MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

vejvass
5. apr 2012

@simcatko11 Jaj prosim ta ty pijes ten alchamilkovy caj lebo ja som ho uz prestala pit lebo som si nie ista ako sa to ma spravne pit niekde som citala ze ked je ovu tak sa nema pit ci po mrchce sa nema pit alebo ako by som ju teda mala uzivat?
Nemas presne info ako spravne uzivat ten cajik? 🙂 Inak mas pravdu ze ved uz mame 2 mesiace po zakroku a ja si stale myslim ze len mesiac a to kvoli mrche ze bola len jedna.Tak v podstate uz teda naozaj aj mozme nie neviem ako to myslia niektore dievcata co napisu ze sa snazili uz po dvoch mesiacoch a ze ostali tehu a maju uz aj krasne deticky,Ci to myslia ze zacali az po dvoch mrchach alebo presne dva mesiace po zakroku. 😒

simcatko11
5. apr 2012

@vejvass a testy nekupujes aby si si to aj takto odsledovala? ja vytok nemam boh vie aky raz je raz neje az tak ale vlhko citim stale, ale hlavne mam ovu bolesti, take som este nemala, aby som az takto ovu citila.... snad to vyjde a budeme sa vytesovat... to by bola srande keby aj v tomto bol rozdiel 3 dni a potom aj v termine ak to vyjde 😅

simcatko11
5. apr 2012

@vejvass no tak to neviem ako to myslia tie kocky, ja ich chapem tak ze po zakroku... ale ved niektore sa ani mrchy nedockaju a su tehu 🙂 , ja som citala ze by sa to malo pit do ovu a ked je ovu uz vynechat, ale zistim a dam ti vediet

vejvass
5. apr 2012

@simcatko11 Tak to by som uz asi padla na zadok keby nam to takto vyslo 😀 😀 😀 😀 😀
Nekupujem testy este som ich nikdy nemala neviem ani ako to treba testovat ci vzdy presny cas kazdy den ci ako lebo to by asi u mna ani neslo ked som v kuse praci alebo ked niesom tak spim po nocnej.No spolieham na ten vytok soplavy ak sa nezadari tak zacnem studovat teda aj tie ovu testiky 🙂 Inak vraj ovu testiky ti skor ukazu ci si tehu ako tehotensky test jedna baba akurat testovala ovu uz ked jednu mala a zrazu sa jej ukazali // kolajnicky tak teraz nevie na com je ci ma druhy krat v mesiaci ovu alebo je tehu 😀

vejvass
5. apr 2012

@simcatko11 No ok zisti a daj info a ty ho teda uz nepijes?

simcatko11
5. apr 2012

@vejvass aby si vedela, lebo ani ja som nevedela ako ich spravne robit, ale uz viem- nerob hned rano.... pred testovanim nepi aspon 2 hod. vodu a naj. je zacat ako 10test( nie z ranneho mocu ) neviem zatial som nic take nenasla, iba to ze to upravuje cyklus ale nasla som aj dajaky pakost smradlavy ze pomaha k tehu, tak neviem ten som neskusala, ale viem ze som citala niekde ze by sa mal uzivat iba do ovu a potom prestat... ja som tento cyklus este nepila... a aj pomah v tehu

vejvass
5. apr 2012

@simcatko11 No tak teda uvidim tento mesiac uz to necham tak bud sa podari alebo nie a na buduci skusim teda kupit testiky.
Inak tebe sa prve tehu podarilo hnet na prvy krat alebo ste skusali dlhsie?
Ja som zvedava ze ci sa nam este podari ale rozmyslam ze ak nie tak asi sa dam na to umele aj druhy krat teda 🙂

simcatko11
5. apr 2012

@vejvass tak skali sme 3 mes. ale v nove. sme ovu nestihli, lebo akurat nam vychadzala na svadbu a svadobna noc nebola, lebo som uz nevidela ani na nos taka som bola unavena, no a dec, sme bojovali na svad. ceste, pomali cely cas a ked mala dost ovu tak som chytila virus v mexicu takze som bola indisponovana 😒 a to som si myslela ze si prinesieme krasny suvenir, no ale podarilo sa v januari... no a ostatne uz vies ako dopadlo... ved skus a ak nie tak chod opat na ivf aspon vies ze sa ti to predtym podarilo...

vejvass
5. apr 2012

@simcatko11 No jasne teda uvidim ako sa bude darit.
Normalne som sa teraz trosku vytocila na jednej teme ze PC a TEHOTENSTVO.Holka sa tam pyta ci moze PC ublizit plodu ci zastavit srdiecko a tak jej tam jedna odpisla ze na jej mieste by sa obliekkla do skafandru.A ze mozno je uz srdiecko spalene ☹
To moze napisat fakt len zena ktora..........Nebudem sa vyjadrovat.
Lebo nak ma nazor aky ma aj ked je pravda ze mozno holka prehana a ma strach z malickosti ale napisat jej toto tak to je naozaj ze povzbudive.JUJ ☹ ale aj take osobky sa najdu velmi prajne 😒

simcatko11
5. apr 2012

@vejvass a to je osoba, ktora zrejme ma komplexi alebo nema deti, pripadne nechce, tomu sa hovori prajny clovek... ja mam tiez laptom, nohy na stole a laptom na bruchu ale teraz ho uz posuvam na nohy a na oci davam okuliare 🙂 ale asi si ho budem davat uz na stol...

vejvass
5. apr 2012

@simcatko11 no presne to si myslim aj ja o nej.
Ved to ja uz aj tomu PC mozno verim teda aspon si to davam za vinnu aj u mna ze som ho mavala na bruchu aj teraz ho tak mavam.Ale ako nahle posnazilkujeme tak ho zacnem mavat na stole ale to ma boli chrbat 🙂 ale vydrzim 😀
Jej a to bol aky pekny testik to si kde kupila?

simcatko11
5. apr 2012

@vejvass no prave, teraz som ho presunula uz na nohy, ale aj to ma napadalo, ci aj to neje na vine... ktory ten so smilikom? rano som letela do najblizsieho mesta, to je asi 10km take male mestecko a maju tam asi 3 lekarne mozno aj viac ale o tychto som vedela ani v jednom nemali ovu testy, iba v jednom tieto ale boli drahe, rozmyslala som ci ich kupit alebo nie,ale zobrala som,v krabici bolo 7 testov a stali 27e. mozno vo vacsom meste by boli lacnejsie aj viac druhov ale to je 30km a tam sa mi nechcelo ist.

vejvass
5. apr 2012

@simcatko11 co ze tie ovu testy su take drahe to som ani nevedala ale zase je fakt chutny aj tehu test maju taky ten by som si asi aj zaramovala 😀 😀 😀
No uz zaciname aj mi troska bluznit ale je pravda ze ak zazijes potrat tak uz sa budes bat stale.Inak ja si ani neviem predstavit keby mi teraz povedali ze som znovu tehu ja by som sa strasne bala ze sa mi to zopakuje ja som asi strelena ale nemozem si pomoct strach je silnejsi ☹
Niektore holky pisu ze v zahranici alebo ze teda aj u nas robia sono len minimalne a hlavne az po 10 az 12tt.Normalne ani neviem ci by som isla hnet k lekarke fakt neviem ako by som sa zachovala ale ja by som musela urcite kvoli praci lebo ako nahle ostanem tehu musim ist na PN v praci nemozem ostat pracovat.

simcatko11
5. apr 2012

@vejvass aj ja sa bojim, snazit sa chcem ale aj sa bojim vies ked sa podari tak strach tam bude, urcite, tak to je pravda ze tam sa casto ult nerobi, kamoska ked bola tehu, v uk, ja som tam zila asi 5 rokov, tak je pocas tehu robili ult iba raz.... a ked chcela dalsie ult tak jej povedali ze netreba kym je vsetko ok, kym jej nic neni a neboli ju, takze ani nevedela ze co caka, lebo videla len ritku 🙂 ja tiez ak sa podari, tak pojdem az okolo 6-7t , alebo ak pojdem tak mu poviem ze nechcem sono az okolo 7-8 tyzdna.

vejvass
5. apr 2012

@simcatko11 no to je jasne ja tiez snazit sa chcem ale strach je tam velky a urcite ak ostanem tehu tak sa to vsetci dozvedia iba ak ma stretnu a uvidia velke brusko 😀 😀 😀 😀
Skor to nepoviem uz nikomu iba manzelovi no a v praci to budu vediet.
Akurat mi prisiel muz tak uz som mu nahlasila ze nak sa pripravy 😀 😀 😀 😀 😀
Chystam sa ako tenkrat po prve 😅

simcatko11
5. apr 2012

@vejvass 😀 😀 ja som sa tak citila ked to bolo 1x po zakroku, take no a ake to bude, hm bude boliet, 😀 😀 tak sup sup nebudem zdrziavat 🙂 tak ja tiez nepoviem skor ako ukoncim 3 mes.

vejvass
6. apr 2012

@simcatko11 ahoj tak tenkrat po prve od zakroku je zamnou 😎
Ale ovu urcite som nemala ani zatial nemam no nevadi ale tak posnazilkovali sme sa aspon.Rano som sa zobudila ale s teplotami ze 39 tak som kazala muzovi nak ma este kym pojde prec hodi na pohotovost lebo to uz nieje normalne so mnou.No a mam anginu vraj mam v hrdle hnisu za plne vedro tak mi nasadili antibiotika a bioparox na hrdlo.Pre istotu som im povedala ze nak mi daju take ktore sa mozu aj pocas tehotenstva 🙂
Tak ale si myslim ze ak by sa vcera zadarilo ze vplyv by to este asi nemalo mat ziadny alebo?
Tak teraz len lezim a popijam caj a leje zo mna pot akoby som bola uz na dovolenke 😅 😅
Tak teda a ty ako uz mas ovu pozerala som fotecky tak uz asi mas alebo musia byt este silnejsie tie //

simcatko11
6. apr 2012

@vejvass ahoj, 🙂 takze uz si prisla o virgin opat 😎 tak nech zaberu lieky, nech si ok kym dojdu chlapi naspat, nemyslim si zeby to malo vplyv, akurat si myslim ze ak si chora tak sa to nemusi uchytit, mozno ich to spoli, mozno odpudi, urcite telo cosi take vysiela aby sa neuchytili. tak som uz po ovu, vcera bola,isli sme naplno 😎 tak uvidime ci sa podarilo.. carky boli slabe, ale bol tam ten clearblue a ten ovu potvrdil.skore uzdravenie.

vejvass
6. apr 2012

@simcatko11 ahoj tak teda drzim palce aby vam to vyslo teraz uz len mozme cakat a cakat 🙂

simcatko11
6. apr 2012

@vejvass ved to, to cakanie...

erika26277
8. apr 2012

baby, som už po zákroku...... fyzicky OK, psychika ešte v poriadku nie je, keď sa chceme začať znovu v júni snažilkovať, mám začať znovu brať femibion 800 podľa Vás? alebo čítam, že pijete alchemilkový čaj, čo je lepšie? ani sama neviem..... predtým než som otehotnela som tiež mesiac pred otehotnením a aj počas tehu užívala femibion 800......lekár mi odporučil......a teraz uvažujem, kedy ho znovu začať užívať.....alebo či radšej ten čaj? MS mi ešte nedorazila, tak chcem počkať minimálne na jeden cyklus, možno dva....... prvý by mal prísť začiatkom mája....... tak mi doktor povedal, že do 4-6 týždňov..... poraďte mi..... ďakujem.... 😵 😵

alikaa
9. apr 2012

@erika26277 Ahoj, co sa stalo, ze si po zakroku? ved na predoslej strane si sa tesila z pozitivneho testu. Kde nastal problem??? Mne viac kamosiek po potrate poradilo alchemikovy caj. Ma sa pit od zaciatku cyklu do ovulacie, aspon 2 cykly takto po sebe.

anjelik0907
9. apr 2012

@erika26277 to mi je ľúto ☹ držím palčeky aby to nabudúce dobre dopadlo .Ja by som skúsila asi tiež ten alchemilkový čajík 😉 držkaj sa .

erika26277
9. apr 2012

@alikaa to neviem ani ja sama , čo a prečo? v 7 tt som mala krásnu akciu srdiečka....všetko bolo v poriadku, keď som šla v 10 tt na kontrolu, už nebola akcia srdiečka....... lekár mi povedal len toľko, že misson abortion....zamĺknutý potrat......tak som vo štvrtok bola na zákroku, v piatok ma pustili....... v júni by sme sa chceli začať znovu snažiť....... tak som nevedela, či mám alebo nemám brať ten femibion 800 alebo skúsiť ten čajík..... lebo by som dačo chcela začať brať....žiaľ takto sa to skončilo, ale dúfam že sa čoskoro zadarí znovu...... budeme sa snažiť..... dúfam že to pôjde v pohode ako predtým.... a baby ďakujem za odpovede.....držte mi palce.... 😵 😵

maryennn1
9. apr 2012

@erika26277 ach je to hrozné, že sa také veci stávajú, ale nezúfaj a mysli pozitívne aj ja sa o to veľmi snažím 🙂 my sa chceme začať snažiť v lete, ale už teraz pijem alchemilkový čajík, čítala som na nete aké úžasné regeneračné účinky má na telo, už v minulosti ňou liečili všetky ženské problémy. Držím tebe aj nám všetkým palce, aby sme čoskoro dostali ten najkrajší dar od Boha 🙂

vejvass
9. apr 2012

@erika26277 ahoj tak ja som alchamilku zacala pit hnet prvy den po zakroku a kupila som si aj Femiboin 800.Prva mrcha mi prisla na 5 tyzden a potom som uz alchamilku prestala pit.Teraz som 15DC a uz sme sa aj hnet posnazilkovali.Ja som to trosku urychlila lebo je otazne ci este sa mi podari otehotniet tak naco cakat?Alchamilku teraz mozes pit kludne az kym ti nedorazi prva mrcha.Mal by sa vraj pit 6 dni v tyzdni a 7 den pauza cca 2 az 3 salky denne.Femibion mozes uzivat odporuca sa ho uzivat 3 mesiace pred planovanym tehotenstvom a samozrejme aj pocas tehu do 12 tyzdna.Mozem sa ta opytat toto bol tvoj prvy potrat?
Je mi to strasne luto uplne viem co prezivas ale hlavu hore a uvidis rychlo ti to ubehne ani ja som tomu nechcela verit a uz mam 8 tyzdnou po zakroku pomaly budem mat aj druhu mrchu ak sa nahodou nezadarilo uz 😀 ale tak tomu neverim a na druhej strane sa aj bojim pretoze som zrovna ochorela a beriem antibiotika tak radsej by som bola asi keby to nevyslo a na druhy mesiac uz ano 😀 😀 😀
Uz aj ja som taka ze ani sama neviem co by som chcela ale ked som chora tak sa bojim aby sa to nahodou nezopakovalo.Tak teda drzkaj sa ahoj

erika26277
9. apr 2012

@vejvass ahoj a dík za povzbudivé slová...... toto bol môj prvý potrat, v živote by ma nenapadlo že práve mne sa takéto dačo stane...... a hlavne keď bolo všetko v poriadku a zrazu...... toto..... fyzicky som v poriadku, som 4 dni po zákroku, krvácanie a špinenie žiadne už len čakám na mršku.......v stredu idem k dokimu ale hneď zajtra idem kúpiť znovu femibion 800 a začnem užívať, mi sa chceme začať snažiť už po prvej mrche...... čítala som veľa článkov od gynekológov včera že najlepšie je čo najskôr, že až 98% žien má po potrate bezproblémové tehu a donosí zdravé dieťatko keď otehotnejú hneď do pol roka....... tak verím , že sa podarí...... v sobotu sme boli u manželovho bratranca, jeho žena potratila tak isto ako ja v 10 tt....missed abortion..... na druhý mesiac už bola tehotná a dnes majú krásnu takmer ročnú slečnu........ do roka už aj porodila.....vravela mi že nech nečakám 3 alebo 6 mesiacov, že aj jej gynekológ povedal že čím skôr tým lepšie, že hneď po prvej mrche môžu začať...... a keďže som fyzicky v poriadku...... tak sa teším na snaženie..... a dúfam že sa zadarí......keď som bola teraz tehotná, tak som problém nemala, otehotnela som na prvý krát...... 😀 😀 😀 tak dúfam že to bude čo najskôr....... 😀 😀 aj ja ti držím palce...... 😀 😀

erika26277
9. apr 2012

@maryennn1 ahoj aj ja ti držím palce....... si po potrate? o tom čaji som sa dočítala kadečo, tak neviem, či ho mám začať piť alebo nie...... ale určite viem že si hneď zajtra bežím kúpiť femibion 800...... a začnem ho brať...... drž sa a díky....

maryennn1
9. apr 2012

@erika26277 no potratila som v 18 tt teraz pred dva a pol týždňami. Museli mi vyvolávať pôrod ☹

erika26277
9. apr 2012

@maryennn1 to ma veľmi mrzí, to musí bolieť hrozne......psychicky....... neviem si to ani predstaviť, ja som bola v 10 tt a bolí to hrozne.......... čo sa stalo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre