MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

lottys
2. okt 2010

@domidomi presne tak a hlavne byť v pohode a s láskou bábätko očakávať! Dúfam, že sa čoskoro podarí.

cerler
2. okt 2010

@kvetinka98
a naco su potom tie pokyny III. od Jonas?, kde sa jasne pise, ze k pohlavnemu styku ma prist den pred plne cerveným dnom? a tie zelene dni su vlastne takou pomockou, ze ked su blizko toho plne cerveneho je tam vacsia pravdepodobnost, ze zena otehotnie... Jonas vo svojich pokynoch k vypoctu III. nepise, ze sa ma pohlavný styk usktocnit aj den pred plným zeleným dnom - ako pisala vo svojom prispevku gerdanova, preto som tu vlastne vo fore pisala a preposielala celu citaciu jeho pokynov...

donalona
2. okt 2010

@lottys to je nadlho, ale nemam rada tuto formu "vyratavania" zivota len. super ze ste pocali na prvy sup!a hlavne ze je vsetko ok. my mame tieto dni terminy bez peciatky dobra zivotnost a skusime to, co ma byt tak bude.

lottys
2. okt 2010

@donalona nám vychádza na okt-nov dobrá životnosť podľa Jonáša, no podľa astro nie je vhodné. Chcela som začať od novembra, ale zase astrológ povedal, že keď nebol problém v prvom tehu, tak by termín mohol byť. Som z toho zmätená. Ale v decembri je dobrý termín, tak budem mať septembrové bábo, ako som vždy chcela.
Držím palčeky nech Vám to skoro vyjde a je všetko v poriadku! Ja sa snažím myslieť pozitívne, tak bábo vie, kedy má prísť.

donalona
2. okt 2010

@lottys hmmm, ja by som to skusila.mne toho uz "akoze astrologovia" povedali kadejake veci, aj ze zomieram a neviem co...ja uz o tom nechcem ani pocut, ale tato metoda sa mi zdala neskodna, ved ide len o skusanie. no zo psychologickeho hladiska vie aj toto pritlacit cloveka.ja aj parner sme zdravi, skusime to teraz.dam vediet ako. a drzim palceky nech vam vyjde ten termin a nech to bude v pohode.🙂

lottys
2. okt 2010

@donalona je pravda, ako spoznať "dobrého astrológa"? Lenže mne to potvrdili dvaja nezávisle na sebe. Skúsim ešte tretieho? 😀 ale už tomu nechám voľný priebeh, možno ešte skúsim opýtať sa priamo Jonáša.
Dúfam, že dáš skoro vedieť, že si tehotná, budem držať palčeky!

donalona
2. okt 2010

@lottys no, heh neviem ktory je dobry a ktory nie, v podstate kazdy ma moznost volby a moze sa riadit tym, co povazuje na potrebne. toto neni moja cesta, no ale terminy od dr. jonasa snad neuskodia🙂 a dakujem pekne

lottys
2. okt 2010

@donalona no v mojom prípade to je dosť zásadný rozdiel, tak skúsim ešte osloviť Jonáša.
Viete niekto o niekom kto mal dobrú životnosť a nebolo niečo v tehotenstve a pri pôrode v poriadku?

donalona
2. okt 2010

@lottys osobne nie, ale citala som to tu na fore niekde, ze stalo sa..

lottys
2. okt 2010

@donalona no tak už to hádžem úplne za hlavu a nechám tomu voľný priebeh. Budem myslieť pozitívne a veriť, že bude všetko v poriadku, nech si niečo neprivolám.

donalona
2. okt 2010

@lottys ale nemyslela som to tak.ten vypocet je podla mna dobra vec, vsetko je subjektivne...vek sa kludne moze stat, ze zena nepochopi podmienky na spravny cas pocatia a potom napise ze vypocet bol zly...ja som si to nechala spravit len ako pomocku, ved viem kedy mam plodne a neplodne dni, no a toto vnimam ako bonus🙂ked nad tym uvazujes, daj si to vyratat, zas take drahe to neni, no a vzdy to mozes roztrhat a vyhodit nie? 😉

lottys
2. okt 2010

@donalona to je pravda, ja keď si predstavím, že nášho drobčeka sme plodili na dovolenke a užili sme si teda poriadne, tak spätne keď to pozriem, tak sa križovali červené dni so zelenými. A zdá sa mi aj dosť nepravdepodobné, že by sme využili len tie červené dni, určite by sme skúšali aj v zelených dňoch, a to sa pravdepodobnosť už znižuje.
Takže určite začíname v novembri. Vy sa pokúšate už dlho o bábätko?

donalona
2. okt 2010

@lottys my este len od augusta🙂ale ja som dost nedockava🙂

lottys
2. okt 2010

@donalona tak to verím, potom je každý mesiac dlhý. 😀 Ale neboj sa, určite sa Vám to čoskoro podarí a budete mať krásne vianoce už s bábätkom v brušku. Držím palčeky 😉

betina1984
2. okt 2010

@kiwinka, veď v poriadku. Keď ty tomu neveríš, neber nádej druhým, ktorý tomu veria (keďže im nič iné neostáva). Vo "hviezdach" je skrytý osud.

betina1984
2. okt 2010

@helenkasabinka, gratulujem. Môžem sa spýtať? Máš pravidelný cyklus alebo máš problémy aj s ovu?

donalona
2. okt 2010

@lottys dakujem🙂

helenkasabinka
2. okt 2010

@betina1984 ahojky ja pravidelny veru nemam a teraz som mala ovu dokonca potvrdenu ovulacnym testom az v 20DC 😉

betina1984
2. okt 2010

@helenkasabinka, ale ty si aspoň ovu mala, ale ja som už tuším 35 DC a ovu som stále nemala...☹. Preto som zvedavá, či tá jeho metóda funguje aj bez ovu.

helenkasabinka
2. okt 2010

@betina1984 aha tak to ti veru neporadim ☹ ja byt na tvojom mieste tak zavolam Jonasovy a popytam sa ho 🙂

soni1
2. okt 2010

@betina1984 ahojky, ja som sa ho na to opýtala a on mi napísal, že jeho výpočty sú nezávislé od menštruačného cyklu.

Inak baby, aj my sa snažíme podľa Jonáša, prvý termín my nevyšiel, ale bojujeme ďalej. DZ máme aj v októbri, mne vyrátal 7 termínov na DZ. Takže dúfam, že nám to vyjde.

helenkasabinka
2. okt 2010

@soni1 jej az 7 ? to je uzasne ja som pri malej mala len 4 s DZ a teraz pri tomto len 3 s DZ 😕 😕 😅 😅 ale gratulujem ze mas tak vela s DZ 😵 😵 😵 to je uzasne

lucka74
2. okt 2010

@cerdakujem aj som si myslela dufam ze to vynde este raz dakujem

kiwinka
2. okt 2010

@kvetinka98 ja to chapem, mas pravdu viem presne co mi chces povedat.
ja som naopak nevyuzila sluzby mudr Jonasa, ale prave modlila sa k bohu a vyslo to po 4 mesiacoch snazilkovania sa som otehotnela a cele moje tehu bolo ukazkove a skoncilo tazkym a dlhym porodom.

Baby ja Vam vsetkym prajem, aby sa splnili Vase tuzby a sny mat babo... ja to nemyslim zle, len som vyjadrila svoj nazor!
vstekym prajem len to najlepsie.

cerler
2. okt 2010

@kiwinka si jedna z tých, kt. mohla prirodzene otehotniet a nepotrebovala k tomu ziadnu "pomoc": ani od dokt. jonasa a pod.
moja kamoska uz 10 rokov marne caka na zazrak, modli sa a hlada vsetky dostupne moznosti ako by mohla otehotniet...
myslim, ze jonas je jedna z nich, kt. neuskodi a viacero babam tu pomohol jeho vypocet k otehotneniu...

happy12
2. okt 2010

Ahojte zienky.....ja som sa snazila 4 roky s manzelom o babenko, v Auguste 2009 sme mali IVF a to nam nevyslo co bolo smutne.....v Maji 2010 sme si dali vypocitat kalendar plodnich dni od Dr Jonasa, v Juni manzel dostal novu pracu a tak sme sa rozhodli ze sa prestahujeme a v Auguste som zistila ze som tehotna............som v 14tt tyzdni a je to uzasne a neuveritelne.
Vsetkym vam drzim palce a verte ze Dr Jonas funguje pretoze to vyslo aj mojej kamaratke ktora sa pokusala o babo 6 rokov 🙂 Zelam hodne stastia 🙂

cerler
2. okt 2010

@happy12 gratulujem a aby si bola ty a to malicke zdrave 🙂

happy12
2. okt 2010

@cerler ahojcek, dakujem moc 🙂

bielalady
2. okt 2010

@happy12 , možno je to preto, lebo ste sa pesťahovali, aj Jonáš hovorí, že je to dôležité, vraj je to ako s telefónnym
signálom, keď stojíš na zlom signále, nepočuješ,,,,,,, takže zrejme keď sa snažíš na zlom mieste, bábätko tak skoro nepríde....

happy12
2. okt 2010

@bielalady no veru v tom moze byt pravda, myslim ze obojo pomohlo.....pri tom zhone z balenia som prestala mysliet na babo a ked sme sa stahovali tak uz som bola 5 tyzdnov tehotna, taky maly zazrak 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre