MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

simcatko11
18. apr 2012

nie on ti urci 3dni ale nesmu byt v dnoch ovu cca to je ovu v 14DC a od toho datumu si vyznacis 6dni na dol a 6 na hor to su tzv.zelene dni a tieto dni sa ti nesmu krizit s jeho cervenymi....

simcatko11
18. apr 2012

@micak nie on ti urci 3dni ale nesmu byt v dnoch ovu cca to je ovu v 14DC a od toho datumu si vyznacis 6dni na dol a 6 na hor to su tzv.zelene dni a tieto dni sa ti nesmu krizit s jeho cervenymi....

simcatko11
18. apr 2012

@micak https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lea1333/albu... tu mas taky priklad Modra ciara je mrcha, cervena su jonasove dni, ten cerveny plny uz nesmies skusat, lebo uz nic z toho a zelene su tovoje plodne dni, ten zel. plny je stred cyklu cca 14den a 6 hore a dole otnace, tie sa ti nesmu krizovat ako aj na obrazku to vidno... jonas ti urci 4dni 1je sanca,2 je vyssia sanca,3 je navacsia sanca, 4 plny uz je neskoro....

zuzulik51
18. apr 2012

ahojte, ja mam tiez vypocet od Jonasa, no zatial presli 3 mesaice a nic. teraz 4 mesiac a teda asi tomu nejako prestavam verit... vy ste na tom ako s doverom k tomuto vypoctu?

zuzulik51
18. apr 2012

@simcatko11 ahoj, tebe sa to podarilo podla jeho vypoctu?

simcatko11
18. apr 2012

@zuzulik51 ahoj, on mi vypocitet spravil na 1 rok, tento rok som mala iba jednu dobru zivotaschopnost a to na april (11) ale neskusali sme, ja som otehotnela na moje bio ovu...

maco83
18. apr 2012

ja som mala tiež výpočet od Jonáša na celý rok plodné dni mi vyrátal vždy jeden deň pred mrchou. Riadili sme sa presne podľa všetkých pokynov no za cleý rok sa to nepodarilo ani raz a zdravotné problémi nemám ani ja ani MM

micak
19. apr 2012

@simcatko11 dakujem za vysvetlenie, ale doslo k nedorozumeniu - nevsimla som si, ze ty si mala vypocet na zivotaaschopnost. Ja mam vypocet len na vhodne dni na otehu..preto sa mi zdalo divne, ze by som si ten navod zle vysvetlila 🙂 mea culpa. vyslo zjavne, vsak ? 😵

vejvass
19. apr 2012

@simcatko11 Ahoj tak ako priznaky uz dorazili dake.Ako to zvladas a co manzel?
Tak ja cakam teda na tu mrchu dnes som chcela ist na gyndu ale sammozrejem sa mi nechcelo vstavat tak som nebola 😒
Pockam na mrchu a po nej zbehnem vsak to je asi jedno HCG teda urcite v sebe namam ked test vysiel negativny.
Prsia ma stale nebolia tak fakt neviem kedy zase dorazi mrcha no pockam si asi este 🙂
Tak zatial ahoj a davaj si pozor mas pekny termin ja mam prveho 30.12. termin som mala ale na Silvestra no nevydrzal tam 🙂

simcatko11
19. apr 2012

@micak tak vyslo mimo jeho dni 🙂

simcatko11
19. apr 2012

@vejvass vies ze nic extra akurat unava, sem tam cosi naviac zbodnut,ale inak to dajak neprezivam,este vecer citim brucho take tvrdsie ako ked som nafuknuta a viem ze cosi je dnu....mm v pohode,ale on uveri az ked uvidi foto... ukazla som mu test s // a on sa ma spytal a? to je co? ja som myslela ze ho dorazim,tak ja sa tesim z // a on sa spzta ze co to je?

micak
19. apr 2012

@simcatko11 aha..no pekne 🙂 hlavne, ze vyslo !

zuzulik51
19. apr 2012

@simcatko11 dakujem za odpoved...🙂

simcatko11
19. apr 2012

@micak tak je,len nech tam aj zotrva do kedy ma...

kudrnata
21. apr 2012

@simcatko11
Ahojky,tak gratulujem,dlho som tu nebola,ale pozeram,ze je tu kopec novych tehu,tak drzim palce,aby vsetko co najlepsie dopadlo,mi sme teraz uz mesiac s manzelom na Floride na dovolenke ,ale buduci tyzden sa uz vraciame domov a mam termin od Dr.Jonasa 2.5 dobru zivotnost cakam na nu uz od novembra tak dufam,ze to vide a donosim to a hlavne zdrave,ja som podla neho uz raz zostala tehu,ale nebola tam dobra zivotnost a potratila som ,tak tomu verim.......uvidim,tak sa drz ...pa

kudrnata
21. apr 2012

@alikaa
ahoj,gratulujem,a chcem sa ta spytat,mame asi rovnaku skusenost s potratom minuly rok v oktobri tiez som chcela v januari zacat skusat,ale tiez som si dala spravit vypocet od Jonasa,a dobra zivotnost mi visla 2.5 tak som si povedala,ze pockam a uz sa mi termin pomalicky blizi tak som chcela vediet ako sa mas a v kolkatom si tt.Dakujem pa

erika26277
21. apr 2012

@simcatko11 gratulujem k tehu moja....... len sa držkaj, nech je všetko v poriadku.....držím všetky palčeky.... 😵

alikaa
22. apr 2012

@kudrnata Vysla ti iba tato jedna dobra zivotnost za cely rok? Tak drzim palce, nech to vyjde 😉 Mne vyslo az 5 mesiacov po sebe. Vyslo nam to hned na prvy sup v marci. Ale vlastne hned ako mi vysiel pozitivny test tak ma skolila chripka a po 4 dnoch kedy som ledva vysla z postele som dostala normalnu ms. Takze zas som doplatila na chorobu ako minule. Moja dr. povedala, ze tym, ze to bol taky skory potrat, ze vela bab v tom case ani nevie, ze je tehotnych, tak nemusim vobec cakat. Buduci tyzden idem na taku komplexnu prehliadku a ak vsetko bude v poriadku, tak neplanujem dlho cakat na dalsi pokus, rada by som ten dalsi pokus stihla do jula, kedy mam posledny zivotaschopny termin v tomto roku. Ale mne sa v tom marci prelinali Jonasove plodne dni s mojou ovulaciou. A vtedy on nezarucuje uspesnost jeho vypoctu.

ame
22. apr 2012

Dievcata, necitala som celu diskusiu.
Chcem sa opytat, ci Jonasova metoda plati len pre zdrave zeny.
Ja mavam nepravidelny menzes, niekedy az po liekoch, ovulacia tiez nie je...myslim.
V podstate chcem vediet, ci sa mi oplati nad tymto vobec zamyslat, dakujem.

alikaa
22. apr 2012

@ame asi by som si najprv dala zdravie doporiadku a babatko potom pride aj samo. Myslim, ze v tych Jonasovych pravidlach je poznamka, ze to neplati pre neplodne pary. Mne z toho vyplyva, ze nemala by si mat nejake vacsie zdravotne problemy.

kudrnata
23. apr 2012

@alikaa
ahojky,ano iba jedna dobra zivotnost za cely rok,a teraz som s manzelom na Floride na dovolenke,a prisla mi ms skor o dva dni takze sa mi budu krizovat cervene dni a zelene dni,tak ma to mrzi,ci to risknut,alebo nie ,cakam na ten termin od oktobra minuleho roku.......mrzi ma ,ze ti to nevyslo.......a drzim palce aby to nabuduce vyslo a hlavne aby si to donosila.........pa

alikaa
23. apr 2012

@kudrnata urcite to skus. Ja by som sa az tak tymi Jonasovymi vypoctami neriadila. Vela bab tu otehotnelo mimo dobrej zivotnosti a maju zdrave deticky. Kazdopadne drzim palce.

kudrnata
23. apr 2012

@alikaa
no ja som uz 2x potratila,a prave minuly rok som zostala tehotna mimo dobrej zivotnosti a potratila som,tak neviem,ale urcite to risknem......

elfka.elfka
23. apr 2012

definitivne mozem povedat, ze na nas jonasov vypocet nezabral absolutne, dali sme si vypocitat chlapca a mame dvojtyzdnovu Simonku 😀 😀 takze ja po mojej skusenosti v jeho vypocty neverim.

natalia
24. apr 2012

mam vyskušanu tuto metodu od mudr.Jonaša ale nefunguje ani mojim znamym...takže sa tym už neriadim ..podla mna ovulačne testy viac napovedia... 🙂

barborapol
3. máj 2012

Čaute, chcela by som sa vám opýtať, koľko stojí ten výpočet Jonášovej metódy? Treba im zavolať a oni pošlú šek s nejakým dotazníkom, ktorý vyplním a pošlem naspäť. To som sa dočítala, ale koľko to stojí neviem. Ďakujem za odpoveď.

saranata
3. máj 2012

@barborapol malý vypočet stojí 16,50 eur, a velký 21,50eur

barborapol
3. máj 2012

ďakujem taká rýchlosť, ani som nečakala 🙂. Keď sa môžem spýtať, ti čakáš dieťatko za pomoci Jonášovej metódy?

anjelik0907
3. máj 2012

@barborapol môžeš im napísať aj mailom je to rýchlejšie 😉 ale prečítaj si aj niektoré príspevky čo sú tu ☹ maloktoré mamičky otehotneli na jeho termín 🙄

barborapol
3. máj 2012

už sa aj slamky chytám, som týždeň po laparke, všetko v poriadku, všetky možné vyšetrenia sú v poriadku, manžel je v poriadku a dva roky nič. To mám za sebou dva zamlknuté potraty. Tak rozmýšľam nad touto formou. Inak nám nič iné neostáva ako navštíviť centrum, ale keď sme obidvaja zdraví, budú na nás pozerať, že čo tam robíme ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre