MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

lunaaa
10. aug 2011

Ahojte, baby. Sledujem tuto diskusiu uz pomerne dlho,ale,zial, nie uplne pravidelne. Vsetych nas urcite spaja jedna velka dilema- funguje alebo nefunguje tato niekym ospevovana a inym zatracovana jonasova metoda?
Ja verim niecomu,co mam podlozene faktami.Ale je to tak len vo väcsine pripadov. Kedze proces ovulacie je mi dobre znami a jonasove vypocty casto nie su v obdobi zeninej ovulacie,dalo mi toho dost na rozmyslanie. Som zdravotnik a nie len to je dovodom toho,ze som si nevedela vysvetlit proces ,akym zena moze otehotniet v dnoch mimo ovulacnych. Ale tak ako som nikdy nevidela Boha a verim v neho,tak verim aj vo vypocty dr. jonasa aj ked netusim ako je mozne,ze to vo viacerych pripadoch funguje aj napriek tomu,ze to vyvracia mnohe veci.
Verim tomu,lebo viem o mnohych pripadoch,kedy to vyslo po rokoch snazenia. Je pravda aj ,ze niektorym nie,ale tie,co to hned zavrhujete,mali by ste poznat vsetky dovody a nie hned vsetko znegovat. Ak to nefunguej u jednej z piatich,da sa opvedat,ze to nefunguje???
S priatelom sme sa snazili o malicke asi tri roky,no bezuspesne. Neraz som rozmyslala,ci vyskusam jonasovu metodu,ale kedze priatel mal aj zle vysledky spermiogramu a to dost zle,tak som to jeden cas prestala riesit. Povedala som si,ze ozaj som uz z toho zblba,lebo moje chcenie a moja tuzba uz hranicila s posadnutostou a tak som to vypustila z hlavy,ved je aj osvedcene,ze ked na to velmi myslite,tak to nevyjde. Tu to trosku rozoberiem,lebo to nie je celkom pravda. Vela z vas tu popisalo,ze ked chceli chceli a nic a ked na to prestali mysliet,tak sa podarilo a citala som aj rady toho typu,ze netreba chciet,to proste pride. A to nie je pravda podla mojho nazoru!
Baby,ak sa nedari a zdravotne ste obaja ok,tak praveze chcite,ale nebojte sa. Lebo to nie to,ze chcete moze za to,ze to este neprislo,ale to,ze sa bojite,ze to nepride. Odpovedze si sami,ci ste sa po mesiaci snazenia neobavali menstruacie a ci ste si uz nepripravovali na to,ze tie a tie dni bude mat prave "kramy"???
Tu sa hodi stare zname-podla seba sudim teba. presne takto som na to bola ja.Velmi som chcela a ked uz sa blizil moj datum,uz som kupovala tampony do rezervy,uz som v duchu nadavala,ze zase par dni utrpenia a proste som to cakala. Verila som,ze sa to podari len par dni a väcsinou to bolo pocas ovulacie a potom zase prisiel strach a obavy. No u mna to mohlo byt aj tym,ze partner na tom nebol uplne fit,ale to nic nemeni na tom,ze strach je zly radca. Teraz mam noveho priatela a viem,ze to coskoro pride! jonasovi som sice nepisala,ale nasla som stranku,ktora je vraj rovnaka s jeho vypoctami. Neviem,ci je to naozaj tak,ale vyskusam a ked nie,urcite napisem. Ak viete o nej nieco aj vy a je vam tato stranka znama,budem rada,ak mi napisete vase nazory resp skusenosti 🙂
http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...
Drzim palce!

cristi
10. aug 2011

@lunaaa Ahoj,prave som bola na stranke,ktoru spominas,urobila som si aj ten vypocet....a presne to sedi na vypocty ,ktore mam od dr.jonasa 🙂 Ale tykaju sa len optimalnych dni na oplodnenie.Je to tam pisane po nemecky,nieco aj rozumiem,nieco nie.Neviem,ci tam je pisane aj o tom,ci sa da vypocitat aj termin na donosenie zivotaschopneho dietatka aj pohlavie?

jankaku
10. aug 2011

ahojte baby neviete nahodou ako dlho trva ten vypocet? teda od odoslania toho formulara po dorucenie? posiela to postou alebo aj mailom? dakujem za info.

cristi
10. aug 2011

@jankaku ahoj,vypocet trva priblizne 7 az 10dni,ak si dobre pamätam a kalendar s vypoctami posiela aj postou i mailom,tak ako si zaznacite v prihlaske

jankaku
10. aug 2011

@cristi dakujem za odpoved 😉

dermakova
10. aug 2011

@jankaku
ja som mala vypocet za 2dni od vyplnenia prihlasky na maily... 😉

dusko14
10. aug 2011

@lunaaa ahoj. 3 roky som si dávala u Jonáša počítať plodné dni až kým som nenašla výpočet na tej strane. Úplne sa zhodoval. Nám ale nepomohol, 4 roky sme presne fungovali, manžel má veľmi zlý spg. Funguje to pre zdravý pár. Sestra si dala vypočítať, lebo chcela dievčatko - vyšlo jej to na prvý šup. Ale obaja sú zdraví. A ešte som chcela dodať, že u psychicky vyrovnaných ľudí sa ovulácia podľa jonáša, čiže mesiaca zhoduje z ovuláciou biologickou 🙂 .

lunaaa
11. aug 2011

@cristi
myslim,ze pohlavie tam nezistime a ani zivotaschopnost. Moj osobny nazor je,ze donosenie zivotaschopneho diatatka zavisi aj od navykov mamicky. Samozrejme ,ze sa to netyka tych, ktore maju zdravotne tazkosti spojene s tymto rizikom. tam to je uz o inom,ale to nam je asi vsetkym dobre zname 🙂
Vypocet priamo od jonasa je v tomto asi lepsi 🙂

lunaaa
11. aug 2011

@dusko14
a ak sa smiem spytat,aku mal tvoj partner pohyblivost spermii v percentach?
nemyslim,ze to je dovod na to,aby si uz vesala hlavu. su prostriedky,ktore zlepsie pohyblivost ako napr vit. E alebo profertil. to je vyslovene na to. skusali ste nieco z toho?

cristi
11. aug 2011

@lunaaa ....ano, nato, aby dietatko bolo zdravotne v poriadku ale i matka pocas v tehotenstva nestacia len samotne astrologicke vypocty.To by bolo,.podla mna, prilis jednoduche.Myslim,ze je to podobne ako pri vypoctoch napr.osobnych horoskopov.Tam sa vypocita len najväcsia pravdepodobnost donosenia zdraveho babena.Len som rozmyslala,ci ta zivotaschopnost plati aj v neskorsom obdobi veku dietata,lebo poniektore choroby sa mozu prejavit aj neskorsom veku.

halienka
11. aug 2011

@cristi ja som čítala na jednej anglickej stránke kde sa to dalo tiež kedysi prepočítať, teraz sa už bohužiaľ nedá a tam sa teda uvádzalo aj pohlavie aj rizikový faktor, a tam bolo k tomu rizikovému faktoru práve napísané, že aby to ľudia nepodceňovali, lebo sa to môže prejaviť aj neskoršie aj ako napr. nejaké psychické problémy dotyčného dieťaťa... takže neviem, možno by sám Jonáš vedel k tomu niečo viac povedať...mne to proste príde, že rizikový faktor môže znamenať akékoľvek riziko do budúcnosti, či už v tehotenstve, alebo pri pôrode, či zdraví dieťaťa neskôr...

lunaaa
17. aug 2011

baby,este pred par dnami som vam pisala,ze verim,ze baby uz onedlho pride a teraz to uz amm aj potvrdene!!!
som najsatstnejsia na svete. takze treba len verit a to pride. vypocet od jonasa som nemala,ale mala som z tej nemeckej stranky,ktoru som tu predytm aj dala. paradoxom je,ze som to ani netusila podla priznakov,kedze aj teraz ma stale brucho boli akoby som mala dostat a pred mesiacom som dokonca este aj mala 🙂
drzim vam vsetkym palce!!! velmi silno

emily_666
17. aug 2011

na ktorej stránke ste si objednávali výpočet ? myslím ten originál platený od Jonáša. dakujem za tip.

halienka
17. aug 2011

@lunaaa moc gratulujem a prajem pekné tehotenstvo a krásne zdravé bábatko 🙂 aj mňa vtedy tak pár týždňov na začiatku bolelo brucho akoby som už už išla dostať 😀 a sedí ti termín podľa tej nemeckej stránky s tvojím otehotnením?

cristi
17. aug 2011

@emily_666 vypocet sa da objednat len po telefonickom dohovore u dr.Jonasa,aspon tak som si to vybavovala ja.Postou ti poslu prihlasku.

cristi
17. aug 2011

@emily_666 ..alebo napisat aj na mailovu adresu info@centrumjonas.com

emily_666
18. aug 2011

@cristi
dakujem za info

lunaaa
18. aug 2011

@halienka
no ano,suhlasi to s tym vypoctom. dakujem velmi pekne.
a teba trapili aj tehotenske priznaky ako napr vracanie a tak _

halienka
18. aug 2011

@lunaaa joj veru a riadne nevoľnosti som mala, začalo to tak v 8 tt a zmiernilo sa asi v 16 -17tt 😝 a ty si zhruba v koľkom tt ak sa smiem spýtať?

zuzi243
21. aug 2011

takže podla Dr. Jonáša sme to skúsili a dnes som si našla na testíku krásne dve ružové čiaročky 🙂 🙂 🙂 ale či to bude dievčatko netuším lebo zelený bol hneď pred červeným 😕 takže si musím počkať na to nejaké sono v 20tt. 😎 , určite dám vedieť ako to všetko prebieha. Veľa šťastia všetkým ostatným aby ste nemuseli dlho čakať .... 🙂

cristi
21. aug 2011

@zuzi243 ahoj,chcela by som ti popriat k tvojmu tehotenstvu,tesim sa s tebou 🙂 🙂 🙂 ja som bohuzial tentokrat nemala take stastie ☹ Prve babenko sa nam podarilo poriesit na prvy raz,podla vypoctu od dr.Jonasa,ale mam este styri priaznive terminy t.j. zivotaschopnost dietata do konca roka,tak budeme skusat dalej.Verim,ze to vyjde 🙂 A v ktorom si tt?

zuzi243
22. aug 2011

@cristi ďakujem no podla mojich výpočtov 2-3 tt. Objednala som sa ku doktorke až na 7.9. tak uvidíme, držím palčeky aby ti to vyšlo 🙂 🙂 🙂

cristi
22. aug 2011

@zuzi243 spominala si ,ze by si mala mat dievcatko a podla dr.Jonasa by sa nemali zelene dni nachachat pri cervenom plnom alebo dnom pred tymto cervenym dnom.Inak pohlavie dietata by sa nemuselo zhodovat s predpokladanym vyberom pohlavia.Mne sa zelene dni vzdy prekryvali aj s cervenymi dnami,ale pohlavie mi vyslo na 100%,tak ako som mala vyratane.Druhe babetko byt malo byt dievcatko,tak sa necham prekvapit.Ale mne hlavne ide aj o pohodove tehotenstvo a zdrave dieta.To chceme predsa vsetky 🙂 Potom daj urcite vediet ako ti dopadlo sono.

ni_pe
22. aug 2011

baby ja som si to objednala cez stranku www.chlapecdievca.sk, tiez vraj robia podla jonasa, tak dufam, ze to niesu nejaki sarlatani, ale je to fakt od neho, neviete????
uvidime, ci to funguje, pevne verim, ze ano.....drzte palceky 😉

lenny181
23. aug 2011

@slavomira

Ahoj Slavka aj ja som si objednala ten kalendar a zatial sa snažime no bolo mi povedane ze do 5 mesiaca by to malo vyst tak vydis sama si toho prikladom dufam ze aj nam to tak vide som rada ze som tu niekoho nasla kto mi to potvrdil ze ta platba nebola marna teda dufam .

lenny181
23. aug 2011

@ni_pe

Ahoj ja to mam tiež s tej stranky a je to od dr jonasa tak sa nemusis bat a suhlasi to

dermakova
23. aug 2011

@lenny181 v tomto sa velmi mylis, ze vzpocet z tej stranky je od Dr.Jonasa. Keby si sla par stran dozadu, tak sa to tu rozoberalo a pisali tu holky, co volali Dr.Jonasovi a ten im potvrdil, ze s tym nic nema.

zuzi243
23. aug 2011

@cristi áno máš pravdu ale riskli sme to tak uvidíme. 🙂 Ved ono je to celkom jedno, ale nech je všetko v poriadku a zdravé. Ked som si to rátala dopredu tak mne sa skoro celý ten rok tie dni prekrývali a striedalo sa to(raz dievča a potom chlapec). A ak všetko dopadne OK tak sa narodí presne po 5r. od prvého. Držím ti palčeky aby si sa čo najskôr pochválila aj sama... 🙂 🙂 🙂

ni_pe
23. aug 2011

@lenny181 jaj super dakujem, ja som to dnes zistovala cez oboch tych dodavatelov, alebo ako by som to nazvala a ti, od ktorych to mam objednane mi povedali, ze je to proste konkurencny boj, preto je to tak ako to je....tak super, ak ti to sedi, snad bude aj mne..... aj sa vam podarilo, to po com ste tuzili?

ni_pe
23. aug 2011

@dermakova ja som si to zistila aj od Jonasa aj do chlapecdievca a povedali mi, ze v minulosti spolu spolupracovali ale ich nazory sa rozisli, preto to robi Jonas sam a tyto zasa sami..... uvidim, ci sa nieco podari v kratkej dobe, ak nie, dam si na ten just vyratat aj od Jonasa, ci to bude sediet s tym prechadzajucim...... vykaslem sa na tie peniaze.....len nech niesom obetou podvodu....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre