MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

bobocka
24. jún 2011

@evkasus ok,ja ti tvoju vieru neberiem.len nezabudaj,ze zivot mas len jeden ...aby si raz nelutovala ked sancu na vlastne deti uz mat nebudes...mozno budes a mozno takto o rok uz budes mat v naruci svoje dieta.kto vie.no ja by som nemohla a keby som vedela,ze takato moznost ako je jonas existuje,tak by som to vyuzila.u mna by tuzba po dietati urcite zvitazila nad vierou...ale ja nie som krestan,takze ja tuto otazku ani neriesim. a vlastne ani problem mat dieta som nemala.mam doma krasneho zdraveho syna.tato tema ma len zaujala,lebo som o jonasovi citala,videla som v telke s nim rozhovor a fakt ma to zaujalo 🙂 a mimochodom-on je krestan,katolik 🙂 http://www.ta3.com/sk/relacie/12_portret/6091_e... klikni si na ten kink /sk/playlist/relacie/6091 je to velmi zaujimavy rozhovor s nim 😉

evkasus
24. jún 2011

@bobocka dakujem babocka, ze sa dalo s tebou tak rozumne pokecat 🙂
Niektori ludia by to tak nevedeli. Vsetko dobre tebe aj syncekovi.

ivaana2
24. jún 2011

@evkasus nic proti tebe ..urcite to nemyslis zle ale mne to zavana riadnym fanatizmom ...je to snad normalne ze zena urobi preto vsetko len aby mohla mat zdrave dieta ..ved nieje krajsi okamih ako ked po porode prvy krat chytis svoje dieta ...ked uz si taka zarita krestanka tak by som chapala keby si hovorila o umelom oplodneni ale o jonasovi btw. jonas je silny veriaci ved je to aj na jeho stranke Táto metóda je pod ochranou samotnej Kráľovnej neba i zeme..

evkasus
24. jún 2011

@ivaana2 to povedal iba on, ze je ta metoda pod ochranou Kralovnej. Je krestan, len trosku odbocil...
fanatik nemyslim, ze som. Hovorila som tu iba to, co by aj knaz potvrdil. potom by museli byt vsetci krestania fanatici.

bobocka
24. jún 2011

@evkasus ze babocka 😀 😀 😀 😀

ivaana2
24. jún 2011

@evkasus zobrazili sa mi tvoje komentare az potom ako som to poslala...pekne si to napisala ale aj tak...ved ja som videla reportaz s nim a prisiel mi tiez silno veriaci clovek ako ty a metodu povazuje za nieco ako dar od boha tak preco taky rozdiel??

ivaana2
24. jún 2011

a mne je vlastne jedno ci si to mysli iba on alebo aj niekto iny taketo veci neriesim ale ak by ta jeho metoda pomohla zene otehotniet tak preco to neskusit...

zelmirka1
24. jún 2011

ahojte, ja som jedna z tych ktora otehotnela podla astrologickeho vypoctu, nerobil ho sice Jonas, ale ak zena vie presne hodinu a minutu narodenia dobry astrolog to dokaze, dlhe roky sme cakali na babo, skusali vsetko a az termin urceny podla casu narodenia sa ukazal ako spravny. Samozrejme je dolezite tomu verit a tiez je jasne ze v zivote su rozne okolnosti a nemusi to vyjst na prvykrat.
Kazdy ma pravo sa rozhodnut čo je ochotny podstupit pre to aby mal dieťa,niekto to necha na prirodu, či Boha, niekomu pomahaju lekari, niekomu aj alternativne metody, dôležité je rozhodnúť sa slobodne a byť presvedčený o tom čo robíme a čo chceme, vtedy príde presne to čo má. Prajem všetkým splnenie ich túžby. 🙂

hadassah
27. jún 2011

no konečne lauritka a halienka + ostatné, ktoré majú rovnaký názor na ovuláciu ako ja.
Inak - minulý mesiac som mala ovuláciu 8.6., Jonášov termín tiež ukazoval vysokú možnosť otehotnenia 8. 6. sexovali sme celý týždeň a ... aj tak sa to nepodarilo. 😀 Mne sa skutočná ovulácia s Jonášovým termínom kryje tak cca raz, dva razy za rok. Už teraz sa tieto dva dátumy začínajú rozchádzať. Vždy sa ale radšej budem snažiť cez plodné dni, ktoré zisťujem podľa merania bazálnej teploty a ovulačných testov ako podľa toho, v akej fáze sa nachádza mesiac.

hadassah
27. jún 2011

ja by som tu rada stretla ženu, ktorá tvrdí, že otehotnela na Jonášov termín, ale zároveň má aký taký dôkaz, že mala, prípadne nemala ovuláciu - napríklad ukázala pozitívny/negatívny ovulačný test, alebo sem hodila graf bazálnej teploty, ktorý by vyznačil/nevyznačil ovuláciu.
Pretože každá jedna žena, ktorá tu tvrdí, že otehotnela na Jonášov dátum, vôbec nevie, či a kedy ovulovala. Mňa jednoducho iritujú len vety typu " viem že som nemala ovuláciu, ale otehotnela som" 😀 😀 😀
Napríklad by som chcela vidieť meranie bazálnej teploty, ktorá by vôbec nevyznačila ovuláciu a žena by napriek tomu vyznačila pozitívny tehotenský test, alebo taký graf, kde by ovulovala na 14 deň, ale sex by mala na 5. deň cyklu a potom na 25 deň cyklu a šup ho tam o 3 dni pozitívny tehotenský test 😀
Možno potom by som bola náchylná uveriť tomu, že sa dá otehotnieť bez ovulácie.

halienka
27. jún 2011

@hadassah to držím moc palčeky, nech to čím skôr výnde 😉 🙂 inak ja neviem, prečo aj gynekológovia nenabádajú ženy aby viac pozorovali svoje telo a spoznávali dni svojej ovulky, som sa snažila o tehu nejakých 13 rokov, prešla som teda fakt všetkým možným aj nemožným - teda šak mám aj zdravotných problémov kopec - ale to zistenie, že si môžem sama odsledovať kedy mám ovulku a ten sexík trošku nasmerovať mi dosť podstatne pomohlo, bo po 13 rokoch manželstva sa už málokomu chce sexovať každý druhý deň celý mesiac, že áno 😀 😀 ale na to som v podstate prišla až keď sa objavil internet a ja som sa k tomu dostala vlastným zisťovaním. Nie je to síce úplne super presné, ale zas na približné určenie "kedy asi" to vcelku postačí 😉 🙂

hadassah
27. jún 2011

Len jeden jediný krát som videla graf bazálnej teploty, kde žena vyznačila jediný sex 5 !!! dní pred ovuláciou a o 2 týždne pozitívny tehotenský test. A to som už mohla povedať "páni moji, tak tie spermie boli borci, že vydržali toľko". Proste rarita. V tisícoch grafoch žien, ktoré zisťujú ovuláciu nikdy nenájdete taký, ktorý by ukázal otehotnenie mimo ovulácie.

hadassah
27. jún 2011

@halienka moja gynekologička sa vôbec na meranie bazálky nezameriava, ale kamoška, ktorá chodí ku gynekologičke o dvere vedľa bola vyslovene poučená o tom, ako si má merať teplotu a zisťovať ovuláciu, aby zvýšila pravdepodobnosť počatia.

hadassah
27. jún 2011

@halienka tak mne sa tiež nechce sexovať ako králik, my to odmakáme cez ovuláciu, cca tých 4-5 dní, potom sa nám už nechce a ani to nemá význam, pokiaľ samozrejme nemáme chuť 😀

annavi
27. jún 2011

hadassah @halienka baby plne suhlasim.. 😉 mam na to vsetko taky istý nazor... 😀

hadassah
27. jún 2011

@annavi ja som už mala aj taký pocit, že niektoré ženy si pod pojmom "ovulácia" predstavujú všetko možné len nie to, čo to v skutočnosti je a potom to tu fakt vyzerá, že jedna rozpráva o voze a druhá o koze a vzájomne si nerozumejú 😖

annavi
27. jún 2011

@hadassah..no mi nieco hovor...ja si myslim ze som sa jasne vyjadrila...teda aspon sa snazim 😅 ..hmm...ale ako hovorim kazda sme nejaka... 😅 😅 co narobíme... 😉 ak by sme si vsetci porozumeli na prvy šup tak by to nebolo zaujimave... 😀 😀

halienka
27. jún 2011

@hadassah no a ten graf tiež je len graf, veď aj tam môže byť nejaké percento nepresnosti, takže kľudne tá baba mohla tú ovulku mať o 2 dni skôr a teplota jej stúpala možno postupnejšie, pomalšie, som niekde čítala vraj 80% žien stúpne teplota už niekoľko hodín po ovulke, ale čo tých ostatných 20%? Tým stúpa pomalšie alebo neskôr, takže.... 😀 Ako ja Jonášovu metódu vcelku beriem, astrológii som sa kedysi trochu venovala tak viem na čom je založená, mne to teda fakt raz sedelo na chlp, ale samozrejme že som vtedy mala aj ovulku, no ten jeho výpočet vtedy pasoval presne na tie dni a aj som ostala prvý krát v živote tehotná 😉 🙂 . No druhýkrát som otehotnela úplne mimo jeho odhadu, zato v čase ovulky 😉

hadassah
27. jún 2011

@halienka to je jasné, že sú odchýlky v grafoch, s tým treba rátať, no odchýlka + - 1 deň je vždy lepšia ako sa seknúť o celý týždeň, ono veľa žien si myslí, že ovuluje podľa učebnice - na 14. deň a môže to byť kľudne aj 25. deň a potom jasné, že " huráááá otehotnela som na Jonáša a vôôôôbec som nemala ovuláciu,lebo to bolo tesne pred menzesom ". No a potom ich presviedčaj. 😀

halienka
27. jún 2011

@hadassah tak tak 😉

lauritka
27. jún 2011

no a este k Jonasovi. :

mam tu vypocet mojich plodnych vrcholov od jednej kocky / na internete/ ale je to to iste. IUI mi robili 10.6... mozte kuknut datumy.
tehotna nie som a vsetko bolo "perfektne" nacasovane 😉 😉 😉

lauritka
27. jún 2011

takze IUI 10.6 aj Jonas... presne na den... a prd z toho 😝 😀

lauritka
27. jún 2011

trosku detail, je to asi zle viditelne

halienka
28. jún 2011

@lauritka no ale čo s tebou keď ty tomu neveríš 😀 potom aj hviezdy na teba kašlú 😀

lauritka
28. jún 2011

@halienka veru. 😝

saranata
28. jún 2011

ahojte, dnes mi prišiel vypočet od Jonáša, a pri mojom 30 dnovom cykle sa mi všetky mesiace roka ktoré mi vypočítal prekrývaju zelene dni s červenými dnami, čo podla neho znamená že prelínanie týchto dní su vlastne najplodnejšie dni ale nevie tam zaručit pohlavie dietata....no takže to čo som chcela som nakoniec ani nedostala, iba to kedy mám najväčšiu pravdepodobnost otehotnenia ale to som vlastne vedela aj bez toho vypočtu vzhladom na pravidelný cyklus....takže mám kalendár k ničomu, pokial sa mi nejakým zázrakom uplne neotočí cyklus 😒

gabriellka
28. jún 2011

@lauritka ale výpočet od jonáša vypadá úplne inak 😕

lauritka
28. jún 2011

ja viem ako vyzera vypocet od Jonasa, mala som ho tiez doma, ale to uz je 100 rokov dozadu 😉 ked som o cykle nevedela ani prd. 😅

ale toto je vypocitane podla jeho metody na jedne internetovej stranke, kocka, ktora mi to robila sa tym trosku zaobera, takze to ma nastudovane 🙂

dermakova
28. jún 2011

@saranata
no tak to patris k tym stastnejsim. Co by kopa holiek dala za to.. 😎
no ja prave teraz cakam, ci nam to dievcatko vyjde, kedze sa mi jeden den prekryval, ale verim, ze ti bude ta baba. 😀 😀

@lauritka
a u vas je vsetko po zdravottnej stranke ok? lebo ak si dobre vsimam, tak ty si dlhorocna snazilka.
a k tym vypoctom po inetrnete, kamoska tak mala zarucene "jonasov " vypocet, bola po potrate a vdaka tomu divnemu rozpisu opat potratila...a potom napisala jonasovi a podla jeho vypoctu pekne otehotnela a bez problemu donosila chlapceka. takze ja tymto zarucenym veciam uz neverim... 😖

lauritka
28. jún 2011

@dermakova ano my sme kvazi v poriadku, trosku horsi spg.. takze chodime skusat aspon inseminacie. na dalsie umele nemame chut. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre