Môže mať žena deti výlučne jedného pohlavia?

esterrr1
16. nov 2008

Ahojte, pocula som uz viac nazorov, ze niektore zeny mozu mat deti LEN jedneho pohlavia...ze ak ma napr. synov, nemoze mat dcery a naopak. poculi ste take nieco? Ak ano...preco, od coho to zavisi? Moze to byt pravda?
Raz mi jedna pani rozpravala, ze ma 4 dcery...a prestali sa snazit o syna, lebo vraj nemozu mat...a jej dcera mala naopak 4 synov a nesnazia sa o dceru, lebo vraj sa neda. Ze vraj niektore zeny ( alebo pary ) mozu mat IBA jedno pohlavie...co si o tom myslite>?
Ja som zatial bezdetna, planujeme sa snazit az v 2009, ja som z dvoch dcer, chlapec, buduci manzel z dvoch chlapcov...dakujem a som zvedava na vase nazory...

jamajka
23. nov 2008

dobre budem sledovať...........

vlasta23
24. nov 2008

ahoj jamajka, sirinka,
zalezi ti na PH urcite a to PH se meni podle stravy, jakou jis, takze pokud zmenis to, co jis, mas velkou sanci. Nejvice ale pohlavi zaleni na nacasovani, zda mas sex pred ovulaci nebo v den ovulace. Jamjka, jestli chces holku, tak musis pred ovulaci. mas takhle velkou sanci, protoze chlapecke vetsinou nevydrzi a divci pockaji. no a kdyz to zkombinujes se stravou, tak si myslim, ze mas vyhrano. Take se prodava dosti drahy gel do pochvy, coz ma slouzit jako zvlhcovat Jmenuje se to Pro seed. je to dost drahe, ale zvysuje to zasaditost, coz je myslim dobre pro ty, co touzi po chlapeckovi. Hele ja diky tehle teorii cekam take chlapecka. Uvidid se priste. Priste chceme holcicku, tak pak az budu moc soudit. Verim ale tomu, ze pokud se zkombinuje vice metod, tak to vyjde. Jen na jednu bych nespolehala.

Jinak s tim el. proudem to je pravda. Elektrikari maji opravdu vetsinou holky. Specialne pokud pracuji v oboru dele. Take letci-tam je zase UV zareni, ktere Y moc neprospivaji. Take kuraci maji vetsinou holky. To se ale vztahuje na chlapy, zenska to neovlivni. Tak vyzkousejte a uvidite 🙂

sarkal
24. nov 2008

Velmi zajímavé téma.
Moje teta má čtyři děti a samý kluky,zajímavé,že ani jednou se prostě nepovedla holka.

Jinak manža je elektrikář a máme kluka. 🙂

maart
24. nov 2008

...no Vlasto, ja Ti nevim...pises to tak, jako ze kdyz tyhle vsechny "figle" zkombinujes, tak to proste vyjde....ja jsem holt skeptictejci, protoze kdyby to takhle opravdu fungovalo, tak ma 90% paru prvniho chlapecka a pak druhou holcicku....takovy ten "spravny" rodinny model 😉 .

jamajka
25. nov 2008

ja som kombinovala tiež, až na tú potravu a PH, to som dovtedy netušila, a vychádzalo to všetko na babu a bude chlapček 😀 , teda, ak sono dobre ukázalo, lebo aj také prípady sa stávajú....

Mali sme sex pred ovu, aj čínska tab, aj pohlavie podľa krvi, aj JONÁŠ............ ale asi môj manžel má len XY spermie, takže tie XX tam nemohli počkať, keď tam možno ani neboli 😀 😀

vlasta23
27. nov 2008

no jamajka, tak to jsou prave ty vyjimky, o kterych jsem psala....
sarkal- vyjimky potvrzuji pravidlo
maart- to mas pravdu, akorat lidi nejsou ochotni to takhle delat, i kdyz jim to nekdo poradi. Jinak ten odhad mas spravny. Opravdu jsem cetla studii, ktera se prave temihle metodami zabyvala, protoze je provadi a prisli na to, ze pokud je dodrzujes, tak na chlapecka mas 90% sanci, na holku o neco mensi. Asi 80%. Tak nebud skepticka a vyzkousej. me to vyslo, dam vedet, jestli nam vyjde i ta holcicka 😀 Mym znamym to take vyslo. jen jedne ne, ale se pozdeji priznala, ze to uplne presne vsechno nedodrzovala, ze pry toho na ni bylo moc. Takze ja mam zatim 100% uspesnost 😀 Ale nikomu nic nenutim. Je to jen moje zkusenost a snazim sse nabidnout k premysleni jinym, kdo to treba chcou zkusit. ja tomu take moc neverila, kdyz jsem to poprve cetla, ale rekla jsme si, ze nic nezkazim, kdyz to zkusim. A to je asi fakt, jen jsem zvysila pravdepodobnost. A jsem rada, ze mi k tomu kdysi nekdo dopomohl a ukazal mi tuhle teorii.

digysa
27. nov 2008

Takze mile damy, ak ste pozorne citali zuz11,tak v podstate zalezi od "MUZSKYCH" spermii, ci to bude chlapec, alebo dievca. Zena pocne iba to, co sa jej dostane do vajicka. Bud vyhra Y alebo X.

Inak u mna to bolo presne podla tych studii...Na chlapcovi sme pracovali den pred ovulaciou.
Dievcatko sa nam narodilo necakane. Lebo muz odchadzal na sluzobnu cestu a mohli sme mat pohlavny styk 3 dni pred ovulaciou. Takze som ani neverila, ze sa nieco zadari. A veru az 3 dni prezila ta zenska spermia. A ked som otehotnela, tak hned sme aj tusili, ze to bude asi dievca.

maart
27. nov 2008

Nene Vlasto 😀 , ja uz nic zkouset nebudu....ja uz 3 deticky mama....2 kloucky a treti holcicku 🙂 , takze ja jsem moc spokojena a stastna...jenom tuhle diskusi obcas ctu, proste me to bavi.

mirjanka
27. nov 2008

Pro Jamajku...nám podle Jonáše vyšel první kluk a třetí holčička, druhý syn měl být holčina, ale termín ovulace a početí byly blízko sebe.(červené a zelené termíny se shodovaly, u těchto případu je pohlaví nejasné a nemusí vyjít) u syna i u budoucí dcery se zelený a červený termín dost rozcházel...ale vyšlo to...možná náhoda

Pro Vlastu... teorie počít několik dní před ovulací holčičku a těsně před ovulací chlapce by mohly vyjít, jenže každá žena nemá ovulaci uprostřed cyklu- takže by si jí musela hlídat (některé ženy otěhotní při menstruaci nebo těsně po ní)
Můj manžel pracuje s počítači a první dvě děti jsou synové 🙂

jamajka
27. nov 2008

Ja som si ovuláciu sledovala na základe príznakov a dva roky som to používala ako anitikoncepciu a doteraz to vždy vyšlo, je pravda, že ten mesiac sme zariskovali, a mali sme styk an 10 - 12 deň, ale ovulácia prišla okolo 20. dňa podľa príznakov, tak mi je stále čudné ako som mohla vlastne otehotnieť, a bola som presvedčená že to bude určite baba, uvidíme, aelbo tá ovulácia bola skôr, len príznaky boli klamlivé, tak som to neodhadla??? ktohovie?? Alebo sme mali styk aj neskôr, a už som si to nepamätala, možne sme si "dávali pozor" a zrovna to nevyšlo???? 😀 😀 😀

vlasta23
3. dec 2008

Ja taky nemam ovu uprostred, ale pokazde jinak. Nevim, jake mate priznaky, protoze ja zadne. Ja zjistim jen s merenim bazalni teploty. To je tak jediny presny priznak... Tak jamajka, jestli jsi nesledovala, ostatni muzou byt klamave.

mirja- no pocitace zas neni takova elktrika. Ja myslela elektrikare, co pracuji u zasuvek s proudem. Pocitac nic neni.

maart- to jsi me pobavila. 3 fakt staci 😀

jamajka
5. dec 2008

Vlasta aj podľa teploty, som sledovala ovulku,............teda hlavný vzostup bol až okolo 20 dňa, tak neviem kedy vlastne bola a keď sme to robili na 10-12deň, mala by to byť baba ako hrom...............

astraia7
9. dec 2008

Slysela jsem na pomerne erudovanych mistech, ze podle nejnovejsich vyzkumu muz pohlavi ditete neovlivnuje, ale je to zenske vajicko, jeho obaly a ch. reakce, ktere vybira, kterou spermii pusti dovnitr 😉

zabka80
9. dec 2008

Ahoj 🙂
Já zas slyšela takový laický názor na tohle téma..Že , ženy, které jsou ve vztahu dominantnější, mají syny a naopak. Když je páreček, vztah je vyvážený 🙂

pastarela1
9. dec 2008

pridam sa aj ja. zevraj je to tym, ze mnohym parom po svadobnej noci sa rodia vacsinou chlapci. vysvetlilly to tym, ze pri pohlavnom styku ked su spermie "cerstve" sa plodia vacsinou chlapci a naopak ak chcete mat dievca tak by to mal chlap drzat v sebe dlhsi cas aj tyzden a potom mat pohlavny styk..

jamajka
10. dec 2008

no my sme zrovna teraz sexíkovali hádam každý druhý deň po skončení mrchy, takže boli čerstvé 😀 a chalan je potvrdený na 80 %

kejka
10. dec 2008

Tak já nevím,mám tři kluky,ale každý má jiného otce.Poprvé rozvod,podruhé ovdovění,ted přítel.Dva už jsou dospěláci a ve 37 jsem plánovaně otěhotněla. 🙂 Nechala jsem tatínka vybrat jméno pro holku,páč jsem na stoprocent věděla,že to bude opět kluk. 😀 Nějak jsem po holce nikdy netoužila.Někdo ty chlapy rodit musí 😀

jamajka
11. dec 2008

Kejka a ako si to vedela že bude chalan, či len taký vnútorný pocit????? Alebo si to nejak cítila podľa príznakov???

sashka.mst
11. dec 2008

eugen jonas ti vie vypocitat,kedy pocat aby bolo pohlavie ake si prajes, takze y toho usudzujem, ze nemusi mat zena len deti jedneho pohlavia

kejka
11. dec 2008

Jamajko já nevím,ale u všech tří jsem nějak podvědomě tušila,že jsou to kluci. 😉 Všechna tři těhu naprosto stejná.

jamajka
12. dec 2008

aj u mňa sú tie tehu úplne rovnaké, aj bruško vyzerá rovnako, len ja niekedy mám pocit, že by to mohlo byť dievčatko, aj keď to vyzera na chlapca aj podľa Utz. len teraz pri tomto treťom ma veľmi bolí pod pravým rebrom, mám bábo dosť vysoko, tak mi tlačí a začína mi byť nevoľno, hlavne ráno, teraz v 28 tt, je to normálne?? A som strašne unavená, neviem, že by to bolo predsa len iné ako predtým, alebo je to tým, že mám už viac rokov????

ejusa
12. dec 2008

Jamajka a Ty uz na nasu temu levicaniek kasleeees? 🙂 Aj ja sa citim uplne uplne bez energie,unavena,vsetko ma boli,picha 😒

jamajka
13. jan 2009

Ale nekašlem, už teraz chodím poctivo pozerať, či si ešte neporodila Ejuška..... 😎

zucha
13. jan 2009

tak znova k teme. Samozrejme, muz urcuje pohlavie, ale su povolania, ktore, ked muzi robia, nikdy nemaju chlapcov. Jedna sa o zamestnania, kde su trvalejsie vystavovany magnetickej rezonancii a este nejake ziareniu. Nazov si presne nepamatam. Hovorila mi to moja gynekologicka, lebo som sa jej pytala, ci je nejaky sposob mat chalana, kedze manzel po nom tuzil. Medzi taketo povolania patri napriklad profesia pilotov, vojakov z povolania,.........

janka91
13. jan 2009

caute...ja tiez velmi tuzim po dievcatku tak mi drzte palce.... 🙂 🙂 🙂 ale nepocitali sme si tie dni kedy mozme aby to bolo dievca tak uvidime

deborah1
13. jan 2009

Ahojte.Ja mám 3 chlapcov,pred rokom som potratiola 4.-ho človiečika,no nevieme,či to bolo chlapec alebo dievča,no a teraz som 5.ty krát tehotná 🙂 a hovorím si,či to bude ch. alebo d.,je to jedno,len nech je zdravé 🙂 .Ale nenahnevám sa,ak to bude dievčatko. 😀 Neviete niekdo,keď mám chuť na slané,mastné,pikantné?Pri predchádzajúcich tehu som také chute nemala,aspoň si nepamatám.Moja maminka keď ma čakala,že stále jedla pašteky. 😀 Inak,v našej rodine je to tak,že-z otcovej strany-otec má 2 bratov,každý z nich má 2 synov /iba ja som výnimka-dievča/.A z nich 1 má 2 synov,2.jedného,3.jedného,ja mám,zatiaľ 3 synov a dokonca švagriná/manželova sestra/má 3 synov a moja sesternica 1 syna 😀 Žeby to bolo tým,že veľa solíme?Tuším som to kdesi čítala,pokúsim sa ten článok nájisť,že kto chce chlapca má viac soliť a kto dievča,jesť menej sladké jedlá..

deborah1
13. jan 2009

oprava..menej slané jedlá..

lucenek
13. jan 2009

holký dyť je to jenom v chlapech.....jaká spermie bude rychlejší takové pohlaví to bude, jsou pokolení kde jsou rychlejší psermie mužské...mno.....manža třeba umí jen holky 😀

sakura77
13. jan 2009

nooo,u nas su len "chlapi":
jedna segra ma chalana,druha segra ma chalanov dvoch a aja mam tiez chalana 😀

aluskas
13. jan 2009

Tak u nás také teorie neplatí... manžel pracuje s počítači a před početím jsme se milovali každý den, takže jsme dle teorie na první stránce "snižovali" počet spermií nesoucích chromozom Y 🙂)).....a máme kluka.
Ale bylo nám jedno, jestli kluk nebo holka.

Teď se zadařilo náhodou, tak uvidíme. Těšíme se na kluka i na holčičku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre