MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sono2
12. mar 2014

@snehulienka82 mhm keď som si testovala mala som pekne plodný deň na 11deň. Mám 28 dňový cyklus. Takže je určite vylúčené že by to tam v tele bolo pripravené na oplodnenie akurát cez najsilnejšie krámy. Ja fakt dúfam že tento mesiac vyjde manžel mal 9dňové spermie na plodný deň. Ty sa koľko snažíš? Ako ti to podľa neho vychádza.? Ja som si len zo zaujímavosti dala ten výpočet cez počítač. A mi vyšlo okolo 28 každý mesiac. No to mám fakt tie kramy...

bnjf
12. mar 2014

@beuska88
@snehulienka82
@sara92 ahojte babule, prestudovala som tu nejake prispevky a mam na vas otazku ak by ste mi vedeli odpovedat, bola by som rada. Dala som si vypocitat plodne dni aj pohlavie. hlavne mi ide o to pohlavie teda. mame uz syna. a chceli sme dceru. a! prvy vypocer na tento mesiac mi spravil on. cerveny den sa mi kryje so zelenymi co sa pise zeby sa nemalo. ale napisal mi tam k cervenemu dnu ze DIEVCA. tak teraz neviem plati to? neplati to? a este nieco. pise ze styk ma byt den pred cervenym dnom. Kedy je to den? 24 hodin? alebo staci vecer pred plne cervenym? :(

beuska88
12. mar 2014

@bnjf ahoj, no neviem ako to tam mads ked ty tam dal dievča tak by to malo platit, ja viem tak že styk by mal byt 8 - 12 hodin pred vyznačeným dnom...

snehulienka82
13. mar 2014

@bnjf staci vecer podla mna, aspon my sme to tak robili. a ani sa mi neprekryvali dni a predsa nic z toho...
vraj ked sa ti prekryvaju, tak sa znizuje pravdepodobnost pohlavia a zivotaschopnosti na 70 %. ale to tiez nie je malo... ja by som bola rada, keby sa nam podarilo dietatko, je jedno ci chlapec alebo dievca, len aby bolo zdrave... podla mna nezalezi co to bude, hlavne ze to je vase a zdrave a dobrucke a peknucke, ci nie? 😉

snehulienka82
13. mar 2014

@sono2 a cim si testovala? ovu testmi? no, ja som si dala od Jonasa spec. vypocet, aby som vedela aj kedy mam optimalne podmienky, kedze som uz raz mala potrat... 😒 tiez mi to niekedy vyslo pocas MS, ale ja nemavam az tak silne, ako ty pises... a ani nie vzdy sme sa snazili v tie dni... resp. sme sa snazili v plne cerveny den a vtedy je uz v podstate neskoro, lebo treba sa snazit den predtym... ja si meriam teraz 3. mesiac BT, ale uz sme sa snazili aj predtym, ale nejak som sa nesledovala, nechavali sme to na nahodu, ale asi treba tomu trosku pomoct... no uvidime... a inak nie je tych 9 dni absencie vela? som tu inde citala, ze idealne su tak 2-3dnove spermie... ale ja uz neviem, kde je pravda, asi u kazdeho je to inak, je to individualne 😎

bnjf
13. mar 2014

@snehulienka82
@beuska88 je samozrejme ze prvorade je zdravie 🙂 len to chceme skusit aj s tym pohlavim. ak sa podari bude fajn a ak sa nepodari aj to pohlavie aj tak bude fajn 🙂

sono2
13. mar 2014

@snehulienka82 áno testami. Ja len že bol manžel ešte v lete na spermiograme a mal najprv deň predtým ruku., no vedel že má mať pauzu dlhšiu a mal ok, len nie až tak. Potom mu to nedalo a išiel opäť . Si nechal 7dní pauzu a mal výsledky na jedničku. Preto som si myslela že kramy 6dní a potom to nejako zbehlo. No a sme až na ten jedenásty deň a to som zistila na druhy deň že je ovulka, mala som prosím ťa pásiky čo mi nič neukazovali. No tak si hovorím., veď to neni možné že pred ovulkou nie a ani ťuk ani slabá čiarka. No tak som kúpila druhy deň také normálne a čiara ako hrom. Tak sme dali ešte v ten deň a potom ešte obdeň. Ma mrzí., že si stratila bábätko. Neboj sa. Moja veta dvakrát a teraz má troch synov!

sono2
13. mar 2014

Ja neviem baby ale pohlavie určujú mužské chromozómy, genetika. To fakt tomu veríte, že každých osem hodín je na poradí iné pohlavie... Ale pekne., ja som taká racionálna možn 😢 o preto sa nám.nedarí

sono2
13. mar 2014

@snehulienka82 no a ešte ti napíšem som si spomenula že tu nejaká písala že vyložené počkali 7dní.na ovu. Až potom šli na vec a podarilo sa. My sme mali teda 11 ale manžel potom splietal o trochu inom čísle tak bude sa mu to poplietlo alebo ma podvádzal 😀 ale necítim sa nejako zvláštne tak neviem.

sara92
13. mar 2014

Babyyy..mne je cez deň taak zle, že to možné nie je..bruško mám nafúknuté už druhý deň..pichanie v podbrušku pred 3 dňami-trvalo asi 2 dni..včera biely hlien..sme 13-ty deň od snažilkovania (čo bol deň pred červeným dňom a tento termín vyšiel ako najlepší pre počatie v tomto roku)..a ja teraz neviem..keďže to bolo 4-ty deň mojej MS-aj keď už končila..a ďalšia bude (alebo nebude 😎 ) až koncom mesiaca..môžem si urobiť test zajtra ráno?..čo bude 14-ty deň od pohl.styku?..a čo si o tomto myslíte?..ďakujem za názor 🙂

snehulienka82
13. mar 2014

@sara92 no, ja by som asi pockala do prichodu/neprichodu MS... aby si nebola sklamana...

snehulienka82
13. mar 2014

@sono2 tak ja mam dnes 12 DC, a v sobotu mi vychadza ovu, tak si myslis, ze radsej pockajme rovno do ovu a tak skusit?? to by sme mali 4dnove spermie...

sono2
13. mar 2014

@snehulienka82 si dobrá, ja len tápam. Akurát u môjho sme videli rozdiel v kvalite spermií s odstupom času. Ja neviem., nechcem ti zle poradiť. Ale myslím., že nič nepokaziš. A mám ďalšiu teóriu aj gyndoš mi to povedal že sa má jeden dva dni pred ovu milovať lebo tiež trvá spermiám kým tam dorazia.

snehulienka82
13. mar 2014

@sono2 no, tak zas neviem, co robit, lebo ked budeme robit smiesne pohyby dnes, tak mama iba 2 dnove spermie, a ked pockame este 2 dni, aby sme mali 4 dnove, tak uz bude den ovu. No a pozajtra budeme cestovat, tak viem, ze urcite nic nebude, takze bud dnes, alebo v sobotu, alebo aj aj... inak ja si meriam BT a sledujem ten cervikalny hlien a podla toho viem, kedy asi mam ovu, predtym som si aj ja len tak priblizne vedela a kolko krat ani nic vtedy nebolo... takze takto kombinovane sa snazim sledovat, kedy aky hlien je a potom z BT viem spatne, ze kedy bola, a este kalendarova mi pomaha dopredu planovat, ze asi kedy bude, a vzdy ti predosly cyklus vela napovie...

sono2
13. mar 2014

@snehulienka82 no práve. Mne sa len potvrdilo teraz prvýkrát som testovala a mi to tak pekne vyšlo. Ináč aj ja na príklad už na 12,13 deň som suchá. A tu teplotu., v tom som sa nevedela nejako vyznať. Tak dajte teraz a aj potom. Fakt neviem čo je lepšie. A manžel nevie v akom stave sú spermie čo.? Koľko sa už snažíte? Bože., ja by som si tak priala teraz. Ale., neni to prvýkrát čo skúšame takto. Vždy keď začína hlienov tak ideme každý druhy každý treti deň na plno a nič...

snehulienka82
13. mar 2014

@sono2 nie je jedno, aky je hlien, ked je husty a kremovy, tak neprepusti spermie... plodny hlien je vodovy, a natahuje sa. pozri obrazky cez google 😉

sono2
13. mar 2014

@snehulienka82 ovladam to všetko a stale niesom tehotnáááá...

ivaana2
13. mar 2014

baby a nieje to naopak ja som v jednom clanku citala ze ked chcete dievcatko tak cerstve spermie a ked chlapceka tak sa zdrzat par dni
Pre dievčatko sa milujte pomerne často, pretože častý pohlavný styk znižuje počet spermií Y v ejakuláte
Ak chcete chlapca, milujte sa menej, pretože tak sa podiel spermií Y zvyšuje

snehulienka82
14. mar 2014

@sono2 ok, no ja som dlho nevedela, aky ma byt. a na nejake vysetrenia ist? ci uz ste absolvovali??

sono2
14. mar 2014

@snehulienka82 no., len krv ja., všetko v poriadku hormóny a manžel spermiogram a asi minulé leto som chodila na výteri, mala som nejaké problémy a nemám žiadne vážne skryté infekcie, čo by mohli brániť. Ale ak tento mesiac nič, pôjdem už tvrdo po tom. Folikulometria a nech ma pošle aj na laparku. Nedá sa totiž zistiť či ti zchádza vajíčko do maternice a možno tam je problém. Ja už neviem. Ty, chystáš sa? Bolo včera čo? Zajtra dáte tiež a je po. Už len to čakanie. Ináč Opýtam sa na rovinu doktora že či žena môže otehotnieť aj mimo tej našej slávnej ovulácie. Málo by sa sex aj nie cez tie dni. Že to neni správne len cez ovu a potom nič. Neviem. Ja mám dostať budúcu nedeľu tak som hrozne zvedavá. Fakt tu už závidím tým babam., čo tu dávajú tietie tehotenske testy. 😠 nemá sa to, viem.

sono2
14. mar 2014

@ivaana2 tak to je poučné., ďakujem! Len nech je to aj bicykel... Mám v rodine bratranca a jeho otec. Bratranec je z troch bratov a on robí deti kade tade., veď to je jedno ale., robí všade chlapcov. Takže je to všetko asi fakt na tom Jonašovi 😀 😀 ale nie., čítala som to aj ja. Akurát to je len pravdepodobnosť pretože sú tam aj také aj také a ak má dominantná chromozóm na dievča, tak ich môže byť dookola s y a bude baba. Podľa mňa neexistuje žiadna teória ako to určiť sú to iba dohady a vonkoncom ale., už som ticho.

sono2
14. mar 2014

Ešte dodatok, my sme sa bavili celkovo o kvalite spermií a nie že kedy je dobre robiť aké pohlavie. Ináč aj manžel je z troch synov.

ivaana2
15. mar 2014

baby serte na jonasa je ocividne ze je to kravina...ja som sa na to dala ..ale keby som tusila ze to ma byt tak ze pocat mimo ovulku tak sa na to vykaslem ...samozrejme ze som to skusila, ked uz som si to zaplatila a samozrejme ze nic ale ja som schopna spravit aj nemozne aby som mala dievcatko ...kazdopadne holky vyskusala som vsetko isli sme na jonasov den aj ked som mala plodne dni no ale pise ze je 75% sanca vtedy a to je dost nie.....dalej kovacika ...vsetky mozne tabulky mi vychadzali na dievcatko ...vypocty na dievcatko ..podla veku rodicov vsetko na dievca a co sa stalo bude chlapec.🙂)))

snehulienka82
17. mar 2014

@ivaana2 ale aspon ze bude. co mi ti ostatni, resp. ostatne, ktore by chceli hocico, a nedari sa... 😎

snehulienka82
17. mar 2014

@sono2 no, moja, womenzone mi nevie urcit kedy som mala ovulaciu, a sex nebol ziadny ani na 12DC, ani na 14 DC, takze uz rovno teraz mozem povedat, ze nic nebude... dokonca vcera sme rozbili auto, mozem byt rada, ze vobec zijeme... takze robenie deti je odlozene na neurcito... 😒 a to na zajtra mame termin prvej konzultacie v centre... 😖

sono2
17. mar 2014

@snehulienka82 a to čo sa stalo prosím ťa? Boli ste na dlhej ceste? To mi je ľúto., hrozné . Čo sa stalo?

snehulienka82
17. mar 2014

@sono2 no zrazili sme jelena, presnejsie on nas... tak teraz mame auto v servise a cakame, kolko to bude stat a hlavne, ci sa to da vobec opravit... podla vyrobcu je to na totalku... 😒 ale verim tomu, ze sa to bude dat opravit... no nase auticko nas zachranilo a celu ranu si zobral na seba...

renikar
17. mar 2014

Ahojte dievčatá. Som v 26 týždni tehotenstva, užívam si ho plným dúškom...no pred týmito 26 týždňami som patrila k vám snažilkám, ...ja som otehotnela po 1,5 ročnom pokúšaní sa...nebudem opisovať ako som všetko prežívala, samy viete, aké to je...náhodou som sa dostala k metóde Dr.Jonáša. Odoslala som vyplnený formulár, na druhý deň som mala výpočet, na druhý mesiac som mala dve čiarky na teste...výpočet mi vyšiel na 21 deň od prvého dňa menštruácie, ...doktori tvrdia, že 10-15 deň je najideálnejší...no ja som ho asi nemala...Babenky, stojí vás to maximálne do 21 eur, nič viac, a za pokus to stojí, vyskúšali ste podľa mňa aj drahšie a bláznivejšie veci....tak ako ja...držím palce každej z vás, naozaj. 🙂

sono2
17. mar 2014

@snehulienka82 uf! Tak to šťastie.! Sa niekdy ozvi. 🙂

sono2
17. mar 2014

@renikar u mňa by bol takýto termín nemysliteľný, lebo mám týždeň pred mrchou. Koľko dňový máš cyklus? Pravidelný ? Ďakujem za odpoveď.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre