MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

cukruska1920
21. jan 2009

helenka..myslis ze to na tej stranke lunarium je to iste?

helenkasabinka
21. jan 2009

nie urcite nie!!!!!

mozno teraz par ludi aj nastvem ale ked ste nahodou pozerali jonasa na TA3 tak on to tam vysvetlil ze je niekolko stranok ktore sa ho snazia napodobnit ale urcite to nie je to iste-na to by som sa urcite nespoliehala ☹ 😒

halienka
21. jan 2009

Bleelka, dobre tomu rozumieš 🙂
Helenkasabinka, nikoho nenaštveš 😀 ani ja nie som naštvatá, aj keď sem dávam ten kontakt na lunárium a mám na to iný názor 😉 dúfam, že ty sa na mňa nenaštveš, ale ja si myslím, že je to to isté. Len je tam väčšie riziko, že baby tomu nebudú rozumieť a nezadajú si tam správne tie údaje a potom sa môžu sťažovať kolko chcú že to nevyšlo, keď nezadali správne údaje, vypočítalo im to nesprávne termíny. Takisto, keď tie baby o Jonášovej metóde nevedia zhola nič, tak potom nevedia ako to brať, takto pri výpočte od Jonáša dostanú aspoň tú brožúrku a už tomu lepšie porozumejú. A o Jonášovi na TA3 som pozerala tiež, myslím si že Jonáš to vraví len preto, že si osobuje na to právo a má z toho tiež biznis, o ktorý ho tieto stránky bohužiaľ pripravujú. No jedná sa o astrologický výpočet, na ktorý sú už dnes na akékolvek astrologické výpočty (osobný, partnerský, zdravotný..) počítačové programy a všetky fungujú podľa rovnakého princípu. Teraz už každý lepší astrolg vie vypočítať plodné dni podľa Jonášovej metódy, väčšina sa tiež snaží na tom zarobiť tak ako Jonáš. Ale keby si išla k Jonášovi a k ďalším piatim a ešte si to zadala do tej anglickej stránky, tak ti to všetci vyrátajú rovnako. 😉 Ale ja som hlavne rada, že ti to vyšlo, lebo to je tiež dôkazom, že jeho metóda proste funguje, aj keď s tými 98% to tiež prehnal 😀

bleelka
21. jan 2009

no mne to podla tej stranky nevyslo...trafili sme styk do toho obdobia a nic ☹

helenkasabinka
21. jan 2009

halienka no jasne ze kazdy ma na to svoj nazor ale aj tak neviem-radsej by som si to asi nechala vypocitat u Jonasa a ked ide o to ze je to biznis-tak ak by chcel nejak na tom zbohatnut tak by za to nepytal smiesnu sumu 500sk........to je moj nazor-proste klobuk dolu ze to dokaze a je jedno akym sposobom to robi......a dokonca som aj ja od neho vypocitana ked mamina nemohla zostat tehotna.....

a vdaka za krasnu poslednu vetu co si mi napisala 😉

halienka
21. jan 2009

Bleelka, no veď to je práve to, že tam je kopec iných vplyvov pre ktoré to nemusí výnsť, napr. že máš ty alebo tvoj partner nejaké zdrav. problémy, že sa netrafíš s ovuláciou, že nie sú zadané správne dátumy, a aj keď toto všetko je v úplnom poriadku, teda všetko sadne na chlp, aj tak je podľa mňa šanca tak 40-50%, čiže 100% určite nie. Lebo keby to bola 100% metóda, tak by to tak robili už aj lekári, ale bohužiaľ. Niekde kedysi dala Lauritka graf, že kolko percent má šancu otehotnieť úplne zdravý pár v jednom cykle, potom v dvoch a tak až po nejakom roku sa to vyšplhalo na 100%, takže aj zdravá žena má v podstate dosť malú šancu otehotnieť hneď v prvom cykle (výnimky potvrdzujú pravidlo - Helenka), nie to ešte taká čo má zdrav. problémy. Možno by Jonášova metóda mohla mať aj viac percent úspešnosti, ale to by sa musel každej žene venovať velmi podrobne a zvlášť, čo sa samozrejme nadá. Ale na druhej strane Helenkasabinka má pravdu, že dať 500,-Sk je stále lepšie ako potom ťažké tisíce za umelé oplodnenie. Je dosť takých žien, ktorým to podľa jeho metódy vyšlo a preto tejto metóde verím, ale tiež viem, že je dosť aj tých čo im to nevyšlo, takže to neberiem na 100%. Je to ako s umelým oplodnením, ani tam to všetkým nevynde. Čo už narobíme, príroda (alebo boh) si robia svoje, my sa môžme len snažiť. 🙂 No držím všetkým snažilkám palčeky, či už tak alebo tak, nech to výnde 🙂 Ja som za to vyskúšať všetko 😉

zuzanabb
22. jan 2009

suhlasim s halienkou 😉 500,- nie je tak vela, tak preco to neskusit, aj keby bola len miziva sanca, ze to pomoze 😵 ... suseda podla jeho vypoctov otehotnela a to bola po laparke a manzel mal horsi spermiogram...
ale vela bab hovorilo, ze to presne sedi s tym vypoctom co pride od neho s tym, co vyhodi tabulka na webe.

len ma zaujimalo, ten datum co vam vyznaci aj s hodinou, to je vlastne cas ovulky? Lebo neviem velmi dobre po anglicky a zda sa mi, ze pod tabulkou je napisane, ze snazit sa treba zacat 24 hodin pred tym terminom a casom co vyjde v tabulke.... ak som to spravne pochopila 😅
To musim aj tu hodinu nacasovat, alebo staci len ten den? Lebo niekedy mi vyjde cas v noci 😀 a ine mesiace cez moju pracovnu dobu 😀

a hlavne mi to nikdy nesedi s ovulkou co meriam BT 😖

petra2505
22. jan 2009

ja som si zaplatila vypocet este v auguste a nepodarilo sa, pritom sme obaja o.k. ( a aby som mala este vacsiu istotu v pondelok idem na laparku a posledne mesiace z vypoctu budeme este skusat)

halienka
22. jan 2009

Zuzanka, dni ktoré ti výndu s Jonášovho výpočtu sú dni (dokonca hodiny) kedy sú ti "hviezdy" najviac naklonené aby si otehotnela. S ovuláciou to nemá nič spoločné. Jonáš keď posiela výpočet, tak posiela taký kalendárik, kde sú červeným zakreslené tie jeho dni, a ty by si si mala zeleným zakreslovať svoje plodné dni, alebo predpokladanú ovuláciu. Ak sa ti červený deň prekryje zo zeleným, tak je to ideálne. Vtedy to treba skúsiť. No to sa niekedy stane len zo 2x v roku, že sa tieto dni stretnú. A skúšať treba najlepšie predtým cca 6 hodín ale môže byť aj viac, na úplne presnom čase nezaleží, ale myslím, že je dôležité aby to bolo radšej pred tým termínom, lebo spermie v žene vydržia živé ešte 24-48 hodín, takže oni si na to vajíčko počkajú. Kdežto vajíčko odumiera už po 12 max. 24 hodinách. Najlepšie to zaklincovať sexíkom ráno aj večer 😉 aby bola väčšia šanca. 🙂 Čiže to čo tabulka vyznačuje -dátum a hodinu - to vôbec nie je čas ovulácie. Je to len v tom mesiaci najvhodnejší deň pre otehotnenie podľa astrologického výpočtu, no ovulku ty môžeš mať zrovna v ten mesiac úplne inokedy a tým pádom v ten mesiac to určite nevýnde. Ťakže dobre robíš, že meriaš BT, aspoň zistíš kedy mávaš ovuláciu a možeš si to potom zrovnávať s tými dňami s jonášovho výpočtu, a keď bude predpoklad že sa stretnú treba určite snažilkovať 🙂 Držím palčeky 🙂 Aj tebe Petruška, nevzdávaj sa 😉

lilix
22. jan 2009

asi sa opakujem, ale pozerala som na vlastne oci papiere od dr. jonasa a ten vypocet z netu lunarium. a sedi to uplne presne, az na hodiny. ale hodiny v tom nehraju taku rolu. dolezite su dni. aj pohlavie s tym sedi. a viacero bab tu pisalo, ze su to zbytocne vyhodene peniaze, ked je to to iste.
a este jeden konkretny pripad. kocka si dala vypocitat podla jonasa. sice otehotnela, ale pohlavie jej zle vyratal. /ale na tom podla mna az tak nezalezi, hoci vyslovene chcela dievcatko/

halienka
22. jan 2009

Lilix, ono pri pohlaví tuším už dosť záleží na čo najpresnejšom čase narodenia ženy. Ak to žena udá že asi okolo deviatej som sa narodila (pritom to kľudne reálne mohlo byť 9,20) a on to vypočíta na tú deviatu hodinu, tak to fakt nemusí sedieť. Teraz už si ženy zapisujú presne aj minútu narodenia svojich detí, no kedysi to tak nebolo. Mne napríklad tiež mama povedala, že ty približne o deviatej a brácho (dvojča) asi pol hodiny po tebe. No ale presne to neviem. Takže, to pohlavie ktoré mi vypočíta tá stránka lunárium, pretože tam jednoducho nejaký čas zadať musíš - tak ja zadávam 9,00 - ja beriem s rezervou. 🙂 A ktovie ako to bolo s tvojou kámoškou, či vedela tak presný čas, aby si mohla byť istá výsledkom. A samozrejme aj Jonáš sa utne, takže kľudne sa mohol aj v jej prípade seknúť, stáva sa 🙂

helenkasabinka
22. jan 2009

ja mam v albume aj foto z jeho vypoctom 😵 😵

zuzanabb
22. jan 2009

halienka dakujem za vysvetlenie 🙂 ja som sa zle vyjadrila pri jonasovom vypocte, viem, ze ten datum na tej web stranke nie je cas ovulacie, len uz som taka zblbnuta z ovulky 😅 ze som to tak pomenovala. Zle som sa vyjadrila ale pochopila som ta uplne presne 😵 takze 6 hodin alebo aj viac pred tym terminom.... hmmmm, len mne absolutne nesedia tie datumy s mojou ovulkou, lebo tie jonasove vychadzaju na den - dva pred mrchou... takze kym sa mne stretnu tieto dva terminy, tak budem na dochodku 😉

helenkasabinka, tebe sa to zhodovalo ako casto? myslim den tvojej ovu s tym jeho vypoctom?

helenkasabinka
22. jan 2009

zuzanabb ahojky no ja som otehotnela hned na prvy termin a to sa mi prekryvala ovulka s cervenym dnom 😵 😵

ciernovlaska
22. jan 2009

Skutocne sa vam cudujem, ze verite na take vypocty. Myslim si, ze ak to aj vyjde, je to len nahoda a ked si pozriete predosle prispevky, je tam vela dievcat, ktorym to nevyslo. Ale vysvetli sa to tak, ze urcite nevedeli presnu hodinu narodenia. Ja tomu proste neverim, pana Jonasa som videla aj v TV a neurobil na mna dobry dojem.

lauritka
22. jan 2009

🙂 ja si tiez myslim, ze je to nahoda. ak sa trafi nahodou do ovulky. 😀 ale nahoda je niekedy svina. 😝

k oplodneniu je potrebne zrele uvolnene vajicko, a to nedozrieva podla hviezd, ale podla menstriacneho cyklu. 😉

helenkasabinka
24. jan 2009

podla mna ked zena tuzi strasne po dietatku a nedari sa im mat to dietatko tak urobi vsetko preto a skusi vsetko aj nemozne aby mali malicke.............tak preco neskusit aj toto????? ja mu verim a sama som prikladom ved len vdaka jeho vypoctom mam babatko 🙂

tiez som mu velmi neverila a moja matka mi o nom povedala kedze aj ja som vypocitana a mamina nemohla mat dlhsie babo 🙂

ved jasne ze kazdy ma svoj nazor na neho ale ja som stastna ze mi pomohol a klobuk dolu jeho sikovnym rukam 🙂

lauritka
24. jan 2009

no myslism si ,ze toto je este mierna alternativa, voci vsetkym tym hormonom, narkozam a celemu IVF, ktore musia zeny podstupit, ak sa chcu dockat vytuzeneho ciela...
ja som si Jonasom uz davno presla, mala som vypocet doma... ale ver mi , je to este len zaciatok cesty... su ovela vacsie skusky na ceste za miminkom.
ty si stastna zena, ktorej sa to podarilo, nehovorim. mozno sa trafili vsetky okolnosti prave do toho datumu, co vypocital. stale som vsak presvedcena, ze je to vec nahody, ked sa datumy zhoduju s datumami okolo ovulacie zeny.. takze vam prajem vela radosti s vytuzenymi miminkami 🙂

violoncielka
24. jan 2009

ahojte baby,pozrela som si na archive TA3 ten rozhovor s Jonasom.Mne sa zdal celkom mily,jednoduchy clovek,az na tie predpovede na rok 2009-to si mohol naozaj odpustit hrat sa na pana vsemocneho....
Urcite si to moze kazda jedna z nas vyskusat na tych anglickych strankach...za to nic nedate.Mne to zatial nevychadza,hoci uz dva mesiace mi vychadza ovulka presne na tie dni o ktorych hovori jonas.tabulka. 😒 Co sa stane vsak v pripade zleho spg? zeby vsetci ti co maju problem s tymto boli prave to jedno percento ludstva? ja som pocula ,ze az 50% muzov ma horsi spg.....Nuz neviem co na to povedat

😉

lauritka
24. jan 2009

violoncelka, myslim, ze to funguje len pre zdrave parzý, ktore sa mozno nevedeli trafit do ovulky z ked kuknu na Jonasa, tak sa posnazia a potom to pride 😝 my ostatni sa potrapime. asi tak.

violoncielka
24. jan 2009

asi tak Lauri 😒 😉

luckam77
24. jan 2009

ahojte baby....no aj ja som sa snazila najst pana Jonasa...mam synceka a druhe by som chcela dievcatko...ale nemam nanho email a neviem co to stoji...a on to robi tusim na cely rok a ja by som rada otehotnela este tento rok,ale v podstate to je jedno ci tento alebo buduci rok.. 😅 len by som chcela aj dievcatko... 😀 ale neviem teraz som vysadila antikoncepciu a este som menzes nedostala co je u mna uplne normalne ze po vysadeni liekov nedostanem...a lekar hovoril ze to je normalne...no a bojim sa ci nahodou uz niesom tehotna..lebo aj mala kvapka je mala kvapka 😀 aj z nej sa daco da vytvorit... 😀

bleelka
24. jan 2009

babulky, myslite, ze ked podla tej anglickej stranky mi vychadza termin nejakych 3-5 dni po ovulke, tak preto sa nam nepodarilo? ze sa nekryje ovulka s tym datumom? ved kym sa to prekryje, tak ubehne aj rok, kym sa poposuva ovulka...to je hrozne

halienka
24. jan 2009

Jednoznačne, Bleelka, 3-5 dní po ovulke je už aj zbytočné skúšať. Radšej sexíkuj v čase ovulky, či sa to kryje z Jonášom alebo nie. A keď sa to prekryje, tak to ber, že je väčšia šanca. Netráp sa tým, že to bude možno za rok, otehotnieť sa ti môže podariť aj bez toho aby to sedelo na Jonášove dni 😉 hlavne aby bola ovulka a vtedy isto sexíkuj 😉 🙂

cukruska1920
24. jan 2009

Ahojte... mne vychadza podla Jonasa plodny den na 30.1 ale risk 2 je to zle?

halienka
24. jan 2009

Riziko sa boduje tuším od 0-6 , 0 - žiadne 6-vysoké, takže myslím, že dvojka nie je až také zlé. 😉

cukruska1920
24. jan 2009

hali... vo februari mam 0 ale vyskusame to aj teraz... 😵

lilix
24. jan 2009

to riziko moze byt aj 8 ja som uz na lunariu aj take videlaa

betuskaa
29. jan 2009

ahoj cucuska ak budeš mať čas mohla by si mi taktiež poslať názov toho lieku.vopred ti za to dakujem

dicinka1
29. jan 2009

no u mnma je asi nahoda fakt svina..ked som sa do toho datumu presne trafila... 😉 a bola som na ivf..den mi sedi presne...kedy som mala transfer nasho pokladika do bruska...a myslim,ze to bude dievcatko..ale nie som si ista... 😉 a ak mu date presne datumy a hodiny narodenia..napisete aky ste mali dlhy cyklus naposledy..a aky mavate..len tak zbezne...tak sa to da vypocitat..ja tomu verim..... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre