MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

alchemilkazltozelena
15. feb 2013

@katuskalis diky, no aj mne to vychadza na 6ty den menstruacie tak som zvedava....a rano o 3:42 😀 to presne musim dodrzat? xi xi 😀
@petronellynka ani mne nevychadza v case ovulacie ako ani tebe.... ale skusim to, za to nic nedam..

luciana789
15. feb 2013

@alchemilkazltozelena Ahoj, som to pozrela a mne to vychádza v čase ovulácie, pretože tento mesiac mi prišla mrcha o 5 dní skôr

alchemilkazltozelena
15. feb 2013

@luciana789 tak skus 🙂 vela stastia

katuskalis
15. feb 2013

@alchemilkazltozelena ja ten cas vobec nedodrzujem... ved mam co robit aby som sa donutila milovat v presny den a nie este aj cas -.. haha 😀 inak vcera ma boleli vajecniky, sa mi zda, ze ovulaciu som mala vcera a nie 9. a 10.2. podla janosa... nuz uvidime... 😨

alchemilkazltozelena
15. feb 2013

@katuskalis ja som uz povedala priatelovi ze ho zobudim o tretej v noci :D tak len na mna kukal 😕 aspon bude sranda 😀

chmurkaxy
15. feb 2013

ahoj, my sme to skusili, ale nemali sme tam nejake presne casy, u nas alebo bol problem niekedy nacasovat to, aby sme sa "stretli", mozno aj preto nam to nevyslo.

katuskalis
15. feb 2013

@alchemilkazltozelena haha..tak si to uzite... 😉 a drzim palce... 😎

katuskalis
15. feb 2013

@chmurkaxy ale mudr.jonas neuvadza cas len den... tie casy si najdes na www.najdise.cz pod astrologie a jonasova metoda... a ako dlho ste skusali ??

alchemilkazltozelena
15. feb 2013

bambule ja som si nedala urobit vypocet unho za euriky, ja som len nasla na nete ten link dala moj datum narodiek a tam je presny aj cas kedy to mam robit 😀

http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

alchemilkazltozelena
15. feb 2013

@chmurkaxy ved pozeram ze vam to vyslo 😀

veve29
19. feb 2013

Ahojte, citam si vase prispevky a tiez som vyskusala Jonasa. Nemohla som otehotniet vyse roka a doktor ma uz pripravoval na umele oplodnenie. Ked som bola u doktora koncom novembra, tak mi este na posledy poradil vitaminy nosifol a ocino mi povedal o panovi Jonasovi, tak som si ho vyhladala na internete a zavolala mu. Povedala som si, ze za to nic nedam a ublizit mi to neublizi. Vypocet mi prisiel hned na zaciatku decembra a dokonca v decembri som mala najlepsiu zivotaschopnost. Najlepsi den bol presne na vianoce a tak som s manzelom isla na to tri dni pred tym nasim velkym dnom, takze sme sa dobre poistili hihi a do toho som od zaciatku mesiaca uzivala aj ten nosifo a musim vam povedat, ze sa to fak vydarilo. Nemohla som tomu normalne uverit lebo uz som sa viac menej zmierila s tym, ze asi pojdem na umele oplodnenie. ale doteraz neviem co k tomu dopomohlo, ci ten vypocet alebo nosifol ale je to jedno uz som tehotnaaaaaaa. Tak vam prajem vsetkym vela stastia a nech aj vam sa to vydari

katuskalis
20. feb 2013

@veve29 jeej tak to velmi gratulujem... a zelam vam vela zdravicka... 🙂 bodaj by to platilo pre vsetky zienky... 😉

veve29
24. feb 2013

Velmi pekne dakujem 🙂 To ano 🙂 bola to neopisatelna radost🙂, tak si myslim, ze treba skusat vsetko a clovek sa docka stastia 🙂

anuska3107
3. mar 2013

@veve29 no tak ja mam vypocet od noveho roka a zatial sme dva terminy snazili a stale nic. Snazime sa uz 19 mesiacov. A asi vyskusam ajja ten nosifol. Ako dlho si ho uzivala? A kolko to stoji? Uz som zufala a vyskusam hocicoak to ma pomoct.

veve29
4. mar 2013

@anuska3107 ten nosifol som začala uživať, tiež v decembri stoji do 20EUR a je tam 20sačkov na každy deň sa uživa jeden sačik 🙂

anuska3107
4. mar 2013

@veve29 no uz som objednala, tak dufam ze zabere aspon to

aleks_30
5. mar 2013

Ahojte snazilky. Ja som si objednala od Dr. Jonasa, ten maly vypocet a je to uuuuuuuuuuplne na chlp rovnake ako mi vychadzali datumy na tej free stranke, ktoru pridala @alchemilkazltozelena. A vychadza mi to den-dva pred mrchou .. tak neviem ci to zabere 😖. Ale za pokus to stoji. 🙂

anuska3107
5. mar 2013

@aleks_30 mne to tiez podla toho vychadzalo. ale zas neberiem to ako vyhodene peniaze. teraz som si objednala ten nosifol tak dufam, ze aspon ten zabere. ako dlho snazite?

aleks_30
5. mar 2013

@anuska3107 Ja som sa cely minuly rok liecila na zvysenu funkciu stitnej zlazy, cize pocas toho sa nam nedarilo otehotniet, ale aj som to mala zakazane od doktorky. Teraz uz mam vysledky dobre, cize by sme sa chceli zacat tak naplno snazit. Isto to vyskusame aj v tych dnoch kedy mi napisal, len dufam to stihneme este kym pride mrcha 🙂. Vela snazilkam sa zadarilo aj cez menzes .. tak uvidime.
Ja som citala o tom nosifole. Tiez som pozerala ci si to objednam, len neviem ci mi to ma predpisat doktor, alebo si to mozem kupit aj sama. Zas sa bojim aby som to neprehnala, bo pijem alchemilku a papam Macu 🙂 . Uz by toho bolo asi dost.

katuskalis
7. mar 2013

ahojte snazilky... ja sa snazim od februara, prvy pokus nevysiel ale nevadiii...ja pijem tiez alchemilku a zacinam aj s kys.listovou v tabletkach..aj ten nosifol ho obsahuje .. kys.listova je lacnejsia a ma skoro rovnake ucinky.
.aleks_31. - švagrina otehotnela tesne pred mrchou takze je tam urcite sanca..kazda zena to ma individualne... 🙂 treba mysliet pozitivne 🙂

mirka1112
18. mar 2013

Ahojte baby, PROSÍM O RADU. Dnes mi prišiel výpočet o Jonáša, ale mám v tom chaos. Dala som si vypočítať zivotaschopnosť dieťaťa ale neviem podľa výpočtu kedy to je. Mám tam zapisovať modré dni, kedy mám menzes. Červené dni a označený deň označuje pohlavie dieťaťa a potom mám červený deň pri ktorom je nápis dobrá životaschopnosť. Zelenou farbou mám naznačené plodné dni,ktoré mi vypočítal iba na tento mesiac a ostatné si mám vypočítavať ja podľa menštruácie. V pokynoch je napísané, že sa nesmie stretnúť červený deň so zelenými. Vie mi niekto poradiť ak by som jej poslala svoj výpočet?

lenmajka
24. mar 2013

Ahojte baby...dala som si výpočet cez link,ktorý napísala alechemilkazltozelena,je tam aj čas,treba ho dodržať?...a nie je tam písané nič o menzese,ja ho mám nepravidelný,takže som zmätená/mám to skúsiť aj tak??? 😉

mamavera
24. mar 2013

mne to podľa jeho výpočtov teda vôbec nevyšlo...

alchemilkazltozelena
26. mar 2013

@lenmajka skusaj skusaj, za to nic nedas 😀 nam vychadza 18.april, co bude asi 7DC ale co uz, skusime, je to 23:31, cize lepsie ako minule 3:42 v noci a nic nebolo lebo priatel na mne zaspal 😀

strelko
27. mar 2013

ja si osobne myslim ze to je blbost tie vypocty,ved nemoze niekto vypocitat kedy mam ovulaciu podla datumu a nejakeho casu,ved kazda zena ma iny organizmus a inak ovuluje 😉

lenmajka
28. mar 2013

alchemilkazltozelena ...🙂))...mne vychádza 15.4...nakoľko mám nepravidelnú menštr.,tak neviem v akom stave sa budem nachádzať...sa mu čuduješ,že zaspal?mna by tiež nikto neprebral...ale je tam nejaký povolený čas.nie viac ako 12 h pred a nie menej ako 6...či tak nejak...žena v tej veľkej túžbe je schopná skúsiť všetko,mňa nevyjímajúc..

sbear
4. apr 2013

- mna by teda zaujimalo, ze ked je to take uzasne tie jonasove vypocty, preco sa tomu nevenuju aj americky astrologovia,
- ten vypocet plodnych dni je uplne jednoduchy, staci zistit, v akej faze bol mesiac v hodine narodenia, ak sa zena narodila rovno pocas splnu, tak podla astrologie ma ovulovat vzdy ked je spln... mesiacne fazy sa opakuju tusim kazdych 28,5 dna, staci pozriet stolovy kalendar
- rizikovy faktor vypocitat, je uz zlozitejsie, treba vediet presnu hodinu narodenia
- citala som, ze jednej zene sa narodilo postihnute dieta, isla za Jonasom a ten ju presvedcil, ze podla jeho vypoctu bude mat urcite zdrave dieta, no to druhe dieta bolo este viac postihnute, takze ta zena sa uplne zrutila
- kolegyna mojej mamy bola s Jonasom osobne, bolo to pred 25 rokomi, osobne jej vsetko vysvetlil a dal je vypocty, aj tak jej to nepomohlo, zena mala poruchu, ze sa jej netvorila plodova voda
- ak sa to niekomu podarilo, tak je podla mna preto, lebo v tom obdobi mala zena svoju biologicku ovulaciu alebo niektore zeny su viac plodne, vraj spermia moze prezit az 5 dni v tele zeny a pockat si, tak isto aj vajicko moze cakat az 3 dni na spermiu, cize to je az 8 dni plodnosti, pri 28 dnovom cykle... ak je zena takto plodna, tak Jonas mozem byt aj ja

cocoja
4. apr 2013

ano, metoda Dr. Jonasa funguje, mam s nou skusenost. Mozete vyskusat aj www.chlapecdievca.sk, vypocita vam to iste, je to trosku lacnejsie. A naozaj funguje, som teraz 2. krat tehotna.

paela
4. apr 2013

ahojte, no nám nič nevyšlo a to sme dodržiavali pokyny, ako bolo písané. no nie som nahnevaná, treba skúsiť všetko, raz aj motyka vystrelí 🙂

paela
4. apr 2013

@cocoja tíško závidím 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre