MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

lauritka
5. dec 2011

@jankatt1 inak v mnohom s tebou suhlasim. 🤐 co sa tyka txh " zarucene plodnych dni podla papiera" 🙂
bez ovulacie sa jednoducho otehotniet neda, to je fyziologicky fakt.

cristi
5. dec 2011

@jankatt1 zeby noc zazrakou.....za pokus to urcite stoji...mozno sa zadari...ja stale dufam,ze sa na mna stastie v podobe zdraveho babetka usmeje...ale vdaka Bohu a Jonasovi mam uz jedneho certika...vies, som rada,ze sme aj napriek nevydarenemu zaciatku nasli jedna pre druhu trocha porozumenie a pochopenia ,dakujem 🙂

jankatt1
5. dec 2011

🙂 ďakujem aj ja!!🙂 ...ja som v 5mesiaci, straaaaasne by som chcela chlapceka, no hlavne nech je zdrave.. velmi ti budem drzat palce, nech ste s manzelom coskoro v ocakavani 🙂 pekný večer ti prajem🙂

cristi
5. dec 2011

@jankatt1 dakujem za palceky 🙂 budem na to mysliet 😉 prajem veeeeelaaaaa zdravicka pre vas oboch,pekny a pokojny vecer ti zelam 🙂

halienka
6. dec 2011

@cristi sme na tom podobne, mne trvalo 10 rokov kým som prvýkrát otehu a aj to dopadlo zle. A to som považovala za zázrak a to druhé tehu tiež, to už našťastie dopadlo dobre. Ono sa to ťažko chápe ženám, ktorým sa podarí relatívne rýchlo otehotnieť, že žena ktorej to nijako nejde a dlho sa nedarí tak skúsi všetko. Ale pravda je, že psychika je veľmi silná a preto treba si pri všetkom zachovať akýsi nadhľad, aspoň mne sa to tak po mnohých skúsenostiach u mňa aj známych osvedčilo. Vždy akosi ľahšie otehotnejú ženy, ktoré tomu až taký dôraz akoby nekladú, povedia si chcem otehotnieť, ale zas nepodriadim tomu veškerý svoj život. Horšie to je vždy pre tie typy, ktoré to vezmú príliš vážne a moc sa na to sústredia, akoby sa tým niečo potom brzdilo. Ale chápem, že je ťažko si sama sebe rozkázať " nemysli na to", veď som sama zažila 😝 😀
Čo sa týka metód otehotnenia, ani umelé oplodnenie nie je 100% metóda (podľa prieskumov úspešnosť je cca 40%), ono keby taká existovala, tak sú tam ihneď všetky snažilky a nik by nemal problém. Všade je možnosť, že to nevýnde a tak je to aj s Jonášom. Niekedy výnde inokedy nie. A preto je asi lepšie nevkladať do toho úplne všetky nádeje, lebo potom môžeš byť veľmi sklamaná, keď to nevýnde. Brať to skôr ako akési prilepšenie 🙂 Moc ti držím palčeky, aby sa ti to podarilo 🙂

@jankatt1 fúúú, no úprimnosť je jedna vec, ale vedieť si popredu porozmýšľať a podať svoj názor civilizovane je vec druhá 😉 na to treba asi tiež "dospieť" 😉 chvalabohu, že cristi to dokázala zobrať tak pozitívne, to tiež hocikto nedokáže... 😉

cristi
6. dec 2011

@halienka mila Halienka,uplne s Tebou suhlasim.Treba to vnimat ako jednu z moznosti,o ktoru sa mozeme my,cakatelky,pokusit.Ale vies ako sa hovori,"zufaly clovek sa aj slamky chyta".Mam zrejme jedno z tazsich obdobi,ktore ovplyvnuju aj moje racionalne uvazovanie.Idu Vianoce a koniec roka,tak pomaly bilancujem,co sa podarilo a co nie.Su veci,ktore ovplyvnim a veci ktore nie...Uz necham tomu volny priebeh...niekedy velmi chciet je naskodu...dakujem za podporu 🙂

pernikmomo
6. dec 2011

Ahojte s mojim sa snazime otehotniet ale nedary sa vobec,mate niekto kontakt na Mudr Jonas?dakujem

gerdanova
8. dec 2011
janacha
12. dec 2011

ahoj
Som tu nová a som smutná, dnes prišla návšteva zase.
Snažíme sa už 3 mesiace a nič. Nedá sa mi myslieť na nič iné. Snažím sa ale nejde to. Chcem sa spýtať či nemá niekto na predaj ovulačný tester mikroskop (ako rúž).

jania023
12. dec 2011

@janacha skus si radsej testy ovu nie mikroskop ten nieje presny

alexaba
13. dec 2011

ahojte, som v tejto téme prvý krát a čítať 125 strán dá ozaj zabrať.. chcem si objednať kalendár od MUDr. Jonáša, viete mi niektorá povedať ako postupovať, prípadne na akej strane sa to riešilo? ďakujem

cristi
13. dec 2011

@alexaba ahoj,ten kontakt sa tu riesi dost casto...takze si prejdi na hlavnu stranku http://centrumjonas.com/slovak.html V hornej casti stranky mas v pravo kontakt.Bud zavolas na telef.cislo alebo napises na mail.adresu.Vela stastia 🙂

janacha
15. dec 2011

@jania023 ďakujem.
skusim. Ešte som nikdy nepoužívala ovu. testy. Mám pravideľný 26 den MM cyklus , v ktorý den od začiatku MM si môžem prvý krát urobiť ovu test. (napr. 10 den od začiatku MM?).
Ď 🙂

jania023
15. dec 2011

@janacha podla toho kedy je ovu ale kedze mas taky kratky cyklus tak by som robila u teba uz od 8dc lebo na 10uz moze byt ovu a aj pozde na test

gega
15. dec 2011

Ahojte mne to na to gka mailik neprislo poprosim ta nemohla by si mi to este raz ale na gertruda.kanovska@gmail.com. Budem ti velmi vdacna dakujem.

jania023
15. dec 2011

Ahoj ja som mala dvojitu ovu aj podla jonasa aj biologicku co sa hovori ze je 100% a aj tak nic ☹

raa2
15. dec 2011

Dievcata tak ja vam zajtra poviem ci funguje mileneho jonasa metoda, teda ak sa nam malicke ukaze.Podla jonasa a aj cinskej tabulky by to malo byt dievcatko.

halienka
16. dec 2011

@gega to asi píšeš mne, že tú brožúrku aby som ti poslala? Tak už posielam... 🙂
@janacha ak môžem doporučiť, je tu téma tuším Grafy BT https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/grafy-bazalnej-teploty/ tam sa baby dosť zaoberajú spôsobmi určovania ovulácie, teda oni hlavne meraním bazálnej teploty, ale určite ti vedia poradiť aj iné spôsoby, aj všetky veci okolo toho, takže skús tam. Ja som mikroskop neskúšala, ale ovu testy áno, no keďže ja mám nepravidelný menzes tak som zistila, že by som na ne minula majland, bolo mi treba na jeden cyklus aj 8 ks testov a výsledok neistý. Tak som začala použícať met´du merania si bazálnej teploty a tá mi teda pomohla najviac, časom som už pekne vedela určiť, kedy mám ovuláciu...V tvojom prípade keďže máš pravidelný menzes, by to malo byť jednoduchšie 🙂 držím palčeky 🙂

oxanka73
17. dec 2011

@pernikmomo rozhodla si sa objednať si výpočet od Dr. Jonáša? Ja ho mám už od apríla. Podľa jeho vysvetliviek sa moje biologické plodné dni nesmú križovať s jeho červene označenými plodnými dňami. Takže takýto termín sme mali teraz prvý krát a to je december a navyše je to pár dní pred menzesom! Skúšali sme 2 dni a už som aj dostala menzes. Tak teraz neviem, či vôbec môžem byť tehotná.

poleva
17. dec 2011

@oxanka73 tak som mala aj ja,je to blud,zbytočne vyhodené prachy

oxanka73
17. dec 2011

@poleva takže sa ti podľa toho nepodarilo otehotnieť? a ja som sa tak tešila keď mi prišiel kalendár. Ale keď som si to detailne naštudovala, že kedy môžeme, kedy nesmieme, tak som už tomu prestávala veriť ... Bola by som rada, keby sa ozval niekto, komu to vyšlo aj mimo biologickej ovulácie.

halienka
17. dec 2011

@oxanka73 ja osobne mám pocit, že otehotnieť 2 dni pred menzesom je fakt nereálne. Pretože oplodnené vajíčko sa musí usadiť v maternici a to v poriadne vysokej vrstve krvi, ktorá je na stenách maternice. Ak táto výstelka nie je dostatočne veľká, embrio nemá šancu uchytiť sa, poprípade ak je zrovna menštruácia tak ho proste vyplaví preč. A ešte to jedine za predpokladu, že si mala tak veľmi neskoro ovuláciu! A to je tiež dosť nepravdepodobné. A ty si chcela určité pohlavie? Myslím, že vtedy Jonáš káže aby sa biologická ovulka nestretla s jeho termínom...či ešte pri niečom inom?

oxanka73
17. dec 2011

@halienka áno, máme doma 3 dcéry 🙂. Jedna má už 18, tak sme chceli ešte s manželom pre radosť chlapčeka. Ale tie Jonášove termíny sa mi zdajú naozaj proti prírode. Asi to skúsime normálne na ovuláciu, mávam ju podľa ovulačných testov vždy presne na 13. deň a uvidíme čo bude a či vôbec bude. Neberieme to vôbec tragicky, u nás je to už fakt len preto, že máme strašne radi deti.

amelia17
17. dec 2011

ja som pouzivala kalendar od Dr. Jonasa cca. 2 roky a castokrat som neverila, ze by fungoval... totiz, tie dni, ktore boli podla neho vhodne nikdy nesedeli s plodnymi dnami, ale sranda bola, ze podla pocitu a mnozstva hlienu som citila, ze prave to je ten spravny den. Ja co poznam kamaratky, tak vacsina pocala mimo plodnych dni, preto verim, ze dr. Jonas moze mat pravdu a datum pocatia moze skutocne zavisiet aj od faz mesiaca a inych veci... najdolezitejsie je, ze dr. Jonas venoval svoju metodu Panne Marii... to by si len tak nedovolil, ak by jej minimalne sam neveril, mne sa preto paci

amelia17
17. dec 2011

my sme nepocali podla kalendara... ale poznam jednu rodinu, kde pocali podla dr. Jonasa obe deti, pri druhom im aj vybral pohlavie ake chceli...

halienka
17. dec 2011

@oxanka73 no jo 😀 tak to chápem túžbu po chlapčekovi 😉 🙂 no veru, na toto zatiaľ zaručená metóda nie je, len riskovať 😀 ja som niekde počula aj takú teórie, že ak sú rodičia príliš Jing (ženská energia), narodí sa im chlapec aby to vyrovnal, ak sú Jang (mužská energia) tak sa narodí dievča. Ak to ten potomok vyrovná, tak pohlavie ďalšieho dieťaťa už môže byť opačné, ale ak sa to ani tak nevyrovná, tak sa bude jedno a to isté pohlavie rodiť stále, dokým sa to proste nevyrovná. Vyzerá to, že ste s mužom príliš Jang 😀 😀

oxanka73
17. dec 2011

@halienka no bohužiaľ neviem to posúdiť, keďže sme obidvaja teraz druhý krát vydatá/ženatý. Len posledné dievčatko je jeho ... Takže to asi len budeme musieť risknúť. Aj tak už vieme dievčatá super zvládať. S chlapcom by som sa musela naučiť zasa iné finty. Inak máme aj 2 psov - fenky a 2 morčatá - samičky a papagája - samičku 😀. To len na pobavenie.

poleva
17. dec 2011

@oxanka73 moja ja som mu napísala list,ešte mi aj vynadal,že som ho nepočúvala...
mala som sa s mužom milovať v čase menzesu?? to čo za blud
môj tip na otehu,,,komplet vyšetrenie muž + ja,,,,meranie BT pár cyklov -potom prestať , vyhazov z roboty 🙂 🙂
a o mesiac pozitívny tehu test s našími dvojkami
prajem to každej 🙂

halienka
17. dec 2011

@oxanka73 😀 😀 😀 to je fakt dobrééé 😀 😀 😀 ako to zvláda jediný chlap v rodine? 😅
@poleva vidím, že som nie jediná, čo zvolila takýto postup 😀 a napriek vcelku zlým výsledkom mojim aj mužovým som nakoniec po všetkých možných pokusoch od Jonáša až po neúspešné umelé opl. otehu prirodzene - sranda že tiež po odchode z práce 😅 😀 bola som 2 mes. nezamestnaná, keď som otehu 😀

oxanka73
18. dec 2011

@poleva no teda, tak potom to bude asi nejaky fanatik, tak ale má už svoj vek, tak možno sa aj preto mýli 😅 . Ja som bola na vyšetrení, napriek môjmu veku mi vraj 25 rocne môžu závidieť, tak neviem. Manžel nechce ísť, že čo sa už na tom zmení, že však už máme detí dosť. Ale včera som sa s ním dohodla, že pôjde len kvôli tomu, aby sme to každý mesiac neskúšali, potom príde menzes a ja som sklamaná. Tak nech aspoň vieme, že či to vôbec skúšať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre