MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

mariynka
24. jún 2011

@katka2011 poznam viacero zien, ktore maju "jonasove" deti 😉 🙂 a aj pohlavie im vyslo podla vypoctu.. 😉 a ked sa ti krizi vypocet s ovulaciou, pohlavie sa meni.. 😉 🙂 🙂

mariynka
24. jún 2011

@elise tak ja mam potom v okoli strasne vela zien, ktore podla teba nahodne otehotneli a este aj porodili pohalvie podla jonasovho vypoctu.. a to ja na nahody neverim.. 😉 🙂 🙂 a co sa tyka pohlavia, pocula som aj nazor, ze pred ovulkou je chlapec, po ovulke dievca..ale neviem co je na tom pravdy.. 😕

lauricka
24. jún 2011

...ze otehotniet sa da aj mimo ovulacie 😀 to ma pobavilo. Len mi padlo do oka, necitala som diskusiu.

lauritka
24. jún 2011

myslim, ze na to je aj jednoduche vysvetlenie, predtym si takto podrobne cyklus nesledovali a teda kvazi sa nemuseli " trafit". Jonasov vypocet im mohol pomoct v tom, ze si zacali znacit cyklus, sledovat, hold v niektorych dnoch to potom "nahodou" vyslo. Pohlavie je 50% /50 %.. cize tam nie az taka zla pravdepodobnost, ze sa netrafi. 🙂

elise
24. jún 2011

@mariynka ja poznám veľa žien ktoré otehotneli bilingsovou metodou čo je vicej pravdepodobnejšie ako jonáš🙂

annavi
24. jún 2011

@lauritka... no preeesne taaak... mne vychadzal cervený den na 21.6. a zelený (ovulovsky) na 20.6. hmm..nevííímmm...22.-23.6 som mala bolesti ako na mrchu (assii ovulovské) .. a vcerajsí ovu test vysiel s dvomi //... 😎 😎
@mariynka jonasovi do prihlasky tiez píses kedy ti koncila mrcha, ake dlhe cykly mávas, takze on vyraáta zeleny den podla "predpokladanej" ovulky na základe tých udajov kt.l mu ty dás o svojom cykle a ccerveny..neviem mi to pripada ze ho len tam tak trepol. 😲 ..ako vídím moj jonášovský kalendár 😝 😝 😲 lepsie je riadiť sa meranim BT, ovu testami, hlienikom...suhlasim s lauritkou.. 😉 tak spoznas svoje telo a vies na com si..a co v nom prebieha.. 🙂

halienka
24. jún 2011

@annavi presne takýto prístup sa mi páči 😉 🙂 mnoho báb ani nevie, že Jonášova metóda je vlastne iba astrologická predpoveď, nemôžu zas od toho očakávať naozaj zázraky 😉 veď aj umelé oplodnenie má "len" max. 40% úspešnosť a to je sakra presnejšia metóda 😉 neviem prečo ľudia stále očakávajú od každej metódy 100% úspešnosť, ve´d keby taká metóda existovala, tak už sú tam všetky neplodné páry a už nemajú problém 😀 každá jedna metóda môže byť aj neúspešná a treba s tým rátať. 😉 🙂

elise
24. jún 2011

jednoducho sa netreba spoliehať na jednu metodu ako na 100= účinnosť🙂
prajem vám veľa bábeniek či už podľa jonáša alebo podľa niekoho iného, hlavne aby bábetka prišli vytúžené a boli v poriadku🙂 mne pri prvom vyšiel chlapec podla zlatej retiazky a obrúčky🙂

ivaana2
24. jún 2011

@annavi ale ja nechapem preco si myslis ze som sa rozculovala ..ja som nemala dovod sa rozculovat a opakovat sa uz nebudem

ivaana2
24. jún 2011

@halienka ja som ta ale neprosila o to aby si mi nieco vysvetlila to ze som to napisala tak ze niektore to nepochopili to mna nezaujima a to ze si povedala ze ste primitivy si povedala ty ja take nic netvrdim

annavi
24. jún 2011

@ivaana2 "cítiť" to z tvojho vyjadrovania...a nielen to..ale aj tvoju inteligneciu.. 😉 😉
o opakovanie ta tu nikto neprosi, aj tak by to zbytocné.a bez pointy v tvojom prípade.. 😅

anielik67
24. jún 2011

ahojte baby...som tu nova neviete mi povedat do kolko dni ste dostali vypocet od Dr. Jonasa??? dakujem 🙂

ivaana2
24. jún 2011

@annavi 🙂 neviem co chces dosiahnut tym ze ma budes urazat....skor ja mam pocit ako sa snazis byt strasne nad vecou a musim sa smiat 🙂 🙂 🙂 pobavila som sa na tom vsetkom aj ja aj ked som si vedoma ze som to zacala ja a priznam si svoju chybu ... ale odtial potial ...myslim ze uz nik neni na to zved. ak to tak strasne stale chces riesit tak mi radsej napis ip a tam si pi..cuj kolko chces alebo si otvor novu diskusiu ..riesim pic.viny ale tu ja sa k tomu uz vyjadrovat nebudem ...BTW ries dolezitejsie veci ako je toto 😉

ivaana2
24. jún 2011

@anielik67 to asi zalezi na tom ako su busy...niekomu to poslu do tyzdna ..niekomu neskor ale skus im poslat mail a oni ta budu info o vsetkom

halienka
24. jún 2011

@ivaana2 jój, no to keby sme tu prispievali len vtedy kedy nás niekto o to prosí, to by tu ale bolo ticho 😀 a ja som to písala aj kôli iným babám, bo som sa fakt zlakla, že tomu tvojmu "nepresnému vyjadreniu" niekto uverí 😝 som taká trúba, že sa neviem poučiť a stále myslím aj na druhých dobro 😝 😀
Ale aj od teba som sa niečo naučila - ako celkom zaujímavý spôsob ako zvrátiť to že som "tresla capa" 😅 - urobiť zo všetkých naokolo "málo inteligentých", lebo ma vlastne nepochopili že som to myslela úplne inak 😀

annavi
24. jún 2011

@ ivaana2 😨 🤐
@lauritka@halienka@elise kráásny week babyyy.. 😎 😎

dermakova
24. jún 2011

@jania023
ked prebehnes stranky, tak zistis, ze uz niektore aj stihli porodit a otehu cez MS podla vypoctu... 😀

dermakova
24. jún 2011

ja som sa snazila dva roky, co som ja ovulakov a vsetkeho mozneho vybuchala a potom som si dala urobit vypocet, zacala som sa podla neho drzat a hla po 3mesiacoch som bola tehotna...
No a teraz som tehu znova, na ľtermin podla vypoctu... 😎

marcah
24. jún 2011

@ivaana2
@halienka
@annavi
@lauritka uz prestante riesit to slovickarenia .... myslim ze kazdemu je jasne ze bez ovulacie to nejde a uprimne, myslim ze v Ivaaninom prispevku chybalo jedno slovicko na to aby cely prispevok bol dost logicky a daval zmysel a nemusela nasledovat sprska osocovania a uz tak trochu aj vulgarizmov...

annavi
24. jún 2011

@marcah 😉 súhlasim s tebou..ale chyba nebola len v tom chybajucom slovicku ..kazdy z nas urobí "preklep" ale uvedomí si to a netvrdí nieco "nelogické" a to iste furt dokolecka dokola..v 😅
mne je to absolutne jedno..len sa čudujem 😀 😀 že ake poniektore sme.. 😀 😀 toť vsjo..

annavi
24. jún 2011

IP od @ivaana2 😉 len pre mna.😅
"tak ja neviem ci uz si fakt taka pribrzdena alebo co ....to sa budes byt o kazde slovicko do nekonecna a asi musis mat vzdy pravdu ...tak sa ti ,,ospravedlnujem,, slecna alebo pani inteligentna ze som nieco napisala zle a dufam ze sa s toho coskoro spamatas ... "

annavi
24. jún 2011

@halienka moja nechajme to tak uz radsej..lebo ... 😀 😀 😀
s tou IP čkou som sa musela podelit..sorko @ivaana2 neodolala som vsak..

ivaana2
24. jún 2011

@annavi 😀 😀 😀 😀 no comment na tvoju osobu

evkasus
24. jún 2011

Baby ja si myslim, ze Jonasova pomoc nie je dobra. nie je to dar od Boha ako to on prezentuje. Su to vypocty zalozene na astrologii a to je proti Bohu. Pisem to hlavne pre krestanky....je mi jasne, ze neveriacim to bude jedno a to chapem.

bobocka
24. jún 2011

@evkasus nehnevaj sa evka,ale pokial krestanka velmi tuzi po dietati,no roky sa jej nedari a spribudajuci vekom jej mizne aj sanca vlastne dieta mat,tak sa akoze ma spolahnut na boha,len aby sa nebodaj neruhala??? pokial je boh take milosrdny a odpusta,tak ako krestania veria,tak mu taketo male nepomahanie pre zeny tuziace byt matkami vadit nebude!

halienka
24. jún 2011

@ivaana2 áno, máš pravdu, už sa nejdeme naťahovať 😉 ja som dostala celkom pekné a aj slušné IP od teba 😉 🙂 ďakujem a určite sa nehnevám 😉
Inak kým ja sem napíšem príspevok tak je tu vždy 5 ďalších príspevkov a už som potom kapánek pozadu 😀 ako tak kukám, už sa tu zas rieši niečo iné 😀

evkasus
24. jún 2011

@bobocka chapem ta bobocka. Ja som presne v tej situacii. Napriek tomu, ano, myslim si, ze sa ma spoliehat na Boha viac a nie na astrologicke vypocty od Jonasa. Boh je milosrdny...a je ochotny odpustit kazdy hriech, ked ho clovek olutuje. Ale ist hriechom ku svojmu stastiu neprinasa pozehnanie...

bobocka
24. jún 2011

@evkasus mne tuzba po dietati a robenie vsetko preto,aby ho zena mala,nepride byt hriechom.mat v sebe tolko lasky a tuzit ju dat malemu cloviecikovi a vychovavat z neho dobreho cloveka-vsak tomu sa boh musi len tesit 😉 veriaca nie som,no respektujem kazdeho veriaceho a jeho pravo verit v boha.no odopierat si moznost byt matkou len preto,aby som ho nebodaj neurazila-to mi pride byt viac nez krute.neverim,ze boh chce,aby partneri prezili svoj zivot smutni s vedomim,ze mali moznost pomoct tomu aby boli rodicmi vlastnemu dietatu,no nevyuzili ju,len aby si boha nepohnevali a nakoniec sa im cas minie a s nim aj moznost mat vlastne dieta.krestania predsa veria,ze ich boh miluje a chce aby boli stastni a teda si nemyslim,ze by taketo mini napomahanie povazoval za hriech 😉 . a je mi luto,ze to krestania tak vnimaju,lebo sa mozno uplne oberaju o sancu byt rodicmi vlasnych deti ☹

anielik67
24. jún 2011

@ivaana2 dakujem za radu...je to tyzden a este som ho nedostala ale vyskusam im napisat... 🙂

evkasus
24. jún 2011

@bobocka hej babocka, je to tak, ze Boh urcite nechce, aby sme svoj zivot prezili smutni a bez naplnenia. Prave naopak. A urcite nie je hriechom tuzit neskutocne po dietati, to uz vobec nie. My krestania verime, ze Boh ma pre nas zivot plan...ktory je dobry. A ked sa clovek spolieha na Boha tak skor ci neskor mu Boh pomoze, aj ked to nemusi byt vzdy vo forme aku sme si predstavovali.
Nejde o to, ze by bol Boh taky kruty lebo on skutocne nie je. Je laska. Len ide o to ako sa chapu jeho prikazania. Nejde vlastne o prikazy....formy bo bo bo. Boh nam nimi ukazuje co je pre nas dobre a co uz nie. Dava nam nimi navod na zivot. Ak by si poznala trochu pribehy, ktore sa spominaju v biblii...tak je tam kopec prikladov toho ako Boh zehnal zivoty tych, ktori mu zostali verni a zasa ake nepozehnanie prinasal hriech a priklananie sa napr. aj k magom, ci astrologom. My ludia sme vsak taki, ze chceme mat vsetko polopate...chceme vidiet svetlo na konci tunela...takze taka skutocna dovera, ked este clovek nevie ako to s tym jeho zivotom naozaj vypali je tazka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre