MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

vejvass
18. máj 2012

@bambi2 mozem vediet ze kedy si mala ty tie potraty a po kolko mesiacoch si otehotnela po prvom?Sice veim ze teba necistili co je omnoho lepsie ale predsa podarilo sa ti hnet otehotniet?

bambi2
18. máj 2012

@vejvass prvy bol 25 novembra min. rok a druhy bol 31 marca 2012.. po 2 mrche som otehu, teda 3 som uz nedostala... nie nemusela som na kyret oba krat nastastie... je to lepsie, mohli sme ist hned nato.. hej podarilo sa nam na prvy sup aj prvykrat aj druhykrat a vyjde to teraz aj tretikrat ale teraz uz do konca! 😉

vejvass
18. máj 2012

@bambi2 jasne ze to klapne a hlavne do konca aj u nas aj ked prve mam po umelom ale tento potrat mi otvoril oci ze predsa mozem ostat tehu aj spontane takze nadej umiera posledna a ja to nevzdavam 🙂 Februar je nas 😉

bambi2
18. máj 2012

@vejvass tomu ver!!!! teraz je ten spravny cas!!!!! 😉 drzim vam palce!!!!!!!

vejvass
18. máj 2012

baby inak ak ostanete tehu tak si vypytate dake lieky pre istotu na udrzanie plodu?Alebo to nehate na prirodu?Lebo ako som ostale tehu pri prvom tak hnet automaticky mi nasadili UTROGESTAN vaginalne ale to asi robia hnet pri umelom pre istotu a vsetko bolo v poriadku ale teraz pri spontanom mi nenasadila nic az ked som uz zacala spinit tak na pohotovosti mi nasadili duphaston ale nepomohol ☹
Tak preto sa pytam 😉

vejvass
18. máj 2012

@bambi2 aj ja drzim palce 🙂

bambi2
18. máj 2012

@vejvass mne povedal dr. ze ak na hematke nic najdu, co aj verim, ze to bude ok tak mi da tiez ten utrogestan uz od zaciatku a myslim, ze oni davaju tiez vaginalne... a to si tam chodila koli tomu ako casto??

bambi2
18. máj 2012

@vejvass diky, februar je nas!!!!!!!!!!! tam sa nas tak lahko nezbavia!!!!!!! 😉 😵 😵 😵

vejvass
18. máj 2012

@bambi2 kam som chodila tak casto?trosku nechapem 😅

bambi2
18. máj 2012

@vejvass ako casto davaju ten utrogestan vaginalne?? ci iba raz a konec alebo ako??

tatulienka
18. máj 2012

@vejvass nooo, tak dufam ze aj u nas to tak bude....kaslem tie jeho datumy, idem podla svojej biologickej ovulky a uvidime...verim ze babulko bude uz silne a budeme mat zdravuckeho surodenca 🙂
a kde si citala ten prispevok?
@bambi2 ja uz som si povedala ze tiez kaslem na to...budeme sa snazit ako keby som ten papier nikdy nevidela.. 😀

tatulienka
18. máj 2012

mne moj gyn nasadi duphaston, teda aspon tak hovoril ked som bola na kontrole..a chcem zacat uz teraz brat nejake vitaminy pre snazilky, nech mam vsetkeho dost....a drahemu chcem nasadit zinkosel, to bral aj ked sme sa snazili o dcerku a mozno to pomohlo 😅

vejvass
18. máj 2012

@bambi2 jaj fuuuha to uz si dako ani nepamatam ale tak to su take tobolky kt.ti predpisu a ty si ich sama doma vkladas do posvy podla toho ako ti to urci lekar ci 2x denne alebo 3x denne alebo len raz uz ani neviem 😒
Ale je asi urcite lepsi ako duphaston lebo duphaston zamadzuje len krvacaniu a utrogestan asi viac posilnuje plod aby sa tam udrzal no neviem ale myslim si to ked to predpisuju lekari v asistovanych centrach 🙂 Ja by som tiez chcela asi na prevenciu radsej ten utrogestan lebo uz mam s nim lepsiu skusenost ako s duphastonom ale tak mozno moj potrat s stym nema nic spolocne ale tak pre istotu 🙂

bambi2
18. máj 2012

@vejvass no to som chcela vediet.. uz chapem.. zato mi neslo do hlavy ked povedal, ze vaginalne, ja som myslela tabletky.. ale uz chapepm... 🙂

vejvass
18. máj 2012

@tatulienka ved to je to ze lekari v ambulancii gynekol.nasadzuju iba ten duphstn ale ja by som radsej chcela utrogestan tiez neviem co mi povie lekarka ked jej to navrhnem ze duphastn nechcem ale ze chcem radsej utrogestan ci sa neurazi ze ved ona vie co je pre mna lepsie ☹
No par starn dozadu ti to tu pisla daka holka ze jej toto odpisali ze niesu carodejnici 😠

bambi2
18. máj 2012

@vejvass sak spytat sa mozes, povedz, ze tvoje kamosky vsetky dostali utrogestan.. ze by si radsej ten vyskusala, mozno pomoze lepsie... ja by som jej to navrhla...

vejvass
18. máj 2012

@tatulienka na strane 152 od holky nicom kudrnata si to precitaj 😉

vejvass
18. máj 2012

@bambi2 ja som taka sprosta lebo tesne pred tehu som vymenila lekarku z toho centra co mam mala lebo bola daleko a uz sa mi nechcelo tolko cestovat a uz som si myslela ze aj tak uz neotehotniem ze naco za nou tak daleko chodim a aj sa vela platilo rocne cez 250e a to som tam chodila len uz raz na preventivku tak mi to bolo jedno a tak som si nasla lekarku u nas kde byvam ale to je taka sprepacenim krava ze hruza sice tentokrat ako som bola na kontrole bola mila ustrtova ale tak asi mala dobry den.A nakoniec som ostala tehu a tuto novu vobec nezaujimala ze prve mam po umelom a toto druhe sme sa snazili cez 3,5 roka proste ma brala ako beznu zdravu tehulku ba dokonca aj ked som krvacala tak mi povedala ze to je bezne ze nak nechodim ale nak kludne doma lezim 😠 😠 😠 Vobec ma nepotrebovala vysetrit ze ci nahodou naozej nepotracam no proste som nasrana najradsej by som sa vratila k tej predoslej ale to mi je teraz uz trapne a hlavne je to moja vinna ked som vymyslala ☹ teraz by som platila aj 500e rocne len aby mi pomohla no co uz ☹

bambi2
18. máj 2012

@vejvass vymen znova... ved ich tam mate viac, nie? ja by som uz u nej davno nebola!!!

bambi2
18. máj 2012

@vejvass idem, musim si ist lahnut na chvilu. bola som na tej reflexnej masazi a normalne sa mi zavieraju oci... neskor tu budem... 😉

vejvass
18. máj 2012

@bambi2 mas pravdu len neviem da sa vymienat lekarku tak skoro nieje tam dako stanovena doba?Lebo u obvodaka je myslim ze pol roka ci?
Lenze ja by som potrebovala si takeho co sa zaobera aj neplodnostou pre istotu a ty su uz vsetci skoro plny ☹ Fakt neviem neviem no idem sa asi odventilovat vonku musim ist na postu a nieco nakupit a potom pre maleho do skolky tak zatial ahojte dievcata 😉

vejvass
18. máj 2012

@bambi2 ok teda presne nacasovane tak pa pa 😀 😀

tatulienka
18. máj 2012

@vejvass jj, to som citala ze niesu carodejnici, ale to ze otehu na svoje plodne dni mimo jonasovych terminov....a ze tiez mala len 1 datum zivotaschopnost..

vejvass
18. máj 2012

@tatulienka aha tak ona si dala vypocitat len terminy a otehotnela ale potratila tak potom si dala vypocitat zivotaschopnost a na ten termin cakala 7 mesiacov a neotehotnela ☹
Takze to mas skoro zajedno si predstav ze teraz ty cakas do roku 2013 na ten termin a nakoniec neotehotnies vobec tiez ta asi porazi no nie? 😉 Ja mam uplne aj druhu ciarocku silnu ako kontrolnu tesim sa akoby som videla tehu test jujpi ja mam zrejme ovulaciu alebo to znamena ze ovulka bude az za 24 hodin baby kt.to ovladate dajte mi vediet ako to mam chapat musim poslat fotecku ale neviem ako sa to robi ja som taky antitalent ale idem skusat mozno ze sa podari a pozries si ten testik ok? 🙂

bambi2
18. máj 2012

@vejvass myslim, ze do 24 hodin by mala prebehnut ovu 😉 tak sup sup do toho!!!! 😉 drzim palce!!! a cakam vo februarovkach na teba.. 😉

vejvass
18. máj 2012

@bambi2 super tak tesim sa bude stacit teda tutu mutu dnes a zajtra? 😀 😀
Lebo potom uz mam nocnu 😠 ale neviem ci tej palicke nechyba este jeden den ze zajtra bude mozno uz uplne dokonala si myslim aj ked aj dnes sa mi zda pekne silna no ved uvidime teda dufam ze dnes nasa mala antikoncepcia nebude vyvadzat lebo zajtra nejde do skolky tak urcite sa mu nebude chciet spat 😒
No dako to uz poriesime 😉 aj ja drzim palce a ty mas kedy ovu asi alebo uz si mala ty si mala o den neskor mrchu ako ja sa mi zda ja som mala teraz 4.5 a ty?

bambi2
18. máj 2012

@vejvass hej o den neskor som mala mrchu a ovu je okolo 22 teda dnes- zajtra do toho!!! 😉

vejvass
18. máj 2012

@bambi2 cize az na 22 den mavas ovu? ci 22.5 budes mat asi ovu dnes mi asi niekto sedi na kabli sorry 😀
No jasne dnes a zajtra snazilkujeme som teda zvedava uz sa tesim 😉

bambi2
18. máj 2012

@vejvass no mam na iphone nainstalovany ovu kalendar, tam mi ukazuje, ze 22 ale tu na nete na mojich strankach pocita az na 25 den... tak asi zacneme az toho 21- 22 snazit... http://www.moje-tehotenstvi.cz/index.php/index.... uvidim teda este podla hlienu... ja som z toho jelen...

vejvass
18. máj 2012

@bambi2 no hlien sa mi obiavil aj mne dnes rano uplne taky soplavy vcera som zase mala upny vytok az taky ako voda tak uvidime teda ci sa podari ci nie 😉
Akurat si citam o duphastone a utrogestane a lekari v centrach po IVF odporucaju vraj utrogestan ze ho maju lepsie odskusany ale vraj je to skoro to iste len duphaston je umely a utrogestan je prirozdzeny.Ale vraj si moze pacientka vybrat takze ak budem tehu hnet sa lekarky opytam radsej na ten utrogestan vaginalny inak utrogestan je aj tabletkovy takze sa da aj prehltat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre