MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sunshine5
3. okt 2012

@anjelik0907 Ani ja by som sa ale nespoliehala. My sme teraz podla testu zistili ze sme tehotni. Ouvlku som mala okolo 14eho dna cyklu (14/9), kedy sme sa aj snazili. Jonas mi ale povedal, ze moj najlepsi den je 23/9.
A podarilo sa nam, ale urcite nie 23eho 🙂
Drzte sa

piefunko
3. okt 2012

@sunshine5 ahoj podla tvojej stranky je tam uvedeny aj cas (pri datume) ja sa len chcem spytat ci ste mali styk v ten dany cas, alebo pred nim, aby v ten dany cas uz boli spermie teoreticky na mieste 😅

sunshine5
3. okt 2012

@piefunko No vies, neda sa to mat presne v ten cas 🙂 niekedy ked si v robote, tak to proste nejde... ale aj v pokynoch ktore som ja dostala, ked som si to od neho zaplatila, tak tam som vobec nemala uvedeny ziaden cas, iba den.
Takze ja by som to robila tak ze orientacne podla toho casu 12 hodin pred a 12 hodin po a to je taky idealny cas.
Ten cas naozaj nie je smerodajny.

piefunko
3. okt 2012

@sunshine5 ok lebo na tom webe aj na tej nemeckej stranke mi vychadzaju rovnake dni aj hodiny cca 2 hodky rozdiel.. preto ma to zaujimalo, lebo mi vyslo dnes o 16:00, tak reku ci mam brat dovcu alebo staci "davka" zo vcerajsej noci 😀 😀 a poistime vecer.. no tak ma to zaujalo 😅

sunshine5
3. okt 2012

@piefunko A este radsej by som to robila den predtym vecer... Ak si myslis, ze v ten den by si mala mat ovulku... a dokonca by som to robila aj po tom dni 🙂Lebo nevies ako sa niektorym spermoskam moze chciet a nechciet 🙂 a v ktorej varke bude ten sampion 🙂

Kazdopadne, nespoliehaj sa na jonasa. Ale ak ti vychadza jonas tak, ze si aj v strede cca MS tak super, to urcite vyjde. Poviem ti priklad... My sme sa snazilkovali, 12, 13, 14 PAUZA (som mala bolesti ovulacne, takze vtedy sme nic nerobili) a potom az 15, 16 sme to robili. A zatial vyslo. 🙂

sunshine5
3. okt 2012

@piefunko poisti to urcite aj vecer!!!! Sak co, milovanie je supis 🙂

piefunko
3. okt 2012

@sunshine5 no my sa snazime uz dlho a jonasa som si davaal robit este na zaciatku roka,ale potom som na neho nejak zanevrela a zistili mi anovulaky takze som to neriesila,ale vcera som cosi patrala na nete a nasla som aj tieto stranky a tam mi vysiel dnesok.. mam uz dlhy cyklus, meriam aj teplotu ale nie som si ista ci ovu uz bola, tak reku "poistime" a potom som zacala rozmyslat nad tymi hodinami 😅
jo milovanie je supis, len u nas to vyzeralo na ovu uz tolko krat tento mesiac a stale nic, takze uz som z toho otravena a bodla by mrcha a novy cyklus 😝 super ze sa vam zadarilo, gratulujem 😉

sunshine5
3. okt 2012

@piefunko a s Dr. si sa neradila? Nejake vysetrenie folikulometriu ci ako sa to vola a pise... on by ti vedel sledovanim povedat, kedy mas ovulku ...

piefunko
3. okt 2012

@sunshine5 jaj moja ved hej toto uz riesim od januara 😉 len teraz som bola chvilu bez liekov... ja som taky nejaky zlozitejsi pripad, pojdem na vystrenia teraz dalsie ze co mi blokuje ovu .. len mi to tak cinklo ze vcera som ho nasla a na dnes mi to vyslo... no nechame sa prekvapit 😀

sunshine5
3. okt 2012

@piefunko Tak drzim palce 🙂

piefunko
3. okt 2012

@sunshine5 dakujem moc, a vy sa drzte nech v zdravi dobojujete do stastneho konca 😉

adka2607
3. okt 2012

@sunshine5 ja odpadnem presne to isté dakujem pekne

sunshine5
3. okt 2012

@adka2607 k comu reagujes, aby som vedela...🙂

adka2607
3. okt 2012

@sunshine5 myslela som tú adresu jonáša dakujem

drobcek24
8. okt 2012

Baby a na vyber pohlavia to funguje ? My nemame problem otehotniet, ale chcem2.baby chlapceka zo zdrav. dovodov, kedze u nas dievcata dedia chorobu na x-ovom chromozome, tak potrebujeme splodit syna 😀 jedna dievka sa uz podarila a to sme neplanovali 😅 😅

anjelik0907
8. okt 2012

@drobcek24 ak nemôžeš mať dané pohlavie zo zdravotných dôvodov, myslím, že funguje niečo také ako vytriedenie spermií a vložia ti len požadované pohlavie... ale je to výlučne zo zdravotných dôvodov

drobcek24
8. okt 2012

@anjelik0907 ano jasne pri asistovanej reprodukcii lenze tomuto sme sa chceli vyhnut :( stoji to nenormalne prachy a poistovna to nehradi :( uz sme sa na to informovali radsej by mi uhradili potrat :(

anjelik0907
8. okt 2012

@drobcek24 to fakt ? tak to je smutné :( ja som to brala ako samozrejmosť, keď tam pri danom pohlaví je nejaké zdravotné riziko ... vieš ani Jonáš nieje 100%.Poznám dosť mamičiek ,ktorým to nevyšlo a mne napríklad sa počas jeho výpočtov vôbec nepodarilo otehotnieť

drobcek24
8. okt 2012

@anjelik0907 mas pravdu je to smutne :( ale niet sa co cudovat na Slovensku je to zial tak....jasne ze sa na to nebudeme spoliehat radsej setrime na umele oplodnenie aj ked sa mi to zda uplne neprirodzene a zbytocne v nasom pripade kedze nemame problem otehotniet ale ine vychodisko asi nie je :(

cinnamon111
8. okt 2012

ja som si dala urobiť ten kalendár.....na prvý šup sa zadarilo, len nemáme chlapca, ale našu bambulu.. 🙂 ..

sarra6
10. okt 2012

ako sa na neho nakontaktujem? chceli by sme chlapceka mozem tomu verit ze to bude spravne alebo ani nie dakujem

anjelik0907
10. okt 2012

@sarra6 prečítaj si príspevok nad tebou a urobíš si vlastnú mienku . Nespoliehaj sa naňho ,radšej sa snažte počas ovulky. Tam je vyššia pravdepodobnosť na chlapca.

macka1980
18. okt 2012

ahojte, som tu nová. Mne sa konečne podarilo ukecať manžela na 3. dieťa, chceli by sme strašne chlapca, nakoľko máme dve hviezdy už doma. Výpočet som dnes obdržala a na budúci rok máme na chlapca AŽ 3 termíny a to som ešte zvedavá, či sa mi to nebude krížiť s tými zelenými dňami. Uvidím, risknem to, vydržím to a keď nie, tak budem rada a vďačná za akékoľvek zdravé dieťa. Chcem to ale vyskúšať, predsa len, už viac detí mať nebudem, tak aby som si to niekedy nevyčítala.

zuzulik85
25. okt 2012

@soni1 co je cerveny a co zeleny den?

martina642
25. okt 2012

@anjelik0907 neviete mi poradiť,raz som tu našla taký kruh - kalendár a boli na ňom farebne oddelené dni,menzes a potom plodné atď dni...neviem si spomenúť,kde som to vtedy našla,tak či neviete o tom čosi..ďakujem 🙂

zuzulik85
25. okt 2012

@sunshine5 to nieje jedno ani ze v ktoru hodinu v dany den sa plodí???? uff

anjelik0907
25. okt 2012

@martina642 netuším o čo ide a načo to potrebuješ ?

martina642
25. okt 2012

@anjelik0907 no tam bolo napísané približné plodné dni ženy,bolo tam napísané kedy je aká šanca na otehotnenie..a švagriná podľa toho otehotnela..tak ďakujem za odpoveď 🙂

macka1980
25. okt 2012

červený deň je ten, ktorý ti vychádza akože z tých astrologických výpočtov, to si nájdete aj na rôznych stránkach, čo tu boli popísané - na 90% to sedí. Zelený deň je že k 1. dňu menštruácie si pripočítaš 15 dní a dostaneš plne zelený deň. Od tohto dňa si vyznačíš 6 dní hore a 6 dní dole. Pokiaľ sa ti červený deň a tri dni pred tým križujú zo zeleným dňom, tak by si sa mala vyhýbať nechránenému styku, nakoľko šanca predpovedaného pohlavia sa výrazne znižuje. Trošku mi to trvalo, kým som to pochopila, ale najhoršie na tom je, že vlastne počas ovulácie nemôžem mať súčasne aj ten deň "D". Jáj a sex odporúča deň pred červeným dňom, ani nie v ten konkrétny deň. Asi tak 😀

anjelik0907
26. okt 2012

@martina642 ak chceš zistiť plodné dni, tak sleduj svoje telo.Bolesti v podbrušku ,hlien a môžeš to potvrdiť ovu testom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre