MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

lauritka
24. jan 2012

a ovulacne nie su az take drahe, ak viez zohnat lacnejsie 😉

alikaa
24. jan 2012

@sepi mal by to byt ten najposlednejsi den plodnych dni. Ked praskne folikul a vajciko sa vyplavi do vajcovodu, v tom momente by mal ten vytok skoncit, odvtedy mas este par hodin na oplodnenie. Spermie prezivaju cca 2 dni, vajicko je oplodnitelne okolo 12 hodin, takze ked to zratas su z toho priblizne tie 3 plodne dni v mesiaci. Viac si o tom mozes precitat tu http://merenibt.xf.cz/index2.html na lavej liste si stlac "Otevrit vse" a tam mas vsetko dopodrobna napisane.

sepi
24. jan 2012

@halienka Ahoj, no v tom výpočte pre pohlavie máš 15-ty deň od začatia MS zaznačiť plne zelenou farbou a potom šesť dní nad a šesť dní pod ním. Čiže takto Ti každý mesiac vzniká 13-dňové zelené obdobie 😒 Zdá sa mi to fakt dosť a je ťažké, aby sa Ti tak tie dni nekrížili s tými jeho červenými. A ďakujem veľmi pekne za rady, si zlatá 🙂
Čiže podľa Teba ak začínam cítiť tie príznaky na ovulku, je dobré vtedy skúšať to dievčatko? Bóóóže, to teda dávam otázky, čo 😀 😀 😀 ? Pekný večer 🙂

sepi
24. jan 2012

@lauritka Ďakujem veľmi pekne, zajtra teda zbehnem do lekárne a vyskúšam po najbližšej MS, snáď budem múdrejšia 😉

lauritka
25. jan 2012

@sepi IP 😉

halienka
25. jan 2012

@sepi no to som netušila, že to je pri tom určovaní pohlavia takto, no to je teda fakt dobre na kečku a tým pádom mi to pripadá ešte viac pritiahnuté za vlasy... 😖 suma sumárum máš akože nejakých 6 dní na otehotnenie, aj to také čo sú čo najďalej od tvojej biologickej ovulky 😕 no to fakt už musí byť zázrak ak toto výnde 😖 Aby si fakt nestratila zbytočne čas takýmto niečím...
Čo sa týka toho určovania plodných dní, vidím, že @lauritka ti píše IP, ona je fakt odborník na toto, určite ti poradí o moc lepšie ako ja, veď ja som sa tiež od nej aj s témy Grafy BT priučila 🙂 Čo sa týka kedy skúšať to dievčatko, tak ja som tú metódu s pomalšími "dievčatkovskými" a "chlapčekovskými" spermiami neskúšala, tak neporadím, myslím, že aj to je skôr vec náhody, ale to je len môj názor, nemám skúsenosti. Ja som mala celkovo problém otehotnieť, takže ja som sexovala 4 dni za sebou 😀 v čase okolo mojej ovulky, ak si to dobre pamätám, tak ovulku som mala v nedeľu, ale "dreli" sme už od piatku až do pondelka 😀 😀 a vydreli sme dievčatko 😀

sofinka_lilly
25. jan 2012

Ahojte viete mi poradiť kde nájdem tú anglickú stránku, kde sa dá zadarmo vypočítať pohlavie dieťaťa podľa metódy Dr. Jonáša?

hadassah
25. jan 2012

@halienka
@lauritka
jééj baby, ešte stále tu fungujete ako tutoriál na vysvetľovanie pojmov "ovulácia, folikul, plodný deň..." 😀 😀 😀
Už to tu nie je také rozvášnené, ako kedysi, spomínate? Inak všimla som si, že zopár ortodoxných Jonášoviek začalo napokon fičať na sledovaní ovu pomocou BT a grafov a už sú tehotné 😝

sofinka_lilly
25. jan 2012

@hadassah ďakujem 🙂 🙂 Tá anglická čo tu bola spomínaná mi vôbec nefunguje, tak idem skúsiť tieto...

lauritka
25. jan 2012

@hadassah to vazne ??? 😅 podla mna je STM metoda ovela uspesnejsia ako Jonas 😉 tak sa to potvrdzuje.

halienka
25. jan 2012

@hadassah no ale šak aj my sme kedysi len začínali, a boli sme radi, ke´d nám niekto niečo ozrejmil a poradil 😉 🙂 Ja zas nechcem aby sa na túto metódu úplne zanevrelo, asi preto, že mám k tej astrológii akýsi bližší vzťah a chápem ju trochu z iného pohľadu, no na druhej strane ma štve keď z toho niekto urobí doslova fanatizmus a potom aj cez zjavné "somariny" si bude presadzovať svoje, akurát tak môže znehodnotiť niečo, čo by mohlo byť vcelku dobré a aspoň trochu nápomocné, prinášať trošku optimizmu a nádeje do duše. Veď prečo by celá tá metóda nemohla byť podaná tak, že ak sa vám ovulka prekryje s jonášovými termínmi, tak máte väčšiu šancu otehotnieť? A basta 🙂 Akurát na to pohlavie by som sa byť Jonášom vykašľala, lebo to je fakt na pováženou... 😖

kpn
25. jan 2012

Damy prepacte, ze sa vam hrabem do temy. Ale vyplnte dotaznik a mozete vyhrat uzasnu testovaciu sadu TimeWise Zazracna sada ... mne pocas tehu aj po pomohla k peknej pleti, a je na prirodnej baze.

http://demo.dotazniky.com/

alikaa
25. jan 2012

Ja som si napr. dala vypocitat zivotaschopnost podla dr. Jonasa, aby som si utvrdila informacie co mi povedala jedna maserka. Ona vie zistit u cloveka problem a aj ho liecit, resp. povedat ako liecit. No a v januari ked som u nej bola a spominala som jej, ze planujeme babo, tak mi povedala, ze este pre mna nie je vhodny cas, ze u mna je idealne otehotniet na jar. V lete ked sme planovali babo (bola som u nej na masazi), tak mi povedala, ze este mam kopec casu, kam sa ponahlam, ale vtedy som nechapala o com toci. Tak sme na prvy sup otehotneli a aj som potratila. Teraz mi to vysvetlila tak, ze nie kazdy cyklus je vhodny na otehotnenie a vraj keby som teraz otehotnela mozem mat komplikacie, pripadne dalsi potrat. Tak som si to chcela potvrdit touto metodou a fakt to sedi. Mam dobru zivotaschopnost od marca do juna 😀 Tak som si povedala, ze ked sa 2 ludia v tomto zhodli, tak ich pocuvnem 🙂 aj ked Jonasove plodne dni nesedia s mojimi, tak verim, ze dalsi krat budem mat zdrave babatko.

sepi
25. jan 2012

@halienka No veď práve...príde mi to dosť nepravdepodobné, aby sa to takto malo podariť 😖 Uvidíme, asi sa začnem trošku sledovať a potom uvidíme, či okabátim prírodu 😀

halienka
25. jan 2012

@sepi
@alikaa
budem vám moc držať palčeky, či už s Jonášom alebo nie, len nech sa to podarí 😵

ivana2301
27. jan 2012

Babenky,vôbec neviem kde mám zaradiť moju otázku tak píšem do tejto starej Jonášovky... 🙂 Snažíme sa otehotnieť,všeobecná doktorka mi brala krv(počas menštruácie)a zistila žemám veľmi nízku hladinu železa.Myslíte že jeto velikánsky problém pred otehotnením.Dá sa otehotnieť aj ked je hladina železa nízka..(samozrejme beriem calibrum babyplane,narosan čučo-od justu...)ale teraz som dostala trošku strach.Podeľte sa sa so svojimi skúsenosťami,dakujem.

sepi
27. jan 2012

@ivana2301 Nie som síce lekár, ale myslím si, že znížená hladina železa nepredstavuje pre samotné otehotnenie problém. No určite dbaj na to, aby si ho do organizmu doplnila...či už úpravou stravy alebo výživovými doplnkami. Držím palce 😉

halienka
27. jan 2012

@ivana2301 a lekárka ti nepredpísala nejaké lieky na doplnenie železa, keď to zistila? Lebo mne tak pred rokom tiež zistila a dostala som nejaké lieky obsahujúce železo plus vitamíny B . nejako na M sa to volalo, tuším Miligrama alebo tak. Ako problém schopnosti otehotnieť to tiež ale nepovažujem, ale určite si ho doplň, lebo ak by si otehotnela, tak tam je tiež zvýšená potreba železa a mohla by si byť zbytočne anemická. 🙂 Ale nestrachuj sa kvôli tomu 😉 🙂

ivana2301
27. jan 2012

@sepi Ďakujem Ti veľmi pekne za odpoved. 🙂

ivana2301
27. jan 2012

@halienka Ďakujem pekne,ukľudnila si ma...Boože asi my šiši...už som mala zase hlavu v smútku že ani tento mesiac sa nemôžeme snažilkovať o babatko-kvôli tomuto železu..Lekárka my ešte nič nepredpísala chystám sa v pondelok (že som mala železo 9) tak neviem..Budem mať kľudný víkend a rozmýšľať na jonášovovu metodou 😀

erika26277
31. jan 2012

no baby mi už naplno skúšame..... červené dni na dievčatko mám od 28.1 do 31.1. do dnes a to som dnes dostala MS, ale nejakú slabú..... tak som zvedavá čo z toho bude, dúfam že sa podarí.... skúsil si spraviť tak o 5 dní test a uvidíme, držte palčeky..... 😵 😵

erika26277
31. jan 2012

a ozaj baby aké máte skúsenosti s femibion 800? mne to kázal gynekológ brať, tak beriem poctivo asi cca 3 týždne.... vraj to má vplyv na otehotnenie....

erika26277
31. jan 2012

@sofinka_lilly ahoj už si našla nejaké výpočty na to pohlavie od jonáša? mi sme si to dali v novembri minulého roku vypočítať...... chceme totiž dievčatko a fungujeme na jeho výpočtoch, tak som zvedavá ako to dopadne, aj teraz má tie jeho vyrátané červené dni na dievčatko, tak som zvedavá či to vyjde..... daj potom vedieť..... 🙂

julianka99
1. feb 2012

ahojte baby, aj my ho máme doma... skúšame prvý mesiac.... nedá sa mi nato nemyslieť.. 🙂 snád to víde....určite Vám sem napíšem keby hej 🙂)) držme si teda palce :D

sepi
2. feb 2012

@julianka99 ahoj, dala si si vypočítať pohlavie, či dobrú životnosť? Aj ja ho mám doma od októbra, no zatiaľ mi tie termíny akosi nevychádzajú 😒

julianka99
2. feb 2012

Ahoj, no my sme si dali pohlavie... aj ked nám je popravde jedno čo to bude... 🙂

stastnunka
2. feb 2012

@erika26277 ahoj, ja beriem femibion800 rok s nejakou prestávkou, nemá vplyv na otehotnenie, ale zabezpečí dostatok kyseliny listovej pre vyvíjajúci sa plod, má sa brať pred plánovaným tehu, lebo chrbtica sa vyvíja bábätku, keď ešte žena nevie, že je tehotná.
My máme Jonášov výpočet asi pol roka, zatiaľ nič, ale už to riešime s lekárom...

alikaa
2. feb 2012

@stastnunka a sledujes si aj plodne dni? prekryvaju sa ti s tymi Jonasovymi ci nie?

kajusska
2. feb 2012

Ja som tiez skusila Jonasovu metodu po istych problemoch som sa bala, ci a kedy vobec otehotniem. Skusali sme to s manzelom presne podla tych dni, ktore mi on stanovil a nevyslo to...ale cuduj sa svete, skusili sme to v mesiac, ktory podla jeho kalendara nebol vhodny a dnes mame doma 5mesacnu babulku, moje vytuzene vysnivane dievcatko...a v tom kalendari mi podla neho vysiel chlapcek 🙂 Ale aspon viem, ze som to skusila, ale moja tuzba po dietatku zvitazila nad vsetkym 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre