MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

soniamalinik
21. aug 2013

@manucao najlepsie urobis, ked si o 5 dni rano urobis z prveho ranneho mocu ovulacny test alebo ak mas, tak tehotensky, mozno sa to podarilo. Ja som nemala tehotenske, takze som si kazde rano robila ovulacne testy z prveho mocu, asi 4x. 8-10 den od oplodnenia to uz moze ukazat

milacik3
21. aug 2013

@manucao ja som tu nova neporadim ti :/ ale skus s prace si kupit test 🙂 a vyskusaj ho to je divne ze len 3 dni si mala MS.. 🙂 dufam ze sa zadarilo...

milacik3
21. aug 2013

a tie vypocty su teda len pre zdrave pary? lebo ja nemam MS bez liekov kazdy mesiac chodim doktorovi on mi da lieky a spravi folikumetriu tak viem ze ovulaciu mavam tam nie je problem, len mne sa netvori progesteron tak musim brat lieky...a uz 2 roky sa snazime :(

tehulka_mk
21. aug 2013

@manucao Ako som uz pisala,ak si mala 3.8. cerveny stvorcek,tak tri dni predtym ste mali skusat dievcatko,hviezdicka znamena,ze ak si otehotnela vtedy,tak sa ti dievcatko narodi cez den,nie cez noc.To,ze si dostala mrchu nic neznamena,vela zien dostane mrchu a uz su v tom,ani nevedia 🙂 Takze skus o par dni testnut z ranneho mocu a budeme mudrejsie.Zeleny stvorcek si mas vyznacovat ty sama v kalendari,a znamena,kedy mas biologicke plodne dni.

tehulka_mk
21. aug 2013

@milacik3 Tak ved skuste aj podla Jonasa sexovat, aj cez tvoje plodne dni a uvidite.Motyka isto vystreli,a ked nestriehnete na pohlavie,tak fakt sexujte kedy sa da.

manucao
21. aug 2013

@tehulka_mk ahatakze ked sme skusali v den ked bol stvrcek cerveny,tak asi nic..ja som myslela,ze vtedy hlavne treba..ale v podstate my skusame stale...skusim testnut este o par dni..pred chvilou som opat vracala..zjedla som len pecene zemiaky a hned ma napinalo..

tehulka_mk
21. aug 2013

@manucao No bud si v strese alebo tehotna,alebo oboje 😝 Neviem,ja som sa tej Stelly Jonasovej pytala,ze kedy teda treba a ona,ze den pred cervenym,tak neviem.

manucao
21. aug 2013

@tehulka_mk aha,tak mi sme den pred cervenym nesli..ale v den ked bol cerveny a dalsie tri dni po..a potom hned posledny den mrchy....ja si len urobim hviezdicku kedy sme isli do kalendara svojho maleho...tak stres nemam..praveze mame kludne obdobie..pred dvoma mes.sme sa prestahovali do domu,boli sme na dovolenku,dcerka nastupuje do skoly..tak je taka pohodicka doma...snad to nebude nieco so zaludkom...a ono treba sa milovat ked maju na to dvaja chut..

tehulka_mk
21. aug 2013

Baby,teraz som sa docitala toto.

Ale je tu este jedna zvlastnost. Ak udavala pani, ze ma uz dieta / v specialnej prihlaske, a uviedla vsetky potrebne a presne udaje o nom/, v kalendari v lavom hornom rohu je jedno pohlavie bude CHLAPEC, alebo DIEVCA - podla toho, ako sa vypocitalo z udajov o poslednom tehotenstve.
Ak napr. tam stoji, ze to bude DIEVCA, manzelia marne teraz budu chciet CHLAPCA! Najprv sa musi pocat DIEVCA,ale take,pod ktorym bude CHLAPEC.

Z toho vyplyva,ze sa mozem aj na hlavu postavit a druhe nebude dievcatko?

tehulka_mk
21. aug 2013

@manucao Pravda no 🙂 Ved uvidime,ked spravis test 🙂

itucha
21. aug 2013

je to celé somarina, mne to ani raz nevyšlo

milacik3
21. aug 2013

Tak ja uz som prihlasku poslala a cakam na ten vypocet...ked nebudem niecomu rozumiet a bude to zle vysvetlene dufam ze mozem sem napisat a niekto mi poradi 😒 😉

blackcat8885
21. aug 2013

@tehulka_mk tiez som to citala a nechapem

tehulka_mk
22. aug 2013

@blackcat8885 No ze teraz,ked mas synceka prveho,tak ten uz urcil pohlavie tvojho druheho dietata.A ak to je chlapcek,tak mas vraj smolu,ak budes sexovat cez cervene dni na dievcatko.

tehulka_mk
22. aug 2013

@milacik3 Jasne,ja to uz mam nastudovane 😀

tehulka_mk
22. aug 2013

@itucha A kolkokrat si skusala?Nejake babo uz mas?

milacik3
22. aug 2013

@tehulka_mk dobre 🙂 tak sa potom ozvem keby som nieco nevedela snad aj nam to vide ako niektorím i ked tomu ani neverim že sa to takto da vypocitat.. 🙂

blackcat8885
22. aug 2013

@tehulka_mk aha vdaka tak potom neviem,načo mi je výpočet 😒 ked to aj tak neovplyvním

tehulka_mk
22. aug 2013

@milacik3 Musis aspon trosku verit,aby aj psychika pomohla k pocatiu 😝 Ja som tiez trosku na vazkach,ale ked pojdeme do toho,budem sa na to sustredit a snad to vyjde 😀

tehulka_mk
22. aug 2013

@blackcat8885 Ja som pisala Stelle,tak cakam na odpoved,co mi na to napise.To,co som pisala bolo v brozurke,vysla uz davno,mozno medzitym prisli na nove objavy. 😕 Dam vediet,ak odpise.Vy sa kedy idete pokusat?

blackcat8885
22. aug 2013

@tehulka_mk My až tak o rok ked malý bude mať 1,5roka ale veľmi chceme dievčatko a chceme len 2 deti takže poledná šanca 😉

tehulka_mk
22. aug 2013

@blackcat8885 U nas to iste 🙂 Len chceme uz v septembri skusit 😝

tinka01
22. aug 2013

ahojte kočky....dnes mi prišiel výpočet od Dr. Jonáša a budúci mesiac mám prvý výpočet a zrovna mi vychádza na 1 DC....ten 1 DC som si vypočítala pri 28 dňovom cykle čo u mňa nie vždy vychádza, tak uvidíme koľký mesiac v poradí sa nám podarí na základe výpočtov, keďže sa mi MS poposúva a možno niektorý ten výpočet sadne aj na plodné dni....ovulku mám totiž odsledovanú na základe ovu testov a ovu bolestí, takže si nemyslím, žeby mala byť práve počas MS....vy ste ako na tom baby? tiež niektorej z vás vyšiel výpočet na MS a potom keď sa to trošku poposúvalo, tak sa vám to podarilo? a vlastne podarilo sa vám otehotnieť na základe týchto výpočtov? 🙂

tehulka_mk
22. aug 2013

@tinka01 No ja ti napisem tento rok ako bolo u mna,ale neskusali sme este,len som si zapisovala.
Takze 17.1. - kramy a 12.1. - dievcatko,
15.2. - kramy a 10.2. - chlapcek,
12.3. - kramy a 12.3. - dievcatko (1DC),
9.4. - kramy a 10.4. - chlapcek, (2DC)
6.5. - kramy a 10.5. - dievcatko, (5DC)
6.6. - kramy a 9.6. - chlapcek, (4DC)
3.7. - kramy a 8.7. dievcatko, (6DC)
29.7. - kramy a 7.8. chlapcek, (10DC)
a teraz som zvedava ako pridu kramy,lebo ten minuly mesiac dosli skor a preto som zo 6DC rovno na 10DC skocila.Takze ti napisem teraz o par dni,podla toho ako dostanem,ci vobec mozme skusat 🙂 A odpoved teda je,ze ano,poposuvalo 🙂

tehulka_mk
22. aug 2013

@tinka01 Teraz mi tuklo,ze tie datumy,co som sem davala su iba tie uplne silno cervene jonasove dni,cize snazit sa mozme este tri dni pred 🙂

milacik3
22. aug 2013

@tehulka_mk takze aj ti zacinas s jeho metodou? tak aspon ti uz mas babetko tak ti robi urcite velku radost 🙂

podla toho vypoctu to znamena ze ked to vide aj cez menstruaciu to trba aj vtedy sa sanzit? nie je to hlupost, vtedy sa otehotniet predsa neda nie?

tehulka_mk
23. aug 2013

@milacik3 Aj ja zacinam veru. 🙂 Nie je to nic nezriedkave,ze zeny otehotneju prave cez menstruaciu,alebo tesne pred menstruaciou a vzapati ju aj dostanu,treba skusat a verit. 🙂

milacik3
23. aug 2013

@tehulka_mk no hej pocula som o tom ale ja tak ni je to divne, ked zena vie ze ma (mala) uz ovulaciu a tak uz v tom cykle nemozem mat druhu nei? to je mala pravdepodobnost....a ako by to potom aj vedela ze ma 2 ovulacie...hm..?

balli
23. aug 2013

@tinka01 no ja som si to tiez dala vypocitat, este sme na babatku nezacali robit, ale mne vsetko vychadza cez MS. Mne sa to chvilu posunulo tak ze som myslela ze uz to nebude cez MS, ale potom mi meskala mrcha a zase som tam kde som bola predtym....uvidime ako bude.

tinka01
23. aug 2013

@balli uvidíme no...viem že ženy otehotneli aj počas MS, ale ja si to vôbec neviem predstaviť že by som mala snažilkovať cez červenú...fuj....už len kvôli hygiene a to nevravím o mojich krčoch a bolestiach...no neviem....ale radšej nie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre