MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

alikaa
18. jan 2012

@alikaa este by som dodala, ze my s muzom uz velmi dlho fungujeme na plodnych a neplodnych dnoch. Cez moje plodne dni sa chranime, mimo nich sa nechranime. A zatial sme otehotneli hned ako sme chceli a este sme neotehotneli mimo mojich plodnych dni. Takze tejto Jonasovej teorii vobec nerozumiem.

zuzka409
19. jan 2012

kočeny odporúčam pozrieť túto stránku www.chlapecdievca.sk

zuzka409
19. jan 2012

takže už som sa dopatrala na tej stránke sa vlastne robí výpočet Jonašovej metody.........už to mam doma za skúšku nič nedáme .....no uvidíme 😉

dermakova
19. jan 2012

@alikaa
veruze nas je tu kopa, co sme otehotneli vtedy, kedzy by sme to vobec necakali.
Pisali tu dievcata, ktore otehotneli aj pocas menzesu...
My sme teraz po dvoch chlapcoch (taktiez vyratani Dr.Jonasom) cakame babu 😀 😀
Idete aj vy na dievcatko? 😉

dermakova
19. jan 2012

@lea1333
3 terminy neznie az tak zle, ci?
Ani sa nenazdas a april je tu. 😎

alikaa
19. jan 2012

@dermakova no ale ste si na 100% iste, ze ste vtedy nemali ovulaciu? merali ste si bazalnu teplotu alebo take nieco? Mne ide hlavne o zivotaschopne dieta, kedze som pred par mesiacmi potratila. Ale tak budem rada ak nam vyjde dievcatko, ale potesim sa aj chlapcovi, hlavne nech je to zdrave 🙂
Viem, ze sa da otehotniet aj pocas menzesu, lebo niektore baby maju prave vtedy ovulaciu. Ja si uz velmi dlho sledujem plodne a neplodne dni a vzdy ideme bez ochrany cez neplodne dni a este sa nestalo aby sme otehotneli pocas neplodnych dni. Zatial vzdy iba cez plodne.

dermakova
19. jan 2012

@alikaa
ja som si velmi ista, nakolko pri prvom teho som otehotnela jak dnoch, ktore mi vzpocital Dr.Jonas, tak v mojich plodnzch dnoch a mam doma krasne dvojicky. 😉

terez24
19. jan 2012

@dermakova ahoj a podla tych jeho vypoctov sa daju zistit aj dvojicky? 🙂

halienka
19. jan 2012

@dermakova 😅 chceš povedať, že si k dvojičkám prišla tak, že jedno dvojča bolo počaté počas tvojej biologickej ovulácie a druhé dvojča v ten istý cyklus v Jonášovom termíne, napr. týždeň po tvojej ovulke?

lauritka
19. jan 2012

@alikaa tak tak, bez ovulacie sa otehotniet neda, paci sa mi tvoje racionalne uvazovanie. 🙂

zuzka409
19. jan 2012

@dermakova konečne pozitívny ohlas z
že jonašova metóda funguje 😀

dermakova
19. jan 2012

@halienka
otehotnela som presne tak, ako to Dr.Jonas tvrdi. Dva cykly plodnych dni = u mna dvojicky. Pocali sme jak v cervenych, tak v zelenych dnoch asi s tyzdnovym rozdielom. 😉

@terez24
neviem o tom, ze by robili vypocty pre dvojicky.

halienka
19. jan 2012

@dermakova a to si mala nejako potvrdené, že si mala za jeden cyklus 2x plodné dni?

cristi
19. jan 2012

@dermakova
@halienka vraj je mozne mat aj dve ovulacie v jednom cykle,ale maximalne s jednym az dvojdennym odstupom... odkial by sa potom rodili dvojvajecne dvojcata...po tyzdni je to vraj z medicinskeho hladiska nemozne...ale priroda sa obcas s nami zahra 😉

alikaa
19. jan 2012

@dermakova mala si cele tehotenstvo o tyzden mensie (podla ultrazvuku) druhe dvojca? Alebo podla coho to vies?

halienka
19. jan 2012

@alikaa rozdielna veľkosť dvojčiat nie je dôkazom toho, že by k oplodneniu došlo z nejakým časovým odstupom. Veľkosť býva hlavne u dvojvaječných dvojčiat rozdielna nielen tým, že každé má svoju placentu a teda môže mať odlišné vyživovanie, ale aj tým, že každé má inú genetickú výbavu....

alikaa
19. jan 2012

@halienka a teda ako sa to da zistit? Ze jedno bolo pocate o tyzden skor/neskor?

cucu2
19. jan 2012

suhlasim s @halienka - veľkosť dvojčiat fakt nie je dôkazom toho, že by k oplodneniu došlo z nejakým časovým odstupom. Poznam vela dvojciat(dokonca aj jednovajecnych), kde jedno bolo velkostou o tyzden aj 2tyzdne vacsie. A silne pochybujem, ze boli splodene s casovym odstupom.

@alikaa inac ja tiez stale uvazujem na Jonasom a jeho vypoctom, lebo som mala dost velke problemy pri prvom tuhu. A ide mi tiez hlavne o to zivotaschopne dieta (no a mohlo by byt aj dievca 🙂 ). Neviem, ci si sa skusala kuknut na tuto stranku:
http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-... Niektore baby, co tu pisali, spominali, ze ich origo vypocet uplne sedel s vypoctom na tej stranke( zopar pisalo, ze to zas vobec nesedelo, tych bolo o dost menej).
Par krat som skusala sexikovat cez jeho plodne dni(cisto zo zvedavosti), ked som si bola ista, ze nemam biologicku ovu a nic z toho 😉 . Tak neviem.
Ale na druhej strane si myslim, ze nieco na tych vypoctoch je, ze tie "hviezdy" maju na plodnost vplyv, ale skor tak, ze ked sa ti prekryvaju jeho plodne dni s tvojimi je vacsia sanca otehotniet.

alikaa
19. jan 2012

@cucu2 no ja som to polozila ako jedinu otazku ktora ma napadla, preto tam bola dalsia otazka, ze podla coho to teda vie, ze otehotnela s jednym dvojcatom skor/neskor. Lebo ina moznost mi nenapada ako ten ultrazvuk, aj ked viem, ze je to blbost.
Ja tiez beriem, ze hviezdy maju svoj vplyv, ale nechapem ako mozu mat vplyv, ked prave vtedy nemas ovulaciu.

halienka
19. jan 2012

@alikaa
@cucu2 práve preto sa to dermakovej pýtam, lebo neviem ako sa dá takéto niečo skutočne reálne potvrdiť, sná´d jediné čo ma napadá čo by to mohlo potvrdiť je hormonálny rozbor, ktorý by bol robený deň za dňom a ukázala by sa 2x zvýšená hladina hormónu, ktorý vyvoláva ovuláciu s tým časovým odstupom týždeň, a zároveň v tom čase by bolo na ultrazvuku tiež zaznamenané prasknutie folikulov, jedného v jeden deň a druhého o ten týždeň neskôr. Keďže som ešte nepočula o gynekológovi, ktorý by takto sledoval ženu deň čo deň, toľko práce si oni bohužiaľ s nami nedávajú (ktorá poisťovňa by to preplatila, že áno 😀 ) tak by ma zaujímalo ako inak sa to dá ešte na 100% zistiť, že to bolo tak. Ešte ma napadá možnosť umelého oplodnenia, kedy jedno embryo vložia jeden deň a druhé o týždeň, tak vtedy by to bola istota, ale inak neviem.

alikaa
20. jan 2012

@cucu2 podla tej stranky co si dala, tak mi to priblizne vychadza podobne ako vypocet dr. Jonasa. U neho mi vyslo 5 mesiacov po sebe "dobra zivotnost" a na tejto stranke su akurat tieto mesiace s najmensimi skodcami, iba jeden mesiac tam nesedi 🙂

julianka99
20. jan 2012

Ahojte dievčatá, tak ja som si zažiadala o Jonášov výpočet plodných dní, kedže sa nám tiež nedarí... som zvedavá či to víde s jeho pomocou, dám Vám sem potom info... 😉 všetkým snažilkám prajem vela šťastia a trpezlivosti....

zuzka409
20. jan 2012

@alikaa ahoj 😉 ja mam doma tiež výpočet od Jonaša ale len z tzv. plodnými dňami ...ale pozerala som aj tu stránku a nechapem tým škodcom a kedy je dobra životnosť, mohla by si my prosím ťa poradiť??

dermakova
20. jan 2012

@alikaa
dvaja lekari mi potvrdili, ze deti museli bbyt pocate s odstupom casu a veru aj boli.
co sa tyka toho linku, tak sme to tu uz nejak rozoberali a ja som podla teraz cakat chlapca.... 😀

alikaa
20. jan 2012

@zuzka409 ja tym skodcom tiez velmi nerozumiem, ale je jasne, ze cim menej skodcov, tym lepsia zivotnost 🙂 mne viacero mesiacov vychadza uuplne bez skodcov 🙂
@dermakova ale podla coho to potvrdili? podla ultrazvuku alebo nejakych vysledkov krvi? Z coho to usudili?

erika26277
21. jan 2012

ahojte baby, mám doma výpočet od Jónáša, chceli by sme mať dievčatko s manželom, mám doma 8 ročného chlapčeka a tak by sme chceli dievčatko..... problém však je, teda neviem celkom pochopiť, prečo sa podľa jeho výpočtov nemôžu prekrývať " zeleno dni" s " červenými " kde máme vypočítané dievčatko, veď zelené dni sú ovulačné a práve v ovulačné dni je predsa najväčšia šanca otehotnieť..... čítala som tu príspevky a písali tu niektoré že im to podľa jeho výpočtov vyšlo ale splodili dieťatko tak v červené aj zelené dni súčasne ,čo je celkom logické, veď sú to ovulačné a teda najviac plodné dni, tak potom nechápem prečo sa nemôžu prekrývať , lebo červené dni mám vypočítané mimo ovulácie.....neviete niektorá ako to teda je , ako to to vychádza? ďakujem.....

alikaa
21. jan 2012

@erika26277 posledne dve strany to tu riesime, ale akosi sem teraz nepisu baby, ktorym to vyslo v cervenych dnoch a neboli to zaroven aj plodne dni. Ja som sa na toto pytala dr. Jonasa, ale len mi zopakoval pokyny, ze sa nesmu prekryvat cervene a zelene dni a ak otehotniem pocas plodnych dni, ktore su o par dni neskor ako cervene, tak nezarucuje vypocet. Ale stale nechapem ako moze niekto otehotniet, ked nema ovulaciu. Ja osobne si myslim, ze baby co otehotneli v cervene dni a podla jeho schemy to bolo mimo plodnych dni, tak tie baby nevedeli, ze ich plodne dni su prave v tych jeho cervenych dnoch. Lebo nie kazda baba ma plodne dni v strede cyklu. Jedna moja kamoska si merala rok bazalnu teplotu a vzdy mala plodne dni na 5ty den cyklu, cize akurat ked jej koncila ms, co napr. vobec nesuhlasi so schemou dr. Jonasa. Ako tu uz bolo pisane, niektore ich maju aj pocas ms.

halienka
21. jan 2012

@alikaa veľmi dobre si to napísala, bez ovulácie proste nemôže žiadna žena otehotnieť, tak ak sa to nejakej v tie červené dni podarilo, tak mala proste zrovna vtedy ovulku... tie potom tvrdia, že otehotneli aj keď nemali ovulku. A tie, ktorým sa to nepodarilo, tak to bolo preto, lebo tú ovulku skutočne v červený deň nemali. Jonáš to nevysvetlí nijako, lebo nemá ako. Myslím, že by už mohol trošku prispôsobiť svoju metódu novým poznatkom medicíny, lebo tu akurát mýli ženy.

lauritka
21. jan 2012

@alikaa a podarilo sa jej otehu?? to mavala tede kratke cykly, ze ?? 19 dnove ???

mimochodom rada by som videla graf BT na potvrdenie jeho teorie.. ked sa otehotnie mimo plodnych dni.. co je pre mna sci-fi. kedze vajicko je schopne oplodnenie maximalne 24 hodin. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre