MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

osicka36
9. feb 2012

@pininka ak som to správne pochopila ty si mala ovulku presne v tie červené dni od dr. Jonáša?...lebo ja už neviem či sa viac prikláňať na tie jeho červené dni...alebo na biolog. ovuláciu (31.1 som mala červený deň...ale ovulácia mi vychádza až okolo 12-13.2).... a potom mám byť z toho múdra 😀 ....tak pre istotu skúšame stále 😉

erika26277
9. feb 2012

@osicka36 zatiaľ nič...... už by som si spravila aj test ale myslím že je ešte skoro.....je to len 9 dní....

osicka36
9. feb 2012

@erika26277 veď ja tak isto 😉 ...ale možno zajtra alebo v sobotu by už niečo mohlo byť vidieť 😉

sepi
10. feb 2012

@pininka Ahoj, pises, ze Ti presne sadli Tvoje plodne dni na jeho vhodne terminy a Tvojej sestre nie...tak myslim, ze prave to je ten dovod, preco vam to pohlavie nevyslo. Ved akonahle sa Ti kryje Tvoja biologicka ovulacia s jeho vhodnym terminom, tak sanca splodit dane pohlavie sa znizuje. To je ten hacik, ze jeho vypocty "nutia" zenu otehotniet mimo jej ovulacie. No ale nic nie je stratene...do tretice prajem vsetko ruzove 😉

pininka
10. feb 2012

@osicka36
@sepi
Ja som práveže mala ten pravý plodný deň až 10teho. Lenže vtedy je najväčšia šanca mať chlapca, lebo mužské spermie žijú kratšie, ale sú rýchlejšie a ženské žijú dlhšie, preto mi oni napísali, že najväčšia šanca otehotnieť je 8meho, aby to bolo dievča. Lenže mi sme sa vtedy milovali každý deň, takže je veľká pravdepodobnosť, že sme ho splodili 10teho a preto je chlapec.
Myslím si, že u sestri to bola skôr náhoda, že jej to tak vyšlo. Lebo zas ja mám skúsenosti, že tie plodné dni od Jonáša vychádzali dievčatám presne na ovuláciu a aj pohlavie im vyšlo, ak teda všetko dodržali.

sepi
10. feb 2012

@pininka Prepáč, ale musím s Tebou nesúhlasiť...takže poďme pekne od začiatku. Jonášov vhodný termín = červené dni, Tvoja biologická ovulácia = zelené dni. Akonáhle sa Ti tieto dni krížia, hoci sa prelínajú len jediným dňom, už je tento termín zbytočný a treba čakať na taký, kde sa tieto dni neprelínajú - ak samozrejme ide o to želané pohlavie. A Ty píšeš, že Ty si mala pravý plodný deň 10teho a jeho vhodný deň bol 8meho. Keďže máš každý mesiac 13 zelených dní a 4 červené(teda jeho vhodné termíny) tieto dni sa Ti jednoducho museli prelínať a práve vtedy ste nemali ani skúšať, pretože sa Ti podstatne znížila šanca splodiť dané pohlavie.

bambi2
10. feb 2012

@sepi ale pri sebe mozu byt ci nie???

osicka36
10. feb 2012

@sepi presne na to som myslela 😉 ...teda tak som pochopila aj ja rozpis dr. Jonáša 🙂 ... sepi a myslíš si, že sa dá otehotnieť na tie červené dni aj bez biologickej ovulácie ☹ ...nejak mi to nejde dokopy 😉 ...neviem si predstaviť, že by bolo bábätko bez vajíčka 😲 ...alebo sú to potom výnimky , ktoré majú posunutú ovuláciu niekam na koniec cyklu, či veľmi na začiatok...a je iná ako tá predpokladaná v strede cyklu

anjelik0907
10. feb 2012

kočky ja som to už tu niekde písala ,ale ja som sa podľa tohto výpočtu od Jonáša snažila otehotnieť skoro 2 roky a nič ☹ a to som nemala žiadne zdravotné problémy 😉 mala som výpočet na pohlavie 😵 nechcem Vám brať ilúzie, ale je to dosť nepravdepodobné otehotnieť mimo ovulky 😲 ale sú aj výnimky, tak držííííííím palčeky 🙂

lauritka
10. feb 2012

@osicka36 bez ovulky sa otehotniet neda. to je nemozne. aby vzniklo dieta potrebujes vajicko a spermiu.
priroda nepusti. 🙂 a kto otehotnel " kvazi mimo" tak mal jednoducho posunutu ovulku. nic zazracne v tom nie je.

sepi
10. feb 2012

@bambi2 Jasné, pri sebe byť môžu, len sa nesmú krížiť, ak ide o pohlavie 😉

bambi2
10. feb 2012

@sepi ok, diky... 🙂

sepi
10. feb 2012

@osicka36 No veď práve, je to dosť nepravdepodobné a práve preto mám z toho nervy 🙄 Myslím si to čo lauritka, že sa to môže podariť len vtedy, ak je posunutá ovulka. Ináč bez šance ☹

pininka
10. feb 2012

@sepi vy asi máte iné výpočty, lebo ja som žiadne červené ani zelené dni nemala. Mala som len ročnú tabuľku,kde som mala vždy tri dni v mesiaci označené ako najvyššia šanca otehotnieť a vedľa toho pohlavie, každý mesiac iné. Vzadu na tom papieri som mala vysvetlené, že môžem patriť do troch skupín a to: že sa mi moje plodné dni kryjú s ich výpočtom, alebo sa mi nekryjú, alebo len čiastočne a ďalej som postupovala podľa ich inštrukcií. Keďže sa roky riadim Bilingsovou metódou, viem presne, kedy mám plodné dni a som si istá, že to funguje tak, že ten jediný plodný deň čo má žena do mesiaca sa počnú chalani a ostatné dni,kedy sú akože plodné sa počnú dievčatá, akurát tie spermie vydžia v tele dlhšie a oplodnia vajíčko v daný plodný deň. A preto viem, že keďže sme sa milovali aj 10teho tak to bolo jasné, že to bude chalan, keď podľa ich výpočtov mi vyšla najväčšia šanca na dievča 8smeho.
Nepoznám tú jeho metódu dokonale, ale potom ako som ich teraz kontaktovala mi to vysvetlili ešte raz, takže viem, že som to pochopila správne. Ono túto aj všetky ostatné metódy netreba brať na 100%, lebo telo je nevyspytateľné.

osicka36
10. feb 2012

@pininka ja som si to aj myslela, že máš iný výpočet 😉 ...ty nemáš od dr. Jonáša ale asi z tejto stránky...na túto stránku som narazila aj ja
http://www.chlapecdievca.sk/vypocet-pohlavie-di...
alebo z nejakej podobnej ktorá počíta z prirodzenou ovuláciou...takže sa nečudujem, že vám to vyšlo 🙂

osicka36
10. feb 2012

@sepi
@lauritka baby presne to som si myslela aj ja 🙂 ....preto som sklamaná z toho výpočtu....ale netvrdím, že je to ich chyba...proste sa mi ovulácia poposúvala (možno aj braním HAK)....a momentálne nám asi hviezdy nie sú naklonené 😉 ....ale ešte nehádžeme flintu do žita 😀 ....pousilujeme sa cez skutočnú ovulku 😉
veď už mám dve krásne deti 😉

osicka36
10. feb 2012

ja som vlastne ten výpočet skúsila len kvôli tomu, že drahý pracuje v Nemecku a dva týždne je tam a asi 5 dní doma....proste som len chcela zistiť, kedy by bolo dobré aby doma bol 😀
.....takže som prešla na ovu testy a BT 😵 ...ale aj to chce svoj čas 😒 ...tak nám všetkým držím palčeky nech nám už pod srdiečko bije ďalšie 🙂 ...preto, že si myslím, že deti sú dar 😉

sepi
11. feb 2012

@pininka aha, predpokladala som, že máš Jonášov výpočet 😉 Ten čo opisuješ Ty nepoznám, tak fakt neviem, ako to tam funguje. Pekný dník 🙂

pininka
11. feb 2012

@osicka36 áno je to z tej stránky, ale oni sa tam opierajú o jeho metódu. Ja som nikdy nemala problém otehotnieť, u nás to ide šup šup, takže priamo naňho som sa neobrátila, ale myslela som, že je to to isté. Tak potom sorry, že som vás tu miatla.

anjelik0907
11. feb 2012

@pininka o tej stránke už dievčatá písali, že im to nevychádza 😠 ale aspoň máš bábo 😉 a keby si sa riadila podľa Jonáša ešte teraz by si nemala 😕

osicka36
11. feb 2012

@pininka nič sa nestalo 🙂 ...myslím si, že je jedno akým spôsobom...hlavné je, že prídeme k vytúženému cieľu 😀

alexaba
11. feb 2012

Ahojte, mám doma výpočet podľa Jonáša a termíny na dobrú životnosť mám len dva do roka. Myslíte že by sme sa mohli pokúšať aj v tie skoršie termíny? Máte s tým niektorá skúsenosť? Alebo radšej čakať na ten životaschopný?

alexaba
11. feb 2012

...a môžte mi prosím poslať všetky stránky kde sa takto výpočty dajú bezplatne urobiť? Chcem to porovnať. Ďakujem

alexaba
11. feb 2012

super dakujem vám 🙂

erika26277
11. feb 2012

@osicka36 ahoj, no ako si na tom? skúšala si? ja som si robila ďalší test a negatívny...... ☹ ☹ tak neviem, ale skúšali sme 3 dni pred ovulkou, tak uvidíme, či to vyjde v tieto dni, lebo podľa toho čo mi ukázali testy, v tie červené dni to nevyšlo ( veď hovorím že bez ovulky sa to nedá) tie výpočty sú na nič, tak počkám, či mi príde ďalšia MS 26.2. a keď nepríde, urobím ďalší testík....... dúfam, že sa zadarilo ...... 😵 😵

osicka36
11. feb 2012

@erika26277 ahoj erika 🙂 aj som na teba myslela ...no test som ešte nerobila ...skúsim zajtra...ale moc tomu neverím (aj sme tu viedli takú debatu o výpočte od dr. Jonáša...neviem či si čítala...ale tiež si myslím že bez ovulky nie je bábo)...a ovulku som už tiež mala ☹ ...ale bohužial som bola doma sama...takže tento mesiac asi nič ☹

pininka
12. feb 2012

@anjelik0907 je to možné, ale ako hovorím, tým, že sa mi tie plodné dni kryli som to považovala za dobré. Stále si však myslím, že bilingsova metóda je najspoľahlivejšia, ale zasa trocha náročnejšia na naučenie a odsledovanie. Hlavne to je na nej dobré, že je aj pre ženy, ktoré nemajú každý mesiac pravidelnú menštruáciu, resp. stále ju majú inak, ako ja.

anjelik0907
12. feb 2012

@pininka úplne s tebou súhlasím 😉 tiež si myslím, že sledovanie plodných dní je tá najspoľahlivejšia metóda 😉 a vieš čo ? my snažilky ju vyskúšame a keď nám to vyjde ,tak sa pridáš a 3 bude dievčatko 😉 čo ty nato ? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre