MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

blackcat8885
21. sep 2013

@orionka1 Ako si zistila Tvoj presný čas narodenia?Ja som volala do pôrodnice povedali mi,že 10.00 mne sa nezdá že by to tak bolo,skôr sa mi zdá,že to len tak uviedli.Nechce sa mi veriť,že som sa narodila presne o 10.00 ale už sa to asi nedozviem

orionka1
21. sep 2013

@blackcat8885 ja som sa svojej mami spytala , ona ze si je ista

tehulka_mk
23. sep 2013

@eliska3 Som optimistka aj po nasom prvom nevydarenom pokuse 😀 A teda vy ako dlho chcete skusat?Rok?

tehulka_mk
23. sep 2013

@lauritka Ale ja nemam problem s otehotnenim ako takym cez bio ovulaciu...A ked som brala antikoncepciu,bola som v pohode,ziadne problemy...Uz som si dala predpisat tabletky,tak zacnem dalsou menstruaciou...Uz som si vsetko vypocitala,budem sledovat svoje telo aby ten december bol akurat tak,ze pred zelenymi dnami tesne cervene 🙂

tehulka_mk
23. sep 2013

@orionka1 Tu by sa asi nikto nebranil dvom babam 😀 Vacsinou tu su dievcatkochciace zeny 😀

tehulka_mk
23. sep 2013

@blackcat8885 A na matrike sa to zistit neda?Tusim som to tu citala davnejsie...

orionka1
23. sep 2013

@tehulka_mk ano vsimla som si , ze skoro vsetky chcu baby 😀 Nam podla janosovho vypoctu vychadza baba na tento mesiac , ale krizuju sa mi zelene a cervene dni , a tatiez si robim ovu testy , zatial su negativne , ale podla pobolievania vajkov ta ovulka asi do piatku bude , tak hadam to klapne 😀

lauritka
23. sep 2013

@tehulka_mk aha 🙂 ja som myslela, ze neviete.. 🙂

eliska3
23. sep 2013

@tehulka_mk no uvidime, nechcem to nejako ohraničovať, ale keď to nepôjde, tak sa nezbláznim 🙂 dve deti máme, to dievčatko by bola len taká čerešnička na torte 🙂 Tak sa ideš pustiť do tých tabletiek? Tak držím palce, nech sa ti to upraví a splní účel 🙂

tehulka_mk
24. sep 2013

@orionka1 Takze ty vlastne chces,aby sa ti kryli aj cervene aj zelene aj ozajstna ovulka hej?Wow,to som zvedava,tam jonas tvrdi,ze je 70% uspesnost,nie?

tehulka_mk
24. sep 2013

@eliska3 Rozumiem,no aj tak drzim labky 🙂 Mohlo by to vyjst...Ano,cakam na tu prekliatu menstruaciu,ktoru som uz nechcela ( 😀 ) a nasadim si ich 🙂 Uz som si aj spravila kalendarik,kedy a ako,dala som si menstruaciu na 25.12. to bude 1DC a 1.1. mam plne cerveny den na dievca co je 8DC, jeden den je nic a dalsi uz zacinaju zelene dni.Moze byt nie? @lauritka

lauritka
24. sep 2013

@tehulka_mk inac, dievcenske spermie su ze vraj rychlejsie a chlapcenske pomalsie ;)

tehulka_mk
24. sep 2013

@lauritka Hej a muzske kratsie vydrzia 🙂

ivaana2
25. sep 2013

baby ja som vyskusala 1 termin a nevyslo ...takze asi tak

eliska3
26. sep 2013

@ivaana2 ahoj, a v akej fáze cyklu to bolo? Pred MS, počas, alebo sa ti kryli dni?

tehulka_mk
26. sep 2013

@ivaana2 Ani nam nevyslo,hlavu hore,dame to najblizsie 😝

tehulka_mk
27. sep 2013

Je zalozena aj dalsia skupina,ale nie s Jonasom,ale Kovacikom.
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/mudr-kovacik-a-jeho-metody-vypoctu-pohlavia/

ivaana2
27. sep 2013

@eliska3 nekryli sa mi dni ...bolo to pred menstruaciou ...a dostala som ju o 7 dni skor

blackcat8885
28. sep 2013

Baby ako to je,Jonášovka funguje len ked má žena pravidelný cyklus vraj.Takže stačí,ked mi 1deň bude meškať mrcha a už sa nemusí podariť dievčatko?Kedže sa mi všetko posunie

ivaana2
29. sep 2013

@blackcat8885 na tom nezalezi ...len sa ti nemozu ich dni s tvojimi plodnymi krizit.....a uprimne sa to ani nemoze podarit ..ked je to mimo tvojej ovulky

voskovka
29. sep 2013

@tehulka_mk mas ten vypocet od neho?

tehulka_mk
30. sep 2013

@voskovka Ano,aj od neho aj od Jonasa.

voskovka
30. sep 2013

@tehulka_mk a ten kovacik aky mas z toho dojem?

tehulka_mk
30. sep 2013

@voskovka Neviem,ako cez mail bol velmi mily,odpovedal na vsetky otazky...Dokonca,ked tam ma napisane,ze jeho dni sa musia kryt s mojimi bio plodnymi dnami a jasom sa spytala,co sa stane ak mi jeho dni vyjdu cez MS,tak mi poslal clanok,kde je pisane,ze sa da otehotniet aj pocas MS...Tak neviem...Ale zas mam dva terminy,resp.uz len jeden,kde sa zhoduje aj Jonas aj Kovacik na dievcatku.Len s tym,ze Jonas mimo bio ovulku a Kovacik cez ovulku,hoci napisal,ze sa da aj inokedy otehotniet....

tehulka_mk
1. okt 2013

Tak baby,idem sem pridat svoju tabulku aj s vysvetlivkami.

7.10. beriem prvu tabletku HAK
28.10. tyzdenna pauza / zaroven MS
4.11. beriem prvu tabletku HAK
25.11. tyzdenna pauza / zaroven MS
2.12. beriem prvu tabletku HAK
s tym,ze 22.12. ide posledna tabletka HAK,
23.12. si HAK nedam,
24.12. si to telo uvedomi,ze nema HAK
25.12. 1.den cyklu 🙂
29.12. mi zacinaju JONASOVE DNI,to budem 5DC /hadam v ten den konci MS/ prve snazenie
30.12. druhe snazenie
31.12. tretie snazenie
1.1. posledne snazenie
2.1. den volna a od 3.1.-15.1. BIO OVULACNE DNI...
Dobre vyratane vsak? 😉 😵

eliska3
3. okt 2013

@tehulka_mk pekne vyrátané 😎 len aby si nedopadla ako teraz ja. Tiež som rátala, až som sa prerátala... Včera na 27 deň došla MS 🙄 čiže tým pádom sa mi posúvajú aj jonášove dni... a ak takýto krátky cyklus bude aj tento mesiac, tak na dievčatko sa budeme musieť snažiť cez MS 😖 . A tomu jednoducho neverím, že by som mohla zostať tehotná. Ach jaj. Takéto krátke cykly som nikdy nemala, asi to bude tou mirenou...

tehulka_mk
3. okt 2013

@eliska3 No ved toto draha... ☹ Mne sa prave tie cykly predlzuju...Furt som mala 27-29 a minuly mesiac bum,32 DC tusim ak nie viac,dnes som zas 32 DC...Preto som vsadila uz na anti....Odsledujem ako rychlo po vysadeni dostanem kramy a je to,lebo mne by to urco vychadzalo cez MS a to nam v septembri stacilo...Vsetko zaspinene,nehovoriac,ze sme si ten sex velmi neuzivali....

balinka
3. okt 2013

ahojte baby.pridavam sa k vam a chcem sa opytat,mne vychadzaju cervene teda plodne dni pocas menstruacie,akoze je to vobec normalne,da sa tak otehotniet?alebo jej mam zavolat?

eliska3
3. okt 2013

@balinka že vraj je to možné 😉 ale podľa mňa je malá pravdepodobnosť. Mne to tento mesiac tiež vychádza na MS, no tak to som fakt zvedevá 😝 Dám si tú námahu a skúsime to 😵

balinka
3. okt 2013

@eliska3 my sme to tak skusali v septembri cez a samozrejme,ze nic ☹ ale tak skusime to opat tento mesiac.viem,ze je zazraky sa deju,ale tomuto moc neverim.musime dufat,a ked nic zasa nas caka CAR 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre