MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

hadassah
30. jún 2011

@gabriellka ono čas ktorý potrebuje spermia, aby sa dostala k vajíčku je nejako ohraničený. Vytrvalé spermie vraj môžu byť vo vajcovode už do 45. min. po styku, iným to trvá dlhšie. Preto je potrebné to poistiť a mať styk aj 2 dni pred uvoľnením vajíčka z folikulu. Proste aby tam spermie už boli. Ak teda Jonáš napísal plodné dni 27,28,29 a na stránke ti vyšlo 30, je potrebné mať styk od 27-30 tak či tak. Už ten 1 deň nehrá rolu. Ani Jonáš totiž presne nevie, aké rýchle sú spermie manžela, a kedy vajíčko "vystrelí" z folikulu. 🙂

gabriellka
30. jún 2011

@hadassah čítala som tu raz príspevok jednej baby. ktorá mala podľa výpočtu nejaký termín na otehotnenie, ale podľa BT tam bol rozdiel skoro 2 týždne. tak to poistila a mali sex obidva termíny a narodili sa jej dvojvaječné dvojčatá 😕

hadassah
30. jún 2011

@gabriellka viem, písala som si s ňou. Zamýšľala som sa nad tým.
Hormón, ktorý vyvoláva ovuláciu a premenu folikulu na žlté teliesko, sa označuje ako LH – luteinizačný hormón. Tento hormón sa v tele vyskytuje celý cyklus, avšak jeho nárast sa zaznamená len jeden krát. To sa dá zistiť ovu testami. Čiže ak dozrejú 2 folikuly, musia prasknúť naraz. Určite nebudem tvrdiť, že 100% žena nemôže ovulovať viac krát. Taký expert nie som 😀 . Nejakou hormonálnou nerovnováhou sa môže stať, že dozrievajú 2 folikuly? Teda LH hladina sa zdvihne, jeden praskne, potom niečo zblbne a druhý folikul dozrieva ďalej, zase sa LH zvýši a o 2 týždne praskne druhý. Ako však môže o 2 týždne dozrieť ešte jeden, keď sa už začne vylučovať progesterón a folikul na svoje dozretie potrebuje hlavne FSH - folikulstimulačný hormóm, ktorý však vo fáze vylučovania progesterónu je na veľmi nízkej úrovni? Hmm...
To že jedno bábätko bolo o 2 týždne mladšie by som chápala tak, že jeho veľkosť bola menšia, čo by zodpovedalo 2 týždňovému rozdielu, čo v prípade dvojičiek nie je nič výnimočné. Jedno bábo môže mať aj pri narodení vyššiu váhu ako to druhé. Ale skôr by som hlasovala za to, že tie vajíčka boli oplodnené v rovnaký čas.

hadassah
30. jún 2011

@gabriellka
tu som našla o dvojvaječných dvojčatách a píše sa tam to, čo som hovorila ja, že v maternici sa rovnako staré plody vyvíjajú rozdielne, ale aj to čo hovoríš ty, že mohla žena otehotnieť 2x. Ale to sú fakt výnimky s hormonálnou nerovnováhou. Tu je výcuc z článku:

Dvojvaječné dvojčatá (dizygotné)

Vyskytujú sa častejšie ako jednovaječné dvojčatá. Vznikajú oplodnením dvoch vajíčok dvoma spermiami. Tieto vajíčka môžu pochádzať z jedného alebo z dvoch vaječníkov, pričom môže ísť o prasknutie folikulu s dvomi vajíčkami alebo o tzv. dvojitú ovuláciu, keď dôjde k uvoľneniu a následnému oplodneniu dvoch vajíčok v relatívne krátkom časovom intervale po sebe. Medzi dvojčatami môžu vzniknúť váhové rozdiely – jedno z dvojčiat je väčšie a jedno menšie. Dôvodom sú rozdielne možnosti výživy počas ich vývoja, ktoré sa dokonca môžu meniť.
Stáva sa, že vplyvom rozdielnej výživy, ktorá je základnou podmienkou prežitia plodu v maternici, a pôsobením ďalších faktorov môže jeden z plodov odumrieť.Takto môže dokonca dôjsť k narodeniu dvojčiat, ktoré majú dvoch otcov, pretože každé vajíčko bolo oplodnené iným mužom.

Existujú aj prípady, keď dvojčatá pochádzajú z dvoch rôznych cyklov – v jednom mesiaci je oplodnené jedno vajíčko a v druhom mesiaci druhé vajíčko. Táto situácia je spôsobená nedostatočnou produkciou hormónov, ktoré majú „navodiť“ stav tehotenstva a zablokovať ďalšiu ovuláciu v čase gravidity.

gabriellka
30. jún 2011

@hadassah ty brďo no zase som o niečo múdrejšia...

hadassah
30. jún 2011

@gabriellka tuším aj v TV niekedy pred rokom dávali reportáž o tom, že žena čakala dvojičky ale s rekordným rozdielom, 2-3 mesiace. Doktori sa škrabali za ušami, ako porodiť jedno tak, aby sa druhé mohlo dovyvíjať. Hold - telo ženy a hlavne jej hormóny zblbli a dokonca ani po pár mesiacoch tehotenstva nezaznamenalo, že haló som tehotná a kľudni si produkovalo folikuly jedna radosť. A otehotnela znova, hoci už bola tehotná. Ale to vraj bola rarita.

tu je k tomu článok, len tak pre zaujímavosť 🙂 ale toto zase bola nejaká iná žena, s menším rozdielom veku plodov.
http://www.cas.sk/clanok/132486/video-unikatne-...

lauritka
30. jún 2011

@gabriellka no tak mozno naozaj nejake to vajko dozrelo a psychika mohla zaucinkovat. 😉

niekde som citala, ze clovek sa dokaze uzdravit aj sam, ze tu silu v sebe mame, ale malokto ju vie vyuzit.
ved len mozog vyuzivame na par percent 🙂

ivaana2
30. jún 2011

je to mozne jasne ja som tiez o tom citala v jednom casopise....ale je to sila nie?? ...k tomu jonasovi ....na tie otazky ktore pisete by vam najlepsie odpovedal sam jonas a mozno by mal dobre argumenty...tiez neviem ako to funguje ale topiaci sa aj slamky chyta a zena ktora nemoze otehotniet skusa vsetko mozne aj nemozne ...ja osobne problem nemam 2x som si povedala ze do toho ideme a vzdy na prvy sup som ostala tehotna ...ja chcem prave skusit jonasovu metodu koli pohlaviu..mam 2chalanov a tuzim po dievcatku uz od prvej chvile a tiez to berem s rezervou ...ale hlavne je verit v to ze to pomoze ..lebo ak aj ta jeho metoda funguje a zena tomu neveri tak je to zbytocne...apropo ma stym niektora skusenosti? co sa tyka pohlavie podla jonasa?? no a este sa chcem spytat kde je napisane ze to funguje len u sobasenych parov v kostole?? ja niesom ani len vydata 😝 ...BTW tiez verim v Boha ale niektore tie ,, bozske kecy,, mi pridu pritiahnute za vlasy...je pekne mat vieru ale...

hadassah
30. jún 2011

@lauritka ja som si s pani Dermakovou, ktorá má dvojičky a boli rozdielne staré, písala. Zase tu išlo o Jonášovu metódu. Ona tvrdila, že s tým druhým bábätkom otehotnela o 2 týždne neskôr, ako s prvým. V poriadku. Ale zas a znovu tu išlo len a len o ovuláciu. Ovulovala teda 2x a otehotnela s dvojičkami. A nie, že nemala som ovuláciu a otehotnela som. Také nie je a nebude.

ivaana2
30. jún 2011

a to ako myslis??? ze v jeden cyklus ovulovala 2x???? to je nejaka blbost nie??
@hadassah

hadassah
30. jún 2011

@ivaana2 my sexujeme, cez Jonáša, bez Jonáša, počas ovulácie, menštruácie, krížom krážom, cez deň, v noci, zelené dni, červené dni 😀
Jonáša nepopieram, uznávam jeho metódu, ale striktne za podmienok, ktoré sú v súlade s fyziológiou menštruačného cyklu.
Keď otehotniem, budem si vedieť pozrieť, cez aké dni to bolo a aká bola pravdepodobnosť, že sa na tom podieľala aj Jonášova metóda.

hadassah
30. jún 2011

@ivaana2 hore vyššie som písala, ako je možné ovulovať 2x. Ide o hormonálnu nerovnováhu, telo má zblbnuté hormóny a nezaznamená, že v maternici je plod. Vyskytuje sa to však výnimočne. Oveľa častejšie sa vyskytuje napríklad menštruácia počas tehotenstva. Koľké ženy aj tu na fóre potvrdili, že menštruovali aj do 4 - 5 mesiaca tehotenstva.

halienka
30. jún 2011

@hadassah dobre uvažuješ, máš to pekne už všetko naštudované 🙂 no tie otázky čo sa pýtaš na Jonášovu metódu, na ten výcuc z jeho textu, tie musíš klásť asi priamo Jonášovi 😉 to ti tu ani @gabriellka ani nikto iný nevysvetlí, prečo to tak napísal a ako to myslel, to my sa tu môžme akurát tak dohadovať 😉 vieš metóda výpočtu je jedna vec, skutočne túto metódu teraz vedia použiť už aj mnohí iní astrológovia (sú už aj počítačové programy, ktoré to raz-dva vypočítajú), ale VÝKLAD každého z nich môže byť vždy ovplyvnený osobnosťou toho ktorého astrológa, jeho vierou, znalosťami, skúsenosťami...Čo sa týka Jonáša ja som čítala jeho brožúrku aj som videla nejaký ten rozhovor v telke s ním, a osobne sa priznám, že ako človek mi moc nesadol - to však nič nemení na tom, že túto metódu skutočne ako prvý podrobnejšie prepracoval a dal si patentovať. No teraz s ňou pracujú už aj iní astrológovia, dokonca niektorí sa ju snažia vylepšovať o nové poznatky, niektorí napr. berú do úvahy aj partnerov dátum narodenia... je to o vývoji, a o tom je aj život, všetko sa vyvíja, zlepšuje...ale bohužiaľ niekedy aj zneužíva...a nech sa Jonáš bráni akokoľvek, ľudia sú raz takí, vždy si dokážu "požičať" dobrý nápad a urobia si s tým čo chcú, niekto to zneužije na biznis, niekto sa to snaží vylepšiť aby to pomohlo viac ľuďom... 😉

hadassah
30. jún 2011

@ivaana2 jasné, že ten kostol je pritiahnutý za vlasy. V tomto je katolícka viera veľmi netolerantná v zmysle My a iba my a nikto iný. A ak má niekto také vierovyznanie, v ktorom Panna Mária nefiguruje? To má akože konvertovať? 😀 Blbosť jak mraky.

hadassah
30. jún 2011

@halienka úplne s tebou súhlasím,ja by som tak chcela, aby sa tu zaregistrovala napríklad Jonášova dcéra, alebo syn, ktorí mu vo výpočtoch pomáhajú a vedeli by z prvej ruky odpovedať. K jeho teórii je napísané a vysvetlené veľmi málo, a to málo som zozbierala na slovenských, českých, maďarských, nemeckých a anglických stránkach. A pochopenie toho, čo sme čítali o tejto metóde, si každý vysvetľuje po svojom. To že si dal patentovať niečo čo vymyslel, nie je záruka vysokej kvality. Patentovať si môže dať hocikto hocičo. Tiež som názoru, že sa nemôže oháňať tvrdením, že len preto, že niečo vymyslel, tak jeho výpočet je jediný správny a ostatné sofistikovanejšie už nie. Práve naopak. Ľudia, ktorí na to majú, vedia túto metódu prepracovať a zdokonaliť, prípadne ju z vedeckého hľadiska úplne odmietnuť.

ivaana2
30. jún 2011

@hadassah no ved prave 😀 😀 😀 ...BTW halienka ma pravdu co pisala vid. vysie ...ale aj tak ked uz taketo nieco skusit tak len s cloveko co to ma niekolko rokov odskusane a ktory na to vsetko prisiel..a tabulky z internetu tak podla nich by som sa neriadila ...tym co to vyslo je len nahoda....ostatny su pre mna ciciaci prachov....a to co si jonas pyta tak to ma nebude mrziet aj ked to nev.

hadassah
30. jún 2011

@ivaana2 tak jasné, ja som si v tom zmysle ten výpočet zaplatila. Veď už za aké blbosti som koľkokrát vyhodila 20 Eur? O peniaze tu vôbec nejde.

ivaana2
30. jún 2011

ved to ze nic tym nestratis nech je to ako to je ...bud vyjde alebo nie

hadassah
30. jún 2011

@ivaana2 hmm odskúšané....
Rozmýšľam nad tým, ako si môže Jonáš vytvoriť relevantné štatistické ukazovatele, ktoré hovoria o úspešnosti jeho metódy?

halienka
30. jún 2011

Joj, taká dobrá živá debata tu je teraz, a ja nemám času písať 😀 mne napríklad nevadí si zaplatiť aj liečiteľovi alebo tak, veď keď mi niečo niekto dá, tak by som mu aj ja mala za to niečo dať, príjem a výdaj, by mal vždy zostať vyvážený 😉 to je po prvé a po druhé, u mnohých ľudí platí, ak dostanú niečo zadarmo, nevážia si to, ak si niečo zaplatí, tak už k tomu pristupuje trochu ináč, aj tie čaje sa snaží doužívať napríklad 😀 ani od lekárov nemáme všetko zadarmo, aj lieky si musíme platiť, prečo na nich nikto z veriacich nevyskočí, že by to mali dať zadarmo?! 😀

gabriellka
30. jún 2011

@hadassah na tom výpočte je návratka, ktorá sa po roku posiela naspäť, podľa toho zisťuje úspešnosť. ale to by si mohla vedieť. či ty ho nemáš odskúšaný iba si ho rovno odsúdila, že nefunguje?

saranata
30. jún 2011

@gabriellka myslím, že tvrdenie, že jeho metoda zaberá len u párov ktoré nežiju v hriechu sa nezakladá na pravde, osobne poznám 6 žien ktoré otehotneli podla jeho vypočtov a všetky maju aj želané pohlavie, a pritom len jedna z nich je vydatá a aj to na urade, takže toto ee....to nejako nesedí, v každom prípade je jedno ako to je, ak to zaberie a urobí to z partnerov/manželov stastných rodičov nie?

gabriellka
30. jún 2011

@saranata možno som sa nesprávne vyjadrila. on to píše tak, že nezaručuje u týchto párov výsledok. ale hlavne že to vyšlo 😉

evkasus
30. jún 2011

Je podla mna jasne, ze vypocet zabral u veriacich i neveriacich. Ak mal Jonas iny umysel tak by si to, ci je niekto zosobaseny alebo nie overoval. Co on nerobi. Takze ak niekde na vypocte uvadza taketo informacie, neviem preco to robi, ak vypocet posle kazdemu. Nema to logiku.
Ide o astrologicky vypocet...astrologia je v rozpore s krestanskym ucenim...nie preto, ze by sa na jej yaklade nedali predpovedat veci...tie sa aj daju...aj cokolvek ine...ono to funguje...ale otvara to cloveka aj zlym vplyvom...a to je dovod preco pred tym Boh aj v pisme varuje. (to je poznamka iba pre krestanky - a nie tie zvykove, ktore si vieru prisposobuju podla seba). Takze ak tu niekto pred niecim vystriha, tak to nie je preto lebo niekomu nedopraje deticky...ale iba pre dobro aby ste sa neotvorili aj zlemu....
Je zaujimave ako bezhlavo dokaze niekto doverovat clovek niecomu o com vie tak malo a nevie ako to vlastne funguje a zaroven odsudi vieru v Boha. V oboch pripadoch ide o vieru. Staci , ze to funguje?

evkasus
30. jún 2011

Je podla mna jasne, ze vypocet zabral u veriacich i neveriacich. Ak mal Jonas iny umysel tak by si to, ci je niekto zosobaseny alebo nie overoval. Co on nerobi. Takze ak niekde na vypocte uvadza taketo informacie, neviem preco to robi, ak vypocet posle kazdemu. Nema to logiku.
Ide o astrologicky vypocet...astrologia je v rozpore s krestanskym ucenim...nie preto, ze by sa na jej zaklade nedali predpovedat veci...tie sa aj daju...aj cokolvek ine...ono to funguje...ale otvara to cloveka aj zlym vplyvom...a to je dovod preco pred tym Boh aj v pisme varuje. (to je poznamka iba pre krestanky - a nie tie zvykove, ktore si vieru prisposobuju podla seba). Takze ak tu niekto pred niecim vystriha, tak to nie je preto lebo niekomu nedopraje deticky...ale iba pre dobro aby ste sa neotvorili aj zlemu....
Je zaujimave ako bezhlavo dokaze niekto doverovat niecomu o com vie tak malo a nevie ako to vlastne funguje a zaroven odsudi vieru v Boha. V oboch pripadoch ide o vieru.

Staci , ze to funguje?

hadassah
1. júl 2011

@gabriellka veď práve preto, že ide len o nejakú návratku. Existuje veľa metód pre štatistické zisťovanie, a ich výber a spôsob zisťovania je veľmi dôležitý pre získanie reálnych výsledkov. To si Jonáš doma na základe návratky na kalkulačke spočíta koľko žien otehotnelo a koľko nie, premení to na percentá a hotovo? Návratka je o tom, či žena otehotnela, alebo neotehotnela. Nedá sa zistiť, či otehotnela náhodou, vplyvom rôznych faktorov v danom mesiaci, alebo skutočne len práve kvôli jeho výpočtu. To zisťovanie by muselo prebiehať trošku komplikovanejšie.

halienka
1. júl 2011

@evkasus mňa by zaujímalo akým zlým vplyvom to človeka otvára? Skús byť konkrétnejšia prosím...

@hadassah a ešte je otázne, koľké mu tú návratku skutočne pošlú...ja som napríklad neposlala 😀 si myslím, že väčšinou práve tie čo neotehotnejú už tú návratku neposielajú...

hadassah
1. júl 2011

@halienka no jasné a potom si vyráta 100% úspešnosť metódy 🙂

evkasus
1. júl 2011

Metoda 100% nemoze byt, lebo ked su tam fyziologicke problemy, tak s tym ano astrologia nic nespravi....cize ak ma napriklad muz uplne zly spermiogram, alebo zena ma nepriechodne vajecniky a nedala si to vysetrit...tak sa marne bude slepo spoliehat na vypocty.

lauritka
1. júl 2011

.... na druhej strane, ak je par naozaj plodny a nema problem, tak by mal otehotniet aj bez jonasa do 1,5 roka.. 🙂

-pri nechranenom pravidelnom styku, alebo ked si zena aspon trosku sleduje plodne znaky...

takze komu vlastne Jonas pomoze ? LEN zdravym parom ??? ak par NEMA zdravotny problem, po urcitej dobe MUSI otehotniet nie ??? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre