MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sunshine5
26. okt 2012

@zuzulik85 No tak na tu hodinu som sa nikdy nesustredila a myslim, ze to uz je uplne odveci, mat sex v presne danu hodinu... tym spermoskam to trva min.2-3 hodiny dokym natrafia na vajicko a kym vajicko prejde tu cestu tiez nejaky cas trva, takze mi to pride smiesne sa riadit tym casom. Ja som si ten cas nikdy nevsimala...
A ako vravim, mne Jonas vobec nevysiel... Na zaciatkoch mojich cykloch priblizne sedel s mojou ovu, ale cyklus sa mi postupne posuval a od ovu ubehlo 9-10 dni, kedy jonas povedal, ze ma byt sex. A nevyslo mi to podla neho

daniwaugh
10. nov 2012

@sunshine5 ahojky, ja si tiez chcem dat vypocitat jonasa, ale ked vravis ze to je presne ako to, tak rozmyslam ci sa to oplati... sedi uplne vsetko? lebo uz by som po dvoch chalosoch chcela dievcatko 🙂

andy03
14. nov 2012

ahojte baby mne vyslo na september dobra zivotaschopnost. aj som hned otehotnela a aj v 12tt potratila takze smola..u nas to fungovalo.

andy03
14. nov 2012

@daniwaugh ja som si to dala vypocitat a tato stranka je na chlp taka ista ako od jonasa...len zadarmo 🙂 🙂
http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

lenka1311
14. nov 2012

ja mám obidve deti výpočtom podľa jonáša a dokonca mi vyšli aj pohlavia..

daniwaugh
14. nov 2012

@andy03 ja viem a mam ju tiez, ale radsej si zaplatim a budem vediet ze som spravila vsetko co je v mojich silach nez nezaplatit a daco nevyjde a budem si trieskat hlavu ze mozno keby..

daniwaugh
14. nov 2012

@lenka1311 super to znie potesujuco 🙂 a obe vysli na prve terminy?

daniwaugh
14. nov 2012

@andy03 a inak mrzi ma to co si prezila, musi to byt hrozne..

lenka1311
14. nov 2012

@daniwaugh áno obidve presne....jedna bola podľa termínu od Jonáša "zamiesená" na dovolenke a tá druhá, to bol len taký risk a zvedavosť - dva mesiace po odobratí jedného vajcovodu. A to prvú sme sa pokúšali skoro 3 roky a druhá prišla až po 6-tich rokoch. medzi tým sme skúšali len tak a nedarilo sa.

daniwaugh
14. nov 2012

@macka1980 my mame zasa dvoch chalanov a chcem babu a tiez mame az 4terminy a neviem ci sa mi to nebude kryt...achjooooo

daniwaugh
14. nov 2012

@lenka1311 takze mam sancu ze to vyjde?🙂) ako my sme oboch susnov na prvy sup pekne planovane zamiesili le ja som si teraz koli pohlaviu dala ratat...

lenka1311
14. nov 2012

Mne vyšli podľa neho dve baby a aj tak bolo....pri tej prvej som tomu neverila, ale pri druhej som dúfala, že bude baba a že sa nepomýlil. Ale nie, síce sme to skúšali nie v presný čas ako tam dal, ale vyšlo to....

andy03
14. nov 2012

@daniwaugh lebo ja som si to dala vypocitat u jonasa a ked som klikla na tu stranku tak som si isla oci vyocit ze to boli take iste datumy aj cas...proste vsetko...nooooooo aj mna to mrzi hlavne preto ze tento rok som potratila raz v marci a druhy teraz...neviem kde je chyba ale snad to zistime. a vychadza mi na marec zasa dobra zivotnost tak som sa aspon potesila ze vtedy uz mozeme zasa zacat, tak dufam ze to bude na prvy sup ako predtym 😉

daniwaugh
14. nov 2012

@andy03 juj to je hrozne ze 2x :( dufam ze to uz nezazijes!:(

andy03
14. nov 2012

@daniwaugh urcite nie..verim ze vsetko bide ok..ja vlastne verim ze aj ja budem zachilku uz mama 🙂 🙂 drzim palce

daniwaugh
14. nov 2012

@andy03 no ja si tiez hovorim, ze keby sme nemali mysliet pozitivne tak sa mozme rovno obesit :D
ja som si ista ze mi to vyjde na prvy jjonasov termin pekne hned v januari a v oktobri budem mat princeznuuuuuuuuuuuuu :P

andy03
15. nov 2012

@daniwaugh no ja ti poviem jedno ze po prvom potrate sme sa zacali snazit po 4 mesiacoch a ja som tak strasne chcelaotehotniet ze dva mesiace som sa stale testovala a bola v sterese lebo som strasne chcela hned babo a na treti mesiac som povedala ze nech to zobere cert ze ja sa nebudem takto stresovat a hned ten mesiac sa to podarilo a to som nesledovala ani plodne dni ani nic..tak hlavne pozitivne naladena aby si bola a nemysliet a nestresovat a urcite ujo jonas bude mat pravdu.drzim palcekyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 🙂 🙂

andy03
15. nov 2012

@andy03 a pozeram ze uz mas dve deturence 🙂 smiem sa opytat ze ci sa nebojis ked jedno ma pol roka tak hned hupnut na druhe? ja len z toho dovodu ze aj ja by som chcela dedti s co najmensim vekovym rozdielom a som rozmyslala ze ked bude mat prve pol roka pojdeme na to..a co kojenie?nebojis sa ze prestanes ?

andy03
15. nov 2012

@daniwaugh ten prispevok hore mal byt pre teba 😅 😅

kvetinka2501
15. nov 2012

@cucuska - ahoj, ja som si dala spravit vypocet od doktora Jonasa este v aprili a doteraz sa nam nepodarilo splodit vytuzene babatko. Som z toho velmi sklamana, no skusame dalej.

daniwaugh
15. nov 2012

@andy03 no nebojim, starsi ma dnes 3, tak ten v poho a maly ma o 2t pol roka a vyzera ze tiez v poho 😀 😀 ja zastavam nazor ze kto chce kojit tak koji, mali sme problemy aj pri prvom ale prekonali sme a tento druhy satan je uplne hrozny, ale nejak to uz dobojujem, chcela som aj tak okolo tych 10m kojit tak jak prveho. jedine co sa bojim trocha, ze ak by sa mi podarilo dievcatko ci nebudem toho druheho zanedbavat ked budem mat konecne co som chcela ale tak hadam niesom zasa taka krkavcia mater 😀 😀 😀 akoze lubim ich oboch jak konov..
ono zavisi aj od okolnosti asi, po prvom som nechcela pocut o dalsom do 2r lebo som mala cisarsky a celkovo prve 4-5m furt reval lebo chcel byt na rukach a bolo to narocne, teraz som uz "ostrielana" a nemam ruzove okuliare tak si myslim ze som prijala realitu ako je (ze mat dieta nie je len sediet za slnecnych dni v kaviarni s kamoskami pri detskom ihrisku heheh) takze viem co cakat..

daniwaugh
15. nov 2012

@kvetinka2501 a dodrziavate presne tie terminy? idete len na pohlavie, ci hocijake babatko chcete?

mirka_tomi
16. nov 2012

Ahojte baby.
Ja výpočet od Dr.Jonáša mám. Všetky info o ňom a kontakt nájdete na jeho stránke http://centrumjonas.com/slovak.dr.jonas.html
Tiež som počula na neho veľa kladných ohlasov a tak sme to vyskúšali aj my nakoľko sa nám už 4 rok nedarí otehotnieť. Dr.Jonáš mi poslal výpočty na celý rok a keďže som vedela aj svoju hodinu narodenia poslal nam aj životaschopnosť. Otehotnenie som mala na každá jeden mesiac a životaschopné dieťa som mala 6 krát za celý rok. Šli sme počas celého roku podľa jeho výpočtovou........ale akosi nič 😒 Môj lekár povedal že podľa neho je to skôr pomôcka na psychiku ženy ako na nejaké presné výpočty pretože tento mesiac som bola na prvej inseminácii kde mi robili pred tým každý deň sono aby sa presne zistila ovulácia a prasknutie vajíčok.......a bolo to úplne mimo Jonášových výpočtov.....takže moja skúsenosť je takáto.....

mistrall
19. nov 2012

@macka1980 ahoj mne tam pisu, ze v plnom cervenom dni, ako aj 1den pred ním, sa nesmu sucasne vyskytovat aj "zelene" dni. Znizi sa tym pravdepodobnost dobrej zivostnosti a pohlavia.
Myslis ze tym myslia iba ten 1zeleny den /ten, kto vznikne ked pripocitas k prvemu dnu MS 15dni), alebo celkovo tie zelene dni + - 6 dni ) ach jaj

macka1980
21. nov 2012

@mistrall ja som nemala vypočítanú životaschopnosť, len pohlavie, ale dôležité je aby si červený a zelený deň nemala súbežný a dokonca aj tie tri dni pred plne červeným dňom. Ja mám menštruáciu v celku na 100% pravidelnú a keď som si to prerátala na celý rok vopred, dieťa asi na 100 % nesplodíme podľa tohto výpočtu žiadne, pretože všetko je mimo plodných dní, a nie ešte určiť si pohlavie. Nepáči sa mi to veľmi, asi je to fakt lepšie nechať na prírodu 😀

dulkagabulka
21. nov 2012

@macka1980 žena možno môže otehotnieť aj mimo plodných dní...mala som známu, ktorá roky nemohla otehotnieť až jej jeden lekár poradil styk počas menštruácie..a čuduj sa svete, tak sa jej potom podarilo otehotnieť...

alex137
21. nov 2012

ahoj, ja som mudr. Jonášom vyrátane dieťa a mám uz pár rokov po 30 🙂

mirkakab
21. nov 2012

ahojte, jeho výpočty sú za predpokladu že je žena v poriadku, kamoška nemohla otehotnieť podla jeho výpočtov, kedže mala upchaté vaječníky a ked bola na prefukoch tak sa im podarilo dievčatko podla výpočtu, takže aj takýto problém niekedy môže byť. Prajem Vám aby ste sa všetky dočkali vytúžených detičiek ...

elizabet100
22. nov 2012

Ahojte, ak neviem presnú hodinu svojho narodenia, tak mi dr. Jonáš nedokáže vypočítať pohlavie? Zisťovala som už čas aj v archíve pôrodnice, ale bohužiaľ nebolo to tam uvedené, nakoľko to vtedy nebol povinný údaj. 😖

macko25
23. nov 2012

Ja som vo februári 2012 porodila v28tt mŕtveho chlapčeka.Veľmi sme túžili po dieťatku a vôbec sa nám nedarilo.(máme už 2 zdravé deti)Bola som na nemeckej stránke(je tu niekde v tomto blogu)a skúsili sme to podľa Jonáša a podarilo sa to na 1x.Som v 9tt a veľmi šťastná.Verte mi,je jedno či to bude chlapec,alebo dievčatko hlavné je,nech je zdravé.Držím všetkým mamičkám-čakateľkám palce a vyskúšajte metódu Dr.Jonáša 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre