MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

raa2
31. aug 2011

Baby podla mna je to hovadina cely jonas, lebo mne napr. absolutne nesedia plodne dni..

mima1983
31. aug 2011

@saranata uz som napísala.... ale neviem svoju hodinu narodenia ☹

saranata
31. aug 2011

@mima1983 skus sa spýtat mamy , alebo potom na matrike v meste v ktorom si sa narodila

emily_666
31. aug 2011

@saranata
to na matrike majú aj hodinu narodenia napísanu?

mima1983
31. aug 2011

@saranata a to musim vediet???? teda on to musi vediet?

halienka
31. aug 2011

@mima1983 čím presnejšie vieš čas, tým presnejšia môže byť predpoveď. no ak chceš len malý výpočet, ten je tuším len na termíny otehotnenia a pohlavie, tak stačí aj zhruba hodina, ak chceš veľký výpočet - vedieť rizikový faktor, poprípade čas pôrodu, už treba tuším aj s presnosťou na 4 minúty vedieť čas. Dúfam, že si to dobre pamätám... 🙂

mima1983
31. aug 2011

@halienka hej, uz som sa o tom docitala a uz mi aj odpisali, ze teda ked neviem hodinu narodenia tak mi mozu spravit vypocet len plodnych dní.... a to sa kolko platí???? poslali mi hned aj cislo uctu, ale nenapisali sumu... :-/ divneee

saranata
31. aug 2011

@emily_666 áno, nemocnica posiela na matriku tzv.. hlásenie o narodení dietata a tam je všetko aj presná hodina narodenia dietata, ja som si to tak musela zistit lebo moja mama si nepamatala presný čas, tak som volala na matriku , a jedna rada- nedajte sa odbit lebo na tento dokument máte zo zákona nárok , len nie každý na matrike je ochotný zdvihnut sa a íst do pohladat do archívu 🙂

dermakova
31. aug 2011

@mima1983
suma za vypocet je na prihlaske. 😉

saranata
31. aug 2011

@mima1983 suma je v prihláške, malý vypočet 16,50€ a velký 21,50 €

mima1983
31. aug 2011

@dermakova tak bud som debil, alebo neviem citat, ja tam tu sumu nikde nevidim :-/

mima1983
31. aug 2011

@saranata coooo????? za to ze mi napíse plodné dni kedy mam???? no kraaasne.... tak ako vidím, tak to zatial počká... uvidíme ako skoro sa zadarí a podla toho sa rozhodnem...

halienka
31. aug 2011

@mima1983 ak chceš zadarmo, tak tu si môžeš dať spraviť výpočet zadarmo http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-... Jonáš sa síce za to nezaručuje, ale skúsiť môžeš, mnohým babám to sedelo presne s tým výpočtom čo mali od Jonáša...

cristi
31. aug 2011

@mima1983 myslim,ze my zeny sme ochotne zaplatit aj za ovela vacsie somariny ako na tento podla niektorych kritikov,z radu vedeckej odbornej spolocnosti,ci ako sa nazyvaju,vypocet 😉 Pre mnohe zeny je to posledna prirodzena cesta k pocatiu dietata.

mima1983
31. aug 2011

@cristi jasne, sak ja to nikomu nezakazujem... ked budem v takej situacii tak nemam problem si to zaplatit, ale teraz este ked sme len na zaciatku snazenia, sa mi to zdá strasne moc....

dermakova
31. aug 2011

@mima1983
no tak ked len zacinate, tak to by som neriesila,
Ale po 2rokoch neuspechu by si to brala inak. A ta suma by ti pripadala uplne smiesna, ked si predstavim, kolko penazi som vyhodila na vsetko mozne, co mi malo pomoct k otehotneniu... 😉

mima1983
31. aug 2011

@halienka a to on udáva len jeden den v mesiaci????? šak to vela krat neni sanca... ved clovek moze kdekolvek byt, nemusi byt v ten den ani s manzelom 🙂)) a este aj hodinu????? no konec....

mima1983
31. aug 2011

@dermakova tak to heeej, sak jasne, mozno po case budem hovorit inak.... my sme este len zacali a mame 1.mesiac neuspesný, ale neberiem to tragicky, len som bola zvedavá na toto 🙂)

cristi
31. aug 2011

@mima1983 mozno ano,ak ste to neskusali ako my 4 roky,tak mas na to samozejme takyto nazor,suhlasim s tebou 🙂 ale po tych rokoch som bola naozaj uz velmi unavena a nestastna a sklamana z tolkeho snazenia,ze som si povedala,ze nemam naozaj nic stratit... Ja som zdrava aj partner ...mne to vyslo a tento krat som kartu na Jonasove vypocty vsadila opat 🙂 ak chces vediet najoptimalnejsie plodne dni,bude ti stacit ten vypocet zadarmo,robila som si to tiez a porovnala s vypoctom od Jonasa.Na chlp to sadlo,len s tym rozdielom, ze snazit sa musite den pred tym vyratanim dnom.V tych vypoctoch to nie je napisane,ale u Jonasa ano

halienka
31. aug 2011

@mima1983 😀 no jó 😀 , aj ovulku máš len v určitý moment len raz za mesiac 😀 ja viem, boli by sme šťastné keby sme mali tých možností aspoň 5 za mesiac ale bohužiaľ...ale to neznamená, že musíš sexíkovať presne len v tú hodinu 😀 ani pri ovulácii to tak nie je, najlepšie je začať sexovať tak 2 dni pred predpokladanou ovulkou a ešte nejaké 2 dni pre istotu po nej...A u Jonášových termínov to tuším je tak, že by si mala sexíkovať cca 6 hodín pred tým udaným termínom, ale tiež sa z toho nestrieľa, keď to je trošku skôr alebo neskôr 😉 no ale keď sa chceš viac zamerať už na to otehotnenie, tak ti nič iné nezostáva, len sa snažiť ten sexík načasovať hlavne na dni tvojej ovulácie...ja viem, je to niekedy na nervy, sama som si zažila svoje, aj muž bol párkrát zdrbaný, že kde sa fláka 😅 😀

cristi
31. aug 2011

@mima1983 ,,,den musis dodrzat,ale hodinu nie,to je len orientacne,podstatny je DEN

sonabear
31. aug 2011

ja mam vypocet od http://www.chlapecdievca.sk, stal 60 EUR aj s vypoctom rizikoveho faktora. Ak nechces vypocet faktora, tak staci tato stranka http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-.... Musis vediet ale presnu hodinu narodenia respektive sa to potom po hodine posuva. Ja sa trochu vyznam v astrologii a tato zadarmo stranka mi sedi s tym vypoctom od chlapecdievca. Az na to, ze neviem otehotniet podla ich astrologickeho vypoctu.

sonabear
31. aug 2011

Co sa tyka casu narodenia, tak mne povedali v Bratislavskej porodnici, ze udaje o porode drzia iba 20 rokov a potom ich skartuju. Mozno ak sa niekto narodil v mensom meste a porodnica este existuje, tak ten udaj povedia. Ak nevies presnu hodinu narodenia ale iba cas, ze medzi 12 hod a 18 hod napriklad, tak sa ovulacia iba posuva o hodiny. Ak ti nejde o vypocet rizikoveho faktora, tak urcite nepotrebujes ziadne specialne drahe vypocty. Ide len o to, ze ked si sa narodila, tak mesiac bol napriklad den pred splnom, takze ty by si mala mat ovulaciu vzdy den pred splnom. Mesiacne fazy su vzdy 29dnove aj par hodin.

sonabear
31. aug 2011

@olo nechce sa mi verit, ze sa ti podarilo otehotniet podla toho vypoctu. Mne vyratali iba 2 nerizikove dni az do leta 2012. Tie 2 dni som uz prepasla. Len ja sa akosi vobec neviem dopracovat k tomu, ze ci vobec ovulaciu mam, lebo tak ako tebe, gyn. mi povedal, ze neovulujem.

lauritka
31. aug 2011

@sonabear ak mas zdravotny problem, ze neovulujes, tak sa nepodari ani podla Jonasa. je to pre zdrave pary, aspon, co som tu citala. 😒

olo
31. aug 2011

@sonabear normalne mi ovulku pozorovali kazdy den ultrazvukom a povedali bohuzial tento mesiac nic a ja som otehotnela presne podla jonsa a ked som sa mudr pytala ako je to mozne povedala ze ani oni nie su 100percentny lenze to este nebol koniec lebo nebolo vidno plod ani nic v maternici tak ma operovali v nadeji ze ide o mimomaternicove tehotenstvo samozrejme nic vo vajickovodoch nenasli a na 3den po operacii to uz pekne bolo v maternici a po mesiaci som potratila co sa ani necudujem tot nase zdravotnictvo tak saom siahla znova po alternativnych metodach dufam ze uspesne

halienka
31. aug 2011

@olo každý deň počas celého cyklu ti sledovali ovulku? Mne keď robili folikulometriu, tak som bola na sone asi 3x za celý cyklus...ale ako verím, že aj naše zdravotníctvo vie kadečo zvrzať... 😖

olo
31. aug 2011

@halienka ano behala som tam ako krava

cerler
31. aug 2011

@mima1983 a pre ine baby... nenasla som nikde vo vypocte, ze by Jonas udaval aj daku hodinu pre sexivanie - termin - tie najplodnejsie dni - astrologicke ano, ale presnu hodinu? :(
to sa mi nezda...

ni_pe
31. aug 2011

@cerler no mne podla vypoctov zo stranky chlapecdievca.sk vyslo ine, ako mi povedal DR. na vcerajsej prehliadke, on mi povedal, ze ovulaciu budem mat za cca 4 dni, a podla vypoctov ju mam mat az 22heho septembra, tak myslim, ze lepsie to vie Dr.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre