MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

milacik3
2. sep 2013

@tehulka_mk no mozno uz si tehotna kto vie ale tak ja by som skusila tie cervene dni vsak o nic nejde 🙂 a zelene dni si teda nevyznacis alebo podla ovulacnych testov budes vediet...Alebo ako vies kedy mas ovulaciu podla coho to vies..?

tehulka_mk
2. sep 2013

@milacik3 Podla bolesti 😀 Ale tak podla Jonasa zapisujem tie zelene dni,len ked nemam menzes,tak nijako no 😀

milacik3
2. sep 2013

@tehulka_mk 🙂 no ale tak to nie je urcity sposob na zistenie... 🙂

adkasmolka
2. sep 2013

@cucuska skusala a otehotnela som mimo jeho vypoctov 🙂 Tak asi tak.

tehulka_mk
2. sep 2013

@milacik3 No ja som asi tehotna uz teraz 😀 Mam taky dojem 😀

beruska2327
5. sep 2013

ahojte. preluskala som sa vsetkymi 172-mi stranami, ale odpoved na moju otazku som nenasla.

Baby, pomohla niektorej Jonasova metoda pri probleme s potracanim? Pomohol vam jeho specialny vypocet dobrej zivotnosti k tomu, aby ste donosili babatko?

pikha
5. sep 2013

@beruska2327 Mne nie. A mala som ho na dva roky. Ale poznam dve baby, ktorym to pomohlo. Tazko povedat, ci je to nahoda alebo na tej metode naozaj nieco je 😅 ale tak, co clovek nevyskusa, ze ano 😀

beruska2327
6. sep 2013

@pikha ved to, clovek vyskusa vsetko dostupne a aj nelogicke, len aby to koncne vyslo 🙂 dakujem za odpoved

milacik3
6. sep 2013

@tehulka_mk tak ako si tehotna alebo si dostala MS?

tehulka_mk
6. sep 2013

@milacik3 MS prisla,tak uvidime 🙂

zsuzsuka
6. sep 2013

ahojte dievcence 😉 chcela by som sa opytat, ja ma vypocitane, ze mame 21 veho skusat..ale chcem sa opytat, ci dovtedy uz nemozme ist "naplno"..teeda ci si dovtedy davat este pozor..alebo mozme ...dakujem krasne za odpoved...

milacik3
6. sep 2013

@tehulka_mk ok, ale skusali ste v cerveny den? ja mam cerveny stvorcek 11 sep. tam uvidime ci to funguje a kedy sa podari 😉

milacik3
6. sep 2013

@zsuzsuka a z akeho dovodu by ste si mali davat pozor? by bez problemu stale kedy mame chut sme spolu 🙂 a teda ked to mam vyznacene v kalendari tak na ten den pravdaze nemozme zabudnut 😀

zsuzsuka
6. sep 2013

@milacik3..takze mozme ist naplno kedykolvek ale aj v ten den? ja som pochopila, ze len v ten vyznaceny den..a dovtedy sa chranit...lebo ked nahodou otehotniem mimo toho dna kedy je vyznacena dobra zivotaschopnost sa nemusi ujat..som uz po dvoch potratoch...

tehulka_mk
6. sep 2013

@milacik3 Ano,vsetky styri sme sexovali 😀 Ale cez menstruaciu 😅 Takze taky divny pocit,ci sa vsetko nevyplavilo 🙂

tehulka_mk
6. sep 2013

@zsuzsuka Ak mas kvoli dobrej zivotnosti,chrante sa mimo jeho dni.Naplno chodte kazdy den pocas jeho styroch dni,a musi sa hlavne den pred poslednym dnom 🙂

zsuzsuka
6. sep 2013

@tehulka_mk dakujem krasne za odpoved..tak este pockame, ked sme uz doteraz cakali...

tehulka_mk
6. sep 2013

@zsuzsuka To je jasne,vydrzte to 🙂 A drzim palec,som zvedava aj na nas 😀

zsuzsuka
7. sep 2013

@tehulka_mk..jasne, vydrzime, co mi nespravime pre nase tehu, deticky, muzikov...atd...ach...tak aj ja som zvedava....a drzim vam vsetkym aj ja velmi palce..verim ze nam to vyjde...MUSI 🙂

cukrik580
7. sep 2013

Baby drzim vam pasticky...silno mooooc...nam sa nedarilo 5 rokov a 5 mesiacov...posledne dva sme sli podla jeho vypoctov.uzivala som femibion 800 a muzicek selen+zinok+vitaminE a vyslo to a my pomaly koncime 17tt takze sa drzte a nevzdavajte sa a prajem veeeeeeeela stastia 😉

modryiris
8. sep 2013

ahojte, podelim sa s mojimi skusenostami: jonasa original som si dala vypocitat v marci. "cervene" terminy na dobru zivotaschopnost vysli na maj, august a december. snazili sme sa predtym viac ako rok, 1 babo stratili. majovy termin nevysiel, bola som totalne sklamana. popritom vsak som zacala mat problemy s menst., oneskorene (predtym vzdy fungovala ako hodinky) a velmi malo. sla som ku gynek. a zistili, ze mi telo produkuje prolaktin - hormon, ktory sa produkuje az v/po tehotenstve pocas kojenia a zabranuje dalsiemu pocatiu (preto sa hovori, ze pokial zena koji, neotehotnie. samozrejme podla vysky tohto hormonu). doktorka mi povedala, ze mam najzdravsiu prirodzenu antikoncepciu 😝 . no super! uzivala som viac ako mesiac tabletky, hormony sa vratili do normalnej vysky a skusili sme jonasov termin v auguste. som v 6. tyzdni ;)) zrejme teda asi plati, ze jeho terminy "funguju", ak nie je nejaky iny fyzicky problem. dufam, ze to dovedieme do uspesneho konca. drzte palce. a ja drzim vsetkym, co babo skusaju 😵

milacik3
9. sep 2013

@tehulka_mk 😒 no aj ja som dostala MS vcera a mame byt spolu v stredu ach jaaj no co uz budeme to musiet vydržat, i ked sa mi to nepaci ze vtedy sa musi

tehulka_mk
9. sep 2013

@zsuzsuka Kiezby si mala pravdu 🙂 My uz sme po skusani,ale tak mam zvlastny pocit,kedze som mala menstruaciu ... ☹

tehulka_mk
9. sep 2013

@milacik3 V stredu mate ten plne cerveny?No ved aj my sme sli cez menzes...Preto mam pocit,ze tehu ani byt nemozem,no uvidime,kedy si mam spravit test?

tehulka_mk
9. sep 2013

@cukrik580 To je krasne citat 🙂 A ako dlho ste skusali podla jonasa? 🙂

tehulka_mk
9. sep 2013

@modryiris Aj toto sa krasne cita!!!! Hned ma clovek viac viery v sebe,ze to vychadza. 🙂 Urcite to date az do konca,po prvom trimestri si uz mozte odfuknut 🙂

tehulka_mk
9. sep 2013

@cukrik580
@modryiris Baby a pamatate sa,kedy ste mali Jonasove cervene dni?Pred MS,pocas MS,alebo tesne po MS? 😵

cukrik580
9. sep 2013

@tehulka_mk vysiel nam druhy termun.bolo nam jedno ake pohlavie ale pidla jonasa by mala byt vysnivana babulka tak uvidime na utz o 4tyzdne ci sa nesekol a nebudeme mat samka 😉 a jonasov termin som mala 24DC 😉 cize par dni pred MS

vejvass
9. sep 2013

@beruska2327
@zsuzsuka ahojte aj ja som prave po druhom potrate a este k tomu sa nam ani neda rychlo pocat po prvom potrate sme sa pokusali cez rok a pol a nakoniec som aj tak potratila.tak teraz som si poslala jonasov vypocet na dobru zivotnost no uz mi to aj prislo ale terminy mam na dobru zivotnost 5 a aj to 2 mam uz teraz v novembri a decembri.Neviem co mam robit lebo po potrate by som mala cakat aspon vraj 3-4 mrsky.no a ja este len za cca 2 tyzdne budem cakat len prvu mrchu po potrate tak sa neviem rozhodnut.Ale ked si predstavim ze po prvom potrate som otehotnela az po roku a pol a aj tak to dopadlo zle tak asi cakat nebudem.Zistili vam dovody potratu?

milacik3
9. sep 2013

@tehulka_mk ano v stredu mame cerveny stvorceka potom zase az na dalsi mesiac.. no.Ja by som si tak skoro nerobila test uvidis ci ti bude meskat MS ak ano tak potom si sprav... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre