MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sara22
11. mar 2016

@matilda72 inak co sa tyka priznakov,ja cakam druhu babu a od zaciatku boli obe tehu uplne ine. Pri prvej ma neskutocne boleli prsia tyzden pred vynechanou ms a pri tejto ma zacali cca v 17tt,inak som ani nevedela, ze ich mam 😀 cize moc si to neporovnavaj 😉

emakiki
11. mar 2016

@sara22 tak vies je to doktorka a ja tk aj celkom chapem, ze tomu neveri... Ale co potom vsetky tie zeny ktorym sa zadarilo? Nejde mi do hlavy ze v juni mi potvrdila ovulaciu a tento mesiac by som neovulovala, ze by sa to tak radikalne zmenilo za 8 mesiacov? Alebo mam pseudograviditu a ani ovu nebola...

kakatulik
11. mar 2016

@matilda72 toto som si ja uvedomila ked som si vcera objednavala dalsi balik vitaminov atd....no ale snad to bude na nieco dobreee 🙂 ...uz som rada ze ide jar a s nou aj ine cinnosti. Dufam ze budem myslit uz aj na ine veci,lebo takto je to o drzku...nestazujem sa,iba konstatujem 🙂 🙂 🙂

matilda72
11. mar 2016

@emakiki no trošku som ho ešte ocikla ale len tak trošku 😉 už robím hlúposti 😀 😀 no ale za skúšku nič nedáš

emakiki
11. mar 2016

@matilda72 aha no ja uz nebudem vymyslat... A neviem co budem robit do utorka... Akurat si citam o tych polycystickych vajecnikoch a ja nemam vela priznakov, teda nadvahu ano a okrem tej anovulacie nic. ☹

kakatulik
11. mar 2016

@emakiki noo skus schudnut. Uz tu pisali dievcata,ze ked schudli,tak sa im vratila ovulka a otehotneli.... 😉

emakiki
11. mar 2016

@kakatulik ved schudnut sa snazim aj bez toho, ale stale sa krotim, lebo stale cakam ze co keby? Nechcem ublizit babatku a to ma brzdi... A zas ked aj sa do toho pustim tak bud ochorie mala alebo rovno ja, uz ma to nebavi...

kakatulik
11. mar 2016

@emakiki chod na to chudnutie z inej strany....povedz si ze chces urobit "iba"nieco pre seba a tvoje zdravie a tehotenstvo do toho nemotaj.....Jasne ze ziadna drasticka dieta to byt nemoze.Zmen jedalny listok...viac zeleniny menej uhlohydratov a sladkosti a pridaj mierny pohyb...zapoj aj malu.Bude mat pocit ze je dolezita ked cvici s maminkou...myslim ze jaruska(uz neviem nick)to tu pisala.Roky nevedala otehotniet,lebo neovulovala.Dala dole 30 kg a vualaaa druhy cyklus snazenia jej to tam.....v hlave sa to musi v prvom rade otocit 😉 ...netvrdim ze je to lahke,ale urcite nie nemozne. 🙂

emakiki
11. mar 2016

@kakatulik ja uz mam tolko toho za sebou co sa tyka chudnutia ze az, ovladam vsetko, len sa musim do toho pustit. Stale cakam na to tehotenstvi a odkladam to, ale ak mi v utorok nepotvrdu dr. tehu, kaslem na vsetko a zacnem. No a k tej mojej malej, skor by som umrela ako si pri nej zacvicila 😀 a nedajboze ze by som chcela cvicit s nou... By som o nervy prisla 🙂 musim cvicit ked nieje doma. Lebo by ma slaktrafil ona je strasne narocna...

kakatulik
11. mar 2016

@emakiki jaaa,tak ty takuto divosku mas...ale nechapem,preco podmienujes chudnutie tehu...ved jest viac zeleniny a menej sladkosti s tym nema nic spolocne....ba prave naopak....dostanes viac vitaminov a otehotnies skor...a ved nemus hned do posilky a neviem ako sa namahat. Rychla chodza,plavanie...to mozu aj tehotne...hlavne pravidelne.
Mas pravdu treba sa rozhodnut a zacat 🙂 ...drzim palceky 🙂

emakiki
11. mar 2016

@kakatulik no len ja mam spomaleny metabolizmus ,choru SZ a len tak ako bezny clovek neachudnem, musim poriadne zabrat a uzivat LKarnitin aby nieco zislo a to nenozem ako tehotna a navyse ak mam naozaj to PCO tak aj vdaka tomu neschudnem... Mam doma elipticky trenazer a makam na nom led sa da, ale ja napr. 3 dni cvicim a potom jeden den nie a uz mam vsetko to co som za tie 3 dnj schudla naspat... A fakt uz skm brutalne demotivovana co sa tyka aj chudnutia aj robenia babatka...

kakatulik
11. mar 2016

@emakiki a na tu SZ mas nejaku terapiu?...lebo aj to by mohol byt dovod ze sa nedari.
A odkial vies ze mas PCO?Ved ti lekar povie na prehliadke.

emakiki
11. mar 2016

@kakatulik ano liecim sa a prave kvoli planovanemu tehotenstvu mi dokonca zvysila davky...
Ved to mi povedla doktorka ze si mysli ze nie som tehu ale ze mam PCO, zobrala mi krv aj na HCG aj na to PCO a vysledky budu v utorok...

dudenka
12. mar 2016

ahojte, pridavam sa k babam, ktore kedze sa nedari, skusaju otehotniet podla Jonasa. Prave cakam na email s vypoctom plodnych dni. Drzme si prsty ze sa nam to zadari :o)

emakiki
12. mar 2016

@kakatulik a ja som nemala problem s ovulaciou, ovulovala som normalne, iba tento mesiac nie, ale pride mi to logicke kedze podla jonasa som mala termkn na 4DC, ak uz podla neho tehotna som, samozrejme ze nemozem uz ovulovat... Ale uvidime v utorok co z toho bude...

zuzka2208
12. mar 2016

ahojte aj ja sa pridavam ku snazilkam podla Jonasovho vypoctu 😊 tak 1 termin podla jonasa sme mali cez krvacanie ,ale kedze velmi silno krvacam tak sme to nechali tak ,ale kazal mi pit alchemilku a ovulka bola a aj krvacanie na 29 den co je v mojom pripade uplne prekvapenie kedze mi v car tvrdili ze neovulujem a mam pco.Ale ja si to moc nemyslim kedze som sa liecila na vysoky prolaktin a ten zabranuje ovulacii.Este dame tento mesiac laparku a v aprili mame aj dobru zivotnost tak ja verim ze to vyjde 😊 prirodzene.

kakatulik
12. mar 2016

@zuzka2208 to ti ten 29 den vysiel aj inak,alebo iba podla jonasovych vypoctov?

emakiki
12. mar 2016

@dudenka
@zuzka2208 ahojte baby, tak bojujeme spolu 😉 drzim nam palce 🙂

optimistka
12. mar 2016

po troch potratoch som sa tiež obrátila na Jonáša s prosbou o výpočet plodných dní pre životaschopné babatko. Stalo sa tak v roku 2014 v auguste. Obdržala som rozpis na rok, v ktorom sa takýto termín nevyskytoval ani jeden ☹. Tak počítali dalej a prvý termín, kedy by som mala mať šancu počať životaschopné babatko bol určený na november 2015 s tým, že pohlavie dieťaťa nemožno v tomto termíne určiť. No skoro som odpadla! Čakat niečo vyše roka? Neprichádzalo do úvahy. Navyše ostatné plodné dni boli určené uplne mimo mojich plodných dní. Neviem, ale hned ako som si ten rozpis pozrela, absolutne nekorešpondoval s mojim cyklom. Ja som vždy 100% vedela kedy plodné dni mám a jeho výpočty tam vobec nespadali. Ako to celé dopadlo? Otehotnela som nakoniec ešte v roku 2014, presnejšie v novembri a náš poklad má dnes už 7 mesiacov 🙂. A na upresnenie v ten den sa mi prekrývali zelené dni s červenými a predsa len to vyšlo.

janinka14
12. mar 2016

@optimistka ved ale jeho rozpis plodnych dni ani nema korespondovat s tvojim cyklom.. on urcuje plodne dni podla kozmickych ziareni, tie ma kazda zena dane a potom su plodne dni podla cyklu, tie si ratas sama podla toho kedy mas cyklus. Ja som otehotnela uplne mimo ovulky (tiez viem presne kedy mam), v den, ktory urcil ako plodny - cerveny den, bol to prvy den po menzese. Akurat nam nevyslo pohlavie. 🙂

kakatulik
12. mar 2016

Baby a ta zivotaschopnost je vyznacena ako?

zuzka2208
12. mar 2016

@kakatulik ja som mavala cykly 35-50 dnove a samozrejme bez ovulky co bolo sposobene vysokym prolaktinom a v car ma napchavali clostilom 4 cykly z toho 2 x som podstupila Inseminaciu ktora skoncila biochemickym tehotenstvom.No tak nas odpisali ze prirodzene to nepojde vzhladom na moje dlhe anovulacne cykly takze jedina moznost IVF.Tak som napisala Jonasovi riadim sa podla jeho instrukcii a hned ovulka a 29 dnovy cyklus / bez hormonov/

zuzka2208
12. mar 2016

@kakatulik ta zivotaschpnost je tam napisana zelenym pismom.Ja to tam mam len raz v aprili ale budeme skusat aj ked to tam nie je nemam uz vela casu cakat vzhladom na moj vek 😊

kakatulik
12. mar 2016

Zelene pismo som nenasla.... ☹ a ake pokyny myslis?

zuzka2208
13. mar 2016

@kakatulik no mne hlavne kazal pit alchemilku 6dni v tyzdni 1 den pauza.Zacinala som na 3-4 sialkach a teraz postupne 1-2 sialky denne.Ja osobne som nadsena pretoze ovulaciu som nemala ani nepamatam a moj najkratsi cyklus bol 35 dni 😱 a teraz 29.Ziadny doktor mi alchemilku nespomenul len hormony 😁 ja som za prirodne veci 😊

emakiki
13. mar 2016

@kakatulik ty mas asi taky rozpis ako ja, pravdepodobne si nemala este ziadny potrat ani si si nepresla niecim neprijemnym co sa tyka pocatia, vtedy nepocitaju zivotaschopnost, mas tam iba cervene dni ako ja a modre a zelene si dopisujes. Ja som im pisala lebo sa mi to tiez nezdalo a odpisali mi to co pisem teraz tebe....

gabi1234
13. mar 2016

@optimistkaahoj a on píše aj to, či sa dieťa narodí vo dne alebo v noci? To sami nechce veriť. Je to pravda?

kakatulik
13. mar 2016

@zuzka2208 to je zaujimave,lebo alchemilka vraj sposobuje stahy maternice a preto sa ma pit len do ovulky a potom pauza..Dalsi tvrdia ze sa ma robit tiez kazdych par mesiacov pauza.....noa ale vidis,co clovek,to iny nzor.
🙂
#ja alchemilku pijem tiez a tiez okrem toho,ze mi chuti,tak mi pomihla pri menstr.krvacani.....ja ovulujem takmer kazdy mesiac. Minuly som zaznamenala jeden anovulak a vyzera to tak,ze tento mesiac je tiez nejaky divny...no uvidime.

kakatulik
13. mar 2016

@emakiki ahaaaa.Dakujem.
Tak ano,ale ja som napisala do tej ziadosti,ze pohlaie je jdno,ze mi viac zalezi na kvalite,ale to co pises to cele vysvetluje.

zuzka2208
13. mar 2016

@kakatulik no ved kazdy povie inak a hlavne doktori len ivf.Mne napriklad ani laparku neurobili a ked som sa na to pytala tak mi povedali ze to ja urcite nepotrebujem a ze k ivf to aj tak nepotrebuju 🙄 no a moj doktor mi tam nasiel nejake zrasty 😕 takze po laparke ideme na to a ivf budeme zvazovat az keby to potom aj tak neslo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre