MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

juliasurinova
16. sep 2015

@ivlo Áno, dala som si vypočítať dobrú životaschopnosť a snažili sme sa v tie mesiace. Aj pohlavie sme si vybrali a zadarilo sa na prvykrát.

juliasurinova
16. sep 2015

Na stránke http://beta.centrumjonas.com/sk vyplnis prihlasku a zaroven zaplatis poplatok podla toho, ktory vypocet chces. Do 48 hodin ti posli kalendar na rok, v ktorom budes mat plodne dni, pohlavie, dobru zivotaschopnost atd. Treba sa riadiť pokynmi. Do toho kalendára si značíš aj svoju menštruáciu a plodné dni. Ked máš plodné dni vyznačené červenou, tak plodné dni podľa menšturácie sa ti nesmú prelínať ani nesmie byť deň pred tým červeným dňom. Keď nie je dobrá životaschopnosť, tak vtedy sa môžu splodiť postihnuté deti, alebo nejaké komplikácie počas tehotenstva či pôrodu. Nám sa to podarilo na prvýkrát. Veľa šťastia prajem a treba veriť. Netreba sa veľmi na to zamerať, treba si užívať. 🙂

ivlo
16. sep 2015

@juliasurinova Ja uz mam vypocet doma. Dobra zivotaschopnost mi vysla teraz v oktobri a potom az buduci rok v aprili a juni. V juli som podstupila kyretaz kvoli MA a tento mesiac som dostala prvy menzes. Doktor mi povedal, ze uz je vsetko ok a od buduceho mesiaca sa mozme snazit. Zda sa mi to skoro, ale ked aj jonas vypocital dobru zivotaschopnost tak asi pojdem do toho. I ked mam trocha obavy, ze je to prilis skoro.

juliasurinova
17. sep 2015

@ivlo Nikdy nie je neskoro. 😉 Treba využiť situáciu, keď sa ponúka. Držím palce.

lebonka
28. sep 2015

@ivlo ahoj. ja som mala kyretaz v auguste. dr mi odporucil pockat 3 cykly, ale ze sa nic nestane, ked otehotniem skor. dala som si urobit vypocet pohlavia - dievca, no a dobra zivotnost mi vysla teraz v oktobri - chlapec a v aprili 2016 zase chlapec. no a ja neviem ci sa mam teraz riadit len tou dobrou zivotnostou.

motylik136
28. sep 2015

@lebonka to by som aj ja rada vedela, či sa spoliehať len na tú dobrú životnosť

lebonka
28. sep 2015

@motylik136 davala si si robit vypocet? pri vypocte nemam nikde spominanu ziadnu zivotaschopnost, len, ze ked sa prekryvaju cervene a zelene dni, tak je nizsia sanca na pocatie a pohlavie babatka. mne len tuto tu zivotaschop.ukazuje http://astrologie.najdise.cz/plodne-dny/jonasov...

misicka35
28. sep 2015

@lebonka Ahoj. Ja som mala kyretáž v januari a tiež som si dala spraviť výpočet od Jonáša. Dobrá životnosť mi vychadzala len na jún. Tak som pre istotu cakala, lebo to bol už druhý MA. Ale v júni sa to jak naschvál nepodarilo... otehotnela som v juli, ale zasa biochemicke tehotenstvo, takže zasa nic... teraz dobru životnosť až do marca dalsieho roku už nemam... A lutujem, ze som tak dlho cakala a zbytočne... Takže moja skúsenosť...

misicka35
28. sep 2015

@lebonka Tuto v tej tabulke je ta zivotaschopnost upne inaksia ako od Jonáša... Keď nemas vo výpočet od Jonasa pri ziadnom mesiaci dobru zivotnost , tak asi nemas ziadnu dobru... Mne tak na 5 mesiacov nevedel vypočítať pohlavie .

lebonka
28. sep 2015

@misicka35 ej co si, to je tak s tou zivotnostou? no do kelu.

lebonka
28. sep 2015

@misicka35 ako mas tu zivotnost uvedenu? normalne pri danom mesiaci?

misicka35
28. sep 2015

@lebonka áno, pri danom mesiaci.

motylik136
29. sep 2015

@lebonka áno mám aj ja urobený výpočet a dobrú životnosť mám pri troch mesiacoch, no prvýkrát to nevyšlo :(

suriacik
29. sep 2015

ja som tiež mala vypočet. chceli sme dievcatko tak som isla podla toho kde bolo zaznacene dievca. nepozerala som na dobru zivotnost. a zadarilo sa na prvykrat. 😀

misicka35
29. sep 2015

@suriacik A vyslo aj dievčatko?

suriacik
29. sep 2015

@misicka35 áno vyšlo 😀

mk229
29. sep 2015

ano,vyšlo to

misicka35
29. sep 2015

@suriacik A vyslo to presne na ten dátum, alebo iba v ten mesiac normálne cez plodne dni?

motylik136
30. sep 2015

@misicka35 to by aj mňa zaujímalo...

suriacik
30. sep 2015

@misicka35
@motylik136
bolo to cez tie dni oznacene pre pocatie (uz presne neviem akou to bolo farbou) ale nie presne v ten datum co bol oznaceny ako najlepsi ale den po tom datume

sara22
30. sep 2015

@suriacik a vramci cyklu to bolo uplne mimo ovulaciu, alebo niekde blizko? 😀

misicka35
30. sep 2015

Toto by malo byt tiež podla Jonáša a podla tohto mi vysli obidve deti a sedi mi to aj podľa vypočtu co mam od Jonáša

zuzka213
30. sep 2015

@misicka35 mne to vypisuje opakovane Bitte um Entschuldigung, aber es wurden nicht alle Felder korrekt ausgefüllt. Bitte gehen Sie ins andere Fenster zurück, und füllen die betreffenden Felder aus.....a pritom mám vyplnené všetko...????

suriacik
30. sep 2015

@sara22 uuuuplne mimo 😀 aj som si myslela ze nic z toho nebude 😀 😀

lukasova
30. sep 2015

Moja skusenost, dala som si vypocitat pohlavie uz pocateho dietata + uz zijuceho dietata. Pohlavie mi vyslo uplne naopak pre obe deti. Vratili mi peniaze az po porode, cakala som na ne pol roka, aj ked som mala potvrdenie z genetiky o pohlavi plodu.

misicka35
30. sep 2015

@zuzka213 Daj si to najprv preložiť, precitaj co máš kde vyplnit, a potom to vypln

renikar
14. okt 2015

ahoj dievčatá...náhodou som k vam nakukla a...mám 16 mesačného syna...po 1,5 roku snaženia a totálnej bezradnosti...som napísala Dr.Jonášovi a požiadala o výpočet... na 1x sa mi to podarilo...len v ten jeden deň v tom mesiaci tak ako pisal sme mali ťuťumuťu a...mám krásneho zdravého (klop klop) syna! Ja osobne viem potvrdiť, že mne to vyšlo!!! Nech sa vám darí, verím, že som niekoho posunula v premýšlani či mu napísať! 🙂

maminka1986
14. okt 2015

Jonášova metoda je platná a určená len pre ženy ktoré maju pravidlený cyklus a nemaju ine problemy,su ZDRAVE a ani chlapi nemaju probley...inak zbytočne vyhodene peniaze...

eriksonka1234
15. okt 2015

@maminka1986 Ja som živým dôkazom toho, že to nie je pravda. Mala som úplne nepravidelný cyklus a menzes len s vyvolávačkami, nedorastali mi folikuly, tak som úplne bezradná zavolala jemu. On ma ubezpečil, že dokázal vypočítať aj takýmto ženám dátumy, ja som otehotnela hneď v ten mesiac. Ja som mu neskutočne vďačná a celý život budem. Ten, kto to nezažil snažiť sa o bábo, absolvovať x milión vyšetrení, vypočuť si verdikt- neplodná, ten nikdy nepochopí tú beznádej a túžbu. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre