MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

petra53
28. aug 2010

@lottys no to viem, ale výsledok je ten istý, nie? 🙂 alebo nie? 😀 prosím info, prípadne ak sa to líši, prosím aj kontakt na Jonáša (aj koľko stojí a ako dlho trvá pokým výpočet doručí) 🙂 ĎAKUJEM :*

maryem
28. aug 2010

Baby, prosim vas, vie mi niekto vysvetlit, ako moze Dr.Jonas dopredu vediet, kedy bude mat zena ovulaciu?? Alebo ju zistuje len tym, ktore maju pravidelny cyklus? (to by som este pochopila..) Ved ak ma zena nepravidelny cyklus, jeden mesiac moze byt ovu na 14.den, iny na 10.a pod.. A to nehovorim o nepredvidanych posunoch aj pri pravidelnych cykloch-choroba, stres, cokolvek.. Tym padom sa cely cyklus na dalsi mesiac posuva uplne inak, ako vypocita on.. Alebo som tomu zle pochopila, ze dava konkretne terminy aj na pol roka dopredu?? Napr.priamo napise, ze 12.8, 13.9.a pod.? Nechcem byt skepticka, no po zhliadnuti jednej relacie na TA3 s nim mi to fakt vrta v hlave.. 🙂

bila
28. aug 2010

@malaflora
ano, info@centrumjonas.com je kontakt na Dr.Jonasa. Ked chces aj telefon tak je to 035/6595127

@maryem
IP 😀

maryem
28. aug 2010

bila, dik , odpisem..🙂

malaflora
29. aug 2010

@bila
ďakujem..
už aj zajtra volám

lottys
29. aug 2010

@petra53 vychádza to podľa neho to isté, lenže na tej stránke ti nepovedia, kedy je to najvhodnejšie obdobie, čo sa týka dobrej životnosti plodu. A taktiež na tej stránke mi vyšlo nevhodné obdobie a podľa Jonáša je to práve najlepšie obdobie. Takže verím Jonášovi. Všetky potrebné údaje na objednanie výpočtu sú na tejto stránke https://centrumjonas.com/slovak.html a vybavia to veľmi rýchlo, ak si objednáš cez mail, tak to máš na druhý deň.

petra53
29. aug 2010

@lottys tak ďakujem veľmi pekne za info. Idem sa na to pozrieť 😉

klba
30. aug 2010

ahojte kocky, co nove, je niektora uz tehulka? 😉
ja zatial nic nove, MS meska 2 den, ale test negativ, dufam ze mi zase nezblbol cyklus. 😝

@maryem, Jonas berie do uvahy dva samostatne na sebe nezavisle rytmy.

prvy vyznamnejsi vyvolava vplyv kozmickych ziareni, predovsetkym mesiaca, to ti pocita Jonas a zapisuje tento rytmus do vypoctu cervenou farbou, (to su len 4 dni v mesiaci kedy je najvacsia sanca na tehu) a kalendar s vypoctom ti zasle, je to pocitane na jeden rok, mas tam znaceny vypocet na kazdy mesiac.

a druhy menej vyznamny rytmus plodnych dni si urcuje individualne zena sama a znacis si to sama do kalendara,
podla toho ako sa dostavuje MS, od prveho dna MS si vypocitas 15 den, ten si zafarbis na zeleno a potom odratas 6 dni pred a 6 dni po tomto zafarbenom dni a ohranicis si tento termin a vtedy mas ovulacne terminy podla svojho cyklu, t.j. spolu 13 dni.
Okrem toho si tam znacis trvanie MS modrou farbou a krizikom dni kedy ste sa snazili.

Dni okrem cervenych a zelenych su neplodne, cize za jeden mesiac mas plodnych dni (spolu s Jonasovymi cervenymi dnami vratane zelenych ovulacnych co si znaci kazda zena sama) 17 dni, ale najvacsia sanca je prave cez tie 4 dni ktore ti pocita priamo on, nezavisle od tvojej ovulacie. 😉

A okrem toho pocita aj dobru zivotnost plodu, tych terminov je len cca 3-4 x do roka, vtedy je najvacsia sanca na zdrave dietatko, lahky priebeh tehotenstva a porodu, vtedy sa musis taktiez drzat vyznacenych cervenych dni, len tam mas navyse poznacenu aj dobru zivotnost a nesmu sa ti krizit zelene ovulacne dni s cervenymi Jonasovymi vypoctami, vtedy sa ti podstatne moze znizit zivotaschopnost

a to iste plati aj u vypoctu pohlavia, ak sa ti krizia zelene ovulacne dni s cervenymi je mensia sanca ze ti vyjde dane pohlavie, (jeden mesiac mas vypocet na dievca a dalsi mesiac na chlapca, cize kazdy druhy mesiac mas rovnake pohlavie) a takisto plati vypocet len 4 dni v mesiaci, pricom najvyssiu sancu mas treti cerveny den.
Dufam ze som ti pomohla. 😅 😉

malaflora
31. aug 2010

ahojte,
ja som dnes odoslala prihlášku na výpočet, takže musím ešte pár dní vydržať. 😉
Moja kamarátka sa snažila 3roky, čo sa tá namerala teplot a vsetko možné vyskúšali. A podľa výpočtu ostala tehotná hned v prvý mesiac.
Tak aj ja idem do toho, pretože je to už skoro rok a stále nič.
tak snad za nejaký čas budem hlasiť dobrú správu. 😀
všetkým držím palce 😎

elise
31. aug 2010

my sme sa podľa jonáša snažili 2 roky dosť to stálo na 2 roky a nepodarilo sa nám otehotnieť☹ takže je to individuálne u mna je to metoda neplatná☹

abebydes
1. sep 2010

@elise mam kamosku, ktorej sa to podarilo po 3 ci 4 rokoch podla jonasa a to im lekari nedavali takmer ziadnu sancu...takze si vies predstavit ako natom bola psychicky ☹ ale , ako s ahovori, nehadzali flintu do zita 😎 ana babo sa oplatilo pockat 😀 a posielala si tie vypocty naspat,ked skoncila platnost? lebo oni to potom kontroluju, ci zeny spravne pochopili pokyny, a ci niekde nenastala chyba alebo co. niekedy fakt len treba ''nekonecnu'' trpezlivost . drzte sa 😎

elise
1. sep 2010

poslala som to naspäť podľa pokynov

ivica7793
2. sep 2010

ahojte...som tu prvýkrát...ja som tiež posielala 30.8.2010 prihlášku na výpočet MUDr. Jonášovi, a dnes mi prišiel výpočet....tak uvidíme. Inak súhlasí to presne s tým výpočtom, čo tu bol uvádzaný link na jednu nemeckú stránku. My s manželom sa už dlhšie snažíme o bábo, a stále nič....Prešla som všetkými možnými vyšetreniami, všetko je OK, tak ostáva len dúfam, že raz sa to podarí....

marrad
3. sep 2010

dievcata ja som mala podla vypoctu v auguste dobru zivotnost chlapca, ale bohuzial nevyslo to....

bila
3. sep 2010

@marrad
no ono treba len vydrzat... 😝
ja som mala 3terminy na DZ a vysiel az ten posledny a to asi za to, ze pri nom bol chlapec. Tie 2predchazajuce terminy na DZ boli pri dievcatach a tam to proste nevyslo. Asi to teda bude pravda, ze predchadzajuce dieta urcuje pohlavie dalsieho....Takze len ist dalej.. 😎

marrad
3. sep 2010

@bila
ja viem ze treba vydrzyt, no po 6 rokoch uz stracam trpezlivost... 😒

bila
3. sep 2010

@marrad IP 😉

malaflora
3. sep 2010

ahojte,
aj ja už mám doma výpočet.
Keďže mám len malú trojku, tak ideme do toho...zelené dni, červené, všetko jedno, len aby to tam už bolo. 😀
dúfam, že v blízkom čase podám pozitívnu správu. 😎

ellit
3. sep 2010

@ivica7793 ahoj prosim ta ako sa mozem dostat k prihlaske MUDr. Jonasovi? A inak prepac ze sa pytam, ty sa volas krsnym Ivica?

domenique
3. sep 2010

ahojte baby, len tak pre info, kolko stoji ten vypocet od Jonasa?

mirinka25409
3. sep 2010

vraj nejakych 20 E.. tusim .. viac urcite nie

bila
3. sep 2010

@domenique
no podla typu vypoctu
16,50 alebo 21,50
@ellit
a prihalska sa da lahko ziskat mailom
info@centrumjonas.com
alebo postou, staci zavolat 035/6595 127

t1nulka
3. sep 2010

ahoj kočky, kto potrebuje prihlasku, mam ju v elektronickej forme, mozem preposlat na mail 🙂 su v nej aj presne instrukcie a informacie, tak kludne napiste sem alebo do IP, rada poslem, ja mu verim 🙂

licha
4. sep 2010

ahojte baby, rada by som vedela, asi koľko dátumov na DZ ste od Jonasa dostali, dakujeeem 🙂

janula_nz
4. sep 2010

@t1nulka pisem ti ip 😉

lilly2711
5. sep 2010

Ahojte
sledujem vasu diskusiu, lebo sme sa s manzelom rozhodli, ze by sme chceli este jedno mimi a kedze som mala problemove tehotenstva, dala som si urobit vypocet na terminy otehotnenia s dobrou zivotnostou. Zaplatila som sice dva krat viac, lebo som v zahranici, ale ak to bude mat dobry vysledok,tak to rada ozeliem tie peniaze 🙂
LICHA ja mam asi 5 terminov na zivotaschopny plod, ci ako sa to tam pise a jeden ten ktory je uz za nami, sme patricne vyuzili, ani sme nevedeli, ze je dobry termin,tak uvidim 😉 😉 😉 , ak nie, dalsi mame v oktobri.
Drzim vam inak vsetkym prsty, tiez poznam dobre vysledky od E. Jonasa.

cesalka
5. sep 2010

ono je to velmi zvlastne,niekomu to vyjde niekomu nie,moje de kamosky otehotneli cez jeho metodu a nemalo to nic spolocne s plodnymi dnami,jedna otehotnela dokonca cez menzes,tak ja naozaj neviem.Mozno je to aj vec psychiky.Tazko povedat,zena ktora velmi chce,urobi pre to vsetko a toto je asi to najmenej.

soni1
5. sep 2010

@bila Ahojky, ako si myslela to, že predchádzajúce dieťa určuje pohlavie ďalšieho?
A ešte by som sa baby chcela spýtať, mám si označiť plne zelený deň a odtiaľ hore a dole 6 zelených dní, ale ja tam mám aj tie červené dni, ale nie pri tom zelenom plnom dni, ale len pri tých zvislých, to znamená, že aj to mi môže zmeniť pohlavie a DŽ? Alebo len ten plne zelený deň. Dúfam, že ste pochopili moju otázku!

bila
5. sep 2010

sa to tu nejak rozrasta s kamaratkami, ktorym to vyslo... 😎
vsak asi by sme do toho nesli, keby neboli dobre ohlasy.... 😀

@soni1
no ono som to myslim citala v brozurke, ktoru vydal Dr.Jonas, ze pohlavie prveho dietata je dane uz pri narodeni potencialnej matky a vlastne dieta, ktore sa narodi uz urcuje pohlavie dalsieho dietatka. Teda to by malo platit na 98% a vzdy je tam 2%sanca, ze to bude pohlavie opacne.
Kamoska si tak vlastne "naplanovala " obe deticky, kedze mala velky vypocet, kde je udane aj pohlavie daslieho dietata. Vybrala si termin chlapec a pod tym dievca.Prvy sa jej narodil chlapcek a potom, ked planovali druhe, dala si urobit opat vypocet, tusim len maly, lebo len chcela vediet, kedy je termin pre dievcatko a jej to vyslo.... 😀
No a teraz uz caka tretie a to je jej uz jedno co to bude, lebo vraj uz ma doma aj aj... 😀
A presne ako hovoris s tymi zelenymi dnami. Ak sa ti cervene dni prekryvaju hoci aj s tymi iba zvislymi dnami, tak moze dojst k zmene pohlavia i DZ..
😠

sona919
5. sep 2010

ahojte, chcem sa spýtať, či Dr. Jonáš zasiela výpočty aj e mailom, alebo len poštou.Prihlášku mi už poslal mailom a chcela by som výpočet dostať čo najskôr a to elektronicky.Mate s tým niekto skúsenosť???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre