MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

helenkasabinka
15. aug 2008

halienka mas pravdu 🙂 🙂

nikoleta164
18. aug 2008

ahojte. aj ja som skusala nemozne a napisala aj dr.Jonasovi. Poslal mi vypocet na cely rok a az posledny mesiac december som mala najpriaznivejsie plodne dni. vypocital nam aj pohlavie,kedy sa babo narodi. kedze sme sa potom uz milovali mimo jeho vypoctov, netusim kedy to bolo 🙂 netusim ani ci nam tie jeho vypocty pomohli,ale jedno je iste o par dni ideme von z bruska. Takze rozhodne by som to baby skusila, napiste mu. lepsie otehotniet prirodzene , nez umelo. co je vsak sudene, stane sa. drzim palce.

poleva
18. aug 2008

nechápem ked mám ovu v polovici cyklu ako mi môže ten výpočet ukázať plodné dni pred mrchou ?

halienka
18. aug 2008

Poleva 🙂 a si si tou svojou ovulkou istá? 😉 Plodné dni od Jonáša sú astrologický výpočet, čiže ako by ti povedal: teraz sú ti naklonené hviezdy na "splodenie ". Keď sa ti stretne ovulka s tými "naklonenými hviezdami" je omnoho vyššia šanca na otehotnenie. 😉 A o ovulke si je málokto istý presne na deň, ja som si minule tiež myslela, že mám ovulku, hlien aj iné pocity naznačovali že asi hej. Potom som šla asi týždeň po tomto pocite na kontrolu k DR. - náhodne - a on vraví: práve vám ovuloval pravý vaječník! Som bola v šoku, lebo som si bola takmer istá, že som mala ovulku pred týždňom, lebo zvyknem mávať 14.15.16 DC. Takže ono to tiež nie je vždy také isté. Najlepšie je zasexíkovať aj počas domnelej ovulky, aj počas vyznačených dní 😉 aspoň bude vyše zábavy 😀

poleva
21. aug 2008

mám mu zavolať a on mi pošle dotazník ?

halienka
21. aug 2008

Poleva 🙂 , áno buď zavolať, alebo napísať na tú adresu krátky lístok že máš záujem o výpočet, nech ti pošle dotazník. Ale myslím, že zavolať je rýchlejšie 🙂

poleva
21. aug 2008

a ty máš výpočet ? ináč mám ešte jeden astrovýpočet a tam mi vychádz. plodné dni tak 1 týžden pred mrchou
ale sú mesiace kde nič, plodné dni nejaké extra nemám
napr. teraz mi vychádza mrcha na 7.9
a plodné dni 30,31 august

voskovaeva
28. aug 2008

Ahojki Dr. Jonase vrele doporucuji, samozrejme jen tehdy pokud jste oba po zdravotni strance v poriadku.
My jsme nemohli mat babo 4 roky,pak jsem ziskala kontakt na Dr.Jonase a podarilo sa hned na prvy krat. To iste absolvovala imoja svagrina a este dve kamaradky a vsem to uspúesne vyslo.Tak preji hodne stesti

sobec
31. aug 2008

Prečítala som si skoro všetko,ale potrebujem presnú adresu Dr.Jonáša.Možem ju tu získat?

mystic007
31. aug 2008

Ahojte,

keď som manželovi povedala o Dr. Jonášovi, tak si to preveril všetko cez internet. Je to blbosť, ako Ti môže niekto podľa postavenia hviezd a pod. povedať kedy počneš aké dieťa. A keby mal taký dar ako hovorí, tak by za to nepýtal peniaze. S počatím súvisí hlavne zdravotný stav a pohoda. Však my sa tiež snažíme už 2 roky, všetko je ok a nejako sa nedarí... No ostáva byť len trpezlivou... Držím palce všetkým 😀

mimo27
31. aug 2008

mystic ahoj ak nema sziadne problemy tak je to sto percentne 🙂

janula18
9. sep 2008

Sobec
ja som mala od Jonása dva kalendáre, ale nepodarilo sa a ako sa ukázalo u manžela to nie je OK.

Tu na tejto téme na som našla aj adresu na www.lunarium.co.uk/jonas.php , (neviem ako sa prídáva ten konkrétny pokec je to niekde okolo strany 10) ale vypočítalo mi to presne tak isto ako mi poslal on, a nemusíť platiť nič. Adresu mám len neviem či sa to tu môže písať. Možno interná pošta?

halienka
9. sep 2008

Babky, adresu som písala na predošlej strane, aj telefón 😉
na tej www.lunarium.co.uk/jonas.php je to zadarmo a je to fakt to isté. Len treba vedieť trochu po anglicky a správne si zadať všetko potrebné, lebo od toho závisí správne vypočítanie tých plodných dní 😉

ajena
9. sep 2008

ahoj Halienka, chcem sa spýtať, či do kolonky : time zone of birth treba nechať Dublin, Lisbon a London, alebo tam treba zadať niektoré iné.
Dík

eddyka
9. sep 2008

podobný kalendár nájdete na nete na www.astro.com. ak niekoho zaujíma pošlem link na môj kalendár že ako to vyzerá 😉

katherinesand
9. sep 2008

ajena,
ak si na Slovensku, tak zadaj Amsterdam, Paris, Rome. 🙂

eddyka
9. sep 2008

slovakia Standard Time = GMT+1 zimný čas
slovakia Summer Time = GMT+2 letný čas

stredoeurópsky čas-slovakia (+ 1 hod. od GMT) - letný čas od marca do novembra je + 2 hod. od GMT

eddyka
9. sep 2008

athens,cairo,istanbul 🙂

njonja
9. sep 2008

Ahojte, som tu nova. Tiez som si nechala vypocitatu Dr.Jonasa nase dni 🙂 . Zatial sa len snazime... Ale spravila som si vypocet zo stranky, co halienka odporucila. Terminy sa na 100% zhoduju s Jonasovymi...

halienka
9. sep 2008

No kým sa ja sem dostanem, tak babky to už všetko skvele vysvetlili 😉 Tak už len zostáva držať všetkým palčeky 😵

lula03
13. sep 2008

baby,tak mám výpočet od Jonáša a robila som si aj výpočet na tej stránke. A je to na 100 percent totožné. Nenapadlo niekoho...čo ked to má Jonáš odtiaľ? Verím jeho metóde,ale napadlo ma to...

helenkasabinka
13. sep 2008

lula nie urcite to nema odtial lebo moja mamina ma 46 rokov a uz mna ked chceli tak si ma dala vypocitat a aj vdaka nemu ma porodila a som na svete uz 23 rokov a vtedy este internet ani nebol a ani nepremyslali nad niecim takym ako je internet.......a Jonas ma cez 80 rokov a uz dllllhe roky s tym pracuje a uz vela deti sa vdaka nemu narodilo a aj ja mam vdaka jeho metode krasnu a zdravu 4-mesacnu dcerku a to sa nam podarilo konecne otehotniet hned na jeho prvy vypocet a prvy termin pocatia......a to som predtym nemohla skoro 4 roky otehotniem a podstupila som rozne vystrenia aj s manzelom a pred rokom a pol som mala mimomaternicove tehu a museli mi odstranit jeden vajickovod takze moja sanca na otehotnenie bola nulova a predsa som sa odhodlala napisat Jonasovi a len vdaka nemu mam dcerku-----MA ZLATE RUKY

lula03
14. sep 2008

Helenkasabinka,najprv Vám pogratulujem k tomu,aké ste obidve krásne a želám Vám veľa zdravia.
je to super,že aj s jedným vajíčkovodom ste otehotneli,fakt. Nám s manželom sa už rok nedarí a tiež sa riadime Jonášom. Vraj sme ok a zdraví... v utorok som musela ísť k lekárovi,lebo som mala bolesti a vraj dobre,že som prišla,lebo mi minule pokašlali v labáku testy a mám nejakú infekciu v maternici. takže vlastne mám ten výpočet zbytočne,lebo ten platí,len ked sme ok.
Prajem všetkím,aby sa mohli spoľahnúť na lekárov a aby sa lekári nemýlili🙂
Zajtra ideme s manželom na dovolenku,tak nám držte palčeky🙂)))

pacna
15. sep 2008

baby a ked neviem presne hodinu narodenia?mama hovorila že medzi 14.30 a 15,00 🙂

halienka
15. sep 2008

Lulka, je tak ako píše Helenkasabinka, Jonáš tú metódu vynašiel, je to astrologický výpočet, ktorý on objavil a ostatní astrológovia ho po ňom len prebrali, takisto aj tie internetové stránky. Ale on je autor toho výpočtu, preto a to volá aj Jonášova metóda. 😉 Držím palčeky, aby sa ti podarilo vyliečiť tú infekciu a myslím, že potom by sa mohlo zadariť 😉 🙂
Pacna, no lepšie je keď vieš presne, ale ani ja neviem presne, proste som udala približne a on ti vypočíta aspoň tie plodné dni. Keď vieš presne, tak vie vypočítať nielen deň počatia ale naprklad aj presný dátum pôrodu a pohlavie nasledujúceho dieťaťa. 😉 No ale aj tak sú pre nás najdôležitejšie hlavne tie dni, kde je velká šanca otehotnieť 😅

malicka251
25. sep 2008

aj my sa snazime o babato a stale nic niekdy som z toho uz zufala ale musim verit ze ked to ma prist tak to pride...len by som chcela vediet ako si vypocitam plodne dni nasla som jednu stranku ale neviem ci je to spolahlive...poradte my nieco.....dakujem 😔

jamajka
25. sep 2008
halienka
25. sep 2008

ahoj Malicka251, ono 100% zistiť ovulácia sa dá len ultrazvukom - sono, ostatné metódy nie sú 100=-né, ale velmi môžu pomôcť a keď sa skombinujú, tak v podstate na 90 % môžeš zistiť kedy máš ovuláciu. Tie ďalšie metódy sú meranie BT (bazálnej teploty), symptomatická metóda (sledovanie hlienu, krčku, ovulačné bolesti), existujú aj ovulačné testy, tie sa rovnako používajú ako tehotenské, akurát že ich minieš o dosť viac, lebo ich musíš viacej dní ocikávať, kým príde ovulka. Ak máš pravidelnú MS tak by stačilo možno sledovať BT a tie symptómy a po pár mesiacoch by si už vedela, že ovulku mávaš trebars 14-15 deň cyklu a to sú vlastne tvoje plodné dni. Ako dlho sa už snažilkujete?

bakosko
29. sep 2008

to mam presne v tu hodinu a sekundu spat s manzelom ako vypocital Jonas 😅 co ked presne neviem kedi som sa narodila len priblizne je to problem a este manzel ma zly spermiogram nevadi to ☹

sevzuz
6. okt 2008

baby prosim odpovedzte ak viete
ked sa vsade pise ze je to termin pocatia, to znamena ze pohlavny styk by mal byt skor, aby stihlo prist k oplodneniu v tom vyratanomm case, ze?


a bakosko ak nevies presne hodinu tak si skus dat viac moznosti casu narodenia a uvidis ze sa to vemi nelisi🙂
a ak ma manzel zly spermiogram tak myslim ze jonas nepomoze☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre