MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

simsdeny
3. mar 2016

@lebonka no toto by som aj ja rada vedela... :D ale ja si myslim, ze vzdy je dobre mat aj 3 dni odstup, aby spermijky na tom boli lepsie a pripravene do boja na den D 🙂

lebonka
3. mar 2016

@simsdeny no ano, tiez si myslim, ze by mal byt odstup, len sa zas bojim, aby sme ten den neprepasli. teraz mi vychadza plne cerveny 17.3. a zeleny 16.3. 1x to mam tak natesno

simsdeny
3. mar 2016

@lebonka a ty mavas presne ovulaciu ako mas zelene vyznacene? Lebo mne to tak dva tri dni skace.. ale na tvojom mieste by som to urobila tak, ze by som sla 15.3. a potom toho 17.3. ... ci?

lebonka
4. mar 2016

@simsdeny chcem si teraz robit ovulacne testy kazdy den, aby som presne vedela. no on odporuca tie 3-4dni odstup, zase vcera som citala, ze sexovat kazdy den po ms 10-18den

simsdeny
4. mar 2016

@lebonka strasne zalezi podla mna od organizmu a od toho ake ma chlap silne spermie. Napr mam kamosku ktora sa snazili prvy mesiac a cely tyzden kazdy den cez plodne dni sa milovali a hned otehotnela.. takze asi zalezi neviem 🙂

sara22
4. mar 2016

@lebonka vo vseobecnosti sa neodporuca sexovat kazdy den,ale aspon kazdy druhy.. Ja by som ti radila-rob testy a podla nich potom chod+podla jonasa. V den pozitivneho ovu testu sa milujte vecer+obden rano a aj toho 17.3. 😉

emakiki
4. mar 2016

@lebonka odstup sa odporuca vtedy, ak ma muz zly alebo horsi spermiogram. U zdraveho muza nie je potrebne dodrziavat odstup. 😉

emakiki
10. mar 2016

Ahojte zeny, hadam to tu este niekto sleduje a poradi mi.
23.2. som bola 1DC, a 26.6. som mala termin podla jonasa, tak sme zarabali, potom este na druhy den a potom par dni na to 2.3., odvtedy nic. Cca od 5.2-6.2 mam dost bolelo brucho, silnejsie ako menst. bilesti, skor po stranach, boli ma jazva z prvej sekcie, brucho mam nafuknute, krvacam z nosa, par dni ma trapilo nadmerne slinenie, boleli ma prsia, sem tam sa mi zatocila hlava a bolo mi aj zle od zaludka. Robila som si ovulacne testy 8.3. som mala pozitivny ovulacny, aj ma bolel vajecnik, ale ovela menej ako kazdy mesiac pri Ovu. dnes uz test zoslabol a robila som si aj tehotensky a je negativny. Som normalne v soku, lebo tie priznaky mi vlievali nadej, ze sa mohlo zadarit. Brucho ma stale pobolieva, aj to brucho mam stale nafuknute aj bolesti podbruska, su sice miernejsie ale su. Ked mi plodny den podla jonasa vysiel na 4 DC, kedy si mam robit test? Co myslite je tam este sanca? Menstruaciu mam mat az 21.3. Mam biely vytok, ten mavam aj pocas ovu ale iba jeden den a pred ovulaciou.
Dufam, ze mi niekto odpise, budem vdacna za kazdy nazor.

sara22
10. mar 2016

@emakiki ahoj,a aj ste skusali pocas ovulky? Neviem,ako funguje jonasov vypocet,kedy sa to ukaze. Asi by som testovala az v den ocakavanej ms,alebo den pred,ak budes nedockava 😉

matilda72
10. mar 2016

@emakiki no ja tiež čakám čo z toho bude. ja som mala 15.2 1DC no a ovu bola tak cca 29.2 a 1.3 no a u jonáša sme mali výpočet, že sa máme snažiť od 3.3 po 6.3 no a milovali sme sa presne 3.3, 4.3. piateho sme mali pauzu a potom 6.3 vtedy sme aj podľa výpočtu mali pravdepodobnosť počatia. no ale ja príznaky nemám, žiadne. od potratu vôbec nemám PMS prsia ani bruško ma nebolia. no len v nedelu ma trošku pobolievalo a dnes ale to len tak máličko a tak som nevydržala a urobila som si test. aj sa mi tam niečo marilo ale ked som sa lepšie kukla tak beloba asi som si to len chcela nahovoriť, že tam niečo je. no a vôbec nemám tušenie či mám ešte skúsiť testnúť alebo to nechám tak. neviem. či pri každom tehu musí bolieť brucho a prsia??? no ale ak to nevyjde tak už nejdem podľa tejto metody. a tak som sa tešila, že by to mohol byť chlapček ☹ no pondelok má prísť mrška tak uvidíme

emakiki
10. mar 2016

@sara22 no pocas ovu teraz nie, ta bola 8.3, ale to ma tak bolelo to brucho, ze som nemala chut. Ved aj ja by som sa testovala az neskor, ale som nervozna z toho brucha a snazim sa schudnut a cvicit, ale ved sa bojim, ze ak by sa zadarilo a nieco by sa stalo, tak by ma to trapilo, preto to chcem co najskor vediet a este ja mam aj problem so stitnou zlazou a ked ostanem tehu, tak musim letiet k dr. aby mi zobrala krv. Dneska som aj vracala a je mi nejako divne, aj pizze som teraz zjedla nejako malo a to je co povedat u mna.

emakiki
10. mar 2016

@matilda72 tak kazda je ina, ja tu bolest brucha pripisujem aj predchadzajucej sekcii a mam to teraz asi precitlivele... A uz si si robila test?

emakiki
10. mar 2016

@matilda72 ja som napr. pri prvej nemala vobec ziadne priznaky, iba asi na 4 den meskania ma zaboleli prsia a potom nic. Tak este nezufaj... Drzim palce aby sa nam potvrdilo tehu 🙂

matilda72
10. mar 2016

@emakiki hej robila nebol to síce ranajší moč ale kúpila som si ten desiatkový, ten citlivejší a nič krásny biely ako sneh i ked sa mi tam niečo marilo, ale tak veľmi chcem mať bábatko že už vidíme aj to čo nie 😀 no a netuším, koľký môžem odp lebo som si nesledovala ovu ale prepokladám že to bolo cca v pondelok utorok takže som asi tak 10-11 DC a to už by malo byť niečo vidno no a neviem, či mám zajtra skúsiť tenstnú znovu alebo nie 🙂

matilda72
10. mar 2016

@emakiki aj ja tebe držím palce nech to vyjde. bože tak by som sem rada napísala, že to podľa jonáša vyšlo 😀

emakiki
10. mar 2016

@matilda72 jaj prepac sak som to citala a zabudla som 😀 inak aj ten moj test bol taky divny ale tiez si myslim ze to skor som tam chcela vidiet... ☹

emakiki
10. mar 2016

@matilda72
No ved aj ja by som rada napisala, ze sa stal zazrak 😉
Ja idem zajtra k dr. Lebo som nervozna z toho... 🙂

sara22
10. mar 2016

@emakiki
@emakiki baby,mne pri prvej ukazal 10tkovy test az 3dni meskania,do vtedy ani za svet. Urcite aj pri 10tkovom treba z ranneho mocu.

matilda72
11. mar 2016

@sara22 no nevydržala som a urobil som si dnes ráno. no zase sa mi tam niečo zdalo ale to trvalo tak sekundu 🙂 lebo bol biely tak ako včera. no už som dávno netestovala tak som mala na to chuť a od teraz budem už len ked mi to bude meškať tak vyše týždna ako pri prvom . no ale na zázrak to nevidím. nebudem jediná, ktorej to podľa jonáša nevyjde. nevadí, nech príde ms už aj v nedelu a ideme na druhé kolo a teraz by som to rada vyskúšala tak ako sa hovorí každý druhý tretí deň a jedna baba tu na mk písala niečo o okosovom olej ako lubrikant 😀 tak to skúsim a máme plány trošku cez veľkú noc vypadnúť z domu a byť trošku sami tak verím, že to pôjde. a dnes idem na pohovor je to síce nie robota akú by som chcela ak ma vezmú aspon budem myslieť na ničo iné. i ked bolo by krásne ak by to vyšlo

sara22
11. mar 2016

@matilda72 a kedy cakas ms? Podla mna kludne mozes den ocakavanej ms testnut,ak by nedosla..to uz by si mala vidiet..

matilda72
11. mar 2016

@sara22 no bud v nedeľu alebo v pondelok. no bola som veľmi zvedavá 😉 ja viem, že stále je nádej no ale neviem. muž ten hovorí, že sa to podarilo, že jonášovi verí no ale ja sa ako tehu vôbec necítim. ked som bola min rok tehu. tak ma bolelo brucho akoby mi mali vyrvať maternicu a prsia ani nehovorím a teraz nič. budú to už 4 ms nemám žiadne pms nič ani prsia ani bruško nič absolútne iba to, že ráno vstanem a krvácam. 😒 akože pár dní sa mi točila hlava a čudne mi chutila zubná pasta ale to je asi tak všetko 😉 joj čo by som dala ak by to vyšlo 😀 ale aj tak mám tušáka, že ten drobček čo na nás čaká príde v decembri neviem. mala som ten pocit hned po potrate a neviem prečo 😀 😀 tak uvídíme kto má pravdu ujo jonáš alebo môj šiesty zmysel 😀 😀

kakatulik
11. mar 2016

@matilda72 ...alebo normalny cyklus....vies ja neviem,cim dlhsie sa tym zaoberam,tym mi menej ide do hlavy fakt,ze by v prvy den menzesu napr.,mohlo dojst k oplodneniu.....je to proti vsetkym fysiologickym pravidlam 🙂 ....ale stat sa moze vselico 🙂

emakiki
11. mar 2016

Baby tak som sa vratila prave od dr. Revem jak male decko. Doktorka ma vobec nepotesila, nic tam nevidi, neprebehla ani ovulacia ☹ mysli si ze nie som tehotna a ze to vyzera na policisticke vajecniky ☹ zobrala mi krv aj moc. V utorok alebo stredu budu vysledky. Strasne som smutna... Rano skm si robila test a ja neviem, ci si namyslam este aj to ale mne sa tam zda ze je tam slabulinky dusik. Ale pravdepodobne si to domyslam...

sara22
11. mar 2016

@matilda72 ale ze pride v decembri znamena,ze treba zarobit o 9mes.skor,co by celkom sedelo 😝
Tak som zvedava,pockaj do nedele a testni z ranneho mocu. Mne oba testy,pri oboch detoch vysli prvykrat pozitivne v nexelu,ked tak teraz nad tym rozmyslam 😀

matilda72
11. mar 2016

@kakatulik ved ja viem, ako sa hovorí,nikdy nehovor nikdy 😀 no tak my sme sa ľúbili ako som hovorila 3.3 no a ovu bola pravdepodobne 29.2-1.3 takže ešte 3.3 som mala malinko hlienu takže od ovu je možné otehotnieť max. do 72 hod. takže trafiť sme sa mohli a možno to ozaej test ešte nemá čo zachytiť. ale najviac ma štve, že som si myslela, že to bude ako pri prvom, že budem mať bolesti a tak ale možno to ešte len príde ako si pamatám, tak pri prvom ma bolelo brušku len v den vynechanej ms a prsia tak to ma bolievali vždy a pri tomto druhom ma nemusia, ja viem, že každé tehu je iné 😉 😉 ale ešte raz som sa kukla na tes a trošku som ho namočila a ked bol trošku mokrý tak sa mi tam zazdal malilinký dúšik a hned zmizol takže nádej je tu vždy musím tomu veriť 😀 okej od dnes žiadne sledovanie 😀 😀 ale aj tak ma pália prsty kúpiť si iný test 😀 😀 bože až teraz som si uvedomila ako tie spoločnosti zarábajú na zúfalých ženách snažiacich sa otehotnieť 😀 😀

sara22
11. mar 2016

@emakiki este pockaj,urob test neskor. Ak by si bola tehu,v tomto stadiu nie je sanca,aby tam nieco videla..

matilda72
11. mar 2016

@sara22 no ak by som otehotnela teraz tak drobec by mal prísť v novembri ale ak otehotniem potom tak presne na vianoce plus mínu 2 týždne 😉 no lebo dalšia ovu my vychádza tiež v marci 😀 mám vysoko plodný mesiac 😀 ale aj tak mám neskutočného tušáka že si poležím v nemocnici akurát na štedrý deň 😀 😀

emakiki
11. mar 2016

@sara22 dakujem sj zlata... Ved aj mi to hovorila, musim pockat na vysledky tej krvi, brala mi aj na hormony aj na HCG, ale ona to na tehotenstvo nevidi... Pytala som sa jej co hovori na Jonasa, povedala, ze co sa tyka pohlavia tak ano, ale pocatia nie...

sara22
11. mar 2016

@emakiki to mi pride divne..ked uz to ma fungovat na zaklade hviezd,tak potom uplne,nie ciastocne.. Hmm..

emakiki
11. mar 2016

@matilda72 do coho si namocila test? Do vody ci do mocu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre