MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

zelena11
8. máj 2012

Ahojte... som rada ze som nasla tuto temu... Vie mi niekto poradit... Mate s tym skusenosti? Planujeme babo... Dala som si urobit vypocet pohlavia od Jonasa , Ovku mam tak na 14 -15 den. Podla neho je idealny cas 27 den... Moj cyklus je 28 az 29. Da sa otehotniet aj mimo ovu, alebo ...? Dakujem 🙂

zelena11
8. máj 2012

simcatko11 Ahoj simcatko 🙂 ty si otehotnela podla Jonas. vypoctu? ja som si tiez dala urobit vypocet..ale som zmatena...

olivia31
8. máj 2012

@barborapol Ahoj moja to že ste v poriadku neznamená, že nemôžeš navštíviť centrum asistovanej reprodukcie a práve, že by ste mali keď si už dva krát potratila tam ti určite poradia a možno je dobré urobiť si genetické testy keď máš takýto problém to všetko tam posúdia čo je pre vás to najlepšie nečakaj. Ja som tiež v poriadku aj môj manžel a 5a pol roka sa trápime a nič iné nám neostalo iba návšteva centra IVF. 🙂 Aj výpočet má a nefunguje to 😢

zuzkat1
14. máj 2012

@zelena11 ja tiez teraz zvazujem jonasa,jednej babe povedal ze ma skusit 2hy den po ms a udajne sa zadarilo hned prvy krat... a tiez sa cidovala ze aky den jej vyratal... ale ja osm napriek tomus skepticka

inak baby ako ste sa dostali k jeho formularu? ja som mu dnes volala a tak by ma zaujimalo ako dlho asi trva kym poslu ten formular na mail...

bambi2
14. máj 2012

@zuzkat1 poslem ip 😉

tatulienka
15. máj 2012

Ahojte..
potrebovala by som poradit...dala som si spravit vypocet od dr. jonasa, nakolko som bola uz 3x tehotna, z toho 2x som potratila a medzi tym porodila moju uzastnu dcerku...dala som si spravit vypocet na zivotaschopnost plodu a ked mi prisiel vypocet, tak som tam nasla len jeden datum pri ktoroj je dopisane ze dobra zivotnost a to je september 2013...su tam datumy na kazdy mesiac, kedy by som mohla otehotniet a je tam pripisane aj pohlavie, ale len pri tomto jedinom je napisany ten dodatok ze dobra zivotnost....mne sa to teda zda dost dlho cakat do toho septembra, tak neviem ze ked vyskusame aj ine terminy, ze co bude nasledovat...co myslite?ze v pripade otehotnenia na iny termin nieje moznost uspesneho tehotenstva?
za kazdu radu dakujem..

lindana
15. máj 2012

Podla Jonasa sa mame snazit dnes okolo polnoci, ale ovulka prebehla asi uz vcera. Nevadiiii, vsak skusime aj dnes, je to zadarmo 😀 😀 😀

vejvass
16. máj 2012

@tatulienka ahoj ja sice vypocet nemam ale tiez som si ho chcela dat spravit ked som potratila ale nechala som to tak.Nemozes to tak brat ze mas len jeden termin a ostatne by boli zlke ak ti mam poradit zahod ten papier a snaz sa v tedy kedy uznate za vhodne viem ze v hlave mas chrobaka ze co ak to mam aj ja tiez som si zavolala vestici a povedala mi ze nama skusat teraz ze tehotna budem az o rok ale tak toto som teda pocut nechcela takze jednym uchom dnu a druhym von.
Ak pan Boh da tak da aj hnet teraz ak neda tak neda ani o 10 rokov asi tolko a to som nie moc veriaca ale asi je to tak 😉
Na stranke kde robia vypocet tiez tam pisu ze ak sme nenapisali iny datum na dobre zivotaschopne pocatie to neznamena ze nemozete pocat zdravy plod takze asi tolko 😀 😀 😀
http://chlapecdievca.sk/vypocet-riziko-potratu....
skus si to tam precitat teda 🙂

votrelcek
16. máj 2012

my sme si dali spravit u Jonasa maly vypocet, lebo neviem presnu hodinu svojho narodenia a nam sa v ten mesiac aj podarilo "zarobit" nasho Adamka, ale ci to bolo tym vypoctom neviem lebo sme sa snazilkovali aj mimo, toho dna ked sme mali....

tatulienka
16. máj 2012

@vejvass dakujem ti strasne pekne za reakciu..toto som potrebovala pocut...velmi si mi pomohla :-* kaslem na ten papier a budeme sa snazilkovat kedy sa nam zachce..este raz dakujem 🙂

vejvass
16. máj 2012

@tatulienka nemas zaco viem presne ako sa citis ja som sa tak citila po rozhovore s vesticou uz si dam naozaj pokoj s tymito vecami ☹
Kaslem na nich budem sa snazilkovat v tedy ked ja uznam za vhodne nie? 🙂 🙂 🙂 A to je prave teraz.
😉 Akurat som bola na kontrole dneska na gynde a vsetko je v poriadku a ze sa mozeme znovu zacat snazilkovat takze sa tesim a nevzdavam to 🙂
Drzim teda palce a snazilkuj v tedy ked to ty uznas za vhodne p 😉 pekny den 🙂

tatulienka
16. máj 2012

@vejvass a ty si tiez potratila?

kudrnata
16. máj 2012

Ahojte,ja mam skusenosť s dr.Jonašom asi taku,som po dvoch potratoch,taktiež som si dala spraviť výpočet,prvý krat som to skusila minulý rok otehotnela som podľa výpočtu,ale potratila,tak sme čakali na další termín kde bude dobrá životnosť 7 mesiacov,a tento krát som neotehotnela vôbec, a to bola aj životnosť dobrá a šete sa mi ani nekrižovali tie jeho dni s mojou biol.ovu,a ked som tam volala tak mi povedali,že oni nie sú čarodejníci aby to vedeli presne,že niektoré ženy otehotnejú a podarí sa a niektoré nie,že mám čakať ,no takže samozrejme ma to mrzí,lebo som čakala a neriešila to skôr,a nakoniec aj tak zbytočne,takže odporučam snažiť sa podľa seba..........

natalia
16. máj 2012

@kudrnata absolutne suhlasim,podobna skusenost..najlepšie je robit si ovu testy...tie napovedia viac ako vypočty od jonaša 😒

vejvass
16. máj 2012

@tatulienka ahoj ano mam uz jedneho chlapceka 5 rocneho aj to po umelom oplodneni 🙂 🙂 🙂
teraz som horko tazko otehotnela spontanne ale v 13tt uz nebola akcia srdiecka a plod bol vo vyvoji 9tt ☹ 😢
To bolo teraz 16.2.2012 od vtedy som mala prave teraz len druhu mrchu a dnes som bola konecne na kontrole po kyrete a ze je vsetko v poriadku tak sa tesim ze sa mozme uz znovu snazilkovat 🙂 🙂 🙂
Takze presne dnes som 13 dc a testiky ovulacne mam uz nakupene tak ideme zase skusat uvidime ci sa podari alebo nie ale ako pisem zufali sa aj slamky chyti a ja som tiez chcela vediet ze ci budem mat este druhe babo no odpoved nebola taka aku som si predstavovala ale presne ako pise kudrnata nikto nieje carodejnik aby vedel na 100% ci budem mat babatko teraz alebo o rok alebo o 10 rokov alebo ze nebudem mat uz nikdy a tak dalej......
To vie naozaj len ta vysia moc zrejme
😉
Tak kasli na ten vypocet a uzivaj si snazilkovanie aj holka z fora kt.bola na kyrete v tedy ako ja si dala vypocitat termin zivotaschopnosti a vysiel jej len jeden a nakoniec ostala tehu hnet po prvej mrche a mimo jeho vypoctu ale testovala si svoju ovulku a teraz je uz v 9tt 🙂 Musime verit ze raz sa nam to uz podari a dockame sa vsetky vytuzenenych babatiek 😉

tatulienka
16. máj 2012

@vejvass aj ja som potratila 16.2.2012...to je aka nahoda...a este k tomu na meniny mojej dcerky...no mne tiez vestkyna povedala ze otehotniem az o rok aj stvrt...tak teraz uz fakt neviem..a obavam sa toho, ze aj ked otehotniem skor, tak to zase zle dopadne..som z toho dost nestastna.. :(

vejvass
16. máj 2012

@tatulienka no to povedala presne aj mne a ze ked skor tak to zle dopadne asi si to hodim ☹
Ale nie mam jedneho anjelika takze musim zit pre neho a druhy nas caka uz v nebicku.
A bola si aj cistena? Mozem vediet odkial si?

tatulienka
16. máj 2012

@vejvass ano, bola som cistena na antolskej v BA 17.2...tebe povedala vestkyna ze ked otehotnies skor, ze to zle dopadne?

vejvass
16. máj 2012

@tatulienka ja som bola 16 v ruzinove ano volala som a pytala som sa ze kedy otehotniem a ona ze az nabuduci rok a ja som sa jej opytala ze co ak teraz tak ze sa nemame ani snazit ze by to nedopadlo dobre 😠 😠 😠
Co s tym myslela neviem ale radsej na to chcem cim skor zabudnut a uz som prisahala ze si dam pokoj s tymito carodejnicami 😉 😉 😉
Vsetko je aj v nasich hlavach pretoze ked mi to naozaj tak vinde ako povedala ona tak hnet si na to pomyslim ze mala pravdu a ked mi to nevinde tak len mavnem rukov ze co trepala a takto to proste je ved v podstate ma sancu v pravde 50 na 50 no nie?Ake jednoduche to ti vyvestim aj ja posli eurace ok? 😀 😀 😀

tatulienka
16. máj 2012

@vejvass 😀 😀 😀 no mas pravdu...ale toho sa presne bojim..ze otehotniem a budem sa celych 12 tt bat ze co ked potratim zase...no tak ja uz fakt neviem...ale pockam este na jednu mrchu a asi zacneme so snazilkovanim...a hadam nam to obom vyjde...dufam..

vejvass
16. máj 2012

@tatulienka v kt si bola tyzdni ked si potratila?
Tak my sme sa snazilkovali hnet po prvej mrche 😀 😀 😀 ale tak nevyslo ale tak u nas nic noveho ☹
Dnes som bola na kontrole a ze uz sa mozme snazit a to som prave po druhej mrche takze snazilkovat urcite uz mozes podla mna zdravotne si v poriadku sliznica uz musi byt dorastena a ak si mala uz aj mrchu pripadne uz aj druhu tak maternica je tiez uz cista zalezi uz len na vas ci ste psychicky pripraveni obaja 😉

bambi2
16. máj 2012

@tatulienka ja mam na tento rok iba 2 zivotaschopne terminy... jeden sme presvihli a jeden je v septembri. mam za sebou tiez 2 potraty nastastie spontanne a ideme teraz uz na vec. ja som sa dala na reflexnu masaz chodidiel, verim, ze ta mi pomoze a teraz to vyjde... 🙂 a ak chcete vypocitat jonasov vypocet, tak mi napiste.. mam jednu stranku kde mi to vypocitalo presne tie iste terminy ako Jonas 😉

tatulienka
16. máj 2012

@vejvass ja mam za sebou uz dva potraty...jeden v 7tt spontanny potrat, potom som otehotnela o pol roka- mam krasnu zdravu dcerku a druhy potrat bol v 10tt- missed abortion... :( mala som prvu mrchu po 7 tyzdnoch po vyvolavacke 6.4 a druhu po 31 dnoch 6.5...pockam este na tu jednu aspon a pojdeme na vec...necham to asi na osud a uvidime...dufam ze dva potraty stacili...

vejvass
16. máj 2012

@tatulienka drzim palceky urcite stacili a inak po 2 ti nerobili testy ze asi preco potracas?lebo mne tak povedali ze teraz ma testovat este nebudu ze to je bezne potratit ze ak potratim 2x tak az potom budu hladat pricinu 😠

tatulienka
16. máj 2012

@bambi2 ja mam vypocet od jonasa a vypocital mi len jeden na dobru zivotnost...a to september 2013...co je straaasne daleko...a na tej stranke ti ukaze aj dobru zivotnost?

bambi2
16. máj 2012

@tatulienka no praveze nie, na to neviem dojst ako na to prisiel...

vejvass
16. máj 2012

@tatulienka takych stranok je na nette vela ale zivotaschopnost ti neurcia ale tie iste terminy co ti vypocital tie tam budes mat urcite

tatulienka
16. máj 2012

@vejvass nie praveze..pricinu nehladali a mozno preto, lebo medzi oboma potratmi bol jeden porod...kebyze mam dva potraty za sebou tak to asi riesia..ale zrazanlivost krvy mam dobru, v podstate sme zdravy...a moj gyn povedal, ze je tam viacero dovodov preco sa to mohlo stat, asi to babo nebolo silne a priroda to takto zariadila...mozno by bolo chore a je lepsie ked sa to stalo takto...

tatulienka
16. máj 2012

@vejvass radsej som si mala capnut po rukach a nepichat do osieho hniezda...nic by som nevedela a bolo by to lepsie... 😔 😔 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre