie je ale ja osobne poznam asi dve zeny co maju zo 6 alebo 7 synov (kazda jedna) - ani jedno jedine dievcatko ale to je skor rarita - lebo pri mamickach co maju viac deti predsa len je vacsia pravdepodobnost ze niektore bude ineho pohlavia. u zien ktore maju len 2-3 deti sa taketo nieco podla mna neda ani preskumat 😉

jamajka
18. nov 2008

Aj mňa táto téma dosť zaujala, leob čakáme tretie bábo a hoci sme otehotneli pravdepodobne hodne dní pred ovu a mala by to byť baba, všetko nasvedčuje tomu, že to chce byť chalan......
Žeby ten môj mal naozaj tak superrýchle spermie, že by vedel robiť len chalanov,....., on sám je z troch synov....

fim
18. nov 2008

Nedá mi to, abych nevzpomněla na "chytré časopisy", které radí, jak si udělat děvčátko/chlapečka. Jednou z rad je určitá životospráva ženy - prý by si potom údajně mělo vajíčko vybrat správnou spermii, kterou přijme k oplození. Kdyby na tom bylo trochu pravdy (jakože proč by pH okolí apod nemohlo k tomu napomáhat...), tak by asi bylo možné i to, že by žena mohla mít děti jen jednoho pohlaví, ne?

sirinka
18. nov 2008

ester ha ha ha...to fakt nepoznas zenu, ktora by mala dceru aj syna??? tato otazka nemoze byt myslena vazne... 🤐

jamajka
19. nov 2008

No niektoré ženy majú len jedno pohlavie, ale čím to je, to je záhada.................

vlasta23
20. nov 2008

hele, ja se take zajimala o genetiku, ale je to opravdu pravdepodobne, ze nekteri nemuzou mit jine pohlavi. Muze se totiz stat, ze muz proste postrada spermie s divcim chromozomem nebo naopak. To se vazne stava, ale neni to tak caste. Vetsinou je to nahoda, ale netak uplne. Zalezi to take na zene a PH v pochve. Pri urcitem PH prezivaji lepe divci spermie a pri jinem zase chlapecke A pak se stava, ze nekdo ma tolik deti stejneho pohlavi......Takze to neni uplne nahoda, jen biologie, o ktere lidi nevedi. Ale u nekoho se stava dulezita 🙂

jamajka
20. nov 2008

Myslím si, že je na tom kus pravdy vlasta, len škoda, že som otehotnela tak nečakane, určite by som si dala viac záležať na tom, aby to bolo dievčatko, lebo je to môj sen, ale keďže nás tehotenstvo trochu prekvapilo, tak už sa nedalo nič skúmať ani zisťovať.......
Ktovie či sa dá podomácky nejak zistiť PH v pošve??? Možno by mohli na to vymyslieť nejaký domáci test aj s návodom ako na chlapčeka a ako na dievčatko...........

kalo
20. nov 2008

Taky to prý ovlivňuje strava matky. Ženy s vysokoenergetickou stravou mají spíš chlapečky. A taky když více jíte potraviny působící na organismus kysele či zásaditě (jaké přesně nevím, ale lze dohledat), tak máte tendence mít buď holky nebo kluky....

katka76
20. nov 2008

ak je muz casto vystavovany elektromagnetickemu ziareniu, ma znizeny pocet Y-chromozomov, takze mnohi elektrikari, programatori maju v prevaznej vacsine dievcata. ale tot je len statistika

sirinka
20. nov 2008

jamajka keby to zalezalo len od ph posvy, tak uz by si dnes kazdy vyberal ake chce mat deticky... 😉 to je asi len maly zlomok toho, co vsetko na to posobi a ja si myslim, ze aj tak nakoniec ide najme o nahodu, ktora tam dorazi prva 😀

titkovamiriam
20. nov 2008

vylucne neviem-ja mam troch chalanov 😀

kacka.va
20. nov 2008

já myslím, že stravou to rozhodně není 🙂, u nás v okolí ale na všech funguje pohlaví podle stáří krve.

kalo
20. nov 2008

Kacka: s tou stravou jsem to četla a docela tomu věřím..
Jestli ale funguje to s tou 7 letou výměnou krve, tak zrovna u nás to vychází na samé holky 🙂 Jsme s mužem přesně o 7 let a ještě máme na stejno narozeniny...Tak v takových případech je možné jen jedno pohlaví...k tématu 🙂

jamajka
21. nov 2008

A u nás to tento rok podľa veku krvi vychádza na dievku, aj podľa čínskej, aj podľa ovu, ale utz nám ukázal opak, tak mi ešte zostáva dúfať, že ten UTZ sa mýli, zostáva už len teória, že som porušiala všetky tabuľky a som výnimka, potom by asi platito to PH v pošve, ak je také, že prežijú len Y-spermie, tak potom preto mám len samých chlapcov...............

sika1
21. nov 2008

Čo je to rok podľa veku krvi??? To počujem prvýkrát...

maartinkaa
21. nov 2008

ja by som to tiez chcela vediet a aj to co mi podla veku vyjde 😉

mirjanka
21. nov 2008

Holky krev se nemění.... je to mýtus, který se neustále traduje 😉

maartinkaa
21. nov 2008

mirjanka, hovori sa, ze topiaci sa aj slamky chyta, a myslim, ze aj ty si bola na tom tak isto ako mi pokial si sa nedozvedela, ze cakas dievcatko. musis byt teraz strasne stastna, ked cakas babu po dvoch nezbednikoch 😀 😀 😀

helenkasabinka
21. nov 2008

JAMAJKA ahoj
citam ze budete mat babo????

mracik
21. nov 2008

baby, ja osobne si myslím, že pohlavie sa ovplyvniť nedá a že je to dobre. Keby to bolo možné, tak by sa u nás rodilo oveľa viac dievčat ako chalanov, takto je to krásne v rovnováhe.
Však keď sa pozrieme na Indiu a Čínu aké obrovské problémy tam vznikli preferovaním naopak chlapcov ☹

inak už som rozmýšľala aj o tom, že to, že u nás v poslednej dobe ľudia túžia prevažne po dievčatkách je spôsobené tým, že na opačnom konci sveta je priveľa mužov a Zem sa túži dostať do rovnováhy 😉

sirinka
21. nov 2008

mracik ja tuzim po dvoch chalanoch 😵

jamajka
21. nov 2008

Ahoj Hela,
áno je to tak, ale rada by som bambuľku, a vyzerá to skôr na chlapca, ale topiacia sa aj slamky chytá................ ako to bolo písané vyššie........

jamajka
21. nov 2008

tu je link na tú stránku - pohlavie dieťaťa podľa krvi:

http://www.pohlaviditete.cz/pohlavi-ditete-podl...

jamajka
21. nov 2008

a tu je link na čínsku tabuľku:

http://www.pohlaviditete.cz/cinsky-lunarni-kale...

sirinka
21. nov 2008

podla obidvoch tabuliek budeme mat teraz chalana 😎

jamajka
23. nov 2008

sirinka, tak potom daj vedieť čo ti povedia na UTZ a čo to bude v skutočnosti som strašne zvedavá, lebo ja podľa všetkých tabuliek mám mať babu aj podľa obrúčky na retiazke, a vyzerá to na chalana......... 😀 😀 😀 , asi som fakt vážny prípad, to preto že si to tak želám.......... možno má môj manžel len tie rýchlejšie XY spermie, a nevie mi urotiť bambuľku............

petule.h
23. nov 2008

mám 2 kluky a jsem ráda a taky jsem je chtěla 🙂

sirinka
23. nov 2008

jamajka my chceme prekvapko...takze dam vediet v maji 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre