MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

saranata
23. júl 2011

@cmuky82 to neviem , mne povedal že pohlavie a životaschopnost je najpresnejšie ak je tam presný čas narodenia, v malom vypočte su tie plodne dni a antikoncepcia, ja som mu volala práve kvoli tomu že som nevedela presný čas kedže mama si to nepamatá a v správe o narodení z nemocnice som nemala uvedený čas, tak som to potom zistovala kvoli tomu čo mi povedal, na životaschopnost a presne pohlavie treba presný čas narodenia
ale ak to chceš vediet tak tam napíš , tá jeho dcera ti hned odpíše info@centrumjonas.com

dermakova
23. júl 2011

@saranata
presne ako pise
@cmuky82
Pokial vies aspon pribliznu hodinu narodenia, mozes ziadat maly vypocet a tam II.skupina je vyber chlapec/ dievca.
Sesterka vedela uviest medzi 18- 20 a jej to vypocitali a aj jej to pohlavie vyslo podla vypoctu.
Ak vies hodinu presne na 4minuty, tak mozes si dat urobit specialny vypocet, kde bude uvedene aj kedy pride k porodu, ci to bude v noci alebo cez den a aj pohlavie dalsieho dietata.
Cize ak si das napr. urobit vypocet, ked este nemas deti, tak si vlastne mozes urcit aj pohlavie dietata, ktore sa narodi ako druhe.
Takyto vypocet som mala ja a presne to sedelo. Jak pohlavia, tak cas porodu.
Ono si aj tak myslim, ze vzdy tam moze byt nejaka nepresnost, pretoze kde je zarucene, ze hodina narodenia uvedena v dokumentacii je naozaj na 100% spravna....
Mna presvedcil vysledok vypoctu, ze ta moja bola asi spravna. Je pravda, ze mi ju vedela povedat mamina. 😉

saranata
23. júl 2011

@dermakova može byt...nehádam sa...tak mi bolo povedané pánom Jonášom , sám povedal že male vypočty nebyvaju až tak presne, ale ked už som si to dala robit tak som si dala špeciálny , to iste mi písala v maily aj jeho dcera Stela,
@cmuky82 dobre pre teba ked ti urobia aj ten malý a vyrátaju to čo potrebuješ, držím palce🙂

cmuky82
23. júl 2011

@saranata
@dermakova tak ja som mu pisala a odpisala mi jeho dcera, ze ak viem pribliznu hodinu narodenia tak pohlavie sa da vypocitat, ale uz nie zivotaschlopnost a cas porodu. 🙂

saranata
23. júl 2011

@cmuky82 tak ak si chcela len pohlavie vediet tak je to dobre pre teba...držím palce

cmuky82
23. júl 2011

@saranata vdaka 🙂

soni1
24. júl 2011

Ahojte, takže tak ako som už písala vo vyššie uvedenom príspevku, nám sa to podľa Jonáša nepodarilo. Včera mi prišla mrcha na 28DC, to bol posledný mesiac snaženia. A teraz môžem rozmýšľať, čo bude s nami ďalej.

cmuky82
24. júl 2011

@soni1 to je mi luto 😔 . A ako dlho sa uz snazite?

cmuky82
24. júl 2011

No ja som riadna trubka 😒 uz som sa docitala, ze 4 roky

halienka
24. júl 2011

@soni1 A skúšali ste už aj niečo iné? A zdravotne ste v pohode? Nestrácaj nádej, ja mám 4 diagnózy zmenšujúce šancu otehotnieť a predsa som sa dočkala 😉 🙂 možno to chce na chvíľu vypustiť z hlavy, dovolenka, oddych...veľakrát sa stane, že keď človek na to začne kašľať, tak vtedy sa podarí 😉 🙂

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauritka
24. júl 2011

@tara9 ty tomu pristroju zadavas udaje?? alebo ako to funguje ??

soni1
25. júl 2011

@halienka Vyskúšali sme už toho viacej. Po roku snaženia Clostil + Pregnyl, potom laparoskopiu + hysteroskopiu, opäť Clostil + Pregnyl, medzitým sledovanie cyklov + manžel spermiogram 2krát, boli sme aj v Iscare, robili mi IVF aj KET - neúspešne.

@cmuky82 Ano, 4 roky.

halienka
25. júl 2011

@soni1 jéjda, tak to už máte ozaj toho kopu za sebou...toto všetko za 4 roky muselo byť ozaj náročné to zvládnuť...a niečo také ako Mojžišovej cviky, nejaké termálne kúpele, masáže by možno tiež mohli pomôcť, sú to také veci čo uvoľňujú a prekrvujú panvu a pohlavné orgány, čiže pomáhajú fyzicky, ale aj psychicky človeka uvoľňujú a to je vcelku dobrá vec, lebo psychika je 50% úspechu...my sme teda tiež tým všetkým prešli, aj umelým opl. dokonca technikou ICSI a nič...a nakoniec som otehotnela spontánne aj keď mi lekári nedávali takmer nijakú šancu, a to dokonca 2x aj keď prve tehotenstvo nedopadlo dobre...tekže neboj, ono to určite príde, držím moc palčeky 🙂

soni1
25. júl 2011

@halienka Rozmýšľala som už aj nad Mojžišovou, aj sme zháňali jej knihu, ale v kníhkupectvách ju nemali, dokonca ani nevedeli, čo hľadám. Raz som bola na Thajskej masáži a ona mi vravela, že mám stuhnutú panvu, aj so mnou cvičila, ale bála som sa, aby mi niečo neprasklo, bolo to dosť bolestivé. Ale hovorím, bola som tam len raz. A keď som začala cvičiť, nemala by sa mi panva uvoľňovať? Aj kúpele by veru boli dobré. A vy ste otehotneli spontánne? Po koľkých rokoch? Ty si absolvovala kúpele alebo masáže, cviky Mojžišovej? Pokojne napíš do IP. Inak čítam, že máš dcéru Soničku, aj ja sa tak volám. 🙂

nubab1
26. júl 2011

@soni1 soni ...som na tom rovnako ako ty....2x my to nevyšlo a myslím si že to ani nevýjde-ked vidím, že vy ste mali posledný mesiac snaženia a nič! tak som tajne dúfala, že aspon toto bude fungovať do ri.i!!!!

nubab1
26. júl 2011

@lauritka ...nooo ja už ani neviem kedy mám plodné a neplodné....som už z toho jeleň!!!!! ☹ momentálne mi mešká mrcha už 4tý týžden, ale tehotná niesom ...robila som si už 2testy a nič :( aj tie OVU testy od teba hasnujem a ani ovulka sa mi tam neukazuje...pomooooooc....

lauritka
26. júl 2011

@nubab1 mne meska jeden tyzden, bola som dnes na gynde a mam cystu z clostylu. Takze by si mala skocit aj ty.
Evidetne je tam nejaky problem, BT nemerias ??

halienka
26. júl 2011

@nubab1 tiež si myslím, že je načase ísť k dr. môže to byť aj horm. nerovnováha...

@soni1 poslala som ti IP 😉 dokonca dve, lebo do jednej som niečo zabudla pridať 😝 😀

nubab1
26. júl 2011

@lauritka už sa chystám na gyndu, lebo som už zdutá ako krava!... a BT ani neviem ako sa meria 🙂... to je to, čo meriaš každý deň v tú istú hodinu??

lauritka
26. júl 2011

@nubab1 no treba ist. 🙂 ano BT merias kazdy den po prebudeni. v rovnaku hodinu, plus minus pol hodka.

fliacik
26. júl 2011

@lauritka Ahoj, ja mam cystu od vysadenia HAK, preto sa mi Dr. boji nasadit Closyl...co budes teraz robit Ty?

zuzi243
28. júl 2011

Ahojte, dnes prišiel výpočet aj mne a mám z toho hokej, keď sú zelené kocky v červenom poli tak nezaručujú pohlavie? Keď som si to skontrolovala s touto stránkou http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-... tak je to na chlp rovnaké, aké máte skúsenosti?

saranata
28. júl 2011

@zuzi243 áno, den tvojej ovulácie plus minus 6 dní sa nesmie krizovat s dnami ktoré ti vyznačil on, ak sa križuju ide o najplodnejšie dni ale nezaručuje sa ti pohlavie...
a mne napr. vobec nesedí výpočet na tej stránke s mojím vypočtom od Jonáša, mám tam rozdiel aj dva dni niekedy...

hadassah
28. júl 2011

@zuzi243 áno, podľa tej stránky som mala aj ja na chlp rovnaký výpočet. 😀
matematika nepustí, keď jeden matematik vypočíta že 1+ 1 je 2, tak to isté vypočíta aj druhý. To isté je aj s týmito výpočtami plodných dní.

dermakova
28. júl 2011

@zuzi243
moj sa taktiez lisi, jak tu uz niekto spominal...
dokonca v termine, v ktorom som otehotnela, ze baba, tak tam je chlapec... 😀
tak som zvedava, co sa potrvdi

zuzi243
28. júl 2011

@saranata sedí to na deň presne (mne) ale keď som si to počítala aj dopredu lebo mi chodia ako hodinky tak ja nemôžem otehotnieť ani jeden mesiac podla výpočtu lebo ten zelený mám stále tam pred červeným jeden alebo dva dni. Ako mám postupovať? Alebo to risknem 7.8. mám dievča a 6.8. mám zelený bud to vyjde alebo nie mám chlapčeka tak by som chcela dievča ale ved to je jedno len nech je zdravé.

hadassah
28. júl 2011

@zuzi243 podľa tejto metódy by sa ti dni v prípade želaného pohlavia nemali prekrývať. Ak sa prekrývajú, pohlavie nie je isté, zato možnosť otehotnenia stúpa na takmer 100 %. Okrem toho, je veľmi málo cyklov v roku, kedy sa plne zelený deň kryje s plne červeným dňom. To je preto, že plne červený deň kopíruje vždy konkrétnu fázu mesiaca. A ako vieme, fázy mesiaca sa opakujú v synodickej perióde 29,53 dňa a menštruačný cyklus ženy - teda ten učebnicový 😝 je 28. dňový. Nám smrteľníčkam normálny cyklus lieta cca 27 - 31 dní, pokiaľ sú menšie či väčšie problémy, tak aj 24 - 60 dní napríklad. Takže asi tak.

velvet26
28. júl 2011

@zuzi243 kasli na vypocet a riskni to.. 🙂 ja som si ho tiez dala zaslat, najprv som sa nim riadila a potom som si povedala, ze kaslem na to a nechala som tomu volny priebeh, poznam svoje telo a ovulaciu citelne vzdy citim, tak som otehotnela hned a v jonasovom vypocte som nemala na ten mesiac dobru zivotaschopnost dietata, napriek tomu sa mi narodila krasna zdrava dcerka...to pohlavie sedelo, aj to ze porodim cez den, dalsie dieta by mal byt podla vypoctu chlapec, tak uvidime.. 🙂

hadassah
28. júl 2011

Kedysi pradávno cyklus ženy bol simultánny s mesačným cyklom, ktorého fázy sú nov, 1. štvrť, spln, 2.štvrť . Mesačný cyklus začína novom, vtedy začala menštruácia. Po približne 14,5 dňoch narastania mesiaca nastal spln, vtedy žena ovulovala o ďalších cca 14,5 po ubúdaní mesiaca začala znovu menštruácia. Dodnes sa rozpráva, že žena je plodná počas splnu. To je už len mýtus, dávno to neplatí, samozrejme, pokiaľ práve počas splnu neovuluje, všakže? My civilizáciou degenerovaní ľudia a hlavne naše telá sa už veľmi mesiacom neriadime. Ostala nám jedine námesačnosť 😀 Náš menštruačný cyklus je úplne v disharmónii s tým mesačným. Akurát Jonáš tvrdí, že nevadíííí, dá sa otehotnieť ako počas ovulácie, tak počas termínu konkrétnej fázy mesiaca zhodnej s fázou mesiaca pri našom narodení.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre