Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môžem piť alkohol, keď ešte nie som tehotná?

pacica
5. feb 2012

ahojte,chcem sa spytat,kedze beriem vitaminy a chystam sa otehotniet ta za tie 3 mesiace,ci mozem pocas tych mesiacov sa chodit bavit,ale s tym ze budem konzumovat alkohol.ci radsej nie?dakujem

strihalka
5. feb 2012

ja bych to neresila s drahym jsme malou pocali pri lahvince bileho vina🙂tak jasme ze tvrdy alkohol ne, ani upritele bych neodporucila, ale zase celibat drzet ..ee, myslim, ze lehke vinka muzes, i ja si ted pocas tehu dam sklenku bileho vecer

anjelicek26
5. feb 2012

@pacica - isteze mozes. Prosim neber to v zlom, ale otehotniet sa ti nemusi podarit na prvy sup, ale moze podarit aj po roku, a co dovtedy nebudes pit, dopovat sa vitaminmi a nezjes nic nezdraveho?

zi uplne normalne ako doteraz. Aj keby otehotnies, vajicko sa zahniezdi v maternici ALE na krvny obeh sa napaja az v 8 tyzdni tehotnosti - kedy placenta zacina preberat funkciu. Dovtedy sa NIC co matka zje ci vypije k dietatku nedostane. Je to obranny mechanizmus prirody, aby buduca mamina mala cast zistit, ze je tehotna a neublizila dietatku.

Isteze netreba pit, ked uz vies ze si tehu, to je jasne ;) Ale nepit vobec, lebo "by si tehotna byt mohla", to je fakt hlupost.

janusa_
5. feb 2012

Pri snažení sa o miminko je dolezita psychicka pohoda a optimizmus, teraz si mozes povedat ze nebudes pit lebo mozno budes tehotna, ze nebudes jest to lebo by si mohla byt tehotna, ze nebudes robit a ono lebo by is mohla byt tehotna. Naco stresovat seba a tym aj svoj organizmus?! Tehotenstvo nie je choroba. Pochybujem ze sa chystas opijat do komy, a trochu alkohlou si myslim ze nezaskodi, inak by si savelmi upriamila na myslenku mozneho tehu. a tiez je pravda ze otehu nemusis na prvy mesiac snazneia n iekedy to trva i roky- a to sa chces tryznit?!- utapat sa doma a byt v smutku depresii ze preco to opat nevyslo?- niekedy je lepsie vypnut a trosku sa odreagovat aby clovek zacal mysliet na to pozitivne 😉 i ked je stara pravda ze alkohol nic neriesi ale podlamojho nazoru tak jemne moze clovek sem tam oblbnut mozgove bunky.

a este alkohol nie je tazka chemikalia vyprcha z tela za par hodin/dni cize 3mesiace je fakt dlha doba.

Drzim palce nech sa rozhodnes spravnee a nech vam snazenicko vyjde na prvy pokus 😉

Trosku dlhy mozno prehnane filozoficky je moj prispevok ale co uz 🙂

radlinka
6. feb 2012

treba mysliet pozitivne a treba sa aj odviazat, zit zivot naplno a vsetkeho si dopriat 😉 , hlavne aby bol clovek v pohode a psychicky vysporiadany a vobec nemysliet nato, ze sa baby planuje, pride to nakoniec aj samo ani sa clovek nebude stacit divit. 😉

inffinity
6. feb 2012

Zij, bav se a urcite nemysli na to ze chces otehotnet. Samozrejme ze bude lepsi kdyz se alkoholem dostanes do nalady ( tak se pry i nejlepe deti delaji 😀 ) nez uplne pod obraz ze nebudes moct chodit 😀 my sme neplanovali malou a presne mesic pred otehotnenim se mi podarilo se dva patky po sobe tak zridit ze ani nevim co se delo B-) noasi jsem tusila ze je to naposled v mem zivote 🙂 uzivej uzivej pak bude vse jine 😉 drzim palce..

barbora21
6. feb 2012

Ja som bola na tom tak isto - rozhodli sme sa pre babo a moj muz mi nechcel naliat ani pohar vina 🙂 Po troch neuspesnych pokusoch zistil, ze to asi nepojde tak lahko a ked som mu vysvetlila, ze tym, ze si ani pohar vina nemozem dat k jedlu tak stale myslim len na to, ze ci som tehotna alebo nie som, ci sa to podarilo alebo nepodarilo. Odvtedy mi vzdy vinko naleje, zijem tak ako predtym a len skusame kedy sa to podari. Ale dovtedy si zijem svoj normalny zivot s dobrym jedlom a poharikom kvalitneho vinka 😉

vinifred
6. feb 2012

..že sa ešte pokúšaš vôbec hýbať.. 😀 ja by som ani netelefonovala,lebo aj to je žiarenie a určite by som si postavila niekde zemľanku,aby ma nikto nerušil,lebo stres je sviňa.. 😀

lucka1987
6. feb 2012

jasne ze hej.. bezpredmetna otazka... odviaz sa a nemysli na to ze vobec chces otehotniet... samozrejme je fajn ked sa telo ocisti od skodlivych latok v tele... ale dnes je toho tolko ze jed si das poharik cez vikend a zabavis sa v bare, tak to vobec nebudemat dopad na to ked o par mesiacov otehotnies...

moniciak
6. feb 2012

Alkohol je predsa pre ľudí ale zas s mierou pochybujem o tom že vˇxsetky mamky a tehotné z modrého koňa mesiace predtým nevypili ani kvapku 🙂

salma22
6. feb 2012

mozes pit 😀 uvolni sa ,odychni si a ostatne pride aj samo len na to nemysli vsetko sa podari 😵

zuzicka1982
6. feb 2012

Ja som stiahla sedmicku cerveneho,ked mi mrcha nechodila, lebo som si myslela ze tehotna urcite nie som. No bola som.A mame krasneho zdraveho chlapceka 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli