MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

zelmirka1
1. júl 2011

@lauritka ja som neotehotnela 8 rokov a sme zdravy par, az astrologicky vypocet mi pomohol mat dieta, takze neda sa povedať zdravi par musi po určitej dobe otehotnieť, a mam vo svojom okoli mamicku, ktora opakovane potratila dietatko v prvych troch mesiacoch a az podla vypoctu donosila zdrave dieta.
Je mnozstvo pripadov kedy napr. par nemal deti a boli zdravi a ked sa rozisli zrazu mali kazdy dieta s inym partnerom bez problemov, zohrava ulohu vela faktorov a nie vzdy medicina ich dokaze zistit a pomoct. Ako som uz pisala v nedavnom prispevku je dolezite slobodne sa rozhodnut co je clovek ochotny skusit pre to aby mal dieta, nikomu sa neda radit. Kazdy mame ine presvedcenie. A riesiť ako to funguje a preco by to malo ci nemalo fungovat je sice fajn ale pomoc to urcite nepomoze.

lauritka
1. júl 2011

hmmm... a 8 rokov ste nechodili na vysetrenia ? ze kde moze byt problem ?

zelmirka1
1. júl 2011

samozrejme ze sme boli na vysetreniach uz na zaciatku, preto pisem ze sme zdravi par, absolvovali sme toho dost, nakoniec aj umele oplodnenie ked uz nevedeli najst pricinu...zial neuspesne...

lauritka
1. júl 2011

no my sme na tom podobne, vestko mozne, raz IVF raz KET, trosku horsi spg, ale nie tragicky a stale nic. teraz skusame inseminacie. tak uvidime.Ja som vypocet uz mala, ale este davno. 😒

ywonna
1. júl 2011

ahoj.
ja som mala s jeho vypoctami osobne skusenosti. i ked musim povedat, ze ja asi patrim k tomu 1 neuspesnemu percentu. chcela som si dat vypocitat termin na chlapceka (nakolko som uz jednu dceru mala) a aj sa na 2. pokus podarilo, ale narodila sa nam opat dcera. nevadi, mam 2 fantasticke kocky, a za nic by som ich nemenila. teraz sme sa zmanzelom dohodli, ze sa pokusime este o jedno babo, a teraz uz neriasim co to bude , ale hlavne nech je zdrave. inak stari pan Jonas neviem ci este funguje,myslim si , ze jeho prax prevzali jeho synovia. zije niekde v okoli Vrablou, alebo aspon vcase ked sme byvali mi to jeden znami vravel. ak sa rozhodnes ci uz s Jonasom, alebo bez neho drzim palce... hlavne nech je zdrave.

saranata
2. júl 2011

čo ja viem tak baby ktoré otehotneli podla jeho termínov a nemali nakoniec žiadane pohlavie tak samy priznali že nedodržali presne jeho pokyny......tam treba presne dodržat červene dni a v zelených dnoch vobec nemat nechránený styk lebo ak otehotneli počas svojej ovulácie tak tam nemá ako Jonaš zaručit dané pohlavie, a samozrejme čo je najčastejšia chyba tak to že nevedia presný čas svojho narodenia alebo vzhladom k tomu si daju len malý vypočet ......ale samozrejme hlavne je zdravie tak čo na tom že su doma dve dievčatká alebo dvaja chlapci....

diana2727
11. júl 2011

My skusame podla ovulacneho kalendara. U niekotrych zien ale nepasuju terminy, vacsine vsak ano. Odporucam, je tam aj pohlavie dietata a rizikove faktory. http://astrology.sk/plodnedni.htm

saranata
11. júl 2011

@diana2727 tieto vypočty sa opieraju o Jonášovu metodu ale su len jeho nedokonalou kopiou takže tomuto by sm určite neverila, nemaju taku uspešnosť, a aj sám dr.Jonáš sa o nich vyjadril pochybne ..radšej by som volila priamo vypočet od Jonáša , osobne poznám 6 žien vrátane mojej sesternice ktoré nielenže otehotneli podla jeho termínov ale navyše maju zdrave deti a pohlavie aké chceli, a vyšlo to u všetkých, to nie len náhoda.....
sama mám od neho vypočet a prvý termín máme koncom tohto mesiaca tak uvidíme, ale ak dat za to peniaze tak určite u toho kto to mám patentovane čiže u Dr. Jonáša, takýchto stránok je na nete milion a všetky sa opieraju o jeho metodu ale nie je to ono....ale držím palce nech sa zadarí🙂

diana2727
12. júl 2011

Kedze je Jonasova metoda zalozena na postaveni Mesiaca, teda v akej faze je, ked sa niekto narodil, tak to je potom uz len cista matematika. V matike neexistuje dokonala a nedokonala kopia. To vie vypocitat hocikto aj pocitac. Vyjde mu rovnaky vysledok ako samotnemu Dr. Jonasovi. Aj pohlavie dietata. Hocikto si vie pozriet v akom znameni stoji Mesiac. Problem je inde. Urcenie rizikovych terminov a nerizikovych. To uz nevie hocikto. Tam uz nepomoze ani pocitac ani diletant. Takze treba zvazit, komu to zverit. Na to treba skuseneho astrologa. Najlepsie samozrejme pana Jonasa. Ale ten uz ma svoj vek. Ja som mala stastie, tito mi to spravili celkom dobre.

katrin21
12. júl 2011

@ywonna JOnaš este stale robi.. aj jeho dcera.. ja som s nim osobne telefonovala 🙂

saranata
12. júl 2011

@diana2727 tu je uplne jedno kolko pan doktor rokov-tuto metodu má patentovanu a pracuje s nou roky ...poznám baby ktoré si to dali vypočítat cez stránku chlapecdievca.sk a nevyšlo im nič , ani pohlavie ani plodne dni, absolutne nič, a to sa opieraju práve o Jonášovu metodu, takže nejde len o nejaké matematicke vypočty , to by nemal na to patent len dr. Jonáš nie?
je X stránok na nete kde si človek zadá udaje a vylezie mu všetko-vratane životnosti a nejakých faktorov... tak prečo potom platit nejakemu astrologovi ked on to ráta tiež cez program v PC, mne to Jonáš poslal ručne napísane , nasledne som s ním osobne hovorila ked som niečomu nerozumela a dáva mi to vačší zmysel, ale samozrejme každý ako chce, ja dám určite na vysledky a rokmi overenu prax , a doposial nič čo bolo na nete mi nevychádza s tým výpočtom od Jonáša, na rozdiel od žien ktoré si to dali vypočítat na spomínanej stránke chlapecdievca, takže asi tak....
ale prajem nech to vyjde každej ktorá tuži po dietati 🙂či už tak alebo onak 🙂

diana2727
12. júl 2011

S tymto co je tu http://astrology.sk/plodnedni.htm tiez komunikujem, on vravel, ze terminy a pohlavie sa daju vyratat aj v programe. Ale na tie rizikove faktory je lepsie rucna praca skuseneho astrologa.

zewa11
12. júl 2011

@saranata
@diana2727 ja som si dala robiť u dr.Jonáša výpočet,plodné dni mi sedeli,hneď som otehotnela,ale pohlavie mi pravdepodobne nevíde,stále dúfam 😀 ,tak počkám až to uvidím,lebo už dvakrát mi na sone povedali iné pohlavie než som chcela ☹ ,ale som šťastná aspoň za tie plodné dni,držím Vám palce nech sú detičky zdravé.

halienka
12. júl 2011

@saranata to že si dá niekto niečo patentovať neznamená, že to naveky bude vedieť robiť len on a dokonca to neznamená ani že bol v tom prvý, to len znamená, že to dal na papier, rozpísal, opísal, zdokumentoval a zašiel s tým na patentový úrad, kde mu to schválili. Boli astrológovia už dávno pred Jonášom čo vedeli poradiť žene, ktorá nemohla akosi otehotnieťa prišla so žiadosťou o pomoc. No nikto to neskúmal a nerozpracoval dovtedy na takú metódu tak ako Jonáš, on sa zameral na tento problém a zrejme po viacerých skúsenostiach sa mu ukázalo, že to vcelku funguje, tak si to dal patentovať. Ja mu to neupieram, je záslužné, že to tak vypracoval a vďaka tomu sa dá pomôcť ženám. No to, že teraz sám vyhlasuje, že nikto to tak nevyráta ako on a od žiadneho astrológa to nebude dobré, je podla mňa jeho ješitnosť, proste ho kapánek štve, že na tom zarábajú aj iní. Samozrejme ako pri všetkom, aj toto sa dá odfláknuť alebo naopak dokonca urobiť lepšie, záleží na akého astrológa naďabíte. 😉

saranata
12. júl 2011

@halienka ja hovorím za seba, mne je jedno kto si to zaplatí u niekoho ineho ak tomu verí je to jeho vec, toto bol moj názor, a ked už za to zaplatím tak si dám vypočítat tam kde je preskumaná uspešnost a nie u niekoho kto sa snaží len zarobit na Jonášovej metode a takých je na nete velmi vela....ako som povedala je tam vela kalkulačiek a vyhodí vam to kalendár na jeden rok zdarma tak potom ak nie u Jonáša tak na čo to platit?
ale je to jedno ak tomu človek verí a pomože mu to a podarí sa mu čo chce tak je to uplne jedno 🙂

diana2727
12. júl 2011

@zewa11 Hlavne ze nieco bude. Nech je to zdrave ;)

diana2727
12. júl 2011

saranata, treba si uvedomit, ze aj ten astrolog s tym ma pracu, musi nad tym posediet a urobit to. Takze nejaku odmenu si zasluzi. Snad to nechce niekto zadarmo. Moze, ale nech si urobi automaticky vypocet na internete. Ale potom je taka kvalita. Tie rizikove faktory sa pocitaju komplikovanejsie, to sa musi urobit rucne. Su ale samozrejme aj taki, ktori beru za to nekrestanske peniaze. Ti na stranke chlapecdievca.sk su cisti komercaci. Za takmer 80 eur urobia to iste, co urobili mne na astrology.sk za 25 eur. A o profesionalite nepochybujem. Kuknite si tam aj dalsie horoskopy ake robia (samozrejme pre tych, ktory tomu veria). Napr. horoskopy na zodpovedanie konkretnej otazky z hocijakej oblasti zivota http://astrology.sk/hodinovy.htm je tam aj nejaka ukazka.

saranata
12. júl 2011

@diana2727 ako som povedala ide o to ako sa kto rozhodne, ja tomuto neverím a nebudem za to platit 😉

pudlik
12. júl 2011

Ahojte, my sme sa o prvé snažili vyše troch rokov, tak pri druhom sme necvhceli čakať a reku vyskúšame Dr Jonáša. Poslal mi výpočet 2.3.2010 a vraj 22.3 by som mala mať ovuláciu a najvyššiu šancu otehotniéť. Povedali sme si, že je tam chlapec, reku čo aj tak to nevyjde hneď vyskúšame hneď naostro A 6.4 reku si urobím test a dve slabé //. Neverila som tomu ešte. No nakoniec to bola pravda a 28.47 som dostala tehu knižku. A vyšlo aj pohlavie máme zase chlapčeka. Takže nám to vyšlo. My sme sio výpočet dali hlavne zo zdravotných dôvodov obaja sme mali zdravotné problémy a nižšie šance počať bábo. Preto sme to riskli. Či to bola náhoda, alebo nie,je mi to ejdno, neľutujem tú investíciu a som vďačná, že máme zdravého aj druhého syna.

saranata
12. júl 2011

@pudlik tak super gratulujem, možem sa spýtať či sa vám v daný plodný den podla Jonáša prekrývali červene dni so zelenými?

pudlik
12. júl 2011

@saranata uf neviem ako to myslíš, proste PM 8.3, on mi vypočítal 22,23,24.3 ovuláciu a aj tak bolo a podarilo sa nám... a pohlavie tiež vyšlo

saranata
12. júl 2011

@pudlik Jonáš neráta ovuláciu....on ti vyráta plodne dni podla postavenia mesiaca a datumu/času narodenia a vyznačí červenou farbou, ovuláciu si rátaš a zapisuješ sama zelenou farbou, podla jeho pokynov sa nesmu tieto dni prekrývat. ...tak na to som sa pýtala....dni ktoré on zapíše su uplne niečo iné ako ovulácia podla tvojho cyklu, to všetko je v pokynoch ktoré on posiela k výpočtom 🙂 🙂 🙂 a niektorým ženám sa tieto dni prekrývaju a vtedy nie je zaručene že vyjde pohlavie , tak to som chcela vedeit 🙂

dermakova
12. júl 2011

@diana2727
dokonala a nedokonala kopia neexistuje...mam pocit, ze je to zvoja stranka, ked tu robis taku reklamu.
kamaratka si dala vypocitat podla "jonasovej metody", ale bohuzial nebolo to od Jonasa. Bola po potrate, tak bolo pre nu velmi dolezite, aby sa to neopakovalo.
No a podla toho "zaruceneho" vypoctu otehotnela a znova potratila. A potom sa obratila na Dr. Jonasa a ma zdravu dcerku, ktoru donosila bez jedinej komplikacie. 🙂
A hlavne ako si vsimam, tak vsetky tieto plagiaty Jonasa stoja viac ako vypocet, ktory robi Dr.Jonas.
A teraz nech mi niekto tvrdi, ze Jonas zaraba...... 😠

cucu2
12. júl 2011

@diana2727 ahoj, ja som tiez "nadabila" na tuto stranku a rozmyslam medzi nimi a Jonasom. Potrebovala by som zistit hlavne zivotnost, kt.Jonas sice tiez pocita, ale tu sa mi to zda ovela prehladnejsie. Poznas niekoho, komu to podla nich vyslo? A hlavne oni nechcu za to take nekrestanske prachy ako na chlapecdievca.

michaela.g
12. júl 2011

Ahojte, ja som si to dala spravit a bola som dost sklamana. Podla toho mi to vyslo raz za rok 😒 co som sa s tou tabulkou zhodla......

diana2727
12. júl 2011

@cucu2 Osobne nepoznam nikoho, kto si cez nich daval robit kalendar a ma uz babo. Kamaratka si ale cez nich dala spravit referencny (spatny) vypocet, lebo maju choru dcerku. V tom spatnom vypocte im vyslo, ze v case pocatia mala vysoky rizikovy faktor. Keby ten kalendar mala skor, mohli si to lepsie nacasovat.

saranata
12. júl 2011

@michaela.g a kde si si to dala vypočítat? u Jonáša určite nie, on tabulky nedáva 😉

diana2727
12. júl 2011

Volakde na chorvatskych forach som videla nieco ako Jonasovu mast. To je sila, jak vedia podvodnici vyuzit, ze ludia sice poculi o jonasovej metode, ktora ma pomoct k tehotenstvu, ale nevedia ze to je astrologicky vypocet. Takze Jonasova mast 🙂 Skoro ma kleplo.

dermakova
12. júl 2011

@diana2727
a nebola to nahodou nejaka mast od DR.JOsefa Jonasa? 😉

halienka
12. júl 2011

Áno, áno, existuje ešte iný Jonáš 😉 , ten sa venuje hlavne detoxikácii a alternatívnej liečbe, to nie je astrológ 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre