MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

resanka6
30. júl 2015

@cukruska1920 tak tak... ja som mala riziko 4x a on mi vypocital podla mojich tehotenstiev na jun dobru zivotnost, ale prekryli sa mi menstuacne dni s jeho vypocitanmymi, tak tam je riziko od 0 po 100% - proste ak sa prekryju tak negarantuje tuto dobru zivotnost... skusili sme to aj tak, a neotehotnela som v jeho den ale az o tyzden neskor presne podla ovulky... uvidime ako dopadneme...

cukruska1920
30. júl 2015

@misicka35 no mne ide hlavne o tie napatove aspekty...lebo som si zadala ten vypocet na nete a vysli mi dost vysoke cisla...tak by som bola zvedava ako mi to vypocita Jonas... tak ale keby to vyslo rovnako tak by som zas vyhodila zbytocne peniaze

cukruska1920
30. júl 2015

@resanka6 a otehotnela si ked si mala riziko 4x? lebo ja som si to zadala na nete a v septembri mam 2x ale potom uz oktober, november mam az 5x a to sa uz bojim skusat

resanka6
30. júl 2015

@cukruska1920 ja som si presla v tej kalkulacke asi 6 rokov a ani v jednom jedinom mesiaci nemam OK... dala som tam svagrinin datum narodenia a ta ma 9x do roka OK... tak asi tak...
Ja som ani raz s otehotnenim problem nemala, vzdy presne v strede cyklu v case ovulacie... 4x na prvy krat...

cukruska1920
30. júl 2015

@resanka6 takze sa neda podla toho riadit.... tak ok...

resanka6
30. júl 2015

@cukruska1920 pozri... moja kamoska skusala 2 roky, potratila, vzali jej vajecnik... skusali, neslo to... napisala jonasovi a hned na prvy termin jonasom vypocitany s dobrou zivotnostou, pocas menstruacie otehotneli...
ak sa vam nedari, za skusanie podla jeho vypoctu nic nedas, ved sex je za odmenu, nie za trest 🙂 ale cisto tie napatove aspekty by som neriesila len podla tej internetovej vypocitanky 🙂

misicka35
30. júl 2015

@cukruska1920 Tak podla tých rizikovych aspektov sa vôbec nemusis riadit. Ja som minulý rok v novembri podla tej tabulky mala riziko 1 a aj tak bábätko odumrelo. Dala som si spraviť výpočet od Jonáša a mi na tento rok vypocital dobru životnosť iba na jún, ale podla tej tabulky mam na jún 4 x rizikove aspekty a ešte podla tabulky mam OK aj 7.8.9 mesiac a podla Jonáša nie... takže tak

kurucka93
3. aug 2015

Moja kamoska podla Jonasa miesala s partnerom na chlapca - prvorodicka a velmi po nom obaja tuzili a narodila sa im aj tak dcerka.

sany944
16. aug 2015

Tak aj ja ho idem vyskusat, neodolala som :D Uvidime ci sa podla neho podari alebo nie. Snažíme sa už vyše roka a stále nič a to som brala 2 mesiace aj clostylbegit lebo neovulujem, tento mesiac mi zvysili davku a potom ho uz nechcem ani vidiet. Bola som u bylinkarky Anky Kopacovej a naordinovala mi bylinky na podporu ovulacie tak snad zaberu za tie 3 mesiace ako hovorila, ak ho vydrzim pit lebo je otrasny a je mi z neho tazko na zaludku :(

danielita18
16. aug 2015

@sany944 my sme sa snažili 4 roky,tiež som na viac krat brala Clostylbegit a nezabral ani ten,ja som sa začala aj zdravšie stravovat a čo ja viem tak na podporu plodnosti je Goji(kustovnica čínska), zo začiatku zvlastna chut ale potom už dobre uz som zvykla,Jonašovi som si dala vypočítat,vypočítal nam od Augusta 2011 do júla 2012 a presne v tom poslednom mesiaci som zostala tehotná už som chcela požiadat o nový výpočet,všetko nám prsne sedelo,den oplodnenia,že to bude chlapec a aj že porod bude cez den,nám dobre vypočítal

ivlo
18. aug 2015

Ahojte, po MA v 9tt som sa rozhodla vyskusat vypocet od Dr. Jonasa. Vypocital mi zivotaschopnost dalsieho plodu na april a jun. Chcela by som sa spytat na vase skusenosti. Ci aj po vypocte od neho ste otehotneli mimo dobrej zivotaschopnosti a babo je zdrave pripadne ci ste cakali na mesiac v ktorom budete mat dobru zivotaschopnost a ako to dopadlo. Co ked budem teraz cakat az do aprila a aj tak neotehotniem :-/ Dakujem za odpovede.

misicka35
18. aug 2015

@ivlo Ahoj. Ja som tiež mala Ma už dva krát. Dala som si spraviť tiež výpočet od Jonáša a jediný dátum v roku mi vypocital teraz vo júni. MA som mala vo januari a Dr mi povedal, ze sa mozme zase snažiť za 3 mesiace, to vychadzalo na apríl, maj... ale som si povedala, ze,už teda pockam do toho juna pre istotu. Ale vo júni som veru neotehotnela ☹ Podarilo sa nam to až v júli ale zase potrat... ☹ Takže tak... Teraz už termín na dobru životnosť nemam ďalší celý rok. Tak ako chces, bud pockas s tým, ze sa to nemusi podariť zrovna na tu dobru životnosť, alebo to risknes inokedy... je to riadna dilema 😒

maminka1986
18. aug 2015

ja som skusila všetko od Jonáša,hormonalnu jogu,inofolic,gynex atd,,,nepomohlo nam nič!! iba IVF a som tehu 🙂
škoda starteneho času za tolke roky a aj penazi no len keby to človek vie..tiež som sa nehrnula do IVF ale skusila všetkyyy možnee prirodzene prostriedky na otehotnenie..tak držim palce nech vam to vynde ak je to ozaj pravda

ivlo
19. aug 2015

@misicka35 Velmi si ma nepotesila, ale dakujem ti za odpoved. Presne takuto odpoved som ocakavala, ze budem cakat o 4m dlhsie a aj tak sa to nepodari. Zato ze to zopar ludom vyslo to neznamena, ze to plati na kazdeho. Aj ti robili dake vysetrenia, ze preco sa nedari?

misicka35
19. aug 2015

@ivlo Viem, ze som ta nepotesila, ale fakt je to asi induvidualne. Tak možno tebe to vyjde. Naozaj drzim palce. Bola som na hematologii a genetike a všetko OK, takže neviem prečo sa to stalo. A ty si bola niekde? A myslim si, ze keď ti to ma vyjsť tak budeš tehotna v poriadku aj bez Jonáša. Ak sa mozem spýtať odkiaľ si?

ivlo
20. aug 2015

@misicka35 Mna zatial neposlali nikde pretoze to bol prvy MA. V novembri minuly rok som sa rozkrvacala 5+2, ale doktor povedal, ze to sa nepocita pretoze sme nemali tehotenstvo potvrdene i ked som mala pozitivny test. Ja to ale ratam. Ked som v maji otehotnela tak som hned dostala mykozu, dala som si canesten a preslo to. Nevedela som, ze som tehotna chodila som na jogu, nabicyklovali sme kilometre tak si stale hovorim, ze mal tazky zaciatok tak to nezvladol... I ked neviem ci to moze suvisiet. Bývam v Bratislave.

misicka35
20. aug 2015

@ivlo Ja som teraz pred 2 tyzdnami mala presne co ty vo novembri a aj mne Dr povedal presne to iste... Možno jedno s druhým suviselo a bolo toho veľa, tak sa to ani nestihlo poriadne uchytiť. Ja sa chystam keď nahodou znovu otehu, do Vrboveho k tej liecitelke, nech mi pomoze to udržať. Preto som sa pytala odkiaľ si, ci by sa aj tebe neoplatilo tam ísť. Lebo k nej chodia z celeho Slovenska... a aj tie, co nemozu vôbec otehotnieť... strašne veľa babam pomohla.. len ja som k nej teraz ani nestihla ísť 😒

ivlo
20. aug 2015

@misicka35 Ako sa vola prosim ta ta liecitelka? Cim presne sa zaobera? Ja sa chystam do budapesti na akupunkturu. Ta tiez vraj pomaha. Tak chcem skusit a tiez sa chcem cysty zbavit. Moja svokra ked unho bola tak jej cysty zmysli.

misicka35
20. aug 2015

@ivlo pozri si na nete... Anna Kopáčová Vrbove... pomáha so všetkým... na každu chorobu... úplne všetko. A co sa tyka otehotnenia poradi, pomoze aj keď už je tehotna a potratila alebo nie co sa stalo, tak dava bud bylinky alebo robi masaze alebo podvazuje maternicu, podla toho co treba a ma 100% úspešnosť. Precitaj si o nej

judita2580
20. aug 2015

Ja mam syna podla Jonasovho vypoctu,urcite treba skusit,vrelo odporucam.

ivlo
20. aug 2015

@judita2580 Dala si si vypocitat dobru zivotaschopnost a cakala si na ten mesiac a zadarilo sa?

judita2580
20. aug 2015

@ivlo ano hned na prvy krat, bolo to mesiac po MMT.Dodrzala som presny plan ako bolo vypocitane.

juliasurinova
24. aug 2015

Ahojte, aj ja mám skúsenosti s kalendárom od Mudr. Jonáša. Je to pravda. Riadili sme sa podľa neho a vybrali si pohlavie prvého a pohlavie druhého dieťatka. Dcérka ma teraz 4 roky a ideme sa snažiť o druhé. 🙂

ivlo
24. aug 2015

@juliasurinova Dala si si vypocitat dobru zivotaschopnost a cakala si na ten mesiac a zadarilo sa?

sara22
11. sep 2015

@misicka35 ak sa mozem spytat,tak kde na nete je taky vypocet?

bubu62
11. sep 2015

Aj ja mam prve podla tohto vypoctu a o druhe sa pokusame,kedze je to tazsie.

misicka35
11. sep 2015

@sara22 zadaj si.... Jonášova metóda počatia, kalkulačka... Nejde mi dať link cez telefon

misicka35
11. sep 2015

@sara22 Nasla si?

sara22
11. sep 2015

@misicka35 jop,som zvedava,ci to vyjde 😀 nechapem ale,preco je to spoplatnene,ked tu je to zadara..

misicka35
11. sep 2015

@sara22 No ja co mam výpočet priamo od Jonáša, tak tam mi vychádza ta dobra životnosť upne ináč a aj pohlavie mi Jonáš nevedel vypočítať od maja do oktobra a tam pohlavie je napisane. Ale podla toho kalendara na nete moja dcéra mala byt chlapec, ale mala som výpočet od Jonasa a podla neho mi pekne vysla dcera... ale syn mi vysiel aj podla netu... tak je to takže 50 na 50...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre