MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

veronnikaaa
15. júl 2016

@lebonka v tejto tabulke mi ukazuje ze v auguste by sme mali spoldit dievca co znamena to 5x?

lebonka
15. júl 2016

@veronnikaaa tak to ja netusim

angela5
15. júl 2016

@veronnikaaa to su tzv. napatove aspekty. Cim je ich menej, tym lepsie, najlepsie je ked je nula. Mne napriklad nula vysla az na rok 2028!, ale sesternici napriklad niekolkokrat do roka..
Napatove aspekty znamenaju v preklade nieco ako zivotaschopnost dietata. T.j ci bude zdrave, ci nehrozi potrat atd atd.... cim viac tym horsie. To ale pripada do uvahy len pre jeho vypocet, ked otehotnies v iny den tak to zrejme neplati. Jeho metoda je len alternativna a netreba sa kvoli tomu trapit...

marcopollo
16. júl 2016

baby aky cas tam treba dat a datum narodenia dat moj

angela5
16. júl 2016

@marcopollo ano, datum aj presny cas

marcopollo
17. júl 2016

@angela5 prepač aky čas

dudenka
18. júl 2016

@marcopollo tvoj datum narodenia a cas v ktorom si sa narodila.ja mam Jonasov vypocet tiez doma, no zatial sa nam nezadarilo. Su to takmer dva roky. Vsetky vysledky mame v poriadku. Teraz chodime do centra as. reprodukcie...

veronnikaaa
21. júl 2016

ma tu niekto skusenost s vypoctom Jonasa ked sa mu prekryvali cervene a zelene dni? vyslo vam pohlaavie?

lebonka
21. júl 2016

@veronnikaaa nevyslo. Ja som si dala vyratat vypocet, pohlavie baba, ale potom postupne mi to uz zacinalo byt jedno, ci to bude baba al.chlapec. Hlavne ze som otehotnela.

veronnikaaa
21. júl 2016

ked sa ti prekryvali dnie cervene zelene nevyslo to pohlavie? mne sa 5 mesiacov prekryvaju ☹ a ja som chcela teraz zacat ....

veronnikaaa
21. júl 2016

@lebonka ked sa ti prekryvali dnie cervene zelene nevyslo to pohlavie? mne sa 5 mesiacov prekryvaju ☹ a ja som chcela teraz zacat ....

veronikax
21. júl 2016

Mne nevyslo nic z toho ... co mi odpisali 🙂 Ani plodne dni ...ani pohlavie ...ani sanca otehotniet. Do nicoho sa netrafili 🙂 Takze u nas Jonas....zbytocne vyhodene peniazky 🙂

veronnikaaa
21. júl 2016

@veronikax no pekne . dufam ze u nas to tak nebude .... 🙂

lebonka
21. júl 2016

@veronnikaaa stale sa mi zelene zasahovali do cervenych. Ale az teraz v marci bolo tak, ze 1 den plne zeleny a hned druhy plne cerveny. Rozumies ako? Tazko sa mi to pisanim vysvetluje. No a v marci som otehu. Ked chces pre lepsie pochopenie, mozem ti zajtra odfotit a poslat vypocet

veronnikaaa
21. júl 2016

oki budem rada 🙂 no mne to tak vychadza az v decembri ☹ chcela som uz teraz....

veronikax
21. júl 2016

@veronnikaaa poslala si pre vypocet ? Ze cakas na papiere od Jonasa ? ;)
@lebonka ano viem o com pises 🙂))) Pamatam si ako to tam bolo rozpisane ;) Ja som tak isto v marci otehotnela 🙂))) Pisali ze 25.2 a 31.3 mam plodne dni 🙂)) A otehu som presne 6.3 🙂))))

veronnikaaa
21. júl 2016

@veronikax uz ich mam

veronikax
21. júl 2016

@veronnikaaa nespoliehaj sa na papiere 🙂)) A plodte ☺

veronnikaaa
21. júl 2016

@veronikax v ed hej, len chlapca mame a velmi by som chcela dievca 🙂

kakatulik
21. júl 2016

@veronikax jeeej a ja som ani nevedela,ze si tehu...gratulujeeem 🙂 🙂 🙂

vejapa76
21. júl 2016

@veronnikaaa Ahoj. Kedysi dávno som sa zaujímala o metódu Dr. Jonáša... Pohlavie druhého dieťaťa je dané už 1.tehotenstvom. (Za tehotenstvo sa počíta aj keď o bábätko žena príde...čiže každé počatie) Neviem ako teraz, ale vtedy bola pri vypocitanych plodnych dňoch poznámka napr.január Dievča/dievča (D/D) február trebárs dievča/chlapec...atď. Prvé pohlavie znamená to, čo v tom mesiaci, pri konkrétnom dátume splodiš a druhé -ďalšie tehotenstvo v poradi. A je jedno či to nasledovné bude po 2 Či 5 rokoch...proste je to pohlavie z nasledovneho tehotenstva. Ty už dieťa máš a tým máš dané dopredu pohlavie ďalšieho dieťaťa. Neviem čí som sa vyjadrila zrozumiteľne tak ako príklad uvediem môj prípad. Mam dcérku...dala som si spraviť výpočet na druhé dieťa... Dr. Jonáš mi napísal ze nasledovné dieťa budem mať chlapca a v mesiace v ktorých mám uvedené dievča som neplodna....proste otehotniem len v mesiaci kde mám chlapca. A tak sa aj stalo 🙂

veronnikaaa
21. júl 2016

@vejapa76 vedela by si mi povedat ci druhe budem mat dievca ci chlapca? podla coho?

veronikax
21. júl 2016

@veronnikaaa aaá co je ta tabulka z ciny ? Nam tam vysli spravne obe deticky 🙂
@kakatulik teraz som v 22 tyzdni 🙂 A budeme mat chlapceka 🙂) Konecne sa nam podarilo po skoro 2 rokoch 🙂
@vejapa76 fiiiiha .... dobre sa to cita....zaujimava informacia ;) Takze preto sa niekomu nedari aj par rokov 🙂

veronnikaaa
21. júl 2016

@veronikax neviem aka tabulka daj link...

nona72
21. júl 2016

Mne vyšli obe deti podla výpočtu aj pohlavie dokonca mi určil aj či budem rodiť cez deň alebo v noci....všetko vyšlo.

veronnikaaa
21. júl 2016

@nona72 a neprekryvali sa ti cervene a zelene dni?

angela5
21. júl 2016

@veronikax cakas dievca ci chlapca?

angela5
21. júl 2016

@vejapa76 prosim ta, toto citam prvykrat.... mozes to nejak polopatisticky vysvetlit? Lebo nejak mi to nedava zmysel... Za zaklade coho je druhe pohlavie zavisle od prveho? Teda na akom principe to je? Ja som myslela,ze pohlavie zavisi hlavne od toho, v ktorom znameni je mesiac v dobe oplodnenia (zenske ci muzske),,, 🤐 😉

vejapa76
21. júl 2016

Dievčatá....takto...mne keď prišla tabuľka...je to už pár rokov dozadu...tak som mala vyznačené pl.dni podľa Jonáša (kamarátke vypočítal na menzes tak skúsila a bum tehotná -menzes! ) ...musela som zadat predošlé tehotenstva-v mojom prípade to bolo jedno+ zadať pohlavie dieťaťa a kedy sa narodilo. Napísal mi, že ďalšie babo budem mať chlapca a že teda v mesiace kde mi vypočítal dievča som neplodna. V každom mesiaci mi určil deň vhodný na otehotnenie a k tomu napr. D/D (dievča/dievča)...D/CH (dievča/chlapec) -v týchto mesiacoch nič, pretože nasledujúca by mala byť baba a ja som mala prvým dieťaťom určené, že nasledujúci ma byť chlapec. Keď mi vyšlo CH/CH znamenalo to, že v ten mesiac počnem chlapca a ďalšie babo v poradí by bol zas chlapec. Takto mi to bolo vysvetlene. Čiže pohlavie si môžu vybrať len ženy, ktoré neboli nikdy tehotné. Poprípade si druhým dieťaťom naplánovať pohlavie tretieho.

angela5
21. júl 2016

@vejapa76 uz to asi chapem, diky za info 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre