MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

veronnikaaa
21. júl 2016

@vejapa76 ja mam tiez od neho vypocet ale nenapisal mi ze som plodna len v mesiac ked ma byt chlapec alebo dievca... Prisla mi tabulka niektore mesice dievca ine zase chlapec.... no najblizsich 6mesiacov sa mi prekrzvaju zelene dni s cervenymi... ☹

vejapa76
21. júl 2016

@angela5 drzim palce 🙂

vejapa76
21. júl 2016

@veronnikaaa červené a zelene...to sú dni ktoré značí aj a ktoré ty? Veď v tom prípade to je super, že sa ti ovulka zhoduje z jeho výpočtom. Vyššia pravdepodobnosť ot. 🙂

veronikax
21. júl 2016

@angela5 cakame chlapceka 🙂

nona72
21. júl 2016
lebonka
22. júl 2016

@vejapa76 prveho mam syna. minuleho roku som potratila uplne na zaciatku tehu, teraz som zase tehotna. cakame chlapca. pri vypocte na marec mam pohlavie dievca (chlapec). takze vtedy som cakala dievca? dobre to chapem? dalsie babo bude co?

lebonka
22. júl 2016

@vejapa76 pardon, na marec mam pohlavie dievca (dievca)

vejapa76
22. júl 2016

@lebonka nie.. Po každom tehotenstve, teda aj po tom ktoré si podratila treba nový výpočet. Ak si zadala ze prvé dieťa sa narodilo vtedy a vtedy a je vtedy a vtedy si podratila tak nasledovný výpočet je na dieťa teraz/ ďalšie v poradí. Ale na tie pohlavia by som sa moc nespoliehala, sám Jonaš to odôvodnil tým, je je množstvo žien ktoré to ze potratili ani netušia ( ak sa to stalo v zaciatku)

vejapa76
22. júl 2016

Prepáčte za preklepy-dosť sa ponáhľam. Ešte by som Napísala, že pozerám tie vaše tabuľky a máte v každom mesiaci len jedno pohlavie...vtedy kedysi to bolo tak, ze bolo pohlavie lomeno pohlavie. Prvé v poradí bolo dieťa splodene v ten daný mesiac a pohlavie za lomotkom bolo ďalšie nasledujúce tehotenstvo. A ešte...vzniklo veľa centier ktoré rátajú podľa Jonasovej metódy. Ja som to kedysi riešila starou klasickou liistovou poštou a písala som priamo jemu....Mudr. Eugen Jonaš, Maňa.

veronnikaaa
22. júl 2016

vyslo niekomu pohlavie podla tejto stranky? co si o tom myslite? http://astrologie.najdise.cz/plodne-dny/jonasov...

lebonka
22. júl 2016

@veronnikaaa nevyslo

jarkamartin
22. júl 2016

@veronnikaaa ja som sa o túto metódu začala zaujímať asi pred mesiacom a dcéra (4roky) sedí na termín, kedy sme ju podľa tabuľky mali počať

vejapa76
28. júl 2016

@veronnikaaa až teraz som si všimla čo si písala...niektoré dni dievca niektoré chlapec... To ale platí v prípade ak si nikdy nebola tehotná. V opačnom prípade by si mala mať niekde poznámku o pohlaví z najbližšieho tehotenstva. Ja som mala 4 A4 tiež niekde dievča niekde chlapec a tuším na poslednej strane uplne hore..."ďalšie dieťa :chlapec" Tým pádom mesiace kde mám dievča vraj neotehotniem. Ale znovu píšem..bolo to už davno.neviem aké výpočty posielajú teraz.

veronnikaaa
30. júl 2016

@vejapa76 teraz su asi ine vypocty lebo ja to tam nemam...

lulu_lu
15. aug 2016

@samsara zdravim,mozem sa opytat co to je ovulacny mikroskop?a kde ho kupim?

bielavila
16. aug 2016

@vejapa76 nezda sa mi ze by to bolo tak ako pises, teda aspon ja som pochopila inak, ze aj ked uz nas babo vies si vybrat pohlavie, ci zle som ja pochopila? Kuk foto

vejapa76
16. aug 2016

@bielavila tieto formuláre sú z pc centier ktoré rátajú podľa metódy mudr. Jonáša. Písala som už vyššie, že neviem ako to funguje teraz, nevyznám sa v tých tabuľkách a o aspektoch vtedy kedysi nebolo ani chýru. Vo výpočtoch bolo uvedené len dobrá životnosť-zlá životnosť. Nemala som net a myslím že ho v tej dobe nemal ani Jonáš. Všetko prebiehalo poštou ( klasickou starou listovou) po predchádzajúcom telefonáte s mudr. On osobne mi to vtedy v tel.rozhovore povedal tak ako som písala. A mala som to uvedené aj v tej poctivo ručne vpisanej tabuľke. Ale znovu opakujem...neviem ako to rátajú teraz. Ale...máš tam napísané, že ak už dieťa máš tak teraz si vyberas pohlavie jak druhého tak už aj tretieho ! dieťaťa...tak mi to potom aj dáva zmysel, že prvým si si už vybrala pohlavie druhého...presne tak ako mi to povedal Jonáš. A v mojom prípade sa nezmylil. Nech už je tontak či tak prajem ti zdravé miminko pohlavia aké si praješ. 😉

bielavila
17. aug 2016

@vejapa76 ďakujem ja som si myslela,ze toto je jeho oficiálna stranka

zuzka2208
18. aug 2016

Bany ja mam tiez doma Jonasov vypocet a v aprili som mala aj dobru zivotnost a na nase velke prekvapenie sa nam aj podarilo otehu co sme samozrejme brali tak ze to dotiahneme do uspesneho konca ....zial nie ani jonasov vypocet nepomohol.Asi je to nieco medzi nebom a zemou co ani Jonas neovplyvni.😉

empathia
18. aug 2016

nam nepomohol jonasov vypocet

kalerabik1
28. aug 2016

A to je fakt pravda ze v jeden mesiac vychadza chlapec a v druhy zas dievca a tak sa to stale strieda?Nie je mozne ze dve deti surodenci splodeny v parny mesiac budu opacneho pohlavia? Ja som zo 4deti a u nas to uplne plati. Sestra ma 6deti a aj jej to uplne pasuje... Nahoda?

maminka1986
28. aug 2016

nie nepomohol je to pre zdravé páry my mse mali problem spoleihala som sa a trt z toho....

dziacka
5. sep 2016

Mne pomohla operácia a následne Jonášova metóda. Môj príbeh je pre vás tu:

http://zuzanadziacka.sk/ebook-zadarmo/

Teraz pripravujem celú knihu o Jonášovej metóde - ako funguje...

minneli27
19. sep 2016

ahojte.. ak sa naozaj musia stretnúť tie 2 "plodné dni", teda deň uvedený p. Jonášom a moja ovulácia..... je možné že tieto 2 dni sa nestretli už 3 roky?? vyšlo to takto niekomu???

janinka14
19. sep 2016

@minneli27 a preco by sa mali stretnut? Nerozumiem. Ja som otehotnela mimo mojej ovulacie 2 dni po menzese, presne ako mi urcil.

gabi1234
19. sep 2016

@janinka14 A vyšlo aj pohlavie?

janinka14
19. sep 2016

@gabi1234 nie, ale ja neviem presny cas mojho narodenia. Mama si pamatala len priblizne, tak to mohlo byt aj tym.

minneli27
20. sep 2016

@janinka14 no, mám si značiť svoju ovuláciu k tomu jeho dňu, a keď sa stretnú, vtedy je najväčšia pravdepodobnosť. teda takto som to pochopila.
tieto 2 dni sa mi nestretli už 3 roky.
inak skúšame ovuláciu, aj jeho uvedený deň a stále nič. už 3 roky. ....

jabucko
20. sep 2016

@cucuska ano. A som presvedcena, ze syna mam podla tejto metody. Pohlavie neviem,niektore vypoctt nevie urxit pohlavie, zrovna vtedy to tak vyslo. Pre nas potom s manzelom bolo prekvapko na ultrazvuku, ze chalan 🙂. Drzim palce!

janinka14
20. sep 2016

@minneli27 tak to mi je luto, a pocula si o bylinkovom sirupe Femigard? Je to cisto prirodny produkt, vpodstate detoxikuje organizmus a uziva sa pri problemoch s pocatim. Poznam 3 pary, ktore pocali pocas jeho uzivania. Naposledy som to poradila jednej kocke tu na MK, rok sa im nedarilo a hned na druhy mesiac pocas uzivania Femigardu otehotnela. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre