MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

eliska3
11. sep 2013

@tehulka_mk no veď to, mohlo by to byť naopak, častejšie dievča 😀

tessa
11. sep 2013

ešte jednu stránku mám, kde sa dá tiež vypočítať, plodné a neplodné dni...len je to v nemčine, neviem, či to poznáte 😉
http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

eliska3
11. sep 2013

@tessa áno, aj to je výpočet, ako robí Jonáš, len v tom nemeckom sa akosi rýchlo striedajú pohlavia... Jonášov výpočet je založený na tom, v akej fáze bol mesiac pri našom narodení. Našla som stranku http://www.polovacka.com/fazy-mesiaca.html, kde keď si zadáte mesiac a rok svojho narodenia, ukáže vám fázu mesiaca pri vašom narodení a to je presne na chlp rovnaké ako jonášov výpočet plodných dní. Akurát neviem podľa čoho potom vypočíta pohlavie... 😨

vejvass
11. sep 2013

Ahojte tak teda kto a kedy sa snažíte najbližšie? My máme výpočet životnosti na november, december, február, marec a potom až v auguste čiže 5 x za rok no a ešte záleží či mi to celé nepokazia zelené dni
No a pri našom neúspechu otehotnieť tak som fakt zvedavá baby ak otehotniem a ak sa mi naozaj aj podarí donosit zdrave dieťatko tak osobne by som išla Jonasovi pobozkat ruky 😀
Ako tak čítam tak väčšinou ste tu baby ktoré viete otehotnieť iba vám ide o pohlavie tak dúfam že aj tá ten špeciálny výpočet zaberie

tehulka_mk
11. sep 2013

@eliska3 No krasne to sedi,wow,myslim tie fazy z tej stranky.

ivaana2
11. sep 2013

baby skusala z vas niektora co mala len napisene pohlavie bez dobrej zivotnosti a vyslo ??? lebo ja som mala len jeden x z dobrou zivotnostou a to sa mi prekrivalo a teraz mi to konecne vychadza tak ze sa mi den pred a cerveny neprekriva ..ale mam tam len pohlavie ...mame skusat aj tak??? lebo som v tych papieroch citala ze sa vtedy nema ci ??

vejvass
11. sep 2013

@ivaana2 teraz neviem ci myslis to ze si si dala vypocitat dobru zivotnost a zrovna na ten termin si mala aj zelene dni tak si to neskusala a teraz chcete skusit aj dni kde ti urcil len datum pocatia ale bez zivotnosti?To si mala na mysli a pytas sa ci sa to niektorej podarilo pocat a aj donosit zdrave dietatko?Ak myslis toto tak poznam 2 baby tu z MK ktorym vypocital zivotnost a im sa to v tedy nepodarilo a nakoniec otehotneli na svoju ovulku a aj napriek tomu vynosili zdrave dietatka.Tak neviem ono je to stale metoda 50 na 50
Dokonca on sam pise ze ak sa ti budu prelinat zelene dni s cervenym dnom tak v podstate skusat mozes ale ze uz tam sa znizuju percenta ze nemusi ti sediet pohlavie ktore urcil on a tiez nemusi byt plod zivotaschopny ale ze je to na 70% stale takze je to viac nez polovica tak ja by som to skusila tak ci tak uz len kvoli tomu ak by som mala mat iba jeden termin na zivotaschopny plod

ivaana2
11. sep 2013

@vejvass prepac asi som sa zle vyjadrila ...mam vypocet pre pohlavie ..nie na zivotaschopnost ...len teraz neviem ze co ..lebo v tom prilozenom papieri je pisane ze treba skusat len vtedy ked je vyhovujuce pohlavie aj z dobrou zivotnostou ..tak neviem teraz...sice mam za sebou spont. potrat ale problemy nemam...

vejvass
12. sep 2013

@ivaana2 no ak nemas vypocet pre zivotaschopnost tak sa teda musis riadit len pohlavim alebo teda datumom kde mas mat dni na pocatie.Specialny vypocet si davaju vacsinou vypocitavat baby ktore uz viac krat potratili alebo dieta ktore sa im naroidilo nebolo dlho zivotaschopne.Ale ak potrebujes len pohlavie tak sup na to 😉 Ja som zase citala ze ked urci zivotaschopnost v urcity mesiac tak tie dalsie mesiace tiez nemoze vylucit zeby sa ti nepodarilo vynosit uplne zdrave dietatko.Vravim a uz sa budem opakovat je to vsetko stale 50 na 50 😀

ivaana2
12. sep 2013

@vejvass ved toto ..bud sa podari alebo nie...aj tak si myslim ze ak by som v ten termin otehotnela tak to bude zazrak ...lebo to uz mam davno po ovulke ...tak uvidime 🙂

tehulka_mk
12. sep 2013

Baby kolko dni po Jonasovom styku si mozem podla vas spravit test?

eliska3
12. sep 2013

@tehulka_mk a koľko dní máš po? Ja by som už asi na 7. testovala 🙂

vejvass
12. sep 2013

@ivaana2 vsak ak sa zadari na jonasa tak si myslim ze je to fakt zazrak a hlavne ak zena vie kedy presne mava ovulku a fakt snazilkuje mimo ovulky a otehotnie tak to je fakt sila.Drzim teda palce a daj hlavne vediet 😉
@tehulka_mk kludne mozes uz na 8 dpo od toho 8 dna by sa mohla zacat na teste ukazovat slabulinka ciarocka tkz.duch.Drzim palce a tiez daj vediet ze ako ak si dobre pamatam vy ste to museli skusat pocas mrchy vsak?Tak to som fakt zvedava.Ale uz vela krat som pocula ked sa paru nedalo otehotniet ze im radili snazilkovat v case menstruacie tak teda uvidime 😉

kiki412
12. sep 2013

ja mam doma ten kalendár a tie ovulač. dni sa mi vooobec nezhoduju s mojimi ovulač. dnami. zatial si davame pozor, pretože chceme dievčatko a kedže sa to nezhoduje neviem čo dalej??? mate niekto tiež take skusenosti?? že sa vam to absolutne nezhoduje

milacik3
13. sep 2013

@kiki412 :_D to asi kazda z nas malo komu sa to tie dni prelinaju... ja napr. jeho dni co mi urcil mam na MS....no a to vtedy spolu nebudeme...snad sa mi to posunie dalsie mesiace MS aby sme potom mohli lebo obaja to vtie dni nechceme robit... :( a ovulaciu svoju mam uplne ine dni...ale tie sa tiez snazime vyuzit.... Skusaj to cez tie dni ako urcuje kalendar a aj cez svoju ovulaciu budes to mat poistene 🙂 a asi aj vedciu sancu 😉

tehulka_mk
13. sep 2013

@eliska3
@vejvass No od prveho cerveneho dna mam dnes 11 dni a od posledneho plne cerveneho 8. Ale normalne dnes citim svoju bio-ovulaciu...Tak to asi nie je dobre znamenie.

vejvass
13. sep 2013

@tehulka_mk preco nie vsak po pocati ovulaciu budes mavat stale skus si teda urobit tehu test.Drzim palce 🙂

aurora88
13. sep 2013

caute babulky snazilky, mam otazku: ak sme mali sex s manzelom uz 6 krat v plodny den podla Jonasa a z toho 3 ci 4 krat to bol dokonca den zhodny s mojou ovulaciou, a predsa sa nezadarilo, moze to signalizovat nejaku chorobu alebo neplodnost (hormonalny profil mi este nerobili, iba som brala duphaston 4 mesiace a vitamin E a kyselinu listovu)???

tehulka_mk
14. sep 2013

@vejvass
@eliska3 Tak my nic,test s jednou ciarkou ☹

Kebyze nemam tie hnusne kramy,podla mna by to aj vyslo...

hallie
14. sep 2013

@kiki412 nam sa to tiez vobec nezhodovalo. Tiez sme najprv isli na dievcatko (cudne je, ze nam to predsa len vypocitali, lebo vraj sam doktor Jonas tvrdi, ze prve dieta sa neda presne urcit, co bude), skusali sme teda v decembri a februari. Potom sme si povedali, ze je to jedno a od marca sme sa snazili takpovediac konstantne. Otehotnela som v juni, ked mi pomerne kratko po dnoch podla Jonasa vysli plodne dni. Mala som pozitivny ovu test presne na den a podla tehotenskych kalkulaciek som niekedy vtedy aj pocala. Ale ultrazvuk ukazuje, za babo je o par dni vacsie, tak ktovie... Pohlavie este nevieme, ale ten mesiac bol dievcatkovy 🙂

ivaana2
15. sep 2013

uprimne zacinam pochybovat tomu vsetkemu...spatne som si precitala par stran a ani jednej babe nevyslo...ja som jej pisala pretoze som potrebovala vysvetlit nieco ohladne vypoctu a pisala mi odveci ...pozerala som si ich stranku na fb ..a tiez tam ludia pisu ze im to nevychadza su tam len pozitivne komenty ktore si tam dava ona sama ...a tak mi to pride tym ze su podobne vsetky pisane ze si to tam vymysla aby si urobila dobru reklamu...´myslim ze tym par zenam co to vyslo bola len nahoda 😢

lauritka
15. sep 2013

@ivaana2 ano je to nahoda, ze sa prave vtedy objavi aj biologicka ovulacia ;) bez nej neotehotnie nikto.. a dve v jednom cykle v odstupe 1-2 tyzdnov su rarita. po ovulaci uz nastupi progesteron,ktore je aj potrebny pre udrzaneie tehotenstva a teda je zaroven potlaceny hormon. FSH a LH. -hormony vyvolavajuce ovulaciu, cize nenastava ziadny rast folikulu.. hormony musia byt v poriadku, tie nemozu byt rozhadzane hore dole.. potom by bol uz zdrav problem.

tehulka_mk
16. sep 2013

@lauritka Mozem sa opytat,ty mas deti?Lebo v profile to nevidim. 🙂

lauritka
16. sep 2013

@tehulka_mk nie, mam dva potraty. a tiez som mala vypocet od Jonasa ;)

eliska3
16. sep 2013

@tehulka_mk to mi je ľúto... A koľký mesiac sa snažíte? Ja mám jonášov deň na dievčatko budúci mesiac a vychádza mi to po ovu, takže uvidíme...

tehulka_mk
16. sep 2013

@lauritka Och ☹ A neskusate? Je jedno ci cez Jonasa alebo normalne...

lauritka
16. sep 2013

@tehulka_mk skusame.. ale Jonas uz bol davno.. ja som uple v poriadku, len mame horsie spermie

tehulka_mk
16. sep 2013

@eliska3 To by mohlo vyjst 🙂 Budem sledovat a drzat labky..Mne proste tie kramy nejak do toho nepasuju,podla mna kebyze je to po kramoch alebo po ovulke tak by to vyslo...Najblizsie mame az koniec decembra,tak hadam nebude ani MS ani zelene dni 🙄

lauritka
16. sep 2013

@tehulka_mk missedy boli po IVF a KET

tehulka_mk
16. sep 2013

@lauritka Aha tak 🙂 A ako dlho uz skusate?Ved motyka uz musi vystrelit a aj s horsimi spermijkami sa to da 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre