MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

cilka99
8. aug 2011

ahooojte som v 6týždni a chcela by som vediet pohlavie dietatka,dakujem.

sisaha
8. aug 2011

@cilka99 pockaj este 14 tyzdnov a povedia ti ho na morfologickom uzv so 100% istotou.. 😉

cilka99
8. aug 2011

Dakujem to viem aj je ved čakám druhé,myslela som si,že to viete povedat skôr.

maatkka
8. aug 2011

Ahojte
baby je to tak ze pri tejto metode musite vediet presny cas svojho narodenia +/- 4 minuty? Viete to takto presne? Alebo (asi blba otazka 😀 ) dalo by sa to nejako niekde zistit?

cilka99
8. aug 2011

Ja som sa narodila o 12:30hod

cristi
8. aug 2011

@maatkka ahoj,pred dvoma rokmi som si dala u dr.Jonasa vypocitat optimalne plodne dni plus vypocet terminov pre pocatie zdraveho dietatka aj pohlavie a vdakabohu sa to podarilo 🙂 .Presny cas tvojho narodenie +/-4min. musis udat len ak chces vypocet pohlavia a zivotoschopnost dietata,inak stacia udaje bez udania presnej hodiny narodenia.Ja som si udaj o hodine a minute narodenia zistila zo zdravotnej karty.

cilka99
8. aug 2011

ja to mám od maminky ....a Miško sa tiež narodil o 6:00hod to sa zabudnút nedá

halienka
8. aug 2011

@cilka99 tu diskutujeme o možnostiach použitia Jonášovej metódy, ale nik tu neveští pohlavie dieťaťa 😉 😀 ak chceš vedieť o tejto metóde viac, tu je v skratke niečo o nej... http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=200... ak by si chcela si dať spätne vypočítať, či ti sadol termín počatia, pohlavie a životaschopnosť, dá sa aj to, ale musela by si sa obrátiť na nejakého astrológa 🙂 neviem či to ponúka nejaká internetová stránka zdarma, myslím spätne keďže si už tehotná...

cilka99
8. aug 2011

@halienka DAKUJEM

dermakova
8. aug 2011

@maatkka
s presnostou na 4minuty treba vedit hodinu narodenia iba pri specialnom vypocte. Pri malom staci priblizna hodina narodenia. Takze sa da aj pohlavie vypocitat aj ked nevies hodinu presne na 4min. 😉

maatkka
8. aug 2011

aha dakujem baby... mne ani tak nejde o pohlavie ako o tu zivotachschopnost... ale tu presnu hodinu neviem... nemam to ani v karte...

cristi
8. aug 2011

@dermakova ano, v tzv. malom vypocte netreba udat hodinu narodenia,ale podla pokynou dr.Jonasa,pohlavie vyrata len s presnym udanim hodiny a minuty. A na to je specialny vypocet.V malom vypocte sa vyrata len prirodzene neplodne dni (antikoncepcia) alebo optimalne plodne dni.Ak by sa udala len hodina,a priblizna minuta(odchylkou viac ako 4min.) vypocty by boli nepresne.

cucu2
8. aug 2011

@maatkka vidim, ze si zo Ziliny. Ak si sa narodila aj v Ziline, tak sa to da zistit v zilinskej nemocnici, ja som si to tam zistovala.

cristi
8. aug 2011

@maatkka samozrejme,to je predsa uplne nepodstatne,ci to bude dievca alebo chlapec,hlavne aby bolo zdrave...... 🙂 🙂 🙂 Ta zivotaschoponost sa netyka len samotneho dietatka,ale aj matky.Aky bude priebeh tehotenstva,porod.Ci vsetko prebehne o.k. alebo sa vyskytnu komplikacie v case tehotensva a samotneho porodu.Ja som v tom roku nemala ani jeden termin priaznivy ☹ aj napriek tomu som to riskla 🙂 Maly bol v poriadku aj nadalej je,ale ja sama som nemala pohodove tehotenstvo ani porod.Ci to pripisat ozaj tym vypoctom alebo je to cisto nahoda....ale dr.Jonas ma moju 100%doveru.

cucu2
8. aug 2011

@cristi a pohlavie ti vyslo?

maatkka
8. aug 2011

@cristi presne o toto mi ide... kedze som porodila velmi predcasne prave pre chorobu ktora sa vyskytuje len v tehotenstve... preto by som to chcela vyskusat - uz len pre tu psychicku podporu...
@cucu2 ano v Zilinskej... skusim sa o tom informovat... dakujem

cristi
8. aug 2011

..ano vyslo mi uplne vsetko,co som si dala u dr.Jonasa vyratat 🙂 aj pohlavie aj cas porodu,teda ktore obdobie dna sa narodi babenko,ci doobeda alebo poobede.A to sme sa pokusali o babeno 4 roky prirodzenou cestou..a bez vysledne.Co som sa ja naratala a namerala teplot....Len je tu jeden velmi podstatny detail,aby jeho metoda fungovala.Zena musi byt po zdravotnej stranke v poriadku,myslim tu gynekologicku cast...ale podstatna je aj psychika.To plati aj pre muza,logicke... 🙂

cucu2
8. aug 2011

@cristi ja sa prave toho obavam, ze tiez nebudem mat ani jeden priaznivy termin na zivotaschopnost dietata. Neviem, ci by som to riskla, kedze som mala prve tehotenstvo velmi problemove. A ty si otehotnela presne pocas dni, ktore ti urcil?

cristi
8. aug 2011

@maatkka ..ked nevies presne tu hodinu a minutu...je to jeho podmienka v pokynoch vo vypoctoch.

cristi
8. aug 2011

@cucu2 ano ,presne na ten den,ktory mi udal v kalendari a mozno to zne neuveritelne,ale hned na prvy mozny termin,ktory mal byt len skusobny...po tolkom case snazenia a tak jednoduche...ono to nie je pravidlom,ze to vyjde hned na prvy sup...ale mne to jednoducho tak vyslo.Aj teraz sa snazime o babetko rovnakou metodou,keby nieco,urcite sa dam vediet 🙂 🙂 🙂

dermakova
8. aug 2011

@cristi
specialny vypocet, kde treba hodinu narodenia na 4min presne je z toho dovodu, ze sa tam udavaju dalsie udaje, ktore by boli nepresne ak ta hodina nie je presna...
vsak ak mas nejake nejasnosti, im napis... 😉

dermakova
8. aug 2011

@cristi
@cucu2
@maatkka
kopirujem z prihlasky...

A) ak vie iba deň, mesiac, rok a miesto svojho narodenia, môže žiadať tzv. malý výpočet pre:
I. prirodzene neplodné dni (antikoncepcia), keď nechce mať viac detí.
III. plodné dni, aby mohla otehotnieť (pre ženy, ktoré nemôžu otehotnieť, hoci sú zdravé a schopné mať deti (primárna sterilita). Ich manželia sú tiež schopní mať deti (ak je tzv; znížený počet spermií, to ešte neznamená, žeby nemohli splodiť deti).
ak pani vie udať aj hodinu svojho narodenia, potom môže žiadať:
I. prirodzene neplodné dni (antikoncepciu) - keď už nechce mať viac detí
II. chlapca či dievča (keď už má aspoň jedno dieťa a ďalšie by chcela podľa výberu),
III. plodné dni, keďže nemôže otehotnieť (primárna sterilita) a manžel je tiež schopný mať deti.
IV. termíny pre počatie životaschopného dieťaťa v prípade, že pani už mala potrat (samovoľný či umelo vyvolaný), komplikácie s plodom (životaneschopný, s nejakou vývojovou poruchou (telesnou či duševnou), úmrtie novorodenca do 14 dní po pôrode, iné komplikácie pri pôrode atď.).

B) ak pani vie udať svoje narodenie s presnosťou na 4 minúty - to by bolo ideálne pre všetky ženy - potom môže žiadať špeciálny výpočet a opäť jeden zo 4 typov výpočtov, ako v bode A, ale okrem toho sa ešte vypočíta:
a) doba pôrodu vopred vybraného dieťaťa (zatiaľ iba či pôrod bude počas dňa či počas noci),
b) pohlavie dieťaťa, ktoré sa počne až po narodení tohto teraz ešte len plánovaného dieťaťa (teda napr.: pani už má jedno dieťa, teraz si vyberá druhé, ktoré sa počne za pol roka, ale s tým, že po jeho narodení to ďalšie, teda tretie dieťa, si môže už teraz

cucu2
8. aug 2011

@cristi este jedna otazocka 😉 , a krizovali sa ti vtedy cervene(Jonasove dni) s tvojimi zelenymi(ovulaciu)?

cristi
8. aug 2011

@dermakova ano ,udavaju sa tam ine informacie,ale pochopila som to tak,ze ta hodina a minuta narodenia je podstatna pre vypocet pohlavia a zivotaschopnosti dietata.Aspon je to tak pisane v jeho pokynoch.Rada si tie nejasnosti dam vysvetlit 😉

dermakova
8. aug 2011

@cristi
pri malom vypocte nemusis vediet hodinu narodenia na 4min presne- ak si precitas bod A v prispevku vyssie.. 🙂

cristi
8. aug 2011

@cristi tu prihlasku mam pred sebou 🙂 ano je to tak ako si napisala 🙂 vidis a ja som si myslela,ze pod tou hodinou mysli aj minuty.....hmmm 😎

cristi
8. aug 2011

@dermakova ,,,a to som si aj odpovedala sama sebe 😀

cucu2
8. aug 2011

@dermakova dakujem 🙂 ja tu prihlasku mam uz doma, len sa bojim dalsieho tehotenstva( to prve bolo strasne, pritom ziadne gyn.problemy mi nezistili), preto zistujem ako je to s tou zivotaschopnostou dietata, ci to niekomu vyslo alebo nevyslo. No a zaujima ma aj pohlavie 🙂 , teraz by som chcela dievcatko(ale to je druhorade, hlavne nech je vsetko OK)

cristi
8. aug 2011

@cucu2
@maatkka takze dobra sprava.....po dokladnejsom prestudovani materialov, a spravnych informaciach od dermakovej,staci vediet len hodinu narodenia,takze ked toto viete,nevahajte! 😉

cristi
8. aug 2011

@cucu2 ano tie dni sa mi krizovali

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre