MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

cukruska1920
6. okt 2008

sevzus...hej ...6 hodin pred tym aky cas mas uvedeny

sevzuz
6. okt 2008

dakujem, a gratulujem k tehulkovanu, sledujem Vas v teme grafy BT aj ja meriam len nemam kedy si s Vami pisat,

cukruska1920
6. okt 2008

dakujem.....a zelam ti aby si aj ty bola coskoro......a ked budes mat cas hocikedy prid medzi nas 😉

lusina
8. okt 2008

Ahojte babule,
nemá niektorá skúsenosť s jonášovým výpočtom?
prvý krát mi to na deň sedí - jeho výpočtet a moja ovu.
myslíte,že by to mohlo výjsť? 😅

halienka
8. okt 2008

Lusinka, tak to je tá najlepšia varianta 😅 tak chytro priprav kúpeľ, šampáňo a jede se na to 😀 Držím ti moc palčeky 😵

lusina
8. okt 2008

ahoj halienka,
si zlatá, díki moc.bolo by to super,kedy to už konečne vyšlo.
už asi bude rozhodnuté. lebo to bolo minulý týždeň v piatok. nechcela som o tom hovoriť, aby to vyšlo,aby som to nezakríkla, ale teraz už môžem 😀

petka2803
8. okt 2008

Ahojte!Ja som si tiez dala urobit vypocer u Dr.Jonasa,zatial sme mali 2 pokusy v stanovene terminy a zatial nic☹.Neviete mi niektora poradit,na zaklade coho sa vlastne ta metoda vypocitava?V dotazniku bola otazka,ze dlzka cyklu,ale ja som zrovna v tom obdobi brala lieky na upravu cyklu,kedze som ho mal dost nepravidelny,tak sa bojim,ze ci to nemohlo ovplyvnit ten vypocet☹.

halienka
9. okt 2008

Peti, netráp sa, len skúšaj ďalej 😉 Pokiaľ si pamätám, v tom kalendáriku sa zaznačujú zelené a červené dni, a najlepšie je, ke´d sa stretne zelený s červeným. Zelený si vypočítavaš sama od menzesu, myslím, že 15. deň cyklu - to je vlastne akoby predpokladaná ovulácia. Červený je vlastne "podľa hviezd" najvhodnejší deň na počatie. Čiže keď sa stretne tvoja ovulka s dňom, keď sú ti naklonené hviezdy, tak máš najväčšiu šancu otehotnieť. Jonáš vyznačí v každom mesiaci jeden červený deň, no tebe sa ten deň vôbec nemusí stretnúť z ovulkou a vtedy samozrejme neni šanca otehotnieť. Tá situácia, kde sa stretne zelený s červeným, sa stane niekedy len raz alebo dvakrát do roka. Ak ty máš ešte k tomu nepravidelný cyklus, tak tá ovulácia fakt môže byť zakaždým v iný deň cyklu. Dlžka tvojho cyklu samotný výpočet neovplyvňuje, tie červené dni sa vypočítavajú z dátumu tvojho narodenia (Jonášova metóda je astrologický výpočet). Ide len o to, či sa tieto dni stretnú s tvojou ovuláciou. Možno by ti pomohlo meranie bazálnej teploty. Podľa toho by si vedela, kedy asi sa ti blíži ovulácia, lebo ten odhad, že žena má ovuláciu zhruba 15. deň cyklu, je veľmi nepresný, ty ju kľudne môžeš mávať až 20. deň cyklu, alebo aj každý mesiac inokedy. 🙂

lusina
9. okt 2008

Ahoj Peťka,
ja som si dala urobiť výpočet niekedy na začiatku tohto roku a tento mesiac mi prvý x vyšlo,že sa mi stretla moja ovu s jeho výpočtom, tak uvidíme, dam Ti vedieť, či to vyšlo. 😉

lusina
9. okt 2008

lebo píšu, že vtedy je 100% úspešnosť. /bodaj by!/ 🙂

petka2803
9. okt 2008

halienka,dakujem za odpoved.Len ako sa tak divam zatial na ten vypocet,tak mne sa ten zel. a cer.bodik asi nestretnu nikdy,aspon nie v tomto vypocte,ktory je len na rok🙂Asi by som potrebovala trochu dlhsi 😀 .A co sa tyka mojho cyklu,tak je faaakto dost nepravidelny.Mavam rozpatie medzi 35 az 45 dni 😲 A bazalnu teplotu som si skusala meriavat,ale potom ma to akosi prestalo bavit.S manzelom sa pokusame o babetko uz cez rok,tak ak do mesiaca neotehotniem,asi podstupim laparoskopiu ☹

petka2803
9. okt 2008

Lusina,tak to ti moooc drzkam palceky,tak ked budes mat chut sa podelit o radostnu spravicku,sup sem s nou 😀

slnieckova
9. okt 2008

A nemate ten pocit, ze ked sa stretne ovu s jeho vypoctom a otehotniete, tak to bude tou ovu a nie jeho vypoctom? 😔 Neviem, mam pocit, ze je to len tahanie penazi od nestastnych ludi, ktori su ochotni podstupit kvoli babatku cokolvek. 🙄

petka2803
9. okt 2008

Slnieckova,ja tiez neviem,co si mam o tom mysliet,pokila nebudem mat pozit.test v ruke🙂,ale citala som mnoho prispevkov,kde hovorili,ze sa im podarilo otehotniet pomocou tejto metody...tak neviem.Necham sa rada prekvapit,ak to bude fungovat.A ty uz mas ten vypocet urobeny,ci sa len rozhodujes?

lusina
9. okt 2008

Ahojte
jasne Peťka, dám vedieť. 😉
slniečková, jasné, že to bude ovu,/bez nej by to nešlo 🙂 /, ale ked sa stretnú tieto dva údaje že, vtedy je šanca vyššia. možno je to blbosť, ale chcela by som tomu veriť. 😀

slnieckova
9. okt 2008

petka2803 nakukla som do temy zo zvedavosti, co je to za doktora, ale ostala som v nedovercivom stave 😀 akosi takymto veciam neverim. Tymto "lekarom", vestcom, liecitelom... neviem, nedala by som za to peniazky 🙄 ale neodsudzujem 🙂 viem, co je to tuzba po babatku.

petka2803
9. okt 2008

Lusina,sa divam,ze som si nezaznacila dobre tie bodiky a tento mesiac mam vypocinany den "D" na 14-ho a moju ovu na 16ho.Takze rozdiel len dvoch dni 😅 .Tak potom vam dat hned vediet,keby nam to nahodou vyslo.A vy sa kolko uz pokusate o babetko?
Slnieckova a vy sa kolko pokusate o babetko?Aj ste obe uz podstupili nejake vysetrenia?

slnieckova
9. okt 2008

petka2803 my ideme este "len" na piaty mesiac 😔 neberiem to este ako tragediu (v podstate ani v tom snazeni nie sme nejaki dosledni 😀), nechavame tomu volny priebeh... Len uz trosku pokukujem po vsetkych moznych temach, BT, Jonas a tak, lebo som si vzdy naivne myslela, ze sa to podari na prvykrat 😅 a akosi nic, tak skumam, keby nahodou 😔

petka2803
9. okt 2008

slnieckova,jasneee,treba mat v zalohe aj dalsie moznosti,keby nahodou,ale snad ich nebudete potrebovat a skoro sa vam podari 😉 .No,to my sa pokusame vyse roka aj pol,tiez som tomu dala volny priebeh,ale kedze sa doteraz nezadarilo,idem na dalsie moznosti.A to som zabudla dodat,ze mam trochu problemy so stit.zlazou,ale tu mam uz nastastie pod kontrolou,tak ked sa doteraz nenasiel problem,budem musiet podstupit laparoskopiu.Co som citala,vela dievcat to pochvalovalo,ze im to akokeby prefuklo vajc.a ze do 3 mesiacov otehotneli,niektore dokonca hned v dal.cykle 🙂

lusina
9. okt 2008

Peťka, dobre daj vedieť aj ty, budem aj tebe aj sebe 😀 držať palce aby nám to vyšlo-konečne.čítam, že snažíte rok a pol, my tiež tak nejako, bude to rok a 3/4. tiež som už skúsila kadečo, od vitamínov,čajov,a aj jonáša, ale ten zatiaľ nefungoval.ale doteraz mi nikdy nesedeli moje ovu dni s jeho výpočtom, až teraz-1.x.,ale to som už písala.už sme boli s manželom aj na vyšetreniach, či sa nestresujeme zbytočne.všetky vyšetrenia boli ok.tak sa už len snažiť.
a vy ste už niečo podnikli? či čakáte a dúfate keždý mesiac?
slniečková, 5 mesiacov naozaj nie je tragické, držím ti palčeky 🙂

ajena
9. okt 2008

ahojte, no ja viem tak, že tie zelené a červené dni sa práveže nemajú stretnúť, a ani kryť. Dočítala som sa to v tej brožúrke.

petka2803
9. okt 2008

lusina 🙂 budeme si drzat palceky navzajom.Ja som kedysi na zaciatku brala Centrum babyplan,aj cajik som skusala,ale nic,tak teraz neberiem nic a uz sa len spolieham na tu Laparku ale zaroven sa bojim,aky bude vysledok.Ale zase na druhej strane aspon budem vediet ci mam vnutri nejaky problem,ale pevne dufam,ze vsetko bude ok.
Ajena a neni tam napisane,preco by sa tie dni nemali stretnut?

petka2803
9. okt 2008

Ozaj,Lusina a tebe neodporucali laparku,ked sa snazite tak dlho a ostatne vysetrenia mate aj s manzelom v poriadku? 😨

lusina
9. okt 2008

peťka,
boli sme 6/2008 na vyšetreniach v heliose v MT.obaja.vyšetrenia dopadli dobre.nič mi nezistili ,ani môjmu mužovi.
zisťovali mi či mávam ovuláciu,či mám ok hormon.profil aj z krvi aj z krčka maternice,či sa mi tvorí po ovu žlté teliesko, ako sa mi v daný deň cyklu tvorí sliznica,alergia na spermie...tri x mi brali krv/kvoli hormonom/ a robili vždy UTZ.a mužovi spg.
o laparke mi nič nehovorili,že by som ju potrebovala.......to je kvôli priechodnosti,že? ale asi mám priechodné vajíčkovody, ked videli, že sa mi tvoria vajíčka/vždy mi aj povedali aké su veľké/,potom po ovu mi kontrolovali žlté teliesko a vajíčko vo vaječníku už nebolo, tak muselo prejť, či nie? 😒

gwenni
9. okt 2008

prepáčte že skočím do konverzácie 🙂 🙂 priechodnosť vajíčkovodou nieje vidieť na sone, ja som ako prvé musela ísť kôli tomuto na laparoskopiu 🙂 🙂

lusina
9. okt 2008

Ahoj gwenni,
ja viem, že to nie je vidieť na sone, aj ked škoda, nemuseli by sa robiť zákroky.
mna tiež kedysi napadlo, čo mám vobec prechodné vajicovody, ale ukľudnuje ma to, že mi dr.hovorili, že ked mi pekne vídia vajíčka a po ovu už nie, že putuje tak ako má.a po ovu sa tvorí žlté teliesko a to mám.
tak neviem, ale mam zase dalšieho brouka v hlave, asi sa na to opýtam pri dalšej návšteve caru. 😒

petka2803
9. okt 2008

Ahoj gwenni.Len sa kludne pridaj 🙂 Vidim,ze ty si uz bola na laparke,tak napis prosim kedy si na nej bola ,priebeh a aj vsetko okolo 🙂 Mna caka o mesiac,tak aby som bola trosku v obraze?A ake mas vlastne vysledky.Verim ,ze vsetko o .k a ze coskoro budes tehotna ,ak uz nie si 😀

lusina
10. okt 2008

AHoj Peťka,
ako sa máš? 🙂

petka2803
10. okt 2008

Ahoj lusina,celkom sa da.Bola som sa trosku poprechadzat po meste,kedze manzela nemam doma pozeram,ake nove prispevocky nam sem pribudli 🙂 A odkial vlastne si?Ci nebyvame nahodou kdesi blizko 😀

alexxxa
10. okt 2008

Ahojte babulky, prisla som vas povzbudit, my sme sa snazili o babo 5 mesiacov a nic, tak som napisala Jonasovi, skusili sme to podla jeho vypoctov a na druhy krat to vyslo 🙂 🙂 🙂 Nebola som vtedy v strede cyklu, bolo to az ku koncu, ono tam ide o to, ze niektore zeny mavaju ovulaciu neskor alebo skor ako v strede cyklu a niektore ju maju dokonca cez menzes. Nemyslim si, ze Jonas chce tahat z ludi peniaze a keby aj, nestoji to zas tak vela a keby ste mali otehotniet tak to predsa za to stoji, no nie? 😉

Drzim vam vsetkym palce, pa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre