MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

martinka211
6. aug 2010

Ahojte, aj mne prisiel vypocet minuly tyzden a mam tiez dobru zivotnost len v maji buduceho roku 😝 tiez som z toho dost sklamana ☹ no a ked sa tam este mozu krizovat tie zelene a cervene dni tak neviem ☹
inak je tu niekto kto otehotnel podla jonasovych vypoctov?
mne tie cervene dni vychadzaju tesne pred MS...aj teraz som mala cerveny v utorok a v stredu som dostala 😝

malicka158
6. aug 2010

@martinka211
no ja dufam, ze coskoro budem ten pripad, ktory to tu potvrdi.ale mam kamosky, ktorym to vyslo a dost ma to povzbudilo.Teda jedna skusala otehotniet 2roky a na prvy termin podla vypoctu otehotnela. 😀
no a sesterka mala dva aborty a uz ma krasnu dcerku podla vypoctu. 😎

martinka211
6. aug 2010

@malicka158 no budem rada ak ti to cim skor vyjde 😵 a drzim palce 🙂
a ta sesterka ma malu podla terminu dobrej zivotnosti?
lebo ja som uz premyslala aj nad tym, ze skusim kazdy termin a budem verit ze to vyjde...aj ked na prvy to nevyslo 😝

malicka158
6. aug 2010

@martinka211
hej, mala asi 5dobrych zivotnosti v ten rok a asi 3termin jej vysiel.
tak drzim palce, ze to vyjde a bude vsetko v poriadku 😉

martinka211
6. aug 2010

no tak to je parada ze 5 😕 ja len ten jeden ☹
a dakujem verim, ze to musi vyjst 😉

catty2010
6. aug 2010

@martinka211 Ahoj, oplati sa cakat aj na ten jeden v maji. dovtedy sa vies akurat fajne na to pripravit - fyzicky, papat zdrave veci, vitaminky a tak. drzim palceky.

martinka211
6. aug 2010

catty no my sa snazime o babo uz od marca a odvtedy beriem aj vitaminy rozne, tak mne sa to zda strasne dlha doba cakat az do maja ☹

klba
6. aug 2010

@catty2010 ☹ no to netesi a preco nevyskusate termin bez zivotaschopnosti? 😕 ved pokial si zdrava, tak by nemal byt problem. 😉
inak to krizovanie cervenych a zelenych dni je na prd, (pardon za vyraz 😅 ) a zena ma na to aby zostala tehu len par dni v mesiaci, (resp. pri zivotaschopnosti aj po cakani na vhodny termin viac mesiacov) aj to jej krizovanie dni prekazi plany. 😝

ja uz cakat nemozem, MD sa krati a viem ze by ma v robote po nastupe do prace poslali smer urad prace, 😔 redukovali sa vo firme prac. miesta a ak to nevyjde tento mesiac,(od 18-teho mame vypocet na babiku) skusime aj bez ohladu na pohlavie a ak sa do dalsieho terminu kedy mam vypocet na dievcatko nepodari tu babiku este skusime. 😉

@,malicka158 moooooc drzim palce, tfuj tfuj, nech sa to podari. 😵

klba
6. aug 2010

@martinka211 mne sa MS s vypoctom nekrizuje, ale dost casto mi MS skoncila den pred zaciatkom cervenych dni,
ale zato mi to vacsinou vychadza tak, ze sa mi krizuju cervene dni zo zelenymi, resp. sa len tesne minu o jeden dva dni. 😅 😝
teraz v auguste mam vypocet na dievca a posledny zeleny den mi zasahuje do prveho cerveneho, ale aj tak skusime,
ale prave pozeram a dobru zivotaschopnost na dievcatko mam v oktobri, ak dovtedy nebudem tehu tak skusime este tento termin, ak sa ovsem opat nebudu krizovat dni. 😖
a inak ked za sebou zena nema potrat a nemala zdrav. problemy napr. v predchadzajucom tehotenstve nemusi hladiet len na zivotaschopnost ale moze skusit aj cez termin bez zivotaschopnosti, ale jasne, ked niekto chce mat istotu tak sa oplati pockat. 🙂

martinka211
6. aug 2010

klbka ja som mala minuly rok v januari MMT ☹ a vybrali mi lavy vajickovod ☹ preto sa dost bojim ☹

klba
6. aug 2010

@martinka211, chapem ta, 😔 , teda asi sa musis naozaj drzat tej zivotaschopnosti a je pravda ze to je este devat mesiacov, 😖 ale mozno sa podari ked to budes cakat najmenej, dolezite je aby to dopadlo uspesne pocas celeho tehu, v kazdom pripade moc drzim palce. 😉

martinka211
6. aug 2010

@klba dakujem ti si zlata 😉 aj ja ti drzim palce nech vsetko vyjde tak ako si zelas 😉

klba
6. aug 2010

@martinka211 😉 , v kazdom pripade ti velmi zelam nech sa vam to podari a nech sa coskoro dockas vytuzeneho babatka. 😵 a potom daj info ked sa podari, budem sa tesit s tebou. 😵 😵 😵

soni1
6. aug 2010

Ahojte baby, ja si chcem dať vypočítať Mudr. Jonášovi plodné dni, ale nerozumiem tomu, čo je ten termín so životaschopnosťou a bez životaschop. a ešte nerozumiem tomu križovaniu červených a zelených dní. Neviete poradiť? Ďakujem.

malicka158
6. aug 2010

@soni1
soni, to je druh vypoctu, ked si mala problemy v tehotensve alebo s novorodencom./potrat alebo dietatko nebolo zdrave/
no a s tymi krizujucimi sa dnami, to sa odvija taktiez od typu vypoctu. Takze je to zavisle, aky vypocet budes ziadat. Vsetko je to popisane v pokynoch, ktore ti pridu s vypoctom. 😉

soni1
7. aug 2010

@malicka158 Takže mne najprv pošlú niečo z čoho si môžem vybrať čo chcem?

soni1
7. aug 2010

Baby, Mudr. Jonáš vraj predpisuje aj nejaké bylinky či čaje? Totižto mi tu jedna baba odpísala a vravela, že nikdy viac by sa už Jonášovi neozvala, lebo mala vedľajšie účinky z tých byliniek. Ale ja som si myslela, že on sa venuje iba čisto výpočtom.

malicka158
7. aug 2010

@soni1
k vypoctu som vyplnala prihlasku a tam som si vybrala o aky typ vypoctu mam zaujem.
no a s tymi bylinkami, to asi myslela Josefa Jonasa, ten sa venuje niecomu takemu..viem, ze si to ludia dost casto mylia. 😎

soni1
8. aug 2010

@malicka158 Ano, to som nevedela! Takže je Josef Jonáš, on je z ČR? A tento pán Jonáš sa ako volá krstným menom?

malicka158
8. aug 2010

@soni1
ano, Josef Jonas je z CR.
toto je MUDr.Eugen Jonas z Mane.

soni1
8. aug 2010

@malicka158 Ďakujem. Prosím ťa, teraz som dostala odpoveď od dcéry pána Jonáša a poslala mi aj prihlášku. My sme absolvovali IVF a ona mi odporučila výpočet typu IV pre počatie životaschopného dieťaťa. Chcela by som však vedieť aký je rozdiel medzi týmto spomínaným výpočtom a výpočtom plodných dní? Ďakujem.

malicka158
8. aug 2010

@soni1
ono je to to iste, len akurat pri niektorych terminoch mas uvedenu aj dobru zivotaschopnost, to su terminy, kedy by nemali nastat ziadne komplikacie, ktore sa u teba predpokladaju, nakolko si absolvovala IVF. (moznost abortu)

soni1
8. aug 2010

@malicka158 Ale ak som to dobre pochopila, tak v tomto prípade musím vedieť presný čas svojho narodenia.

lottys
8. aug 2010

@soni1 Presne tak, musíš vedieť presný čas narodenia.

catty2010
9. aug 2010

@klba obaja sme zdravi, ale z oboch stran rodin sa uz narodili deti s ment.post., preto sme sa radsej dali aj na vypocet zivotaschopnosti.......vypocty nas zaujali aj preto, ze sa snazime od jula minuleho roku a zatial nic.....tak verim, ze sme v poriadku a jednoducho sme len nenatrafili na tie dni, ktore vedu k pocatiu. A okrem toho, asi treba aj dvihat nohy hore.......vsak ano.

mili78
10. aug 2010

ahojte babulky....chcem vam len povedat, ze vam pise zivy priklad vypoctov Dr.Jonasa 😀 mna vyrátal pred 32r. a brata pred 40r. 😀 a žial, asi ho budem musiet vyhladat aj ja ☹

klba
10. aug 2010

@catty2010 chapem, ale verim ze vam to teraz uz vyjde, len cakam kedy uz niekto napise ze sa podarilo. 😵

ja este cakam 10 dni, uz sa aj muz pytal kedy mame vhodne dni. 😉 a akurat vtedy ide na cely tyzden makat na vystavu, bude chodit neskoro domov, unaveny, vynervovany a asi aj v nalade, 😅 ked skoncia sichtu, tak snad nam to neskrizi plany a stihneme sa aj potulit a hlavne nech si neda za jeden a viac v den ked budeme mat najvyssiu pravdepodobnost, musim mu dat instrukcie. 😀

@mili78 to ma tesi ze si napisala, ja som tiez zivy priklad, 😀 a dufam ze sa vam rychlo zadari. 😵

malicka158
10. aug 2010

@klba
@mili78
babule, toto ma tu zacina velmi tesit, ze po svete fakt chodia "Jonasove deti"
tak snad aj my budeme moct pisat o dalsich potomkoch 😀 😀

klba
10. aug 2010

@malicka158 😀 , dufam ze ano 😉 , musi to skratka vyjst. 🙂

tinipini
10. aug 2010

ahojte,

my sme sa snažili po prvýkrát podľa Jonáša v júni a vyšlo to!!!

takže Vám všetkým držím palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre