MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sunshine85
28. jan 2014

@snehulienka82 a potom , ako si mam vysvetlit toto? ja som to pochopila, ze je najlepsie, ked sa zelene a cervene dni priblizuju: "Moznost pocatia sa zvysuje, ak sa oba cykly plodnych dni prekryvaju. teda ak sa plne "cerveny" den stretava alebo je blizko "zeleneho" dna".

adamnela
28. jan 2014

ahojte kočky...mne Jonas vychadza na zajtra a to mam este dnes mrchu, ale len tak slabucko spinimn uz. Cize budem 5 DC zajtra, ale hovorim si, ked neskusis, neuvidis...No som zvedava 🙂

snehulienka82
28. jan 2014

@sunshine85 ahoj, ja som taketo vo svojom vypocte nemala napisane... tam bolo co som citovala predtym... takze neviem, trosku ako keby tieto 2 tvrdenia protirecili... ale asi sa treba riadit hlavne tym, ze kedy ti vysli cervene dni a vtedy skusat... 🙂

bocsika
28. jan 2014

@snehulienka82 Ahoj 🙂 nie, nesústreďujem iba na Jonáša ale tiež chodím ku gynekológovi ktorí sleduje folikuli, atd - ultrazvuk. Teraz vo februári a v marci budem skúšať podľa Jonáša ale potom budem to skúšať podľa pokynov doktora... takže uvidíme. Dnes som bola u neho a povedal že február vyzerá celkom nádejne. Totiž ja mám problém s nízkou hladinou estrogénu...

sunshine85
28. jan 2014

@snehulienka82 no ale to potom nechapem ako, ze komu co pisu? nemala si to ozaj napisane v tom prvom subore, co ti dosiel na mail??? inak ja som nikde nemala uvedene pohlavie....

snehulienka82
29. jan 2014

@sunshine85 no, zaujimave... neviem, ja som chcela mat specialny vypocet aj s uvedením dobrej zivotnosti, lebo som pred par rokmi potratila... :( ale ono to bolo aj psychicky urcite ovplyvnene, v tom case som absolutne nebola pripravena na dieta... aj tak mi to je samozrejme luto... no, a tie cervene dni, teda plodne mi vychadzaju mimo ovulacie, skor v case menstruacie, ale tieto 2 cykly su od seba nezavisle... takze podla mna da sa otehotniet vtedy aj vtedy... pohlavia sa mi striedaju, jeden mesiac chlapec, druhe dievca, potom je tam vzdy uvedene aj pohlavie druheho dietata... a tak cca 4-5krat za rok mam iba dobru zivotnost. Vraj tych terminov s dobrou zivostnostou je relativne malo, niekto nema ani raz za rok... @bocsika my teraz chceme skusit obidve metódy, uvidime. Zatial cakam na vysledok prveho cyklu, za par dni sa dozviem ci sme nieco s manzelom "vytvorili" 🙂 Drzim vam obom palce, baby!!

bocsika
29. jan 2014

@snehulienka82 Super 🙂 tak potom napíš ako ste dopadli ... 🙂 . A ďakujem

adamnela
29. jan 2014

@snehulienka82 tiez so zvedava, ci vam to vyslo 🙂 A kedy mas dostat mrchu?

snehulienka82
30. jan 2014

@adamnela 4.2. tak este par dni... ale je to strasne, to nevediet, ta zvedavost... a ked by bol aj test pozitivny, tak stale treba cakat 9 mesiacov, kym sa narodi... 😀 to je co?? 🙂 vidim, ze mas uz 2 deticky, podarilo sa vam cez ovulku? ci ste ani neratali dni? lebo aj takych poznam, co "nahodne" otehotneli...

hallie
30. jan 2014

@nezaaabudka my sme si davali robit velky vypocet este v decembri 2012, tiez sa nam tam az do konca roka 2013 striedal chlapec-dievca. Snazili sme sa o dievca asi tri mesiace, nevydalo, potom sme sa na to vykaslali a otehotnela som kratucko po jonasovych dnoch na dievcatko, ked som aj realne ovulovala. Cakame chlapceka 🙂. Neskor som sa dozvedela, ze pri prvom dietati sam Jonas nevie garantovat vypocet pohlavia, ze zena to ma skratka nejako dane, nechapem preto, ze to jeho dcera ponuka - ak mam dobre info, robi to teraz uz komplet ona. Osobne som tomu prestala verit, a to som bola najprv velky nadsenec, verim na astrologiu a vsetko okolo. Muz zvazuje, ze tomu este pri druhom dame sancu, bolo by pekne mat doma parik, ale paradoxne som z nas dvoch skeptik ja a zrejme sa na to vykaslem 🙂. Ako sa tu uz pisalo, vypocet sa da ziskat zadarmo na najdise.cz, ale pozor, ja som to porovnavala a nie celkom to sedelo. Ale orientacne staci 🙂

nezaaabudka
30. jan 2014

@hallie no tak ja som zvedavá čo sa nám zadarí.. Jonáša beriem iba orientačne a ak sa podarí otehotnieť, tak potom uvidíme či to sedí 😝 😀 Ja som zaplatila za veľký výpočet a napísali mi, že keďže neviem čas môjho narodenia, tak sa nedá urobiť presne. A predstav si, poslali mi zvyšných 5e naspäť, čo ma veľmi prekvapilo, lebo som ich nepýtala späť. Tak mi to prišlo celkom milé a férové. Uvidíme čo z toho bude..
Tá dcéra čo ju spomínaš je Stela? Lebo nám robila výpočet ona. Držím palce pri pôrode, nech ste obaja zdraví 😉 😵

hallie
30. jan 2014

@nezaaabudka áno, kdesi som čítala, že teraz sa tomu venuje ona 🙂 ďakujeme 🙂

adamnela
30. jan 2014

@snehulienka82 no to este tyzden a budes vediet na com si...to nejako vydrzis 🙂 No mne Jonas vychadzal na vcera, ale nebol sexi..akosi nevidalo..ale mozo dnes budu este nejake dozvuky, tak uvidime 🙂 A hej mam 2 deti a otehotnela som nejako v podstate planovane pri prvom, ale nedarilo sa nam asi rok, lebo som sa strasne na to sustredila, ked so to potom nechala v hlave tak, tak sa zadarilo...a pri druhej, tak tam to bolo celkom neplanovane a necakane...Nic som nepocitala, nesledovala som sa, nemerala bazalnu teplotu a to mi este muz chodil vtedy na turnusy, ze 10 dni bol v robote a asi 4-5 dni doma a aj tak sa to podarilo 🙂 Teraz to tiez nejako nesilim, vypocet som si dala len tak z netu, ale neberiem to az tak moc vazne...

sharmana
1. feb 2014

@lila16 http://beta.centrumjonas.com/sk tu si môžeš u jonáša objednať výpočet, malý stojí cca 16 eur

snehulienka82
4. feb 2014

@adamnela tak to je super! ja si nemyslim, ze to nejako silim, len mame kopec inych starosti v rodine, s rodicmi, lebo su uz starsi, a surodenci bud nie su, alebo sa nestaraju... doteraz sme nechali "robenie deti" tak na nahodu, ale uz sa mi to zda trosku dlho, lebo sme manzelia rok a pol, ale inak sme spolu 6 rokov a v podstate sme sa nikdy nejako extra nebranili... nechranili... je pravda, ze kvoli roznym problemom sme boli spolu menej, ako by mozno bolo treba... mala som dostat MS dnes, ale dostala som uz v nedelu... :/ takze som mala superkratky 25 dnovy cyklus... takze moc tomu nerozumiem, je pravda, ze ine cykly nemam zmapovane, iba tento prvy som si zacala merat bazalnu teplotu...no, ale na ovulku to teda nevyslo, tak skusime podla Dr. Jonasa... uvidime. Uz som trosku skepticka potom vsetkom co som tu citala... ale zase som pocula od inokadial, ze niekto mal presny termin kedy mala byt "laska" a otehotneli, tak ktovie ako to cele je. :D

adamnela
4. feb 2014

@snehulienka82 no ved jasne...netreba sa na to spoliehat, ale ak to nahodou vyjde, tak bude dobre 🙂 My sme mali od Jonasa na 29.1 - dievcatko, ale nakoniec nic nebolo, nebola nejaka chut ani nejako cas...

snehulienka82
6. feb 2014

@adamnela Tak za vyskusanie nic nedame....
Ja som teraz skusila vyskusat vypocet mojej mamy... ci to sedi na mna 🙂 Viem, ze som bola splodena v septembri, a pravdepodobne v nedelu 😉 Podla datumu narodenia mamy to malo byt 10.9.1982, 11:32h Blíženci, a mala som byť Chlapeček 😀 teda mama aj chcela chlapca, a bola smutna, ze som dievčatko 🙂 Teraz uz asi nelutuje... 😀 Este vo vecnom kalendari som zistila, ze "V případě dne 10. 9. 1982 se jedná o PÁTEK". Tak bud sa mama zle pamata, a nestalo sa to v nedelu, alebo kalendar Dr. Jonasa nefunguje...

snehulienka82
6. feb 2014

pockat, teraz mi vlastne doslo, ze som dala zly rok, pretoze to nebolo v 82, alev v 81... 😀 skusim este raz teda...

Takze plodny den v septembri 81 malo byt 20.9.1981 14:01h Blíženci - Chlapeček, takze pohlavia nevyslo... :D V případě dne 20. 9. 1981 se jedná o NEDĚLI. Je to sice nedela, ale podla mamy som bola splodena asi skor, blizsie k 7. septembru, vtedy to mohlo byt skor 13.9. Takze tyzden pred terminom Jonasa... zaver je teda ten isty, co vyssie... :/ Je tu niekto, komu to ozaj vyslo??? Ja by som chcela tomu verit...

adamnela
6. feb 2014

@snehulienka82 no zaujimave zistenie. Ja radsej nejdem ani zistovat, ale ked chce zena velmi dietatko, tak skusi kazdu metodu 🙂

snehulienka82
7. feb 2014

@adamnela Ved prave, my budeme skusat aj na termin Dr. Jonasa a potom dam vediet. 🙂 uz coskoro! 😉

adamnela
7. feb 2014

@snehulienka82 ok, som zvedava na vysledok 🙂

tojada
9. feb 2014

Len tak pre zaujímavosť -je tu nejaká žena, ktorej podľa Jonáša vyšlo pohlavie a na ktorý deň cyklu to bolo? Ďakujem

eriksonka1234
10. feb 2014

Ja by som tiež rada pridala svoj príbeh-dúfam, že nebudem moc zdĺhavá, S manželom som začala chodiť, keď som mala necelých 15 rokov. Vedela som od prvej chvíle, že je ten pravý, aj napriek tomu som pekne dokončila strednú, potom vysokú (počas nej sme sa vzali), no a potom sme už len čakali na ten zázrak. Žiaľ nechodil, tak som navštívila môjho inak super gynekológa. Jemne mi naznačil, že tehotenstvo v mojom prípade nie je možné, lebo mi nedorastajú folikuly . A tak sa začal nekonečný kolotoč, merania, stimulovania, prefukovania vaječníkov, navštívili sme poradňu, resp. ambulanciu, kde manželovi urobili spermiogram( ten bol super- našťastie 🙂 ). Tu som sa vo februári 2005 dozvedela dosť surovo, že som neplodná a kým mi nebudú dorastať folikuly (menzes som mala vždy iba s vyvolávačkou), ani stimulovať ma nemá zmysel. Nebudem písať o tom, ako sa mi zrútil svet a po večeroch revala do vankúša. V marci som bola u veštca, ktorý nechápem ako,ale predpovedal pravdu, zatiaľ o všetkom 😲 , že veľmi túžime po bábätku, ale ak ho tak veľmi chceme, musím začať zmýšľať iným smerom....Nemala som čo stratiť, zdvihla telefón, kde sa mi ozval Dr. Jonáš- veľmi milý-môj záchranca. Upokojil moju psychiku a povedal citujem: ,,pani, to čo máte vy, má každá druhá žena, ak chcete veriť mne, nemusíte užívať Clostilbegit, pošlite mi váš dátum narodenia. V priebehu 2 týždňov som mala brožúrky a výpočty doma, kde svietilo 15 apríl.Nikdy na ten deň nezabudnem, aj keď (poviem pravdu, neverila som sama tomu), 15.apríla sa ten zázrak naozaj dostal po mnohých bolestiach do môjho bruška. Dozvedela som sa to až 2.júna, lebo s manželom sme sa dohodli, že už na vyvolávačku nepôjdem, že raz ten menzes musí prísť sám, a keďže ešte 18.apríla som bola merať folikuly-tam ma zase Dr. ubezpečil, že tehotenstvo v mojom prípade nehrozí (a to som bola už 3 dni tehotná!), test som si samozrejme nekúpila, lebo by ma ani vo sne nenapadlo, že to mohlo vyjsť. Nebudem opisovať reakciu Dr. 2 júna, a už vôbec nie moju. Bol tam môj 7 týždňový chlapček, krásne mu bilo srdiečko a ja som odvtedy najšťastnejším človekom, Môj vytúžený drobček sa narodil o čosi skôr 27.12.2005, ale bol úplne zdravučký, krásny. Aj keď má už teraz 8 rokov, je to môj zázrak, neskutočne inteligentný a dobrý synček. Ja Dr. Jonáša považujem za môjho záchrancu, bol to prvý človek, ktorému som zavolala, keď som sa dozvedela o tehotenstve,je toho kopec, čo by som sem mohla ešte napísať, ale na čo....Mne on dal naozaj najväčší zmysel života. Možno stačila iba tá veta, že som zdravá a nie neplodná...Neviem...Ale isté je, že ja som naozaj presne na jeho deň otehotnela...Po 5rokoch pribudla k synovi aj krásna princeznička, to sme však už Dr. Jonáša k tomu nepotrebovali 😵

snehulienka82
17. feb 2014

@eriksonka1234 To je krasny pribeh! Tiez by som rada verila tomu, ze to moze vyjst...
@adamnela Tak sa nam podarilo snazilkovat sa den pred plne cervenym dnom, tak ako je napisane v navode... ale snazili sme sa aj na ovulku, teda neviem, ci to bolo to... :D womenzone.cz mi nevie identifikovat podla zadanych teplot, kedy bola... takze ...
Moja otazka je, ci cakat, kym pride/nepride MS, ale uz testovat cca 2 tyzdne po termine od Dr. Jonasa?

adamnela
17. feb 2014

@snehulienka82 a kedy by si mala dostat mrchu? Ja by som radsej testovala az potom, aj ke viem, ze si dost nedockava, ale radsej az potom. Moc som Ta asi nepotesila, hm?

snehulienka82
17. feb 2014

@adamnela ale tak lepsie je vediet viac nazorov... 🙂 tak sa teda este nacakam... 😀 zaciatkom marca by som mala dostat... je to rozumnejsie asi pockat, len ja pijem kavu, a bez nej moc neviem byt a keby ze som tehotna, tak by som sa asi mala obmedzovat trosku... inak sa vobec necitim tehotna, ale to zas tiez nemusi nic znamenat... a u vas inak co nove? ako pokracujete? 🙂

adamnela
17. feb 2014

@snehulienka82 myslim, ze taka kava nie je v tehu nejaka nebezpecna ak jej nepijes na litre... 🙂 Ja by som urcite pockala az na mrchu, teraz aj keby si bola tehu, nemusi Ti to ukazat a bola by si mozno predcasne sklamana...A ked Ti bude meskat, tak potom Ti uz test ukaze ci ano alebo nie...
U nas nic nove. Podla grafu vyzera, ze uz ovulka bola, ale kedze ju nikdy necitim a ani plodny hlien som nejako nebadala, tak neviem, ci tie zvysene teploty nie su len z mojho zapaleneho hrdla a mozno ovulka este vobec nebola. No ktovie. Mne vychadza Jonas na 27.2, ale pohlavie chlapec. No ja by radsej dievcatko este jedno, a to mam na 28.3 🙂

snehulienka82
18. feb 2014

@adamnela ale jasne, pockam, az kym pride/nepride MS... a ked sa mi da, tak vypijem za den iba 2 kavy, viac nie... a je to tak, ked to ma byt, tak to bude aj keby som pila hektolitre alkoholu, ci kavy... ved aj alkoholicky maju deti... uvidime 🙂 inak hlien som ani ja nechapala, aky ma byt, lebo hlien bol, len asi nie taky ma byt, ako som si ja myslela. ale dost mi pomohli obrazky cez google. 😀 tak vy asi pockate na ten marec... drzim palce teda, ale vy ste uz skuseni, pojde to lavou zadnou 😎

adamnela
18. feb 2014

@snehulienka82 ahojky 🙂jasne pockam urcite, som na teba strasne zvedava a nech je uz zaciatok marca, nech vieme co a ako 🙂
No musim kuknut aj ja ten hlien na google, mozo sa skor zorientujem. Ale zasa to nechcem az tak prezivat a sexovat, len ke bude taky alebo onaky hlien 🙂
A ci to pojde lavou zadnou, tak to teda netusim, kedze som od septembra bez HAK a ideme normalne naplno a stale nic. Tak uvidime, kedy a ci sa zadari 🙂

snehulienka82
18. feb 2014

@adamnela a predtym tieto deticky co mate ste nejak planovali, podarilo sa to cez dni od Jonasa, ci na ovulaciu, alebo len tak ste tomu nechavali volny priebeh? ja mam zatial zvysenu teplotu 3. den, takze to je velmi kratko... no nechame sa prekvapit. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre