MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

altea
17. dec 2008

kočky ja som chcela len prispieť svojim názorom 😲
ja sama som "výpočet" Dr.Jonáša 😵 ,takže by sa dalo povedať,že tomu mám veriť,ALE : ja sama som bola odkázaná na jeho výpočty v trvaní dvoch rokov som poctivo "fungovala" ☹ 😒 podľa jeho kalendára,a teraz môžem povedať,že som zbytočne stratila čas 🙄 ☹ .Ak je v organizme - orgánová príčina je zbytočné strácať čas plánovaním podľa kalendára.Takže ,chcela som vás len upozorniť,neurobte tú istú chybu ako ja a nestrácajte zbytočne čas.

mimina321
17. dec 2008

ahoj trošku sa vám zamiešam do debaty mne tento mesiac hodilo neaký prepočet vychádza dievča-hoci mi nezáleží na pohlaví len aby som dieťatko zdravé donosila.potom dám vedeť či to vyšlo.vypočítalo mi to na anglickej stránke no uvidím 😲

halienka
17. dec 2008

Altea, sám Jonáš v príručke píše, že je to metóda pre zdravé páry, nie pre tie, ktoré majú nejakú zdravotnú príčinu neplodnosti. Takže jasné, treba sa dať vyšetriť a ak sa zistí zdravotný problém, tak ho riešiť normálne medicínskou cestou. Jonášova metóda je len malá pomôcka, ktorá môže byť ako jedna s viacerých pomôcok, u zdravých párov možno ako jediná, ale u tých čo majú zdravotný problém len ako jedna s mnohých, v prvom rade je treba sa snažiť odstrániť zdr. problém.
Kočky, prosím majte strpenie prosím s tou príručkou, myslím na to ale času neni, a je toho dosť, skener má MM v práci a teraz má roboty vyše hlavy lebo finišuje rok. Dúfam, že cez sviatky sa k tomu dostaneme. Zatiaľ sa držkajte a nech sa vám darí v snažilkovaní 😉

jamajka
18. dec 2008

ďakujeme Halienka, pozhovejeme, to len či si na nás nezabudla................

altea
18. dec 2008

HAlienka,je mi to úplne jasné -keď sme sa mi pokúšali o miminko,Jonášova príručka ešte neexistovala,len akýsi návod ako postupovať.
A bolo to prvé čím sme začínali,potom nasledovala alternatívna medicína,Sarapis....

anira33
18. dec 2008

Ahojte,
ja som si tiež dala vypracovať výpočet u Dr. Jonáša, ako aj v Gnostik centre u MUDr. Kovačika, ale žiaľ nám to nevyšlo a to napriek tomu, že sme obidvaja zdraví, len manžel mal menej pohyblivé spermie, ale to Dr. Jonáš uviedol, že to nemá absolútne žiadny vplyv ak sú len spomalé. Takže ja tejto teórii nemôžem veriť.

mimina321
18. dec 2008

jamajka teraz budeš mať 3 bábenko?asi si viem predstaviť čo by ste chceli 😵

maryah
18. dec 2008

ahojte baby, chcem sa spytat, zr podla tych vypoctov Dr. Jonasa sa smie milovat len tie dni, ktore ukazuje kalendar alebo sa moze aj napriklad v strede mojho normalneho cyklu?

halienka
18. dec 2008

Jamajka, ja na vás myslím 🙂 len ten MM akosi nie, a vieš akí sú chlapi, všetko je pre nich dôležitejšie ako to čo potrebuje ich žena 😀 ale je pravda, že má teraz toho dosť.
Altejka, no zas na druhej strane možno lepšie skúsiť najskôr prirodzene ako sa hneď pumpovať hormónmi, no ale aj tak je isto ideálne dať sa poriadne vyšetriť aj s mužom aby človek vedel ako postupovať. Ja som zas mala takého naprd gynekológa, že len vďaka nemu som stratila 5 rokov.
No ja neviem aké príručky vydáva Jonáš dnes, lebo ja mám tú od neho už pekne dávno, no viem že mňa vtedy doslova naštvalo, že tam napísal, že je to len pre zdravé páry 😀 akože ma trochu diskriminoval, že čo už máme robiť my chorý zúfalci 😀 napriek tomu mi to na jeho jeden termín vyšlo, bohužial to bolo v čase, keď som si podla Jonášovej metódy plodné dni nesledovala, až dodatočne som si to dala prepočítať a sedelo to na chlp, aj zlý rizikový faktor.
No Jonášova metóda tiež nie je 100%-ná, by som tak tipla 30-40 %, lenže takú úspešnosť má aj asistovaná reprodukcia. A na tú tiež kolké baby idú aj 4x kým sa pošťastí a niekedy sa nepošťastí ani tak. Jonáš síce v brožúrke píše, že má 90% úspešnosť, ale každý si tú svoju metódu chváli. Treba to brať celé trošku z rezervou, ale ja by som to nezatracovala úplne, lebo je dosť báb na svete, ktorým to pomohlo, tak ako je dosť tých, čo sa im to pošťastilo po IVF. 🙂
Maryah, sexíkuj podľa ľubovôle 😉 a popritom skús aj v ten deň ktorý udal Jonáš ako najvhodnejší 😉 nič tým nestratíš. No ovulku môžeš mať inokedy ako uvádza Jonáš tie dni, takže radšej sexíkuj aj v strede cyklu. Totiž ovulka sa niekedy s Jonášovými dňami stretne len trebars 2x do roka. Všetky ostatné šance by si premárnila, a to radšej nie 😉 🙂

maryah
18. dec 2008

dakujem halienka, skusali sme to cez ten vypocet co bolo medzi menstruaciou a ovulku by som mala mat niekedy od zajtra... neviem presne, ale dnes som 13 DC.

halienka
18. dec 2008

maryah, ono málokto podľa toho že "Mudr. Jonáš" vie, že v čom spočíva táto jeho metóda. Je to astrologický výpočet, čiže akoby horoskop, ak to mám zjednodušene napísať, určí len, kedy sú ti hviezdy naklonené aby si otehotnela. No tvoja ovulka môže byť úplne inokedy. To je akoby ti vypočítal, že môžeš vyhrať v lotérii, no ale keď nemáš zrovna kúpený žiadny los, tak môžeš čakať na výhru, nič nebude. Bez ovulky sa jednoducho otehotnieť nedá, tá je dôležitejšia ako výpočet 😉 Ono aj termín ovulky sa na 100% určuje ťažko, hlavne v tej dobe keď vznikla Jonášova metóda (v 50. rokoch) to ešte ani lekári nevedeli zisťiť, iba odhadovali stred cyklu. No mnohé ženy mávajú ovulku trebars omnoho skôr alebo neskôr, alebo sú aj výnimky čo majú cez menštruáciu. Ale trebars dobrá technika teraz je meranie BT, by ti mohlo pomôcť odsledovať kedy mávaš ovulku a sexíkovať aj podľa toho. Moc ti držím palčeky v snažilkovaní 🙂

maryah
18. dec 2008

pekne povedane halienka 😉 . poznam meranie BT, merala som si ju 3 mesiace, ale prestala som lebo som sa na to moc sustredila a nepridavalo mi to nejako na psychike... mozno zacnem znova, ale este sa snazilkujeme len 7 mesiacov tak ked to bude 1 rok tak asi zacnem znova. momentalne sa tak trosku zaujimam a pokukujem po tej Jonasovej metode a vsetko okolo toho.

halienka
18. dec 2008

Maryah, máš pravdu, psychika je najdôležitejšia, ak zistíš že ťa niečo stresuje, radšej treba s tým prestať. Jonášovu kľudne skús, a uvidíš. Inak ak to bude trvať rok, tak môžeš ísť k lekárovi a žiadať vyšetrenia. Aby si mala kľud na duši 😉

maryah
18. dec 2008

ano halienka, po roku sa chystame na vysetrenia nech vieme co a ako. preve mesiace snazilkovanie som sa velmi stresovala a kontrolovala som na sebe kazde pichnutie a rozmyslala som, ze ci to je priznak tehu no a ked dosla mrcha tak som bola velmi sklamana... a nakoniec som si povedala a dost! prestala som si merat BT, robit si tehu testy a podobne. teraz len pijem alchemilku a papam calibrum. nedavno som sa docitala o tej metode tak opat zacinam spekulovat, ale v ramci normy, ziadne stresy... nechcem byt sklamana, ono to pride aj bez stresov 😉 . a vy sa ako dlho snazilkujete?

nikika33
18. dec 2008

ja to tento mesiac chcem znovu skúsiť podla jonáša. dúfam, že sa to podarí, lebo ked som si spätne pozrela syna, sedelo to .. aj pohlavie aj rizikový faktor 0. malý ešte nebol chorý. tak dúfam, že sa to touto metódou podarí , lebo sa o druhé dieťa snažíme 4 roky ☹

halienka
18. dec 2008

Ja ťa nechcem nejak znechutiť, ale ja už 10 rokov. U mňa je to dosť komplikované, lebo ja mám PCO, liečila som sa aj na endometriózu, a do toho MM má velmi zlý spermiogram. Raz som bola na umelom, čo nevyšlo (no tiež tam boli velké stresy zrovna), a keď som sa chystala druhýkrát tak som otehotnela prirodzene. Lenže miminko bolo moc poškodené a v 24tt nasledoval potrat. Teraz sa vlastne dávam hlavne psychicky stále po tom potrate do poriadku, dosť ma to vzalo. Ale už mi je lepšie, tak som si povedala, že po novom roku začnem zase uvažovať čo ďalej, aký postup vymyslím. Jonáša som si tiež vypočítala na tej anglickej stránke a každý mesiac sledujem, ale mávam dosť nepravidelný cyklus, takže nie vždy sa mi to stretne s ovu. No a BT teraz tiež nemeriam, keďže som v podstate na to teraz kašlala, trochu už viem aj podľa iných príznakov vysledovať, kedy asi tá ovu je. Tak uvidíme, snáď bude pre nás všetky ten rok 2009 priaznivý 😵 Nikika, držím palčeky, treba len trpezlivosť a ono to príde 😉 🙂 Snáď ti Jonáš pomôže 😉

nikika33
19. dec 2008

diky halienka ! a ked si chceš s nami . ktoré sme tiež na tom neikedy zle, pokecať, pod do témy A čo na to psychika ?

halienka
30. dec 2008

Ahojte babky, konečne mám oskenovanú tú brožúrku, tak tie ktoré chcete napíšte mi do IP mail, aby som vám to mohla poslať. Jamajkin mail už mám 😉 Inak tú brožúrku ja mám z roku 2005, tak neviem či je stará či nová, keďže túto metódu Jonáš má už od roku 1956. Takže keď mi prídu vaše adresy tak to hneď posielam 😉 zatiaľ sa držkajte 🙂

janula_nz
30. dec 2008

halilenka a co je to za brozuru?

halienka
30. dec 2008

Janulka, to keď som si požiadal o výpočet tej Jonášovej metódy priamo v Jonášovom centre, tak mi ho poslali aj s touto brožúrkou. Sú tam nejaké vysvetlenia aké výpočty robí, sú tam certifikáty na tú jeho metódu, tiež pochvaly a odozvy z rôznych štátov a ešte aj nejaké jeho názory na niektoré háklivé témy (na môj vkus dosť radikálne, ale vtedy bola aj iná doba). Neviem či aj teraz tú brožúru posielajú keď si niekto ten výpočet u nich priamo objedná.

janula_nz
30. dec 2008

dakujem. objednavam si aj ja. uz som ti poslala ip 😉

macinko1982
5. jan 2009

ahojte baby chcem sa opytat kto ma skusenosti na vypocet plodnych dni ako zistim kedy je na to vhodny okamih.pocula som o vypocte je to pravdive aj ked mavam nepravidelnu menstruaciu.

macinko1982
5. jan 2009

baby kolko stoji ten vypocet

tlenka
5. jan 2009

ahojte baby... ja som nasla v anglictine jonas method: conception calculator and baby gender predictor od mudr. jonasa, kde zadate svoj datum narod., cas narod., cas. pasmo, kde ste sa narodili a potom mesiac, rok /den netreba podla mna/ pocatia a cas. pasmo pocatia.... a tam vam vyrata, co by sa malo o 9 mesiacov narodit, a ake je riziko...
skusala som tam dat moju rodinu, aj sesternice, ktore maju babätka a vyslo to presne tak

tu je web link:
http://lunarium.co.uk/jonas.php
😉

jalanecek
7. jan 2009

Ahojte mozem vam poradit ja som pred 3 a pol rokmi potratila a od tej doby nic moj manzel ma velmi zly spermiograf a doktor mu na to napisal lieky a vola sa to Profertil od firmi lenus je to velmi dobre a predpisal nam to teda manzelovi sexuolog ja si myslim ze na vsetko su lieky a aj na toto

jalanecek
7. jan 2009

ahojte no ja neviem ale aj moj manzel mal velmi spatny srermiograf a doktor mu nato napisal lieky volaju sa profertil a je to od firmy lenus no a ja po jednom potrate uz 4 roky nic akosik sa nedari ale verim ze to pride a budem nosit pod srdieckom nase babetko

ixi
7. jan 2009

ahojte ak mozem sa ja vyjadrit moj tiez bral profertil a vobec mu to nepomohlo to asi zalezi od organizmu

zuuuzana
7. jan 2009

ahojte mne pan jonas slubil poslat nejake formulare este v nov. ale zial do dnes mi nic neprislo ☹

nikika33
7. jan 2009

a mne to nevyšlo ani tento mesiac podla jonáša ...
velmi teda tomu neverím, či skôr vôbec ...

aurra
8. jan 2009

ja som sa riadila jonasovym vypoctom cely rok 2008 a nic, tak uz tomu neverim, a na tej stranke co dala tlenka, je to to iste, co vam posle jonas, tak skoda vyhadzovat peniaze

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre