MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

helenkasabinka
27. sep 2010

@katrin21 dokonca sme snazilkovali aj cez zelene dni 😉

lucka74
27. sep 2010

ahojte ja som p.jonasovi posielala v piatok ten list ziadala som o plodne dni to bol vlastne maly vypocet tak som zvedava kedy mi to dojde tak sa tesim nech to uz dojde neviem sa dockat len sa bojim ze ked to dojde tak sa s toho nevysomarim ako citam tie vase spravy a este ja mam ten probl.ze nedostavam menstr.mne sa to vzdy vyvolavalo aj teraz ale uz mam posledne balenie tabl.a skusim ze ci sama od seba dostanem potom neviete kolko mam cakat a co mam robit

katrin21
27. sep 2010

ja som posielala v pondelok list a aj peniaze, vypocet mi prisiel dnes mailom 🙂 do tyzdna🙂

evita28
27. sep 2010

@katrin21 mne sa tiež skrížili zelené dni s červenými, ale skúsili sme to aj napriek tomu...a som tehotná. Nám nešlo o konkrétne pohlavie len o dobrú životnosť, ale tú by sme mali až tento mesiac...no ja som otehotnela už teraz. Dúfam, že všetko bude ok 🙂 a podľa ovulačných testov som nemala ovulačné dni, keď sme skúšali podľa Jonáša a predsa som tehotná...nechápem...Ináč skoro celý rok by sa mi skrížili červené dni so zelenými, bábo sme chceli už teraz, tak sme nechceli čakať... 🙂

helenkasabinka
27. sep 2010

@evita28 drzim palceky aby bolo vsetko v uplnom poriadku 😵

tinaorchid
27. sep 2010

Dievcata, chcem sa opytat, ci ste vedeli presny cas vasho narodenia.Ja to neviem presne na 4 min. a chcela by som vypocet aj na pohlavie dietata 😵 .

helenkasabinka
27. sep 2010

@tinaorchid ja som si to bola dat zistit v nemocnici v archive a povedali mi to presne na minutu aj vahu moju a ostatne ale musela som zaplatit 10€ za to 🙄 🙄 🙄

katrin21
27. sep 2010

ja som vedela ze 19,30alebo 19,20 a stacilo to 🙂 na 4min treba vediet presne len ked chces specialny vypocet( aj pohlavie dalsieho dietata )

helenkasabinka
27. sep 2010

@katrin21 ja som potrebovala vediet zivotaschopnost dietata a vtedy treba vediet presne cas narodenia

katrin21
27. sep 2010

ja mam tiez vypocet IV !! 🙂 povedal, ze staci, hovorila som priamo s nim 🙂

helenkasabinka
27. sep 2010

@katrin21 aha tak potom neviem 🙂 tak je super teda 🙂

katrin21
27. sep 2010

no ,lebo ja som mala jeden potrat.. tak som musela mat IV.... a prvy porod bol cisarsky, a aj to zavazilo vraj.... ze aby aj tehotenstvo prebehlo hladko , aj porod 🙂 no ale, po pravde, budeme sa snazit asi stale, nie len ked je zivotaschopnost dobra...🙂

helenkasabinka
27. sep 2010

@katrin21 ja som mala MMT tak preto ten vypocet 😉 🙂

tinaorchid
27. sep 2010

No ved hej, ale ja som mimo Slovenska a to by bol problem ist do tej nemocnice 😅 .
Neporovnavali ste si tie vase vypocty s tymi na tej stranke http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-... ?

dioliana1
27. sep 2010

neviete náhodou akoby sa dalo overiť či to ozaj funguje napr. ked viem dátum počatia mojich detí? nejaký spatný výpočet?

deb
27. sep 2010

Ja som si porovnávala dátumy a sedia mi úplne presne. A ako ma to naštvalo, ja tam nemám ani životaschopnosť a ani nič, len holé dátumy, ktoré sú presne tie isté ako na tej stránke a ešte som vysolila 16,5€ 😠 No aspon dúfam, že to vyjde, nech to stojí za to...

evapavla
27. sep 2010

@helenkasabinka , aj ja by som si chcela zistiť presný dátum, výpočet od J mám už doma, hodinu som písala, podľa toho čo si moja mam pamätá, ale teraz by som sit o rada overila, nevedela by si poradiť na koho sa vlastne v nemocnici treba so žiadosťou o tieto informácii obrátiť?

tinaorchid
27. sep 2010

16,5€? Mne tam uviedol maly vypocet 30€ specialny za 50€.Mozno je to koly tomu, ze som v zahranici 😕 .

deb
27. sep 2010

tinaorchid, môže byť, ale skús si najprv na už spomenutej stránke, mne vyšli všetky dátumy, ale zas ked si v zahraničí, tak neviem, ale je to zdieračstvo 😠 😠 😠 My sme už snažilkovali pol roka podľa jeho dátumov z tej stránky a veru tehotná som doposial nebola ☹ Myslela som, že J. mi pošle iné termíny, nie totožné s tými na tej stránke zadara, no som sklamaná. 😖

katrin21
28. sep 2010

@dioliana1
da sa to u neho aj spatne overit, samozrejme....
@deb zalezi , o aky vypocet si ziadala.... zivotaschopnost je tusim len vo vypocte IV... ale pokial si este nebola tehu, tak sa tento nedava....
@tinaorchid
moze byt, lebo aj ja som platila len 16,5€ za maly vypocet a mam tam vsetko( pohlavie, zivotaschopnosti, vypocet IV)

pifina
28. sep 2010

@katrin21 jonas nerobi spatny vypocet, pytala som sa na to 😅

abebydes
28. sep 2010

@katrin21 , @tinaorchid
jonas spatne vypocty nerobi (to mame priamo od jonasa)
kamoska si dala robit vypocet do zahranicia a skoro zjedla obrozovku, ked jej prislo, ze 30 eur , tak tam pisala, ze to ma stat 16,5 a nie 30 😀 😀 😀
odpisali jej nieco v tom zmysle, ze vypocet pre zahranicie nie je totozny s vypoctom pre slovensko, lebo kazdy vypocet je individualny a viaze sa na konkretne miesto, cas.......
a nie vsetky terminy sa z tej stranky zhoduju - som to cekovala - kamoska ma zahranicny vypocet, tam jej vacsina nesedi (ci uz pohlavie alebo datum, a dobra zivotnost tam ani nie je) a druha kamoska so slovenskym vypoctom, tam sa jej volaco zhoduje a volaco nie.

katrin21
28. sep 2010

ano, to je pravda, inde su ine hviezdy ako nad nami, ine fazy mesiaca a pod. takze to nesedi.... preto sa pyta, aj kde je napr. clovek pri splodeni prveho dietata 🙂

helenkasabinka
28. sep 2010

@evapavla no ja som isla osobne do archivu v nemocnici,tam som spisala ziadost a hned na pockanie mi dali informacie ohladom casu porodu atd 😉

katrin21
28. sep 2010

baby, tak mi Jonaš odpisal, ze aby sme sa radsej nesnazili, ,ked sa mi kryju cervene a zelene dni..ze nech radsej pockame na taky den v roku, kedy sa nekryju.lebo ze mali pary, kedy necakali a niekedy sa stane, ze potratili..
no...ale ja som si to tak zbezne preratala, lebo mam NS pravidelnu, a mne to cely rok sa bude kryt 😀 😀 😀
takze je to jedno, ideme to skusat a basta.... lebo inak by sme asi nikdy nemali nic....
nezda sa mi to, lebo ved moju dceru som pocala na 14den cyklu , to viem na milion percent.. cyklus 28dni, cize som mala zarucene ZELENE dni, a teda asi aj cervene, ked som otehulila, nie? logicky... no a vyslo to... takze....... nerisim.. idem skusat a uvidime.....

katrin21
28. sep 2010

mozno ak sa mi to predsalen trochu posunie, tak v januari by mohlo byt tak, ze budu nejake dva dni po skonceni zelenych plodne..tak uvidime..ak to nevyjde dovtedy, tak potom to poistime a skusime🙂 ale to je 4dni pred MS , zatial... moze sa to este posunut, ale tym padom sa budu zase zelene kryt s cervenymi.. no uvidime... 😀

puska16
28. sep 2010

Ahojte babule, ja sa taktiez pridavam co som si dala vypocitat u jonasa moje plodne dni, kedze viem ze kedy som sa presne narodila, dala som si spravit specialny vypocet ale bez zivatoschopnosti plodu, lebo zevraj ked nemame ziaden problem tak sa nemame zbytocne zatazovat zivotaschopnostou...tak uviidme....zatial sme sa snazili....tak uvidime co z toho bude...ale ja som to zase tak pochopila ze zeleny den ma byt blizko cerveneho dna aby to klaplo..tak uz som z toho nacisto jelen ako to naozaj je???? 😕 😠

katrin21
28. sep 2010

@puska16 citujem bod II.
V „zelených“ dňoch nemá prísť k oplodňujúcej súloži, lebo keby v týchto dňoch došlo k počatiu, výsledok,
pokiaľ ide o pohlavie plodu, by nebol spoľahlivý.
K počatiu plánovaného dieťaťa má dôjsť len v „červených“ dňoch.
Upozorňujeme, že tak v plne „červenom“ dni,
ako aj tri dni, ktoré sú pred ním (v ktorých má dôjsť k pohlavnému styku), sa NESMÚ súčasne vyskytovať
aj „zelené“ dni, inak by sa pravdepodobnosť želaného pohlavia podstatne znížila.

a toto je tam hrubym.....takze si si to musela vsimnut...

abebydes
28. sep 2010

@puska16 to zalezi od typu vypoctu , takze sa nediv, ze niekto pise vtedy sa ma a vtedy sa nema, lebo aj jonas pise, ze si mozes vybrat len jednu moznost prave preto, ze pri odlisnych skupinach su odlisne pokyny 😀

katrin21
28. sep 2010

@abebydes
no ano, ale plati to takto... je to pre II, pre IV( ta je najprisnejsia!!) a aj pre specialny.... som sa na to pytala.... dnes mi presne o tomto pisal jonas do mailu.. proste to neodporucaju... statisticky im to vychadza, ze vtedy moze byt ine pohlavie, alebo potratit....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre