MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

jajka68
16. mar 2012

@alikaa ahoj, v sobotu som zacala krvacat a tak som sla na pohotovost a tam mi dr. robil sono, vsetko bolo ok, este mi dal aj prve foto, a lieky. a ked som bola v stredu na kontrolu u svojej dr. tak mi povedala, ze konstatuje potrat, ze uz na sone a ani ked ma normalne kontrolovala nevidi nic. ze ziadne priznaky teho. Ale vcera som bola zas na kontrolu, lebo mi povedala, ze plod by sa mal vyplavit z tela sam ale ze radsej mam prist, ze ci nahodou ma neposle do nemocnice na cistenie, a ked mi robila vcera sono doktroka, tak nechapavo na to pozerala, a babatinko tam krasne bolo vidiet a vsetko bolo ok. ze to sa jej este vobec nestalo taketo nieco. ze tomu sama nechape 🙂 priatel sa smial, ze asi tomu pomohol ten preplakany den a noc.

jajka68
16. mar 2012

@simcatko11 ahoj, mne este dr. povedala, ze ak chcem psychicku podporu po tom ako mi oznamila, ze to je potrat, ze mam ist lezat do nemocnice. ale vcera ked som bola na kontrolu, mi oznamila, ze je vsetko v poriadku a babatinko sa vyvyja ako sa ma. a v stredu sme na sone vobec nic nevideli,. ona nechapala, ze to sa jej este vobec nikdy nestalo. ze jeden den ziadne priznaky teho a dalsi vsetko v poriadku. Drzim ti palceky v snazilkovani, aby si co najskor nasla // na testu 🙂

vejvass
17. mar 2012

@simcatko11 ahoj tak ako?
ja som nakoniec u lekara nebola lebo moj maly dostal vysoke teploty a tak som bezala s nim ku jeho lekarke ale mna to uz konecne prechadza samozrejme dufam ze sa mi to nevrati ked to nieje dobre vyliecene.No ale hlavne je ze teraz mi je uz dobre zajtra zase do prace hmmm ☹
Zacinam mat dilemu lebo neviem co s letnou dovolenkou manzel a maly sa velmi tesia a ja sa neviem rozhodnut manzel vybral nadherny hotel vTurecku ale termin je ze od 6 juna na 14 dni 😒
isla by som hnet aj sa tesim len teraz neviem co robit lebo ak chcem otehotniet a ak by sa to podarilo nahodou hnet teraz v aprili tak to by som bola teda akurat v 2 mesiaci cca 8 az 9 tt a to sa bojim letiet a proste vsetko co by sa mi mohlo stat.Neviem co robit nechcem ich ale pripravit o dovolenku najhorsie je ze ju treba vyplatit co najskor aby sme mali zlavu na nu ☹ Ako to ides riesit ty s dovolenkou idete niekam?

vejvass
17. mar 2012

@jajka68 ahoj tak tomu sa vravi ze ZAZRAK.Prajem vsetko dobre 🙂

alikaa
17. mar 2012

@vejvass co viem, tak sa odporuca po potrate cakat aspon 3 mesiace. Tak co keby si este aspon 2 cykly pockala a mozno dalsie babatko splodite akurat na dovci 😉 alebo ponahlas sa niekam? Ja by som neriskovala otehotniet hned po prvej ms. Maternica este nemusi byt uplne fit.

vejvass
17. mar 2012

@alikaa ahoj uvidim co mi povie lekarka na kontrole.Mam ist po prvej mrche aby ma pozrela ak mi povie ze uz som zahojena tak budeme snazilkovat hnet ak povie ze este nieje zahojena a dorastena tak jasne ze to nebudem riskovat 😉
A nakoniec sa mi uz aj tak ani nepodari otehotniet prirodzenou cestou pretoze prve babo mam po IVF a potom sa nam dlho nedarilo tiez az nakoniec to dajak vyslo ale aj tak som to nedonosila.Tak u mna to je jedno asi kedy zacnem mozno sa mi to uz ani nepodari no samozrejme stale dufam ze ano a ze na prvy sup 😀 😀 😀

simcatko11
18. mar 2012

@jajka68 waw tak toto je neskutocne, super, tesim sa s tebou, ze to je ok, boze kolko strachu si musela prezit...

simcatko11
18. mar 2012

@vejvass ahoj, tak je dobre, ze ti lepsie...no my budeme mat dovcu na slovensku na malte 🙂 mamzel by chcel ale ja chcem hlavne co najviac spravit na dome a to sa neda vsetko naraz... a tez by som sa bala toho ak otehotniem tak co potom to by som sa bala riskovat, no mas to tazke, rozhodnut sa, nesklamat svojich ale tiez myslis na seba a tehu, tiez by som sa bala letenia a myslim ze asi az po 4mes. by si mohla letiet.

jajka68
18. mar 2012

@simcatko11 ahoj, veru, tolko strachu, preplakany cely den, celu noc ... dufam, ze to nikdy viac nezazijem a ze uz bude vsetko v poriadku, hned som ostala na pn, len lezim, a stvrtok na dalsiu kontrolu, stale ale krvacam, ale mam tolko liekov ako som nikdy nemala ...

simcatko11
18. mar 2012

@jajka68 tak dufam ze bude dobre, mas maleho bojovnika a to je hlavne 🙂

reni1512
18. mar 2012

Ahojte zenusky, mate skusenosti s dr.jonasom? vypocitaval mi plodne dni-dobru zivotnost, mame ju len 4x do roka, ale ide o to, ze sme mali teraz 15teho sa pokusit o babatko a 20uz mam dostat menstruaciu. Uz davno je po ovulke tak ci nemate niektora skusenost s tym, ci je to spravne vyratane a ci sa vam podarilo babatko podla tychto vypoctov..lebo ja uz mam pocit ze kramy su na ceste, takze asi to nevyslo :( dakujem za vsetky rady...dufam ze budu pozitivne!

simcatko11
18. mar 2012

@reni1512 ahoj, myslim ze mozes byt rada ze mas 4 dobre zivotnosti, ja mam len 1 a to teraz v aprili, len s tym ze ja som zatial mrchu este nemala lebo som pred 5 tyzd. mala MA takze ani neviem ci sa nam to podariaby sa na tie dni nedostavila mrcha alebo aby mi nevychadzali moje bio obu dni, ale ja som citala ze mozes mrchu dostat a az pri dalsej to zistis. tak drzim palce... skus si kupit ovu test ten ti tehu ukaze skor ako tehu test

reni1512
18. mar 2012

@simcatko11 no ja dufam, ze to vyslo a ked nie tak skusame dalej... To je mi luto, ale velmi ti drzim tiez prsteky a dakujem za radu! kupim si test 🙂

vejvass
19. mar 2012

@simcatko11 ahoj no je to tazke sa rozhodnut na jednej strane to aj mna taha sa ist trosku odventilovat na druhej strane by som chcela sa snazilkovat a byt znovu tehu.Ale na dovolenku uz asi pojdeme som sa rozhodla a budeme sa aj snazilkovat ak mi to povoli lekar teda ak skonstatuje ze uz som zahojena.Ak sa nam to ma podarit tak sa tam babo bude drzat ako kliest ak to nemam sudene mozem lezat cele dni a aj tak potratim ved aj teraz som na tom tak bola jedine co sa moze stat je aby sa to nestalo rovno na dovolenke lebo sa asi nedoplatime 😀
Ale uz predbieham este ani nesnazilkujeme a ja uz pisem akoby som bola tehu 😅
No ta moja mrcha po nej ani slichu nic necitim uz vobec nemam ani vytok ziadny prsia ma vobec nebolia fakt vobec nic co by nasvadcovalo ze by mohla dorazit asi je este nedohladne 😠
Tutu mutu tiez este nie ale teraz som bola chora tak som aspon na to nemyslela ale mozno uz skocim po polovicke niekedy sa mi s tym urychlila mrcha mozno aj teraz to pomoze 😉
Tak zatial ahoj

simcatko11
19. mar 2012

@vejvass ahoj, skus a mozno sa vam podari na dovolenke a donesete si najkrajsi suvenir 🙂 ani u mna ziadna mrcha, som myslela ze uz dojde, lebo kazdy den mam take jemne bolesti v bruchu ako na mrchu a nic, ja vino pije, aj tutu mutu bolo a nic 😒 ak do stredy nedostanem tak na jonasove dni mozem zabudnut a znazit sa podla mojich ovu... jedna kocka tu pisala ze ma len 4 dobre zivotaschopnosti a ze je z toho smutna 🙂 a co mam povedat ja ked mam len 1 😒 asi skusim kupel ci to daco spravi. zajtra idem na obder so stitnou tak som zvedava ake budu vysledky mozno lepsie ako naposledy, lebo mi upravili davku... tak skore uzdravenie uz ti asi netreba pisat, tak aspon skore tutu mutu 😀

vejvass
21. mar 2012

@simcatko11 no jasne uz sa chystame ale my mame dobru antikoncepciu lebo uz vcera sme si naplanovali ale ten nas maly nie a nie zaspat az nakoniec kym zaspal tak uz som spala aj ja 😀
ja som nakoniec vypocet ani neposielala uvidim co sa bude diat ak by to neslo tak mu to skusim poslat potom.Ale na tvojom mieste sa tym neriadim az tak ak ti to nevinde mysli pozitivne a presne ako si pisala riad sa svojimi bio ovu dnami.Aj sa tak budem riadit pripadne este mozno podla tej nemeckej stranky co si mi poslala.Jaj a este neznamena ze ked mas iba 1 termin na zivotaschopny plod ze uz nemozes pocat a donosit zdrave dieta to pisali ved aj na tej stranke CHLAPCEK a DIEVCATKO.Ja stale nic po mrche ani slichu mna ani nic neboli hmmmm.
Dovolenku sme uz vyplatili tak uz sa vytesujeme ale zacnem sa snazit hnet ja verim tomu ze ak mam donosit zdrave babatko tak sa mu nestane nic ani pocas letu keby nahodou vsak aj letusky lietavaju stale a kym pridu na to ze su tehu tak mozu byt aj v druhom mesiaci nie?
Tak dnes mame zase krasny den idem si asi upratat balkon a povystavovat uz asi kvietky 🙂 Chcela by som taky rodinny domcek hmmmm mozem len snivat ☹

simcatko11
21. mar 2012

@vejvass presne, ja sa asi budem riadit mojmi bio ovu. ja tiez nic ale dnes som spozorovala taky hnedasty vitok tak neviem ci to mrcha prichadza alebo co to je, cistala som ze bud je strasne silna, alebo len v podobe hnedeho vitoku, tak mozno to je ono, ale vela toho nemam, tak neviem. ja som patrila k oktobrovkam a tam pisala jedna kocka co tiez k nim patrila, ze sa nedockali ani prveho ciklu a je opet v tom 🙂 tak tomu nerozumiem co sa vrhla hned na manzela po 2 tyzdnoch,uplne som ostala hotova z toho co pise... mna sa manzel pri tutu mutu pytal, ze a to uz mozme? a ja ze ta hej a on a aj plodit? sa tesil a ja ze este nie pockame... uz nech pride ta mrcha ja sa uz chcem tak zacat snazit az................ tak vam je fajne, dovolenka, my budeme tiez na takej slovenskej malte, prerabame dom...

osicka36
21. mar 2012

@erika26277 ahoj moja 🙂 tak som to stihla ešte s tebou do novembra 😀 ....dnes som si ráno k narodeninkám našla na teste // 😵 ....tak dúfam, bude všetko v poriadku 😉

renko
22. mar 2012

@osicka36 Osička môžem sa opýtať, otehotnela si podľa Jonáša, alebo počas tvojej ovulácie. Inak gratulujem. Nech všetko dobre dopadne. Ďakujem za odpoveď.

osicka36
22. mar 2012

@renko ahoj 🙂 ... nie ☹ bolo to na moju biologickú ovu, skúšali sme dva termíny podľa Jonáša a nič . Ale to mi je teraz už jedno 😀 hlavne, že sa podarilo 😵 ... a veľmi pekne ďakujem 🙂

erika26277
23. mar 2012

@osicka36 vidím že aj ty si moja dostala krásny darček k narodeninám ako aj ja.... 😵 😵 😵 veľmi sa s tebou teším a vitaj v klube tehu......som veľmi rada že to dobre dopadlo, aj po tom všetkom čo som ti písala v správe....... tak sa teším....... 😵 😵 😵

osicka36
23. mar 2012

@erika26277 hej 😀 ...ale isto aj ty si si ho tak veľmi želala ako ja 😀 .... moc držím palčeky nech je už všetko OK 😵

dadula1985
24. mar 2012

@simcatko11 ahojkaj.tak aj nás opustil anjelik v 7tt 31.1.2012, teda až v 10tt, ale prestal sa vyvýjať v 7, musela som ísť na kyreť-môj najzničujúcejší zážitok v živote, 2 týždne som preplakala, o to horšie, že momentálne mám tehotných 8 kamarátok a spolužiačok, všetky s bruškami...hneď som si dala urobiť výpočet od jonáša...na tento rok mám 3 životaschopné termíny, prvý bol už 14-teho marca.bolo to 6 týždňov po čistení, dlho som rozmýšlala, či to skúsiť hneď, vyhľadala som si diskusie a našla som kopec babeniek, ktoré otehu hneď po potrate ešte pred prvou mrškou a dnes sa tešia z krásnych detičiek.skúsila som, aj keď teda môj drahý veľmi nesúhlasil, že tak skoro, ale čo by neurobil, len aby ma videl štastnú. dnes je 10 deň od snažilkovania, 8 týždňov od potratu a mrška nikde.zajtra ráno idem testovať...tlaky v podbrušku a pobolievanie mám 2 týždne, už už si myslím, že tá mrcha dojde a potom to zase prestane a nič sa nedeje, tak uvidím zajtra, ak nenájdem //, tak v utorok pálim k dr.na vyvolávačku, nech sa konečne pustia a dostanem sa do normálu.ďalší termín mám v auguste, potom v decembri, tak budem veriť, že nám to vyjde a tie hrozivé zelené dni sa nám nebudú rýpkať do červených.smútok som zahodila za hlavu a už tzeraz sa teším na ďalšie tehulkovanie.Hlavu hore, dúfam, že ešte tento rok sa budeme tešiť z //

simcatko11
24. mar 2012

@dadula1985 ahoj, ja som mala kyret v 7tt 9.2.12 tiez som si dala spravit vypocet od Jonasa a ja mam len 1 dobru zivotaschopnost a to teraz 11.aprila a nastastie sa mi dni zelene a cervene nemiesaju takze od 10.apr som po zelenych dnoch a 11 je den kedy to je s najvyssou pravdepodobnostou, dnes som rozmyslala, ci to skusat aj na moje bio ovu, ale povedala som si ze pockam na Jonasove dni na toho 11 a ak nic tak budem skusat na moje bio ovu, kedze dalsi termin na dobru zivotaschopnost uz nemam ☹ . tak daj vediet ci sa to podarilo, to som zvadava, drzim palce aby sa podarilo, ja mam teraz mrchu dostala som po 5t a 2dnoch.to bude super, ak ti to vyjde, ked hej tak manzela ani do prace nepustim 11.apr 😀 , ja tiez som bola na tom dost zle prve 2tyzdne o to viac ze mam 2 svagrine a oba su tehotne, medzi mnou a jednou bol 2 mes. rozdiel a druha to oznamila 2 tyzdne po mojom potrate, to som prerevala asi 2 dni, ani jedna sa o babo nesnazila a im to ide a my sa tak snazime a nedari sa, to ma stve a najhorie je ze sa musim tvarit ako sa s nimi tesim ze su tehu a najradsej by som na nich ani len nekukala, neze by som im nepriala, to nie nech to je zdrave ale aj ja chcem.... strasne ti drzim palce, aby sa to podarilo a aby si nasla // tym padom to potlaci aj mna dopredu a hlavne aby som tomu verila ze sa to da aj mimo bio ovu.... daj vediet

dadula1985
24. mar 2012

@simcatko11 jasné napíšem, my sme sa pre tehu rozhodli po 6 rokoch v októbri 2011, nikdy som neskúmala žiadnu moju ovu, ani teploty, nič som nerátala a už v decemri pred vianocami som zistila, že čakáme...nič som netušila, bola som v tom, že mešká mrcha, no keď nič neprichádzalo, spravila som testík a tie dve // mi skoro vybili oči, už som bola podla mrchy v 6 tt.sono po vianociach,. povedali že má 7 týždňov, krásne bilo srdiečko a vraj je o 2 týždne menšie ako podla mrchy.tešila som sa, ale mávala som neustále bolesti v podbrušku, nepomáhalo ani magnézium, stále sa vo mne rýpali, dali ma na pozorovanie pre istotu ležať, tam ma zase rýpali, soná robili, všetko bolo ok.po 3 dnoch ma pustili domov, o 2 týždne som zrazu stratila príznaky, vôbec som sa necítila ako tehotná, vedela som, že je zle.sono potvrdilo, že sa prestalo vyvíjať v 7tt, a v tom siedmom sa vo mne vkuse rýpali a všetko bolo vpohode a zrazu mi oznámili, že v tom 7 aj zomrelo.takže teraz som pevne rozhodnutá, že ak si nájdem //, tak prvý krát dr.navšívim až okolo 10 týždňa na sono a dosť, žiadne rýpanie a sonovanie podchvíľou nebude.a môžeš byť rada, že tá mrcha prišla po 5t, ja 8t a furt nič a to mi dr.už pred 3 t, na kontrole tvrdila, že cíti zväčšený vaječník, že každú chvíľu to príde a nič... teraz by som ale bola najradšej, keby už neprišla vôbec 9 mesiacov. 🙂

simcatko11
24. mar 2012

@dadula1985 no to mi pisali aj ine kocky ze sono skodi na plod a mne robili sono asi 4x, ja som si nasla ducha den pred mrchou aj to len nahodou, lebo sme skusali ci sa podari a isli sme sa lyzovat, lenze ja som spravila test videla som len / hodila do kosa a sla na lyze a vecer ked sme sa vratili a ukla som do kosa na test a zo mna tiez vysli oci, lenze tam bol len duch a som nevedela co to znamena, tak som hned tu pisala a druhe kocky mi pisali ze to je tehu a ze si mam spravit dalsi test o 2 dni ja som spravila hned na druhy den a tam boli krasne // takze som bola presne 4tt od poslednej mrchy a hned som isla k dr. samozrejme nic nevidel, zobral krv ta bola pozitivna a prisla som opat o tyzden, znova nic nevidel a zasa zobral krv aj ta bola pozitivna a zasa som isla na sono o par dni to bol pondelok a bolo uz vidiet vak ale srdiecko este nie dr.povedal ze to je cca 4_5tt no a vo stvrtok uz som isla do nemocnice to som bola 6tt+4 dalsie sono a tak isto palcovacka a neviem co a VRAJ je vsetko ok len treba lezet, tak ja som zostala a tak ma nechali az do pondelka kedy mi robili dalie sono a uz tam nebolo nic vidiet iba prazdny vak, zobrali mi krv a ta uz bola takmer 0.. tiez to bol najhorsi den, revala som vkuse, este som tam naziapala na praktikantov lebo mi chceli merat tlak, tak som sa spytala ci su vadni ze teraz mam taky tlak ze im strely tlakomer... a potom prisiel za mnou urodzeny pan primar ktory mi tvrdil ze je vsetko v najvacsom poriadku a spytal sa ma ci chcem zakrok veccer alebo si pockam az do rana, tak som po nom vystartovala ze na aku p..u mam cakat do zajtra, ci je im este malo penazi za moj hospic... aj velmi rada by som vedela co so mnou robili na sale lebo ma nevedeli prebrat po zakroku az po 2 hod, som sa prebrala, vraj ma fackovali a pritom manzel ked sa bol pytat ci uz mam po a ci som v poriadku tak mu povedali, ze vsetko je v najvacsom poriadku ze uz som na izbe.... ja nic neviem mne to povedali len zeny co so mnou lezali na izbe aj nahodinkach som si vsimla lebo na zakrok som isla o 18:00 a prebrala som sa okolo 20: 20hod... ale uz som ok, hlavne som sa po psychickej stranke chcela z toho dostat, lebo to je hlavne, ak je psychika mimo tak sa mozes snazit a nic a potom si na tom stale horsie a horsie, ja sa uz na to citit, ze uz mozem byt znova tehu...

dadula1985
24. mar 2012

hlavné je cítiť sa v pohode a potom sa to podarí, ale najlepšie by bolo nesnažiť sa o bábo a vtedy to príde samo, len tá túžba je taká silná, že sa to nedá.príkladom je moja kamoška, kt. nemôže mať deti 12 rokov, 3 potraty, neúspešné umelé oplodnenie, už jej povedali, že nebude mať deti, tak teraz má už 2 roky žiadosť na adopciu, úplne rezignovala a čuduj sa svete v januári zistila, že je tehu a pekne priberá, je vo 4 mesiaci.ja keď som bola tehu, mala som kopu príznakov a zo dna na den zmizli, cítila som, že už mimčo nieje, pritom som nemala žiadne krvácanie ani špinenie, keď som prišla k doktorke stým, že už sa tehotná necítim, ubezpečovala ma že je všetko ok, že príznaky sa menia, ja, že nie, pre istotu ma poslala na kontrolné sono a tam bola v nemocke strašne zlatá dr.kt. potvrdila MA, vraj plodík je tam, ale je malý a srdiečko už nebije, že zázraky sa dejú, ale toto na zázrak nevidí, tak ráno na kontrolné sono zbalená, o 9 urobili kyret, 9.30 som už telefonovala drahému, že som po.moja dr. tá len kukala, že to ešte nemala, aby žena prišla, že sa už necíti byť tehu, že je to MA.ale my ženy najlepšie vieme ako sa cítime a čo cítime.ak sa cítiš dobre, tak to treba skúsiť a určite sa zadarí, treba veriť a pánbožko nás určite vysliší... 🙂

tyrkis
24. mar 2012

caute baby,nejake skusenosti s Jonašom nemate?pozitivne aj negativne...

sbear
28. mar 2012

@tyrkis ja som si to dala pred rokom vyratat za 65 EUR, mozes si to vypocitat aj sama, kedze mam straasne neskoro ovulaciu, az nejaky 23 den, tak su mi tie vypocty naprd. Ak mas pravidelny menstruacny cyklus 28 dni, tak ti to moze sediet, ale najpr si to vypocitaj sama podla stranky

sepi
28. mar 2012

@osicka36 no tedááá....jedna skvelá správa za druhou. Veľmi sa teším, že Ti to vyšlo a gratulujem 🙂 Dlhšie som nebola v tejto téme a pozerám, že mi unikli nové, krásne infošky 😉 Želám krásne tehulkovanie a hlavne zdravučké bábätko. Bola si už azda aj u lekára? Pekný večer 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre