MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

tehulka_mk
9. sep 2013

@cukrik580 A to sa teda MS uz nedostavila ano?No ake super,a aj podla ultrazvuku ste teda mensi?Drzim labky na dievcatko 🙂

tehulka_mk
9. sep 2013

@milacik3 No ja by som chcela cim skor vediet.Boze my mame dalsie dievca az v januari ☹

milacik3
9. sep 2013

@tehulka_mk a preco je take dolezite mat dievca? ja to tak beriem ze je to v poctate jedno a boh nam udeli ci budeme mat deti, kolko a ake pohlavie bude..Mojim rodicom to tak vyslo ze mali 2 baby a 2 chalanov :D tak sme poparení 😀

beruska2327
9. sep 2013

@vejvass ahoj. je mi velmi luto, ze si potratila. viem, co zazivas. kedy sa znova pokusit o dalsie - myslim, ze ani doktor ti jednoznacne nepovie teraz ano alebo nie. Daj na svoj pocit. Ak sa po prvej menstruacii budes na to citit, tak ja byt na tvojom miete, necakam. Ak sa ma ujat, tak sa ujme. Ak nie, tak neotehotnies. A decembrovy termin stihas po dvoch menstruaciach - ak by si to predsa len chcela odlozit. Pocuvaj svoj siesty zmysel ;)
Mne dovody potratov nezistili, zdrava ako rybicka. A to som absolvovala uz kopec vysetreni.
Drzim palce, nech ti to s Jonasom vyjde. A daj vediet, ci pomohol 🙂 Ja rozmyslam, ze si dam vyhotovit vypocet po najblizsej menstruacii. Je to sice dost drahe, vysledok neisty, ale tak co clovek nespravi kvoli babatku 🙂

tehulka_mk
9. sep 2013

@milacik3 No ved to je krasne...No ja neviem,velmi tuzim po princeznej...Su zeny,kt.je to samozrejme jedno a tie vacsinou prave maju dievcatka 😀 A su zeny,kt.tuzia az chorobne po dievcatku a just maju chlapceka 😅 Tym nechcem povedat,ze Ivka nemilujem!!!Milujem,najviac,ale chceli by sme obaja s mm dievcatko 🙂

milacik3
9. sep 2013

@tehulka_mk jasne dufam ze sa podari ja budem držat palceky 🙂 a mne sa velmi paci ked je starsi brat a ochranuje mladsiu sestricku 🙂

cukrik580
9. sep 2013

@tehulka_mk ano ano.mrska bola naposledy 4.5. 😉 a odvtedy nic a podla utz sme o 9 dni mensi...presne sedi termin na jonasa 🙂

rebellefleur
9. sep 2013

ja som citala o jonasovi vela pozitivnych skusenosti, ale ako sam jonas priznal - on ma s manzelkou dost vela deti, vsetky do jedneho sa narodili takého pohlavia, aké si vyrátal, az na to posledne - tam mu vyšlo pohlavie opačne a vravel, ze xkrat si to podla tej svojej metody vyrátaval a vzdy mu vyslo jedine - opacne pohlavie, ako sa im narodilo. takze nieco na tom moze byt, ale podla jeho slov, ani u nho to nie je uplna istota 🙂

lusia84
9. sep 2013

My mame tiez vyratane od jonasa...ako ja som chcela hlavne otehotniet co sa nam 2r nedarilo a po jeho vypocte buuuum 😉 na prvu supu...

vejvass
10. sep 2013

@beruska2327 ahoj no vyšlo ma to 21,5e ale tak mne ide už o tu životnosť a máme ju 5 x do roka čo samozrejme môžu pokaziť ešte zelené dni v tedy sa pohlavie a životnosť znižuje na 70% aspoň tak to tam píšu
No som zvedavá kedy dostanem prvú mrchu a potom sa uvidí

@lusia84 jej to je krásne že sa vám to podarilo na prvý šup
Ja som teraz v nemocnici bola na izbe s babou ktorá čakala dvojičky a lekári boli paf lebo medzi nimi bol 2 týždňový rozdiel
Baba mala vypocet od jonáša a vravela že zrejme jej to aj vyšlo ale o dva týždne mala aj ovulku a tak skúšali ďalej a zrejme pocala druhy krátjonáš píše že po počati sa už nemá snažiť lebo môže prist k druhému pocatiu je to celé zvláštne ale aj take prípady vraj už boli😉

lusia84
10. sep 2013

Jj presno to,ze po jednom pocati uz nemaju sa dalej snazit lebo takto to potom moze byt 🙂))

lentilka_50
10. sep 2013

ahojte babulky, len sa chcem spytat. Uz okolo roka sa nam nedari. Dala som si daavnejsie vypocitat III.skupinu - optimalne plodne dni, ale nedari sa stale. Teraz som dr. jonasovi poslala ziadost o vypocet IV. skupiny - "dobra zivotnost" ... a odpisali mi, ze sa do tej skupiny nehodim. Hm, preto by som sa chcela spytat, tam spadaju len babule, ktore o babatko prisli? Alebo mali nejake komplikacie?
Dakujem.

eju
10. sep 2013

ahojte, pisala som Jonasovi ze mu posielam vyplnenu prihlasku este 4.9 nech mi povie ci je to OK aby som mu poslala peniazky a on nic. Pisala som mu 2x ci prihlasku dostal ale nikto nereaguje. Viete mi baby napisat ako dlho treba cakat kym sa vobec niekto ozve aby som mu poslala peniaze.2 roky sa snazime o druhe dieta a nic tak uz zacinam tuto situaciu riesit - na pohlavi mi az tak nezalezi mam doma uz 6 roc. dievcatko.
dakujem za odpoved......

voskovka
10. sep 2013

davat si vypocitat jonasa asi nema zmysel pri pco? vsak?

beruska2327
10. sep 2013

@lentilka_50 ahoj. ano, pise to na stranke. IV skupina je pri komplikaciach s predchadzajucimi tehotenstvami/novorodencami. Ak si este nebola tehotna, potom to nie je pre teba relevantne.

beruska2327
10. sep 2013

@eju DODATOK: ak si este nebola tehotna (pozeram, ze ty uz mas dieta) alebo ak si nemala ziadne komplikacie v tehotenstve, tehu straty a podobne.

cristi
10. sep 2013

@beruska2327
@eju ahoj,ja som kedysi tiez pisala dr.Jonasovi ,ziadala som vypocet plodnych dni a vypocet dobrej zivotnosti a nebol s tym problem,a to som nemala deti...mala som vyratane aj plodndni aj zivotnost 😉

eju
10. sep 2013

a odpisal ti hned ?? myslis ze kym sa pytam len ci je vsetko dobre vyplnene tak sa nebude som nou ani bavit??
Pre mna nie je problem poslat 16.50€ na ucet ale teraz vaham ked ma takyto pristup k ,, zakaznikom,,.
Mne staci ak povie, ze ano prihlaska prisla je to OK a hned po obdrzani penazi na ucet vam posleme tabulku tak fajn....ale ani sa neozvat ..... 😲 no neviem ...

tehulka_mk
10. sep 2013

@eju Skus tam zavolat pre istotu.Mne dosiel normalne vypocet,ale uz ked som mailovala Stelle,tak som bola okaslana.Ci schvalne,to netusim,ale dvihnut telefon snad dvihnu 🙂 Vela stastia!

tehulka_mk
10. sep 2013

@voskovka Za skusku nic nedas a nie je to taka strasna polozka zas... 😉

tehulka_mk
10. sep 2013

@milacik3 Ved to 🙂 Strasne dufame,ze budeme mat parik,tak snad to uz vyjde...Ale mam pocit,ze sa mi to stale bude kryt s menstruaciou.

tehulka_mk
10. sep 2013

@lusia84 Aj teba sa opytam,tie jeho cervene dni si mala pred MS,pocas MS alebo tesne po MS? Velka gratulka,ste sa museli velmi tesit 😝

tehulka_mk
10. sep 2013

@rebellefleur A vy pojdete skusat dievcatko?

lusia84
10. sep 2013

@tehulka_mk fuuuu ja ti uz ani neviem v tomto momente ..znacila som si to vtedy,ale teraz neviem ani do ktoreho kalendara... :-O 🙂

lusia84
10. sep 2013

@eju trpezlivost ani mne neodpisali hned...a potom napr.viem,ze ked su mimo SK neodpisuju...vsetko riesi Stela Dr.robi viac-menej uz len vypocet

eju
10. sep 2013

cakam....................telefon neberu ....... ☹

milacik3
10. sep 2013

@vejvass a to co znamena ze sa ma niekto snazit len v cervene dni ako urci jonas? lebo podla mna to treba skusat stale aj cez ovluku tak...ako sa toto moze stat? 😕 to prvykrat citam fiha... lebo vsak zena nevie ze uz sa zadarilo a skusa dalej no nie? 🙂

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vejvass
10. sep 2013

@milacik3 no tak to udava jonas ze sa treba snazit iba v cervene dni a potom po pocati by sa uz nemalo snazit v tedy kedy mas mat dalsie mesiace cervene a zelene dni.No ale presne ako pises ak ti vychadza este aj ovulka tak si myslim ze to asi kazda zena riskne a posnazi sa aj cez svoju ovulku a vraj vtedy sa moze stat ze by mohlo dojst k druhemu pocatiu.Trosku nepochopitelne ale tak aj to sa vraj uz stalo a ta baba s dvojickami aj tomu veri ze to tak bolo ked ma medzi detickami 2 tyzdnovy rozdiel 🙂
@eju neviem ako si vyplnala tu prihlasku ci postou alebo cez ich mail?Lebo ak cez ich mail tak obratom ako si vyplnila prihlasku ti mala prist aj odpoved na tvoju mailovu adresu ze na aky ucet mozes zaplatit peniaze.Ak ti tento mail prisiel tak sa nemusis obavat zaplatit mala by si tam mat v tom maili aj variabilny symbol ktory musis uviest ked im budes posielat peniaze to je tvoje cislo objednavky.Ked posles peniaze tak do cca 48 hod.by ti mal prist vypocet ak budu nieco este potrebovat tak sa ti ozvu mailom.Ja som tiez poslala prihlasku ale odozvu som nedostala.Tak som si klikla na ich stranku kde maju kontaktny formular a na ten som im napisala ze som im poslala prihlasku ale ze na moj meil mi nic neprislo ze kam mam poslat peniaze.Na druhy den mi Stella pisala ze sa ospravedlnuje a poslala mi udaje o cisle uctu a o variabilnom symbole.Tak som peniaze poslala.Za 2 dni mi znovu pisala Stella ze potrebuje este niake informacie o mojom case narodenia .....Aj ked som si ista ze som to tam mala v tej prihlaske ale tak nevadi napisala som jej znovu to co potrebovala a hnet na druhy den mi poslala vypocet.Tak teda skus jej napisat na ten kontaktny formular

vejvass
10. sep 2013

@voskovka no poslat si to mozes aj ked mas PCO asi si uz vyskusala vsetko tak preco nie este aj Jonasa.Je ale pravda ze Jonas pise ze vypocet plati pre zdrave pary a ak maju zdravotny problem to by mal riesit lekar.Ale tak tazko povedat niekomu sa nedarilo pocat aj 3 az 4 roky a nakoniec na Jonasa sa im to podarilo a teda ak sa im nedarilo tak dlho pocat nemyslim si ze to bol uplne zdravy par.Ja mam prvveho po IVF bola som liecena na sterilitu a co sa nam stalo pred rokom prirodzene som otehotnela sice skoncilo to potratom ale dostali sme nadej ze co my niesme neplodni.A tak sme sa zacali pokusat dalej a znovu sa nam to podarilo prirodzene sice po potrate az o rok a pol ale podarilo no ale aj to skoncilo zle ale tak nezufam aj ked ma to trapi ze tak dlho sa snazime a nakoniec ked sa to podari to skonci zle ale mam v sebe nadej ze teda som plodna moj muz tiez uz len ten jonas nam chyba a zivotaschopny plod 😀
Takze nadej umiera posledna a ja liecena na sterilitu som uz 2x pocala prirodzene takze zazraky sa deju 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre