MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

mars83
22. nov 2013

Ahojte baby, ja som si tiez dala spravit kalendar u Jonasa, no mam z toho zmiesane pocity. Poziadala som o maly vypocet, nakolko neviem presne do 4minut o kolkej som sa narodila. Ja mam dvoch synov, chvalabohu zdravi ale chceli by sme tretie dievcatko, preto som pisala. No vypocet vysiel taky, ze iba 2x do roka by mohlo byt dievca "zivotaschopne" a to bolo teraz v novembri a druhykrat v januari. No moj manzel zije v UK, pride iba na 3tyzdne cez sviatky takze to nam vobec nevychadza.. Potom dalsia vec je cudna trochu, ze napr v januari ma byt dievca a vo februari chlapec a takto sa to strieda, dievca, chlapec, dievca, chlapec. Nikdy nie ze napr chlapec, chlapec, dievca, chlapec...tak neviem. No a neviem vobec ci by sme mali skusat i ked je tam napisane iba dievca a nie zivotaschopne dievca. Aky mate nato nazor? dakujem

ivaana2
25. nov 2013

tiez sa mi to tak strieda ze chlapec dievca ...a len 1x zivotaschopnost no ale je to jedno kedze je tam podmienka ze skusat mozes len terminy mimo plodnych dni ..takze bez sance nie??? ale skus tu biometricku metodu si dat vypocitat od kovacika ..tam mas vypisane pohlavie na kazdy den aj v plodnych dnoch

radkanika
25. nov 2013

@mars83 Ja som mala vypocet podla neho, chceli sme po dcerke velmi chlapca, mne sa to vo vypocte nestriedalo, bolo praveze viac x dievca, pomenej chlapec a niektore chlapec/dievca neiste. No ale tak riadili sme sa tym a mame chlapceka.

mars83
25. nov 2013

@radkanika jeeej tak to je skvele, naozaj sa tesim ze sa ti to poradilo. Inak ked som si pozerala na jeho stranke vypocet dozadu, podla toho, kedy sa mi moje deti narodilo, tak naozaj to vyslo ze budu chlapci... Takzye som v soku. A mne sa to strieda kazdy rok ze chlapec, dievca, chlapec, dievca. Takte ked tam je napisane iba dievca a nie dobra zivotnost dievca, to ani nemame skusat? Dakujem ti za odpoved 😉

mars83
25. nov 2013

@ivaana2 Wau tak to som nevedela ze je aj iny pan co sa takym veciam venuje. dakujem ti za radu, cenim si to 😉 prajem pekny den

radkanika
25. nov 2013

@mars83 Uprimne povedane, ja som tomu velmi neverila 🙂 a naozaj nemozem povedat, ze to vyslo kvoli tomu vypoctu, mozno to bola nahoda, mozno nie, no urcite su aj pripady, kedy to nevyslo...no za pokus to samozrejme stoji, ale keby som sa ja na Tvojom mieste snazila o chlapceka, asi by som sa predsa len v tajnom dufani podla toho riadila 🙂

mars83
25. nov 2013

@radkanika no pravdupovediac ako čítam niektorým ženám sa to podarilo. Bola by som veľmi šťastná keby som mala tretie dievčatko. No čím viac nato myslím, tým viac som presvedčená že by som nebola vôbec sklamaná keby som čakala i chlapčeka. Len nech je bábatko zdravé .. 🙂

radkanika
25. nov 2013

@mars83 presne tak, zdravie je to najcennejsie a je jedno, ake pohlavie to je. Ja som bola pripravena na vsetko, pokusili sme sa na chlapceka, ale keby aj bolo dievcatko, bola by som rovnako stastna.

ivaana2
26. nov 2013

@mars83 podarilo??? a ty si pocala mimo svojich dni ci??? ci si sa riadila len tym v ktorom mesiaci si mala napisane svoje pohlavie

mars83
27. nov 2013

@ivaana2 Ahoj, vies co ja som si dala vypocet urobit len teraz v novembri a nakolko manzel je v UK, takze nie je to take jednoduche. Ja mam dvoch synov, otehotnela som bez problemov, ale tretie by som chcela dievcatko, tak preto som si dala robit vypocet. No velmi zaujimave je ze ked som si kontrolovala dozadu, kedy som otehotnela so synmi, vychadzalo to na velmi presne a bolo tam napisane ze bude chlapec .. aj pri jednom aj pri druhom. Ty si si dala robit vypocet tiez? lebo tu bol link ktory ked som stlacila zadala som udaje, vyslo mi presne to iste, ako vypocet ktory mi posla dr Jonas. Cize urcite je na tom nieco pravdy...

mars83
27. nov 2013

@mars83 a este dodam, ze pri oboch mojich synoch som otehotnela da sa povedat neplanovane, necakane, takze som vobec neriesila ci mam alebo nemam plodne dni...skor mi to vyslo podla tychto vypoctov ze som otehotnela po ovulacii az... tak 3-4 dni. A ty sa pokusas otehotniet s prvykrat? pekny den ti prajem 🙂

ivaana2
28. nov 2013

@mars83 no urcite si musela mat vtedy plodne dni 🙂 ..a otehotniet po ovulacii mozes max 1den ...viac nie ...ja mam tiez 2 synov a tiez chcem dievcatko ..a mam od jonasa vypocet a skusala som 2x ze co ak nahodou ..ale jasne ze sa to nepodarilo kedze som nemala plodne dni...dala som si vypocitat aj od toho kovacika ..ale ten najlepsi termin som mala uz po ovu tak sme sa snazili 2dni skor to som mala napisane este dievcatko ...teraz cakam ci sa zadarilo vyslo mi to 1den po ovu...ale mam pocit ze to nevyslo ☹ lebo som vcera mala strasne bolesti ako ked mas dostat kramy ...a tie maju prist 1veho tak uvidim...ale inak ten den som mala aj jonasov termin akurat ze sa mi krizili s plodnymi ....

mars83
29. nov 2013

@ivaana2 Ahoj, no ja neviem fakt ci som mala ci nemala plodne dni, kedze u Jonasa sa pise ze mozes otehotniet i pocas menstruacie. Urcite skusajte tak ako vam radia, verim te sa podari 😉 Drzim palce a prajem vsetko dobre 😎

ivaana2
1. dec 2013

@mars83 neverim mu ani slovo ved to je proti logickemu uvazoivaniu ..proste otehotniet mozes iba 5 dni pred (aj to je uz max) pocas ovulacie a den po a niekde som citala ze je mozne otehotniet aj do 72hodin po ovu ale to uz je tiez extrem a ine dni je zena proste neplodna ...takze asi tak ..a ano je mozne pocas menstruacie otehotniet pretoze aj vtedy moze dojst k ovulacii ..preto niektore zeny ktore maju problem otehotniet tak to preto ze ovulovali cez menstruaciou ..neviem vysvetlit presne co sa deje ako a preco ale tak to je a takze o ziadny zazrak jonasov sa nekona 😝 ked som si davala robit ten vypocet tak som nemala sajnu ze to je tak ze uplne musis vynechat svoje plodne dni ..no ale ako som pisala predtym sla som cez tie jeho dni lebo vtedy som mala akurat ovulku a aj kovacikov vypocet mi ukazoval babu aj vsetky vypocty a tabulky mi ukazuju babu aj podla krvi tak uz ak s tohto nebude baba tak neviem...ale vobec stale cakam na to ci vobec som tehotna tieto dni mi ma prist mrcha tak uvidime ale pred vcerom som mala take silne bolesti ako pred menzesom tak som si poplakala ze to nevyslo ale tak stale dufam

mars83
1. dec 2013

@ivaana2 Ja som tiez nevedela ze je to mimo plodne dni ked som si davala robit vypocet. To je fakt divne a mimo. :D No uvidime, drzim ti palce, aby to vyslo a nezufaj, najdolezitejsie je pozitivne myslenie nie? Pekny zvysok vecera prajem, papa

ivaana2
5. dec 2013

@mars83 takze som tehotna!!! uz len cakat ci vyslo ci nie...hlavne aby to tento x dopadlo dobre a hlavne aby bolo vsetko vporiadku pa

mars83
5. dec 2013

@ivaana2 Jeeeeeej gratulujem drahááááá!!!! to je skvelá správa! Uži si tehotenstvo, nech ste obaja zdraví a nech je to do tretice dievčatko... Ja teraz zvažujem čo robiť, lebo vhodný termín počatia mám teraz 22.12 ale tam je napísané že chlapec. No či tomu veriť neviem. Čo myslíš mám to skúsiť či nie? ešte raz teším sa s tebou 😅

eliska3
6. dec 2013

@ivaana2 blahoželám, hlavne nech to dobre dopadne 🙂 Tak sa ti teda križovali dni? Držím palce nech je to baba 🙂

dada281185
6. dec 2013

ahojte su metody podla jonasa pravdive pomožu?poradte...

ivaana2
7. dec 2013

@mars83 dakujem ....a ak to citis tak chod do toho ..ved tak budes mat 50% sancu ze to bude baba 😉 aj tak je to o nahode a co som citala tak dost casto sa jonas mýli ...chapem ze clovek vyskusa mozne aj nemozne ze co ak nahodou sa podari ...vsetko bude tak ako ma byt..

cukrik580
7. dec 2013

@ivaana2 musim s tebou trosku nesuhlasit 🙂 ja som otehotnela presne podla vypoctu dr jonasa, na 24DC 🙂 a ovulku som mala cca 12-13DC takze to tak nie je, ze mozes otehotniet jeden den po ovulke 🙂 my sme sa o mimi pokusali pat a pol roka a nakonieco to jonasovi vyslo hned na druhy mesiac 🙂 len mu nevyslo dievcatko, ale pretinali sa mi zelene a cervene dni 🙂 teda jeden, ale nam je to jedno, budeme mat Samka, som konecne stastna a velmi sa nanho tesime 🙂 uz nech je februaaaar 🙂 a gratulujem k tehu 😉
@dada281185 nam pomohli 🙂

modryiris
8. dec 2013

tiez by som rada obhajila dr. jonasa. po prve - tehotenstvo mimo plodnych dni je mozne a dokonca bezne, je k tomu vela studii a clankov. "plodne dni" zien su totalne rozlicne a zavisia od mnohych faktorov. existuju aj viacere africke kmene, v ktorych mozu mat zeny - z roznych ritualnych dovodov - sex len pocas menstruacie a porodnost je tam rovnako vysoka ako pri beznom cykle.po druhe - dr. jonas nepredpisje ziadne tabletky, ziadnu chemiu ci procedury ci neviem co, len povie termin pohl. styku, kedy by to mohlo klapnut - to je jednoduche a nekomplikovane ;)) po tretie - dr. jonas (tak to chapem ja) nehovori, ze nesmieme mat sex pocas plodnych dni (ak ide o vypocet dobrej zivotnosti), len hovori, ze ak sa dodrzia pravidla, ktore urcil (teda napr. mat aj styk pocas menstruacie ci mimo beznych plodnych dni + dolezite, ze muz aj zena su zdravi = schopni pocat), tak sa kvazi zarucuje, ze bude vysledok 99%-ny. Nic viac a nic menej. Toto je jeho metoda, nemusime jej verit, mozno nefunguje naozaj na 99%, ale zrejme podla mnohych reakcii zien, ktore dlhe mesiace ci roky nemohli resp. nevedeli otehotniet a nakoniec s jonasom otehotneli - tak to mozno nieco do seba ma. po stvrte- zeny su, boli a budu tehotne aj bez jeho metody, ale tato mnohym - hlavne tym po potratoch, alebo dlhych rokoch cakania, dava istu pomoc a nadej. samozrejme, ze ide aj o trpezlivost a doveru, lebo ak mi napr. vypocita len 3 plodne cervene terminy do roka a este aj tie sa mi maju krizovat zo zelenymi - tak to je pre cakajucu (snad buducu) matku hotova katastrofa ;) a ak tie jeho podmieny presne nedodrzim, tak sa nic nestane, ale potom aspon nepisem, ze jeho metoda nefunguje a ze je to totalna blbost. ja som podla jeho terminu otehotnela a ci to bola jeho zasluha, vyssia vola, priroda alebo nahoda - tuto interpretaciu nechavam volnu, len som vdacna. a dufam, ze to aj dobre dopadne ;) sorry za dlhy text 😨

zuzana76
8. dec 2013

@modryiris trochu poopravim s Dr. Jonasom otehotnela hadam len jeho manzelka, 😉

huncut
8. dec 2013

@cukrik580 srdečne blahoželám...ja by som tiež chcela otehu, preto sa chcem poradiť ako sa dostanem k dr.jonášovi, resp k jeho výpočtom, má nejaký mail alebo ako ho kontaktovať? dakujem za info, pekný deň
angelika

ivaana2
9. dec 2013

@cukrik580 ako sama pises pretinali sa ti cervene a zelene dni ..preto sa to podarilo ... 😉 to znamena ze si musela mat plodne dni ...takze ziadny zazrak sa nekona ....ale predsa to nieje dolezite hlavne ze sa vam to podarilo ..niekedy dost zavazi aj psychika gratulujem

ivaana2
9. dec 2013

@modryiris ved ja ti tvoj nazor neberem ...ak tomu veris tak ver ak si myslis ze sa ti podla toho podarilo otehotniet tiez super....a este nieco preco myslis ze som nedodrzala jeho pokyny ..ja som si len vydedukovala z fora kde skoro kazda baba pisala ze to nevyslo a zapojila som zdravy rozum s toho vznikol moj nazor ...tod vsio ...

cukrik580
9. dec 2013

@ivaana2 lenze mne sa pretinali 24.5. a k oplodneniu prislo az 28.5. 😉 pretinal sa mi len jeden den 🙂
no ved to, hlavne ze sa to podarilo 🙂 konecne 🙂 a dakujem 😉

cukrik580
9. dec 2013

@huncut posli mi do ip mailovu adresu a poslem ti nieco 😉

viliama
26. dec 2013

Ahojte, dievčatá, boli by ste niektorá ochotná preposlať mi tie Jonášové výpočty - veľký výpočet na mail simometka@centrum.sk. Ide o dobrú životnosť. Chcela by som sioveriť, či sa tomu dá veriť a čo tam všetko je. Budem vďačná.

moukuska
26. dec 2013

@viliama zbytocne ti to niekto posle, mas tam vyznacene kazdy mesiac cervene dni, ostatne dni si kazdy mesiac pocitas podla MS (hlavne zelene, tie sa nesmu krizit s cervenymi, inak uspesnost dobrej zivotnosti klesa na 70%), potom tam mas uvedene pohlavie dietata a dobru zivotnost. pricom s tou zivotnostou je to tak, ze sa nemusi vyskytovat kazdy mesiac, ja to mam dokonca tak, ze za cely rok ju nemam ani raz 😔 takze neviem ako to bude s druhym prirastkom ak by sme sa mali zase riadit jonasovym vypoctom...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre